Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 13:01 Krevetka
Neco takoveho jsem hledal na netu .. Nemohu nikde najit nemuzes mi hodit odkaz Prosím ? ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 12:39 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Krevetka
Existují závěsné filtry, mají je v každé druhé prodejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:45 Krevetka
Mam tam spoustu rostlin nemam tam filtr ..Jen vzduchovadlo takovej mini filtr jsem jeste nesehnal ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:20 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Krevetky chtějí opouštět akvárium, když je špatná voda nebo je něco chce sežrat. Změř hodnoty vody. Máš-li podezření na nedostatek kyslíku, zvedni filtr nad hladinu tak, aby hladinu čeřil. Pak bude kyslíku dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:14 Krevetka
Přiznám se že jsem 3 dny nevzduchoval pac membrana v vzduchovadla je pryc potrebuju novou muze to bejt asi tim .. Predtim nez zabehla do rohu plavala po hladine a snazila se opustit AQ ;( Asi je to moje chyba ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:12 Muž mailo [14] - Rostliny
Ja som mal asi presne to iste, tiez mi zdochpo par krevetiek. Chyb som tam mal asi trosku viac. Bud som to trosku prehnojil alebo to bolo tym ze som nevimenil vodu skoro dva tyzdne ale boly tam aj mlade gubky. Jednoznacne musis vymenit 1/3 vody okamzite, mozes aj trosku viac. Teda aspon mne to pomohlo. Mozno ti poradia aj nieco ine, urcite to bude mat nieco spolocne s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 10:50 Krevetka – Nahla smrt krevetky
Dnes ráno se krevetka svlékla z krunýře a běhala po akvariku jako normalne asi po hodince si stoupla do rohu a strašnou dobu se ani nehla prijdu za 1 nebo 2 hodinky a krevetka je v rohu mrtva ma v tele takovou bilou hmotu nevim coto muze bejt .. Nu ale cim to je ? Krevetkam se žije dobře už dlouho ..Nikdy žadné problémy nebyly opravdu nevim čím to je ;( Při nejhoršim můžu změřit vodu ale nechce se mi na 10 l AQ vyplácat ten test .. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 21:39 S Muž invalida [3881] – omluva
Omlouvám se...ale lidi čtěte...zbytečnou duplicitou otázek se dopracujem k neupotřebitolnosti těchto stránek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:34 S Muž invalida [3881] – Re: vejvar
Jo asi máš pravdu ale mě to štve...otázky na to co snadno zjistíš..vlastně už ne..pro informaci musíš zhltnout hodně zbytečnýho kolem...no jo no ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:28 Muž mailo [14] - Rostliny
Do denniku som uz dlho nic nenapisal stydim . omnipur bol uz davno a cistil som aj cez aktivne uhlie. S tym brutusom mate asi pravdu, docital som sa o polovicnych davkach tam kde su krevetky az vcera. Filter mam uz tiez davno vymeneny za biomolitan 8x8x15 alebo tak nejak. Dakujem za pomoc. Invalida dnes nemal svoj den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:25 maio777 – Re: mailo
len aby sa ti len nezvliekali,a robis zbytocny rozruch... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:45 R Muž Silent [5949] – Re: vejvar
Omnipur je širokospektrální lék. Velmi pravděpodobně bude stát za úhynem krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:33 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: mailo
v profilu mas napsano ze si aplikoval omnipur, nevim co to je zac(nejake lecivo?), ale pokud to tam este davas, muze to byt pricina uhynu.

i ten bivoj by se jim nemusel libit, ale to spise zalezi na množství

co se tyce tech crystalek, tak to neni zrovna vhodna volba
- predevsim tam mas naprosto nevhodny filtr(maly objem filtracni hmoty) lepsi by byl bublifuk nebo kostka molitanu+čerpadlo

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:01 Muž mailo [14] - Rostliny
Dakujem za povzbudive reakcie, clovek aby sa bal nieco opitat. Voda vymenena. krmim sice 3x denne no len po troske to co ziedia za 2-3 minutky. Tych rybiek uz tam nieje tak vela, asi 20 mladatiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 06:35 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
zabarvení do bíla muze byt spatnou vodou(vyse zminene) nebo bunecni paraziti, ale na 90% bych rekl ze to bude tiu vodou, takze vymenit cast vody (odkalit) mene krmit,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2010 23:41 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Krevetky zajisté mají nemoci více informací zde: www.crustakrankheiten.de
Místo koukání na to jak umírají si měl raději něco udělat mrknout na teplotu aby nepřesahovala 28C, vyměnit pomalu část vody, zastavit sycení CO2 atd.
Navíc teď koukám, že je máte v 45L kde je 30ryb a 3x denně krmíte, tak to je nejpravděpodobněji jasná otrava něčím z uvedených No2, NH3/NH4, NO3.
Doporučuji si přečíst základy rybicky.net/rady/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 22:39 Muž mailo [14] - Rostliny – Choroba krevetky
Rad by som poprosil o radu. Mam v 45 litrovom akv. krevetky Neocaridina heteropoda asi 5 dospelych a 10 mladych do 1-ho cm. No postupne zacali zdochinat. najprv som si vsimol jednu mladu ze len tak lezala na chrbte a nehybala sa ked som do nej drgol tak sa pohla ale len nozkami. Neskor sa prestala hybat uplne. Asi o dva dni sa to stalo z dalsou znova. Som si myslel ze to je nieco len s mladymy no dnes zdochla aj jedna stara. Jedine nobvykle co som si na nej vsimol je ze mala stred tela do biela. Chovam ich s mladatkami gubiek a mecunok tak do 1 cm max. Vcera som kupil na akva burze v Ostrave 10ks Caridina cantonensis var. Crystal Red a mam strach aby nieco nechitili. Maju krevetky vobec nejake choroby nic som o chorbach krevetiek nenasiel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:13 Marri – Re: Mrakoplash
Jako mandlovník, co neroste u nás budiž, ale prodávat listy z dubu, to už se mi zdá trochu moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:46 Mrakoplash – Re: Marri
Nevím teda jestli v Hornbachu, ale dají se koupit listy z toho mandlovníku. Naposledy jsem je viděl v sobotu v Hradci měl je na pultu pan Koblasa. Cenu teda nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:18 Marri
Kupovat listí, to je dobrý, za chvíli si budeme kupovat i vzduch... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 05:43 Mrakoplash – Re: nihaso
Tady jde především o listí zdarma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 02:33 Žena nihaso [2] – Re: lena
Listí upravuje vodu, já dávám na 20 litrů jeden list, dají se koupit v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mrakoplash
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:21 R Muž Mrakoplash [1776]
Tady je www.akvarista.cz/… mám ho v záložkách. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lena
Nejprve zkuste zodpovědět otázku, co vlastně hodláte léčit. Pak vám může někdo zkusit poradit, jaké léčivo (i s ohledem na krevetky) použít. :-)
K čemu slouží listí v akvišku s krevetkami a nejen nimi, najdete na Akvaristovi v rubrice "články": www.akvarista.cz/…
Musíte chvilku pohledat. :) Článek má (přibližně!) název "Listí v akváriu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:02 lena – krevetky a nemoc
Dobrý den. Mám ve 40 Litrovém akvárku 1 samici pavího očka a asi 10 mladých. Ještě je tam 10 dospělých krevetek Red cherry a nějaké mladé. Samička se otírá o rostliny a plave v proudu vody z filtru. Měním každých 14 dní 15litrů vody. Je nějaké léčivo, které tam můžu dát, aby nevadilo krevetkám? Děkuji.. Ještě jedna otázka - Proč se dává ke krevetkám dubové listí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:06 Muž Radek [3] – Re: J
Nechal jsem si 10 Red Crystalů poslat poštou jako EMS. Přišly druhý den v sáčku s cca 1l vody, vzduchem a trochou riccie všechny v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 00:28 J – Re: meroň
Díky za odpověď, uvidíme. V zimě ale rozhodně ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 00:22 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: J
tak náchylné zase nejsou, aby nepřežily 50 minut cestu autem(pokud nebudou vystaveny nějakým extrémním podmínkám)měly by vydržet klidně i třeba den -každopádně zkoušet to určitě nemusíte X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 00:16 J
Jak dlouhou přepravu přežijí krevetky? Jsem z Vysočiny a moc šancí na koupi krevetek tu není. Nejbližší tuším Brno či Jihlava, obě města jsou vzdálené od domova minim. 50 min autem. Má to někdo vyzkoušené? Paví očka jsem takto přepravila bez újmy, ale s krevetkama, konkrétně red cherry netuším. Máte někdo zkušenosti?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2008 15:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
www.akvakrevetky.wz.cz/…
odlov a adaptace krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:11 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: motýlek - jarda :-)
Já vám dám přelovit krevetky no Krevetky by si měly zvykat na novou vodu postupným smícháváním vody původní a té, do které jsou přeneseny. Takže bych do původní vody postupně přiléval, nejlépe nechal vzduchovací hadičkou nakapávat vodu novou a odebíral po troškách vodu původní. Až by voda odpovídala z 90% vodě nové, bylo by možné je přelovit.
Osobně bych ale raději volil karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:55 motýlek - jarda :-)
no, asi hlavně nepřenášet vodu - čili od chovatele krevetky do přinesené své vody a doma je přelovit (ne přelít) do jiné připravené vody ... asi bych je dal do pětilitrovky "od okurek" s troškou jávského mechu a sypal jim běžné krmivo pro rybky a po týdnu je ještě jednou přelovit přes čistou vodu do nádrže, kde mají být natrvalo ... důležité je mít aspoň dvě síťky - logika je snad jasná ;-) ... dělej to tak i s rybkami a budeš mít klid ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 10:37 Muž frmol [14]
myslim ze pro krevetky karantena neni potrebna, aspon podle mych zkusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 10:11 Chaotic – Krevetky - nutnost karantény ano/ne
Ahoj, chci si do akvária pořídit pár krevetek, ale protože nemám karanténí akvárium, tak bych si rád ověřil, zda krevetky mohou být přenašeči nemocí ryb? Krevetky chci, takže pokud mohou být přenašeči, jak velkou nádrž jako karanténu pro zkruba 5-8 krevetek? Co do ní? Bude stačit pár rostlinek v košíčkách nebo to chce něco víc?
Díky :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [16]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22598x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=751