Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žlutá skvrna za hlavou krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žlutá skvrna za hlavou krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 21:57 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Freedlo
Tak to je v pohodě, kmen to neohrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 18:47 Muž Freedlo [229] Re: Passenger77
Cus
Vyndal jsem ji ten den. Je tam celkem 20ks..ted teda 19

Diky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 14:18 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Freedlo
Vyhodil jsi ji ven co nejdřív? Možná byla napadená nějakým parazitem nebo bakteriální infekcí...těžko říct, foto není ideální. Hlavně jsi ji tam neměl nechat, ať ji nesežerou ostatní, ať se to nešíří nebo aspoň omezí.
PS:máš v profilu Krevetárko, nevím, kolik máš kusů krevet. Jestli uhynul 1ks z mnoha, je to naprosto normální. Pokud jich máš 5ks, tak to bude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 13:52 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Ahoj, oranžová skvrna za hlavou nebo pruh po celém těle až k zadečku krevetky se vyskytuje většinou u starších samic. Skvrna s úhynem podle mně nemá nic společného, prostě to jen nedala v novém akváriu. Krevetky jsou celkem dost náchylné na chemizmus a pokud akvo ještě nebylo úplně stabilní, tak uhynula. Ale to jen z mé zkušenosti chovu "red cherry". Zkus změřit NO2 a NH4 v akva. Stačí proužkový test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 11:39 Muž Freedlo [229] – oranžový pruh na krevetce
Fotka k příspěvku zdravím.
Včera jsem přidal krevetky do krevetkária a všiml jsem si, že jedna má tento oranžový pruh na těle.

nevíte, co to je? coze

UPDATE: krevetka je mrtvá :/
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:04 Muž navik [908] - SumciRe: knutt
Netřeba se bát, je to zcela normální.
Jinak bližší info včetně popisu oplození je výborně popsán zde : www.akvakrevetky.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:58 knutt Re: navik
Aha, už chápu :-) Takže děkuji moc, bál jsem se zdali nejde o parazita coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:53 Muž navik [908] - SumciRe: knutt
Ano, pod "zadečkem" nosí samička snesená vajíčka a drží je tam panožkami po dobu 3-4 týdnů, než se vylíhnou. Ta skvrna za hlavou jsou vytvořená vajíčka, která po příštím svleku krevetky teprve budou vypuštěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:50 knutt Re: navik
Já myslel že jsou pod zadečkem (jedna mi je i nosí) :-O Jinak díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:48 Muž navik [908] - SumciRe: knutt
Jedná se o vajíčka :-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:36 knutt – Žlutá skvrna za hlavou krevetky
Ahoj, jsem krevetkář začátečník a moje krevetky mají nějakou divnou skvrnu za hlavou, nevíte někdo co to je? Případně, je to škodlivé? Děkuji. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 976x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11851-zluta-skvrna-za-hlavou-krevetky