Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 14:53 Muž domi12 [8]
děkuji, s tou solí je mi jasný že jí tam nedám v nejbližší době ,ale kdy jí tam mám dát zas? třeba za měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 14:50 R Muž romant [27987] Re: domi12
Ta sůl stačí, vodu měň jak měníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 14:45 Muž domi12 [8]
měla tam být tečka. měnim vodu obden. tu sůl mám přidávat jednou za 14 dní? Takhle to mělo znít :-) . tu sul tam mám dat kdy? dal jsem jí tam včéra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:38 -
To by som aj ja chcel vedieť ako to dokážeš.
;-)(myslím tu vodu obdeň raz za 14dní)Soľ daj len raz,neodparuje sa a tak v akvárku ostáva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 08:48 Muž Yirka [9123] Re: domi12
To mi pověz jak se mění voda obden 1x za 14 dní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 20:41 Muž domi12 [8]
jak často mám doplnit sůl když měnim obden vodu jednou za 14 dní? ta sul může být kuchynska (s jodem). Děkuji za tím všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 11:03 R Muž romant [27987] Re: domi12
Tvoje problémy pramení z toho, že do nezaběhnutýho akvária šli živočichové příliš brzy. Ten postup s výměnou vody bych viděl jako dostatečný ke zlepšení podmínek v akváriu. Tu sůl bych přidal lehce, jak Ti bylo doporučeno a při dalších výměnách vody bych už nedoplňoval. Co by určitě se stabilizací akvária pomohlo, jsou rostliny. Sežeň nějaký rychlerostoucí rostliny a bude to v pohodě. Třeba rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Nemusíš je ani sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 10:17 Muž domi12 [8]
jak často přidávat tu sul když měnim vodu obden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:15 -
Na plieseň u krevetiek nie je potreba drahé prípravky.Stačí trocha kuch.soľ a starať sa o hugienu v akvárku. ano Často ju dostanú hlavne ak je v akvárku kopec rozkladajúceho sa krmiva(následok prekrmovania)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2012 20:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: domi12
Stačí číst co ti ostatní napíšou :) Exit je jen na krupičku, tak ten asi používat nebudeš hmm eSHa 2000 je na cca 18 onemocnění, včetně plísní ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 20:28 Muž domi12 [8]
já bych jen potřeboval který z nich by to vyléčilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 20:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Haimdol
Krevetky léčiva eSHa snášejí také bez problémů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 19:38 Muž domi12 [8]
ted zrovna asi 3-4 z 16 ten Fungol to zmírnil ale vždy to dostala nějaká jiná je to koloběh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: domi12
jestli krevetky stále žijí a chovají se normálně, nebo jestli se to nešíří na další, tak se můžeš stále snažit udělat vhodnější podmínky a buď se krevetky můžou vyléčit samy, nebo s tím můžou ještě dlouho žít.

Máš nějakou fotku krevetky s tou "plísní"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 19:28 Muž domi12 [8]
jak tam píší je to jen typ tyhle typy stojí dost peněz. V jednom odkaze píší spíš esha 2000 a v druhem spíš ten exit tak jsem z toho jelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 19:25 Muž Yirka [9123] Re: domi12
Odpověď bys mohl najít zde: rybicky.net/forum/2294…
a zde: rybicky.net/forum/9148… 18.11.2009 22:03
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2012 19:19 R Muž Silent [5949] Re: domi12
Exit je pouze na krupičku. Přípravek eSHa 2000 se mi osvědčil na plísňová onemocnění i na zhojení ran. Snášenlivost je obecně velmi dobrá, ovšem co se týká krevetek nemám odzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2012 19:18 Muž domi12 [8]
nebo exit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 15:57 Muž domi12 [8]
dobrý den tak plísen jsem jbl fungolem nevyléčil ,tak jestli by jste doporučili něco jiného někde jsem četl esha 2000 ,ale neznám to. děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:15 Muž domi12 [8]
zatím děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:11 - Re: domi12
Do 12l to zo soľou netreba preháňať.Myslím,že postačí jedna kávová lyžička.Hygienou som myslel pravidelnú čiastočnú výmenu vody,občasné odkalenie dna a striedme kŕmenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:06 Muž domi12 [8]
OK, jen se chci zeptat kolik té soli, tím zlepšit hygienu myslíte vyměnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:59 - Re: domi12
Soľ používam.Ako dal odkaz bali ak si si istý,že je to parazit môžeš použiť Sera Costapur.Ako som ti písal a je uvedené aj v odkaze,ak si si ho prečítal-treba zlepšiť hygienu v akvárku.Ak dáš do karantény tak použi vodu z akvária-netreba krevetky navyše stresovať v novej vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:43 Muž domi12 [8]
ještě bych se chtěl zeptat jestli to zvas nekdo zkoušel přidat trošku NaCl (sůl) trošku (ani né pulka čajove lžičky, vodu do karanteny mam dat z původní akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
www.shrimpnow.com/…

The medicaments Exit or Punktol (both against Ichtyo) in normal dosage are recommended against vorticella disease. Dose as described in the package insert. A friend of mine also used successfully Sera Costapur: 1 drop per 1 liter of water and the vorticella where gone within two days while shrimps were unaffected.

dalsi zdroje uvadi i obycejnou methylenovou modř

a pokud muzes tak radci do karanteny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:25 Muž domi12 [8]
chci se zeptat jestli to mám dát do akvarka nebo ty nemocné přelovit do karanteny a ta teprve léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:18 Muž domi12 [8]
měd to neobsahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: domi12
V návodu je výslovně uvedeno že u bezobratlých (raci, krevetky) se může projevit nesnášenlivost vůči léku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 11:47 - Re: domi12
Toto som ešte nepoužíval,tak nepoznám zloženie.!Poriadne si popozeraj zloženie.Ak to obsahuje meď tak to pre krevetky ako liečivo nedoporučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 08:18 Muž domi12 [8]
pak mi pán bali doporučil JBL Fungol
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:12 - Re: domi12
To by si ich odpísal načisto.Ak majú plieseň tak je pravdepodobne na príčine znečistená voda v akvárku.Daj soľ,poriadne filtruj a raz prípadne dva krá za týždeň vymeň časť vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:56 Muž domi12 [8]
Dobrý den, moje krevetky (3) mají na sobě plíseň na nohách a "nose", doma u sebe mám léčivo jménem multi-medikal obsahuje: roztok methylenové modři, malachytové zeleni a formaldehydu. PROSÍM SPĚCHÁ!!! sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:48 DevilsNR – krevetky -parazit
aa prosim pomozte/poradte na mojich krevetkach sa objavili cervici alebo pijavice neviem co to je ma to 3-4mm na niektorej je jeden na niktorej 2-3 co s tým? nechat tak zmiznu po zvleku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 15:05 Muž Chem [837] Re: bobik
A jeste k tem hlisticim - myslim, ze no planaria by zapusobila na nezmary, plostenky a tasemnice. Na hlistice ci motolice pusobit pravdepodobne nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 15:03 Muž Chem [837] Re: bobik
Ona ta no-planaria take neni zadny zazrak. Pise se o ni, ze je to prirodni vytazek, tak v tom je to jiste lepsi, nez Panacur. Co jsem mel tu cest se s ni seznamit z blizka, je to bily prasek dobre rozpustny ve vode (narozdil od Panacuru). V navodu toho mnoho o obsahu neni, ale zjistil jsem, ze obsahuje Niklosamid, coz je v podstate latka, ktera se stejne jako Fenbendazol v Panacuru pouziva proti cervum v obratlovcich. Po predavkovani se narozdil od Panacuru nevyskytuji v mych akvariich degenerovani jedinci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 14:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
no planarie jsem uvedl jako priklad obdobneho pripravku, no planaria nemam takze nemohu vyzkouset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 14:25 Muž bobik [15] Re: Moucha
no ale pokud se nemýlím,tak no planaria je na ploštěnky.Já jsem -viz níže-hovořil o motolici a hlísticích.takže na toto by asi stejně no planaria nebyla vhodná.nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
muzes si ho objednat u vyrobce..... je to nemecky vyrobek a pomerne drahy, na ceske pomery, a ne zrovna moc ucinny..... a mnoho prodejcu o nem jeste neslysela, natoz, aby byla vytvorena nejaka lepsi distribucni sit, treba jako ma SERA

ale na druhou stranu, ja tedka schanim mramorovou drt, a jen diky SIDovi jsem se dovedel ze ji ma v nabidce JK animals, ale v Praglu i Kladne nesehnatelna v malym baleni (v hobymarketech min 25kg baleni), takze jsem si ho tedka pres Zoo Branik objednaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:52 Muž bobik [15] Re: Moucha
no jestli se nemýlím,tak no planaria také není běžně k sehnání.Tedy alespon dle diskusních příspěvků tady na foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
vyrobci se musi ridit predpisy takze tyto odcervovaci pripravky jsou proste na recept, nic ti nebrani zajit za veterinarem a vysvetlit mu svuj problem a on ti vystavi recept... coz je legalni cesta

existuje tu jeste pripravek no-planaria, ktery je na prirodni bazi, ale nejni tak ucinny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:41 Muž Chem [837] Re: bobik
Spicka noze je casto zminovane nepresne davkovani - to by krevetky, nebo plzi trpeli a umirali. Hezky navod jak vymitit plostenky a nezabit ostatni chtene zivocichy (a to davkovani na nezmary a hlistice je stejne) je zde: www.blue-tiger-shrimp.com/…

Pokud ma clovek par akvarek pro hezky pohled, nemely by se tam tito parazite vubec premnozit tak, aby skodili. Premnozuji se vetsinou jen v intenzivnich chovech - tam, kde jsou zivocichove nahusto a tam kde se intenzivne krmi za ucelem rychleho rustu mnoha chovancu. Pokud clovek neprekrmuje, nema tyto problemy. Pokud se vyskytnou, staci vetsinou prestat krmit. Ja mam take par "okrasnych" akvarii a tam jsem nikdy problem nemel.

Par plostenek ci hlistic v akvariu neskodi a neni proti nim treba nijak bojovat. Diskuse o hlisticich ci plostenkach se rozviji casto proto, ze si nekdo precte, ze krevetkam skodi a ma z nich panickou hruzu, v poctu nekolika kusu bych se jimi moc nezabyval.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:16 Muž bobik [15] Re: Chem
Částečně s Vaším názorem souhlasím.Ale probboha co mají dělat chudáci akvaristé,když se jim v akva něco takového vyskytne(mě se to nyní netýká-zatím ne ).Já vím,tento povzdech není určen Vám.Takže veterina,burzy,inzeráty,dávkování "na špičku nože",já vím to jsem již psal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:03 Muž Chem [837] Re: bobik
Uz je to lepsi, jeste ty mezery za teckami a carkami (vim, uz zachazim daleko a navic zase pisu bez hacku a carek), takze k veci.. Myslim si, ze tim, ze to neni bezne dostupne, spotrebuje se toho radove mnohokrat mene, coz je myslim jednim z cilu. Ano - je lepsi, aby to nebylo volne dostupne, protoze pokud by bylo, mohli by kvuli tomu venku hynout zivocichove. Nebo jeste lepe - rekl bych, ze by to nicilo cele ekosystemy. Duvodu je zrejme mnohem vice, jen ja nejsem veterinar ani lekar, takze nemohu slouzit... Antibiotika jsou take na predpis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 12:54 Muž bobik [15] Re: bobik
Ještě dodatek.Domnívám se,že právě proto,že není možnost koupit "originál" v akvaristice,tak pak akvaristům,při nesprávném namíchání "někde jinde" koupených přípravků,budou umírat živočichové v akvariích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 12:50 Muž bobik [15] Re: Chem
Ve zlém si to neberu.Přiznávám,že mi občas nějaká ta tečka ujela.Nicméně si myslím,že i přesto šla vyčíst podstata věci.Co se týká mé otázky.Zkusím se tedy zeptat ještě jednou,pokud se Vám bude chtít odpovědět.Opravdu si myslíte,že "pokoutní"a zřejmě často dosti zdlouhavé a pro někoho snad i obtížné shánění těchto přípravků po veterině a podobně,s nejspíše nepřesnými informacemi ohledně dávkování,je lepší ,než si to koupit "namíchané" od výrobce pro akvaristické učely?A to ,že to není možné koupit ,právě kritizuji.Snažil jsem se o správnou interpunkci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 12:39 Muž Chem [837] Re: bobik
Moucha to popsal pomerne vystizne - odpovedi na Tve zmeti interpunkce s pismenky, kde prevazuji otazniky jsou laicky receno predpisy. Nic ve zlem, ale opravdu se to lusti spatne, kdyz nevim kde Tve vety konci atd.

Jde o to, co by takovy pripravek udelal, kdyby jej kazdy akvarista zacal lit do vody... Jestli by nekde na konci toho retezce nebyla prehrada plna mrtvolek.. Jde take o to, jak se ktery pripravek dlouho z vody odbourava a na co vse pusobi toxicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 11:37 Muž bobik [15] Re: Moucha
nerozumím,spousta jiných "rybičkových"nemocí se dá léčit originál akvaristickými léčivy vyráběných firmou.uvědomuji si ,že to o čem se bavíme jsou parazité.no a co ,lečiva na ně jsou .ale jen na psi,kočky,koně ,krávy.atd.mám snad po veterině žebrat o tyto přípravky,?když jak je známo se tito parazité vyskytují i v akvariích?opravdu nejde vyrobit takový přípravek volně prodejný pro akvarium?asi mi toho uniká více.připadá mi logické:parazité jsou i v akva,tak se jich přeci musím zbavit volně dostupným lečivem.nebo snad mám při každém případném podezření brát rybičky na veterinu?nebo brát veterináře k sobě domu?u koně to chápu,ale u rybiček?pak je praxe taková ,jak se zde na diskusním foru uvádí:inzerát,od kolegy,na burze,ukecat veterináře,jak dávkovat?,atd.toto je myslím si špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 11:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
unikaji ti predpisy ohledne leciv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 11:06 Muž bobik [15] Re: Chem
jeětě bych se rád zeptal,ikdyž vím,že to vlastně není otázka příno na Vás,proč-pokud se nemýlím,nelze sehnat panacur ale i jiné přípravky podobného typu přímo pro AKVARIJNÍ potřeby,všude tady čtu,to se sežene pouze ve veterinářské ordinaci,pokud to mají,to od někoho na inzerát,davkujte na špičku nože.atd.sakra proč to někdo nevyrábí"normálně" pro běžné akvaristické použití.nebo se mýlím a něco mi uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 10:26 Muž Chem [837] Re: bobik
Panacur ma pomerne siroke spektrum svych "obětí". Nezmary, plostenky, motolice, hlistice ruzne oble cervy. V trochu vyssich davkach zabiji koryse a plze. V jeste vyssich davkach zabiji i ryby. Proto pozor na predavkovani, ale to plati obecne u vsech pripravku, ktere podavate sobe, nebo zivym tvorum, ktere chcete v domacnosti mit (kdyz hubite komary, tak tech jedu nestrikate po byte tolik, abyste neotravili papousky, nebo dokonce sebe;-). Plati to samozrejme nejen pro leciva, ale i pro smesi do krmiv atd.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22595x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=551