Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 15:32 Žena piškotka [0] – čo to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku som kontrolovala osadenstvo a jedna z krevetiek mi priesvitnie...mám pocit,že sa ale necíti v poriadku.....hľadala som medzi chorobami a nič podobné som na fotkách nevidela...pravda ale je že som tie svoje potvori ešte nevidela sa zvliekať...nie ,že by to nerobili....len som pri tom nebola ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2020 14:39 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Kubsa
Zdravím...krevetky vypadají jako už dost staré, nemůže to být stářím?
Hodně krevetkářů prodává staré kusy. Jsou sice víc vybarvené, ale pak člověku vydrží pár měsíců a čus...

Jinak paví očka žerou mladý, ale pokud máš dost zarostlé akva, určo se nějaká sková až do větších rozměrů. I když "velkohubá" gupka mi sežrala i krevetku cca 1cm...Ale s malýma samečkama jsem zvládl odchovat hodně krevetek bez nějakých znatelných ztrát.

Vodu máš celkem zásaditou, ale to by šli do kopru asi všeci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 12:43 Silviebaris Re: Kubsa
Jakou daváš vodu když ji měniš? Živorodky ti mlady požerou a jsou to čuňatka,kazi vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 12:40 Muž Martinek1985 [68] Re: Kubsa
Osobně bych nedával paví očka a krevetky dohromady. Může se stát, že ryba na krevetky útočí a stresuje je. To může být příčina i ztráty vajíček. Lépe je krevetky chovat samostatně.
EDIT- Na vině může být i vysoká hladina dusicnanu. Chtělo by to zjistit více informací o vodě. Jak vstupní, tak i akvarijní přímo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 12:40 Kubsa Re: Martinek1985
Akva je v provozu cca pres mesic. Ph vody je 8.1. vic toho nezjistim. Krmím vločkami pro ryby. Mam krmivo i pro krevetky ktere spadne na zem a rozpouští se ale to se mí zdálo že prave ony jsou přičinou umírání. Před umrtím polehávaj na zádech a tresou nožičkami. Dneska jsem je pozoroval lupou a maji jakoby takové bílé nožičky. nemuže to být naka plisen???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 12:08 Kubsa Re: silviebaris
Udrzba je jednou za tyden.rasa tam je protoze bylo moc svetla.ted uz je slabsi.v akva jsou jeste maly pavi ocka a sneci.daval jsem jen okurek oloupany jedno kolecko. Tedka jsem zkusil sparenou koprivu.jeste mi je divny ze jsem videl krevetky s vajickama pod sebou a nikde zadny mlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 11:01 Silviebaris Re: Kubsa
taky mě napadla nějaká zelenina ze supermarketu,většinou jsou chemicky ošetřené,já si tak neloupanou okurkou pár kousků otrávila...Ta teplota by až tak vadit neměla,já mám stabilně v akváriu 25-26 stupnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 10:43 R Muž Anthrax [4762] Re: Kubsa
Ahoj, nedáváš do akva nějakou chemii? Popřípadě v místnosti nějaké spreje atd.?
Znáš nějaké jiné parametry vody (vodovodní i v akváriu) krom teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 10:42 Muž Martinek1985 [68] Re: Kubsa
Jak dlouho je akva v provozu? Jsou tam i jiní obyvatelé?
Ta teplota 27 byla chyba zaprvé. Vidím tam i celkem dost řasy, údržba je pravidelná nebo jen poslední dobou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 10:20 Kubsa – Umirani krevetek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den.Chtel bych poprosit o radu.Krevetky mam asi tak mesic.ze zacatku jsem mel teplotu vody 27 stupnu a kazdy den jsem nasel na dne mrtvou krevetku nohama vzhuru.ted chladim vodu na 24 stupnu a zdalo se mi vse dobry.a ted zas dva dny po sobe mrvolka.co mohu delat spatne.voda menena pulka kazdy tyden. odstata voda.akvarko cca 30 litru
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 19:55 Muž domi12 [8] Re: Tom25
NO Planaria na to funguje, sůl funguje také ale ne na vajíčka toho to parazita. S tou solí opatrně, jednou jsem to přehnal a všiml jsem si, že krevetkám poškozuje krunýř.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 11:05 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Pan Káč
Je to hrozný a čím to léčit ? No planaria ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2020 10:37 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, Poecilia
youtu.be/… potlesk nevím jak sis to tam zavlekl...já to ještě neviděl...nikdajs

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 02:21 Muž Luky13 [60] Re: Ozzousek
Tahle krevetka je hodně odolná potvůrka. Tam bude asi problém v té destilce.

Jen pro zajímavost.
Ja si jednu Cherrynu přitáhl na kytkách. Je to k neuvěření, ale do košíčku od kytky zalezla jedna krevetka a byla v sáčku bez vody (mohlo tam být půl cenťáku, jen to co vyteklo z vaty) cca 2 hodiny. Když jsem přijel domu kytky jsem vyndal do kýble natočil tam celkem studenou vodu a nalil jsem tam tekutý uhlík, při otáčení kytek (cca hodina) jsem si všiml, že tam něco leze. Byla to krevetka. Dal jsem do skleněný vázy řasokoule a vodu ze staré nádrže a krevetku jsem tam měl 3 týdny než jsem ji dal do nového akvária a stálé se má čile k světu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2020 19:31 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Ozzousek
U Cherryn je možný vše. Znám člověka, co je má jen v kouly na okně bez filtrace, úplně zelenou od sluníčka a stejně se tam Cherryna množí a požírá jen řasu, ani nic nepřikrmuje. Jde o to jak rychle si zvyknou. Určitě měl nějaké úhyny, ale nakonec se to ustálilo a s nějakou malou údržbou to prostě dal. Já bez filtrace (jen vzduchovací kámen) zkouším rodinku hnědých co se vyvynuli z mixu u přítelkyně v akváru a žijou si. Jde o zaběhlost a zvyk krevetek. Pokus omyl. I když je to hnus, hrát si se životem živého tvorečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 15:44 Žena Ozzousek [16] Re: Pan Káč
Moc děkuji za rady a trochu mě to uklidnilo. V akvárku jsou levatky (dovlečené na rostlinkách) a pak jedena koupená neritka zebra.
V kouli se krevetkám nedařilo vůbec a úhyn tam byl rychlejší, myslíte že to může být, že je to bez filtrace? Voda je ale čistá bez zápachu, rostlinky to stíhají.

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 21:37 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Ozzousek
List mandlovníku kup asi to nejmenší balení, koupil jsem 25g a je toho minimálně na rok. palec
Já kupoval dobroty pro Krevetky zde a spokojenost:

Krmení:
Dennerle Nano CrustaGran 100ml www.akvarista.cz/…
Hikari Tropical Shrimp Cuisine 10g www.akvarista.cz/…
Listy:
EasyFish Amaranth leaves 20g www.akvarista.cz/…
Listy mandlovníku mořského www.akvarista.cz/…
Dekorace:
Cholla Wood - cholla kaktus www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 21:33 Muž Zip [277] Re: Ozzousek
Bohužel nevím, na krevetky nejsem odborník :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2020 20:38 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Ozzousek
Nechci dělat reklamu nějakému konkrétnímu shopu, ale když vygooglíš listy mandlovníku mořského, najdeš určo co potřebuješ. Dají se sehnat do stovky, záleží na množství. Já mám od EasyFish za 175,- 100g přes rok a neubyla ani půlka. Je to dobrej pomocník. Hlavně u krátce založených akva a krevetkám to šmakuje.

Jinak nevím čemu říkáš, že moc neplavou. Pokud myslíš opravdu lítání po akva, tak to vidím jen když je někde svlečená krevetka s vajíčkama, jinak je to spíš takový klidný chození, sem tam popoplutí z rostlinky na rostlinku.
A drobný úhyny v takhle krátce založeném akva jsou asi v poho. Kdyby to byla nějaká látka ve vodě, šli by asi všechny naráz.

Jinak v tvém akva nemáš ani šneky, nic?
To bych volil jako prvního živočicha, pokud nechceš nějaké rybky na rozjetí procesů.
Zviřátka vyřeší hodně a není potřeba chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 20:10 Žena Ozzousek [16] Re: Pan Káč
uff, ráda bych zkusila ale nevím, kde pohledat list mandlovníku, máte nějaký tip? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 20:09 Žena Ozzousek [16] Re: Zip
myslíte,, že mám tedy zkusit teď třeba 2-3x měnit jen za ostátou vodu z řádu? máme dost tvrdou vodu, nebude to vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 20:07 Žena Ozzousek [16] Re: lacewings
nn, používám pouze odstátou kohoutkovou vodu a protože máme hodně tvrdou, tak řeřím destilkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2020 18:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ozzousek
- nemáte náhodou vodu ze studny? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2020 17:30 Muž Zip [277] Re: Ozzousek
V prezentaci u Nano máš, že ředíš vodu 1:1 s destilkou.
Technická destilka může obsahovat např. stopy mědi nebo jiných kovů (někde se to tu řešilo).
Není tam nijak garantovaná čistota, což u krevetek může vadit.
Jen nápad, přímou zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2020 16:41 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Ozzousek
Ahoj, v kterém tvém akva je máš? V kouli, nebo nano.
Zkus list mandlovníku. Na takhle malá akva radši menší kus, než celej. On neposkytuje jen potravu, ale celkově se mi zdá, že se krevetky v akváru s mandlovníkem cítí líp. Sice ti zežloutne voda, ale to po výměně zesvětlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 16:15 Žena Ozzousek [16] – Krevetky - postupný úhyn
Zdravím,
pořídila jsem si krevetky Red cherry ale přijde mi, že se jim moc nedaří - nejsou příliš vitální, moc neplavou a jednou za pár dní najdu jednu uhynulou (je jedno jestli jsem zrovna vyměnila vodu, nebo je to třetí den od výměny). Nevím čím to je, dusitany ukazují 0 a voda není nijak kalná ani nic podobného....
Poradíte? je mi jich líto a nechci pořizovat další, když nevím, čím to...

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 20:31 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Smetany silviebaris
Jo ano dá se to říct, ale má to i samička od Red sherry, ale samecci nic
Ale mají to víc bílé než na fotce já pak pošlu fotku až se ukáže vyfotím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 19:26 Muž Smetany [1226]
Vypadá to takhle? aquaticarts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:49 Silviebaris Re: Tom25
ještě jsem našla tohle,ale nevím.. caridina.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:43 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: afc1886
To ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:35 R Muž afc1886 [14682] Re: Tom25
Nejsou to náhodou nově se tvořící vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:13 Muž Smetany [1226] Re: Tom25
Fotka by byla fajn, ale takhle odhaduji že je to pruh na zádech který mívají dospělé samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:09 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: silviebaris
Ale já je nekřížím přišli mi z Mostu z Akvaristiky a asi po pár týdnech se tohle stalo ,aby to nebyla nějaká nemoc ,ale jako jsou čiperné baští není nic na nich znát ,že by bylo špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:00 Silviebaris Re: Tom25
Může to být způsobeno neustálym křížením... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 17:50 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – ???
Dobrý den , chtěl bych se zeptat čím může být příčina ztráty zbarvení u krevetek a třeba , mám oranžové krevetky a asi jedna nebo dvě z ničeho nic jsou z vrchu bílé a možná to postupuje co by to mohlo být prosim vás ? děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 15:15 Muž Zip [277] Re: Králík
Doufal jsem v to, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 14:48 Králík Re: Zip
To žádná nemoc není, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 08:22 Muž Zip [277] – Flíčky
Zdravím a prosím o konzultaci.
Všiml jsem si, že asi 2 krevetky Neocaridina davidi var. Blue(tmavě modré) mají za hlavou hnědé flíčky. Je to lesklé, nevystupujte to, krevetky se chovají normálně.
Mám je necelý rok, nové jsem k nim nepřidával.
Z 10ks se namnožily asi na 50-60ks.
Bohužel mobilem to není možné vyfotit.
Může to být nějaká nemoc nebo změna pigmentu?
Mám je odlovit nebo vyčkat?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 16:02 Landa179 – pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den , nevíte co by mohlo být této krevetce , má zbarvení do bílé barvy oproti ostatním , polehává po dně nebo se snaží trhavě plavat .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 20:13 Králík Re: silviebaris
Jen ty modré a krevetky se jinak bez problémů množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:55 Silviebaris Re: Planorbella
tak víš jak to je,ty koupíš modrý a jsou z toho hnědý... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:54 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Podle prezentace jenom ty modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:50 Silviebaris Re: Králík
a máš tam i jinej druh,nebo jen ty modrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:50 Králík Re: silviebaris
Asi 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:38 Silviebaris Re: Králík
Já si myslim,že problém s pigmentací,a to je jen ta jedna...A jak dlouho už to tak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:28 Králík Re: Planorbella
To už jsem viděl, ale žádné ploštěnky ani nic podobného tam nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 19:28 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Nemůže to být nějaký parazit, třeba něco takového? www.google.com/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 18:37 Králík Re: lenkalor
Asi to nebude ono, příznaky nesouhlasí a podle fotek to taky nevypadá, ale děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 18:29 Žena lenkalor [580] Re: Králík
Možná tohle, ale bez záruky.
bubagamp.huu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 17:43 Králík Re: Králík
Fotka k příspěvku Krevetka je stále v akváriu a stále má to bílé. Neví někdo jestli je to nějaká nemoc?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22598x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=101