Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 16:15 petulevrtule – DrBolíto
Ještě ne, ale už je v nákupním košíku stydim
Jen ještě koukám, jestli něco "nutně" nepotřebuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 15:56 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: petulevrtule
Doufám, že si koupila ten Exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 13:23 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Chem
díky za info - už jsem to také našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:42 Žena Lola [28] – Re: petulevrtule
Tak to teda nevím. Osobně bych měnila části vody až do té doby, než ti to přijde, pak to bude snad ok ... hmm a můžeš začít nanovo. :-) Těžko říct, typuju, že to bude usazené ve dně apod... ale to je jen názor amatéra. Tak hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:37 petulevrtule – Re: Lola
díky moc, jsi hodná, ale vzhledem ke spotřebě předchozího přípravku vezmu někde celý balení, abych to tu prostě měla. Našla jsem i jeden eshop, kde ho mají hned skladem, tak nebudu ani muset dlouho čekat. Dám zase vědět co a jak.
PS: za jak dlouho to tam můžu nalejt, když sem teď lila ten Fungol? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:30 Žena Lola [28] – Re: petulevrtule
Taky jsem pro esha2000. Příbalové letáky nafotil Yirka do: rybicky.net/forum/11404

Jinak, kdyby nebylo k sehnání, tak mi napiš vzkaz. Mám balení načaté, můžu ti půjčit :-) na těch pár kapek, co budeš potřebovat, určitě vyjde :). Pošta má u nás do 15.00 tak kdyžtak napiš včas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:14 petulevrtule – Re: Linduš
OK děkuju moc a objednávám, já se raději ptám, jsem v nemocích opravdu začátečník a je to pro mě španělská vesnice. Ptám se jak blb, ale lepší se tisíckrát zeptat, než něco poto... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:10 Žena Linduš [166] – Re: petulevrtule
pro tebe exit, 2000 jen máme osobně vyzkoušeno, že to krevetky snesou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:04 petulevrtule
takže esHA 2000 ne exit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:30 Žena Lola [28] – Re. petulevrtule esha 2000
Linduš napsala: já můžu z vlastní zkušenosti říct, že bez újmy přežily eshu 2000 i crystalky, jestli ti to pomůže
Když mi před časem v mini začly "plesnivět" Galaxky, tak jsem použila esha2000, jednu sérii dávek přesně podle návodu a krevetky Yellow přežily a ryby taky a žijou vesele dodnes palec i když se nikdo z nich nemnoží, ale to bude asi něčím jiným než léčivem, bo se nemnožily ani nikdy předtím :) Takže souhlas s tím co píše Linduš. Exit jsem nikdy nepoužila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:08 Žena Linduš [166] – Re: Chem
taky zajímavé, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:05 petulevrtule
Tak nepročtu smich smich Myslela jsem, že tam bude i nějaká informace, proč to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:04 petulevrtule – Re: Chem
Byl jste rychlejší X-) Jen ten odkaz mi chyběl, díky, taky pročtu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:02 petulevrtule – arnošt
Já jsem si u cherryn taky všimla, že sem tam mají nazelenalá vajíčka, ale vždy mi mladé donosily a všechny byly v pořádku.
Taky se mi jednou stalo, že mi umřela samice s vajíčky - to bylo po přestěhování do jiné nádrže a asi tam nejspíš nebyly tak dobré podmínky, jako v té, co byla.
Proč umřela, to už asi nezjistíš...Spíš bych sledovala, jestli se to bude dít dál a pokud ano, asi bych hledala co je štěpně v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2010 09:00 Muž Chem [837] – Re: arnošt
Zelené zbarvení vajíček u N. heteropoda var. Red není úplně neobvyklé. Mohla je mít zelená i když ještě žila. Viz foto v tomto odkazu.

www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:59 petulevrtule
Koukám teď na akvaristovi, já potřebuju teda co? Ten exit je na krupičku. Jako desinfekce je esha 2000. Nikdy jsme nic takového nepoužívala, tak se raději ptám, než objednám blbost :) Bohužel tam dál nepíšou, na co všechno se to dá použít...Pro mě, jako naprostého laika a začátečníka v nemocích to je opravdu španělská vesnice stydim Jinak tedy po té větší dávce Fungolu a několika výměnám vody je to opět lepší. Ale co jsem z článku pochopila, tak takováhle častá výměna vody právě sama podporuje úmrtí těch baktérií, takže to zlepšení nemusí mít na svědomí právě zmíněný Fungol a možná proto se to vrátilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:57 Žena Linduš [166] – Re: arnošt
arnošte, taky se mi stalo. jednou padla mladá samička, která nosila poprvé, ale ta měla vejce čistá. a pak starší, jak píšeš, měla zelené vejce a to už před smrtí.
mám pocit, že vejíčka byla neoplodněná, nebo je špatně ovívala, proto zplesnivěla a nechtěla, či nedokázala je odhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:51 Žena Linduš [166] – Re: petulevrtule
exitem léčili krupičku na rybách v přítomnosti krevetek a doporučovali dál, že je to šetrné právě i pro krevetky. někde na fóru jsem to četla, ale kde...nejspíš ve vláknu právě o krupičce.
já můžu z vlastní zkušenosti říct, že bez újmy přežily eshu 2000 i crystalky, jestli ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:07 petulevrtule – Re: DrBolíto
No jasně, že jsem to četla a dvakrát ;-) Já jsem se ptala proto, jestli náhodou tu třeba někde není, že jedno z toho někdo u krevet jeden z přípravků použil a krevety to přežily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 00:16 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: DrBolíto
no tak to si u mě v akva nemyslím - všechno funguje v pořádku - spíš sem si myslel, jestli to nebude nějaká nemoc, ale v mezičase jsem trochu koumal net a zjistil jsem, že zelená vajíčka se občas objevují a není to příznakem nemoci... spíš bych řekl, že už byla stará a skapala stářím, které už neuneslo nápor oplodnění...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 23:27 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: arnošt
Řekl bych, že k zbarvení vajíček došlo post mortem (po smrti). To, že matka uhynula může mít řadu příčin, nejčastěji otravou NO2 NH3/4 (překrmování, špatná/žádná filtrace, zanedbaná výměna vody atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 23:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: petulevrtule
Četla si vůbec ten odkaz? tam to uvádějí jako alternativu. Jinak nemohu říci co je lepší, neb sem ještě žádné nepotřeboval. Ale lidé obvykle uvádějí dobré zkušenosti s Exitem (u ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:21 Muž arnošt [37] - Rostliny – zelená vajíčka u red cherry
před chvilkou jsem našel v akva mrtvou red cherry nevím jestli to je příčina nebo následek, ale nosila vajíčka a když jsem si mrtvolku lépe a pod silným světlem prohlédl, tak vajíčka jsou totálně zelená? neslyšel jste o tom někdo - díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:20 petulevrtule
Jinak jak ten Exit, tak Punktol tady nemají, takže tak jako tak to budu muset objednat, pokud tedy není šance u toho předchozího, co jsem psala. Co je lepší? Exit nebo Punktol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:19 petulevrtule – DrBolíto
Tu modř a zeleň mají v OBI, je to pro krevety bezpečné? Dnes jsem na to právě koukala a je to prudce jedovaté :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 11:27 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Linduš
Jasně Exit a krevetky si dají odchod do věčně zařasených lovišť. :-D
Ne v tabulce je testován kladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:46 Žena Linduš [166] – Re: DrBolíto
a exit (to je česky ten výstup) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:38 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No píší, že se často zaměňují. Ano Punktolem, i alternativně methylenovou modři a Malachitovou zelení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:21 petulevrtule – Re: DrBolíto
Teď sem si ještě projela všechny to fotografie, co tam jsou a opravdu to vypadá stejně. Jak v počátcích, tak v pokročilejším stádiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:18 petulevrtule – Re: DrBolíto
to by mohlo být ono...Pokud nezabere teď poslední dávka fungolu, zkusím pokud chápu správně ten Punktol? u té cherryny to je velice dobře vidět, bohužel nejsem schopná takhle dobře to co na nich roste vyfotit, ale i tohle je reálná možnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2010 10:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pak jedině mě napadá jak jsem psal dříve, že jde o Vorticellu. Pročti si link co jsem přiložil.


Vorticella:
www.crustakrankheiten.de/…

Překlad:
translate.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 09:05 petulevrtule
Vím sice, že to není moc humánní a možná si budete myslet teď něco nehezkého, ale přeci jen nemám zase tolik peněz na rozhazování, když tu je tak nejistý výsledek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 09:03 petulevrtule – Re: DrBolíto
Krevetky mám zvlášť přelovené v nádrži - udělala jsem si takovou karanténí přímo pro ně :) Ale dlouho je držet v tomhle stavu nebudu. Nechci, aby se trápily...Včera sem tam nalila silnější dávku, uvidíme, co to s nimi udělá, pokud tohle nezabere (Fungol dochází) vyprdnu se už na to, protože další se mi kupovat nechce. Už by to bylo celkem 500,- kč za ně, to si raději koupím nové a zdravé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 08:59 petulevrtule – Re: Bak
Jo, bylo, taky sem to udělala podle návodu ;-) A ne jednou, ale třikrát celkem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 07:26 Žena Linduš [166]
nezoufej, opravdu to chce delší léčbu. jak se holky svléknou, vypadají zdravě. určitě to má nějaké zárodky, které je potřeba ničit déle, jak píše drbolíto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 23:56 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Osobně bych asi zavedl třetinovou dávku při každé výměně vody cca na 1-2měsíce. Krevetky bych dál zvlášť a nádrž bych přeléčil silnější dávkou aspoň týden, krevetky dle návodu jako minule. Poté výměna vody a navrácení krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 22:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Nebylo v návodu použít léčbu 2x těsně po sobě ? Už jsem pár takových návodů četl, často se to provádí z prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:48 petulevrtule
Takže asi sem předčasně jásala. Vrátilo se to. Je to zpět. A teď se ptám, nemůže to být něco jiného? A hlavně je divný, že u těch, co to měly chvíli to zmizlo. sad Achjo, mám tam dalších 15 mimin a další kreveta má vajíčka...nechci to všechno zabíjet sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:41 petulevrtule
Tak odbourané to nejspíš úplně tak nebylo. Párkrát jsem do tý vody sáhla pro nezbednou krevetku, která nechtěla do fajfky a taky pro šneky a pár zbylých rostlinek...Ruce mám červený a svědí to smich Nechci vidět, jaký je budu mít ráno...Jestli nějaký prsty budu vůbec mít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 20:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
když to neublížilo krevetkám.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 20:04 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: petulevrtule
smich To víš že to má vliv na zdraví, neporostou ti v ústech nějakou dobu houby (mykozy). smich
Jinak se bát nemusíš bylo toho málo a nejspíše už neúčinné, odbourané. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:49 petulevrtule – Re: invalida
No já sem to nespolkla, hned sem to vyplivla, ale na jazyk se mi to dostalo, takže na sliznice atd... hmm Jen si na to vzpomenu, už mi je zle :-D Doufám, že mi nic nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:47 S Muž invalida [3881]
PS: při vypouštění akvária jsem si šikulka lízla té vody z Fungolem může se mi něco stát?? asi ne když toho nebyl litr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:16 petulevrtule – Re: DrBolíto
Já jsem měla v plánu ho stejně rušit, takže tohle byl spíš takový podnět k tomu, to konečně udělat...Akvárko zůstane jako náhradní, pokud by se někde zase něco objevilo, tak se tam šoupne kamínek, trochu vody z nádrže a je to. Popřípadě pokud zůstanou nějací texanusi, tak aby se moc v triu nebili, půjde něco tam...
Taky jsem ráda, že to takhle dopadlo, teď aby to zmizelo úplně a nějaké ty krevetky přežily...
PS: při vypouštění akvária jsem si šikulka lízla té vody z Fungolem stydim může se mi něco stát?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2010 15:55 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Dezinfekce a rušení akvaria nebylo potřeba po aplikaci fungicidu.
Jinak jsem rád, že to takto dopadlo a obešlo se bez úhynu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 15:27 Žena Linduš [166] – Re: petulevrtule
potlesk bezva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 15:05 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petulevrtule
gratuluji k úspěšné léčbě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2010 15:00 petulevrtule
Takže jsme po léčbě. Na většině krevet plíseň úplně zmizela. Na těch, co to měly nejvíc zůstává zatím pár štětiček. Raci jsou OK, jak mladí, tak dospělí, jsou 3 týden v novém akváriu a vesele rostou.
dnes jsem zrušila akvárko, kde byla plíseň. Vše jsem vyházela, jen rostlinky si ponechám. Vydesinfikuju je a uvidí se. Krevetky šly do nové nádrže bez raků, kde mají i filtr. Tak snad po svlečení zmizí i z těch nejdýl postižených ten zbytek. Úmrtí nebylo zatím žádné, ale po tom přesunu tipuji, že něco nepřežije. Přece jen bude to pro ně velký skok po tom všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 10:42 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petulevrtule
držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:42 Žena Linduš [166] – Re: petulevrtule
držím všechny palce
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22578x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=651