Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:32 ssetam – Kde sehnat FUNGOL
Ahojte, včera jsem narazil na tu pliseň na krevetce a dneska sem to našel i u ostatních krevetek. Zde sem se dočetl že Fungol pry fungoval, ael nevím kde ho sehnat. Poradíte prosím? Nebo nějakou alternativu...
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 09:58 S Muž invalida [3881]
Tak po xtý...sakura a cherry je jedno a totéž jen s jinou intenzitou barvy....mimochodem se ty krevetky nově jmenujou nejspíš jinak. A ten zádovej pruh už tady taky zazněl mnohokrát hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: moskyt8
Myslím že kdyby sis pročetl vlákna o krevetkách, jistě by jsi tam našel podobny dotaz jako byl ten tvuj, a to i z odpovědí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 21:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: moskyt8
No že bych se nazýval zkušeným chovatelem to nevím .... jsou zde daleko povolanější a ti ani nereagují dalším infem, tak asi jsem nebyl úplně mimo mísu s těmi odkazy. Spíš bych na to šel selským rozumem - popisované zabarvení lze najít na řadě fotografií Neocaridina davidi různých variet a že by se tolik chovatelů chlubilo nemocnými krevetkami, dokonce i v místní altasu, je málo pravděpodobné, takže to nejspíš bude běžné .... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:06 Muž moskyt8 [21] Re: lhajek
Dobře no ;-) já spíš dám na slova zkušených chovatelů ;) těm věřím víc... tak tedy říkáš, že to je normální zbarvení :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.04.2013 15:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: moskyt8
moskyt8 napsal: ............jsem objevil pruh přes celý hřbet (jakoby podél páteře) :-D Ten pruh je takový světle červený až do růžova..........
A co si v googlu najít pár fotek?
www.guppylodge.com/…
www.akva.sk/…
puddlebuddies.blogspot.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.04.2013 13:45 S Muž invalida [3881] Re: moskyt8
Mám Krevetky Sakury možná křížený s Red cherry Studovat Studovat studovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:43 Muž moskyt8 [21] – Pruh
Mám Krevetky Sakury možná křížený s Red cherry a u jednoho myslím že je to sameček, jsem objevil pruh přes celý hřbet (jakoby podél páteře) :-D Ten pruh je takový světle červený až do růžova... nikdy předtím ho tam neměl... chová se naprosto normálně.. Nemůže to být nějaká choroba? nebo je to zabarvení normální, které se objeví až v dospělosti? :-| A z boku jsem si všiml děsně miniaturních bílých teček... Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 20:36 - Re: Jery
Mám viac detritu a krevetky sú v pohode(ja totiž vôbec neodkalujem).Tu je zas dôležitá dobre fungujúca filtrácia a prosperujúce rastlinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 18:19 Jery
Také bych se přiklonil spíše než na nemoc se soustředit na stav akvária. Docela se tam rozrůstá nějaká řasa a na fotce je to sice špatně vidět, ale mám pocit, že tam je pod kameny vrstva detritu, tudíž tam může být hafo dusičnanů a dalších toxických látek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Roman
Nevěřím tomu že parmička duhová si krevetek nevšímala. Sám sem ji měl a vím že i nedospělé kusy na krevetky utočily :-)
Ale umrtí krevetek s tim nemusí pochopitelně souviset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:19 Žena petulinakk [2016] Re: Roman
Jak dlouho bylo akvárko založené (podle stavu řasokoule na fotce asi nebylo úplně čerstvé)? a jak vypadá údržba (kolik litrů vody se mění, jak často, přidávají se do vody nějaké přípravky...)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:35 Roman – nemoc krevetek
jj a ta jedna měla ještě k tomu vajíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:58 - Re: Roman
Bez priameho pozorovania a detailných foto je tažko povedať prečo uhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:10 Roman – nemoc krevetek
Ale to byli dospělé kusy a žádné ryby co tam mam jim nic nedělali.
a ta jedna to měla uplně nafouklý tu oranžovou skrvnu a ta druhý jen skrvnu na těle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:15 - Re: Roman
V tomto akvárku by žili tak či tak,len dospelé kúsky.Tetry by si všetku mlaď požrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:11 Roman krevetky nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den koupil jsem si 2 krevetky měl jsem je asi 10 dní a ted mi umřeli
Měli za hlavou oranžovou skrvnu.
Nevíte co by to mohlo být za nemoc nebo čím zpusobená.
žili v 54 litrovím akváriu a osvětlením, filtem, kompresorem na bublinky, mechové koule, ruzne ukryty, pařezy, a ruzné rostlinky kde se rády schovávali.
předem děkuji za odpověd
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.03.2013 12:53 Žena petulinakk [2016] Re: Roman
Z té fotky se teda moc poznat nedá, ale ta žlutá skvrna byla s největší pravděpodobností jen "sedlo" - vajíčka za hlavou samiček, a s úmrtím krevetek neměla nic společného.
Nepíšeš nic o akvárku kde krevetky byly, proto se dá jen těžko odhadnout proč uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 10:46 Roman – nemoc krevetek
Fotka k příspěvku Dobrý den koupil jsem si 2 krevetky měl jsem je asi 10 dní a ted mi umřeli
Měli za hlavou oranžovou skrvnu.
Nevíte co by to mohlo být za nemoc nebo čím zpusobená.
předem děkuji za odpověd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2013 22:44 - Re: ximo
Epystilis.Vorticella.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 12:07 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: ximo
vorticella
projed si toto vlakno, vse uz tu nekolikrat bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 08:30 Muž ximo [11] - Asie
Fotka k příspěvku Takéto biele "chĺpky" na tom istom mieste som našiel na mojich krevetách už v druhom akváriu. Čo to môže byť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
K těm výluhům - asi se raději vyhni ToruMinu.... je přeci jen spíš určen k výtěrům a obsahuje i další látky, mohl by trochu zacvičit s chemismem vody v normálním akvárku s rostlinama. Já mám nejlepší zkušenosti s Amazonem. A pokud by u vás neměli v obchodě ve velkém balení, dá se objednat přímo u výrobce dajanapet.cz , zrovna v úterý jsem se tam s paní o tom bavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:21 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Listy mandlovníku a olšové šišky mám v akvárku běžně, ale se špatným svlíkáním krevetek se potýkám pořád. Proto už mám jen red cherry, ale sem tam nějakou najdu :-( Pročtu ty výluhy a uvidím, co seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Na snížení pH se dává CO2, což je nejúčinnější, ale také se přidávají listy mandlovníku, buku, dubu, olše nebo olšové šištičky, což má tu výhodu, že to do akva dodá spoustu užitečných látek, na listech roste houba, nakterie a další mikroorganismy, kterými se kreveťule živí, a navíc to vypadá i hezky přirozeně. Také se používají různé výluhy jako je Amzon od Dajanapet, ToruMin od Tetry nebo Torben od Hü-Ben. pH 7,5-8, to na krevetky moc není, to vyhovuje snad jen C.babaulti... pokud to není chyba ve zdejším atlasu, protože na jiných webech jsem viděl doporučované pH 6-7,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2013 18:04 R Muž romant [27987] Re: kahua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
Fakt jo? :-D myslím že to i moje drahá polovička dělala a snižilo se.. no nic tak tedy asi krevetky nebudeš mít :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:45 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
To jsem taky četla, ale pokus jednoho z krevetářů ukázal, že se Ph po ní zvýšilo, což bylo pro všechny velice překvapivé, takže tím experimentovat nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
Ona se dává rašelina ne? sem to někde četl myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:38 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
Hledala jsem způsob jak, ale krom burčáku a nebo umělýho snižování Ph (což se mi moc nechce), jsem nic nenašla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
No to je děsně hodně, a zkoušela jsi to nějak okyselovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:35 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
7,5-8 si myslim, měřím Ratajem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
kolik máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:26 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: smidakkuba
Mě se to děje pořád a i u cherryn. Důvod nevím, možná vyšší hodnota Ph, protože NO3 a NO2 udržuju nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: smidakkuba
Já sám s tím nemám zkušenosti, ale krevetky se často svlékají např. při změně kvalit vody a pokud na svlek nejsou připravené můžou umřít. Pokud se ti zdála krevetka zlomená zezhora asi v pulce tam to je místo kde praská krunýř při svleku. S toho soudím že tam bude problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:01 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: predator3313
To se může stát že zemřou při svlékání? Jen je mi divné že včera jedna a dnes druhá z ničeho nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: smidakkuba
Pravděpodobně se chtěly svléknout, ale nepodařilo se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:44 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
AHoj potřebuju radu mám v akva asi týden 6ks red cherry krevetek.Včera jsem přišel domů a jedna ležela na dně úplně zkroucená do klubíčka.A dnes druhá která navíc byla jakoby v půlce zlomená.Krunýř měla v jednom místě pryč a pod ním to bylo bílé.Nevím čím to je voda je dobrá NO2 i NO3 jsou na minimu.Nyní nedávám žádné hnojivo a ani nesitím CO2 tak nevím.Napadla mě nějaká bakterka nebo něco takového ale nevím. Akva to je 20l denně svítím 8 hodin.Teplota stabilně 22°C.Jsou u nich pouze neonky 7ks prcků asi 1,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
A víš co s tím? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 21:30 - Re: Viktorie
Vorticella
Epistylis ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 20:10 Viktorie – podivná věc
Dobrý den, mám problém s krevetkami. Mám je cca půl roku a nic jim nebylo mám j s neonkama a se samičkou pavího očka, ale je to mazel a neublíží ani mouše. Před asi týdnem jsem si začala všímat, že na krevetkách je cosi bílého vypadá to jako mech či řasa a zdá se, že mi na to už uhynuli 2 krásné slečny krevetek red chery a to jsou vlastně první stráty nevíte co to může bát mám trochu strach <:-(...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 08:48 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,prezentaciu spravim o par dni,v nedelu este dokupim rastliny na burze a potom sa trosku pohram s akvariom..hadam potom bude mat molucka ozaj nerusene miesto niekde v hustine..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
No, nevím, jak moc máš akva zarostlé... já mám džungli, tak někdy některou krevetku nevidím třeba měsíc... a pak se objeví všechny 4 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:06 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,no moje kakadu si krevetky vobec nevsimali,dokonca sa pred nimi mali na pozore..boli od chovatela,mozno ich zarazilo,ze v akva maju aj nieco viac ako trubku,ci bridlicu..ignorovali vsetky zivocichy v akvariu.boli bezproblemove a krasne,no ich era uz pominula...tak aj tei ramirezky darujem,nech ma jedina molucka pokoj..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
Kakadu nešly po krevetkách???? No to koukám.... Já kvůli vysokým letním teplotám zavedl klimatizaci... i když se přiznám, tak nejen pro rybky... i mně ty vysoké teploty v noci, kdy jsem nemohl vůbec spát, pěkně zmáhaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:53 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,no asi to takto zariadim tiez,nejde mi o cenu,ale o zaujimavost daneho zivocicha,,tak si necham len razbory hengelove,neonky cervene,sumceky priesvitne a panciernicky panda...ked som mala cichlidky kakadu,tak krevetky boli neohrozene,ale vysoke letne teploty ich dorazili,aj napriek chladeniu..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 22:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
No, u mne vyhrály molucky. Všechny ryby pořizuju s tím, aby neublížily ani neobtěžovaly molucky. Betky si sice z počátku molucky se zájmem prohlížely, ale pak zjistily, že i když v tu dobu byly se svými 3,5cm největšími rybami v akva, přeci jen 8cm velkou krvetku nespolknou a tak jim daly klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:05 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,tie ramirezky maju necele 3 cm,ked som tu zranenu krevetku nasla,este som ich nemala,kupila som ich po par dnoch...tak teraz zacinam mat obavy o tu druhu molucku ak sa nahodou zvlecie...dal si mi chrobaka do hlavy..molucka,ci ramirezky?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 21:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
Ramirezky nejsou právě ideální spolubydlící pro krevetky. Řeknu to přímo - jsou naprosto nevhodné do akva k krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 20:46 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,no tak krevetku uz neviem najst,bola som niekolko dni od skoreho rana do neskorej noci v praci a na sledovanie akva uz ozaj nebol cas..potom pri dalsej vymene vody som krevetku uz nenasla,ani v akvariu,ani v jeho okoli..:( ta druha je v poriadku,cela,zdrava,filtruje,alebo odziera listy mandlovnika,pripadne sa zdrziava na koreni..zmiznutie tej prvej si neviem vysvetlit,mam v akva male razbory,fantomy a 3 male ramirezky,ziadna z tychto ryb by jej nedokazala smrtelne ublizit..tak nech jej je dno lahke,skoda,ze to takto skoncilo..:(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22598x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=401