Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
Nevím sice, co tam máš za další rybičky, ale taky bych řekl, že to vypadá jako poranění rybkou. Stálo by za to udělat si prezentaci. Co se výměn vody týká, záleží na počtu rybek, ale přesto bych teď měnil minimálně 1x týdně 3 kýble vody. Pokud do toho krevetka nechytne plíseň nebo bakterie, tak přežije. Moje molucky žerou v pohodě dospělé artemky nebo koretra, samozřejmě i buchanky a moinu či perloočku. Je ale dobré občas rozmixovat třeba kopřivu a pouštět jim ji do proudu, aby ji mohly filtrovat. Co nezbaští molucka, to si pak dají malé krevetky.. a někdy si to molucka i posbírá ze země. Většinu potravy by ale měla příjmat filtrováním... Měla by. Moje molucky taky většinu času prozkoumávají dno a jen minimu věnují filtrování, přestože v akva mají pěkný proud a kořen speciálně pro ně... Prostě jsem koupil partičku takových, co nebudou filtrovat a nemohu je to naučit. Přesto prospívají a rostou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2013 23:25 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: tatianaZ
Držím palce, já mám všechna akvária v práci, protože jsem tam taky víc než doma... Stodesítka už by měla něco vydržet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.01.2013 23:10 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: slavko
,,tie molucky mam v 110L akvariu...male krevetarium,sledujem a odkalujem castejsie,kludne aj skoro rano,zaberie mi to nanajvys par minut,ale velke akva je trosku na vedlajsej kolaji..uz som si zapisala do kalendara mozne volne dni s udrzbou..to sa potom sama pred sebou budem hanbit,ked to zanedbam..tolko energy hadam este najdem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.01.2013 23:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: tatianaZ
14 hod v práci je dosť (bohatne sa vyšším príjmom, nie dlhšou dobou v práci), ale tak ako som písal, ak to častejšie nejde, treba pohľadať niečo, čo vydrží dva týždne počkať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.01.2013 21:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: tatianaZ
Krevetky a miniakvária jsou fajn, úspěšně jim propadám, ale je potřeba si uvědomit, že čím je menší akvárko, tím pravidelnější údržbu potřebuje. Když dva týdny nesáhneš na stolitrovku nebo ještě třeba šedesátku, tak se svět nezboří, ale tvorečkové v tak maličkých vodních světech jsou zcela závislí na péči svého akvaristy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:34 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: slavko
,,dakujem za tip,mna starostlivost o akvaria tiez bavi,len ked som 14hodin v praci,som unavena.ale ked mam volno,tak sa im venujem.sledujem ich vsak kazdy den,poznam kazdu rybu,ale stav tejto krevety ma zarazil...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: tatianaZ
V krevetkáriu mením každý týždeň asi 50 % vody, je to pre mňa radosť a fakt si užívam aká je to rýchlovka, oproti výmene v mojom veľkom, kde mením "len" raz za 2 týždne asi 10 x viac litrov vody.

Už mám mieru - plné veľké vedro vody sa do rána zohreje asi na 18 °C, z toho dám 2 l zovrieť a po vliati naspäť to má okolo 24 °C, a šup s tým čerpadlom do akva. Len teraz mi rodina zhabala predlžku s vypínačom, kvôli akýmsi vianočným svetločudám, tak je ovládanie čerpadla menej pohodlné. Celá operácia asi 10 min, bez ostatných zásahov.

Ak si nedokážete nájsť každý týždeň čas na nutnú údržbu, skúste pouvažovať nad niečim odolnejším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:22 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: prasan
,,vodu vymienam ako mam cas,najneskor do 14dni..to hlavne kvoli praci..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:21 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,patentky alebo nitenky davam rano,polovicu kocky..a to vacsinou do par malo minut ryby zjedia..potom vecer dostanu granule,ale tiez malo..obcas maju aj celodennu dietu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:58 - Re: tatianaZ
Časť vody men minimálne raz týždenne.Krevetky sú na vysoké NO2 a bakterky citlivé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:24 R Muž romant [27983] Re: tatianaZ
Podle mě je nejdůležitější, aby tam těch patentek nešlo moc najednou a aby se tudíž nezačaly v akvu kazit, což jde velmi rychle, takže aby to nebylo přilepšení ke zhoršení vody. Jak jsem pochopil, tak s tím trošku bojuješ, tak aby jsi si nepřidělávala zbytečně starosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:50 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: lhajek
,,budete sa cudovat,ale ja som ich tie patentky jest videla...nevravim,ze ich prijimaju pravidelne,ale uz sa to stalo..inak pravidelne cistia listy rastlin,a s oblubou si pochutnavaju na listoch mandlovnika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 15:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: tatianaZ
Já nevím, možná se špatně dívám na tu fotku, ale jak prosím může filtrující krevetka jíst třeba takovou patentku? O dalším se ani nezmiňuji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 13:00 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: prasan
,,na tu vymenu vody si musim dat pozor,vacsinou vymienam asi 1/3 objemu raz za 14 dni,priznavam..ale papanie maju pestre,patentky,nitenky,granule NovoPrawn pre krevetky a este jedny pre rybky...vsupujem si do svedomia,idem vyymenit aj teraz cast vody..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 12:47 - Re: tatianaZ
Takéto poškodenia sú často(ak to nie je od rýb) bakteriálneho pôvodu.Zameraj sa viac na častejšiu výmenu vody.A samozrejme fungujúcu filtráciu,pestrú stravu bohatú na minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:06 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Burik
,,nezaznamenala som nejake napadanie rybami,skor si ich nevsimaju..najskor to mala akoby odlupene a potom jej to odpadlo a ostalo jej toto hole miesto..zije normalne,filtruje,cisti rastliny,zbiera z dna.len sa bojim,ci sa jej to obnovi.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 12:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: tatianaZ
není to spíš poranění od nějaké rybky,nebo jiného obyvatele?Pokud přežije do dalšího svleku,tak se jí to obnoví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:00 Žena TatianaP [77] - Živorodky – zranená krevetka
Fotka k příspěvku ,,mate niekto skusenost s takymto stavom krevetky??je mozne ,aby sa po dalsom zvleku pancier na tomto mieste znovu vytvoril.??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 23:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wiku
Tak to vysvětluje i ty dusičnany... Chce to přidat tam rychlerostoucí rostliny, které ty dusičnany odbourají - Ceratophyllum demersum, Limnophila sessiliflora atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:47 wiku – Re: malyLibor
Je to povrchová voda kterou sbírají malé vodárny v kopcích u nás za obcí. Je to vlastně skoro dešťovka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:44 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Taky možnost, 0,5 KH je podezřele málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Jestli nebude chybka v měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
To je teda divná voda, tak nízké uhličitany a vysoké dusičnany nevěstí nic moc dobrého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wiku
Člověče, kde teče z vodovodu až tak měkká voda?? To bych se skoro bál... a 30mg/l NO3 ve vodovodu i ve studni... to je fakt hodně. Chce to rostliny, které NO3 rychle likvidují - Ceratophylum demersum, Limnophila sessiliflora, nějakou Hygrophylu... ale nejvíc se mi osvědčil právě ten růžkatec ponořený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:14 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: wiku
Máš vysoké NO3, špatně ho snášejí, 30 je pro ně víc než dost. Tak držim palečky, ať se to zlepší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:03 wiku – Mrtvé krevetky červenají
Děkuji za nakopnutí správným směrem. Změřil jsem PH, tvrdost a dusičnany v krevetkáriích. Výsledky měření jsem vložil do své prezentace do kolonky " voda " . Doteď jsem používal studniční, protože nepotřebovala odstát. Zkusím tu vodovodní a budu doufat že se situace zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:01 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: lhajek
,,u tej mojej to pozorujem 3 den a normalne sa sprava...prechadza cele akvarium,filtruje,odpocia na koreni,dokonca rano som ju videla pozierat staru zvlecku...neviem si ten zvlastny stav hlavohrude vysvetlit.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 14:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: tatianaZ
Jestli je to to samé jako u mé cherry tak druhý den už se nehýbala a byla jen na místě a další den bylo už nebyla ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 13:05 Žena TatianaP [77] - Živorodky
,,foto tej krevetky pridam,len co sa mi bude dat odfotit...prosim poradte,co robit,nechcem o nu prist,su to naozaj nadherne tvory....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 13:03 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: lhajek
,,zdravim..ja mma podobny problem,ale s krevetkou atyopsis molucensis....mam ich v nadrzi s rybami,ale neublizuju im..jedna krevetka sa zvliekla a teraz neviem,ktora to je..jedna ma na hlavohrudi na pravej strane otoceny pancier,je makky,v prude sa jej chveje..neviem co s nou,pohybuje sa normalne,aj filtruje,len sa bojim,aby sa to v najblizsich dnoch nezhorsilo... sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 23:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vlasta
Velmi dobře to napsal lhjaek a souhlasím s karek. Pořiď si testy na NO2 a NO3, tvrdost a PH vody - to jsou velmi důležité veličiny. Je vhodné změřit vstupní vodu (obzvlášť pokud není z veřejného vodovodu) a vodu v krevetárku. Krevetky obecně zabíjí i nižší koncentrace NO3, které rybkám absolutně nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 23:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wiku
Pokud umírají pouze choulostivější druhy a méně choulostivým se daří, bude to pravděpodobně způsobeno špatnými vlastnostmi vody. lhajek má pravdu a píše to přesně. Ale nemusí to být jen tvrdostí vody - vím, že jsou lidé, kteří chovají Caridiny i ve vodě okolo 10°dGH, ale musí splňovat ostatní jejich nároky. Ale obecně voda nad 8°dGH moc náročnějším druhům krevetek nesvědčí. Dalším problémem může být vyšší teplota, nedostatek kyslíku a především vyšší množství dusíkatých látek. Choulostivější krevetky umírají i při poměrně nízkých koncentracích dusičnanů. Také nesnášejí hnojiva obsahující měď. Takže říct přesně, je-li to tvrdost, málo kyslíku, vysoká teplota, hodně dusičnanů či hnojivo pro rostliny říct nejde, může to být i souhra více příčin. Bez více informací o akváriu a vodě v něm ti nikdo neporadí... pokud tedy není vlastníkem křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 23:11 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vlasta
podobným způsobem mi hynuly krevetky při otravě NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:43 wiku Re: lhajek
Mohl by jste být konkrétnější s tou tvrdostí vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: wiku
Neocaridiny jsou odolnější než ty co jsi jmenoval že ti odcházejí. Caridiny obecně vyžadují měkčí vodu. Jinak by nebylo od věci udělat si prezentace nádrží ve kterých je chováš a pak by zdejší znalci dokázali spíše poradit.

Obecně krevetky po úmrtí růžovějí, tedy aspoň u Neocaridin to tak je. Caridiny jsem zatím ještě nechoval, takže s určitostí to tvrdit nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:45 wiku – Mrtvé krevety červenají
Zdravím. Umírají mi krevetky a nedaří se mi zjistit příčinu. Chovám každý druh odděleně. Umírají mi různé druhy Caridin (blue tiger, black crystal ..) Úmrtnost je zhruba 1 kus za den. Vodítkem by mohlo být, že povrch těla mrtvé krevetky zčervená. Zčervená ta část, kde byla krevetka původně barevná. Například Black tiger je celý černý, po uhynutí je celý červený. Black crystal je černobílý, po úhynu se černé proužky změní na červené a tak je to u všech. Ve stejných nádržích se stejným zařízením a stejnou údržbou chovám i několik druhů Neocaridin. Opět každý druh zvlášt. Ale u nich se nic neděje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2012 18:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vlasta
Škoda že nemáš akva v prezentaci, věděli bychom o něm víc.
Problém může být chybějící filtrace, ale pokud je hodně zarostlé tak by ani to nemělo vadit.
Další co dokáže spolehlivě odpravit krevetky je používání různých hubičů hmyzu v bytě nebo i nátěr některými druhy barev apod. Krevetky jsou na tyto látky velmi citlivé a stačí minimální koncentrace která se do vody ze vzduchu dostane.
Problém může být i ve vstupní vodě, zejména po té, co byla dodávka z veřejného vodovodního řadu dočasně přerušena. Uvolňují se pak různé opět škodlivé usazeniny z potrubí.
Z tvého popisu mě není jasné jestli pravidelně měníš v akva vodu a nebo to byly jen ty dvě výměny. Při výměně také musí být "nová" voda svými parametry co nejblíže vodě v akváriu jinak hrozí že krevetky projdou šokem z prudké změny a to jejich životu také moc nesvědčí.
V žádném případě bych akvárium znovu nezakládal, myslím že je již dostatečně zajeté a snad i stabilní.
Bylo by nejlepší založit si tady na webu prezentaci toho akvária a co nejvíce info o něm napsal a přidat fotky. Bude se lépe radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 17:35 Vlasta – krevetky uhynuly
Tak jsem si pořídila poprvé krevetky do menšího akva cca 16 l, půl roku v něm byly jen rostliny a plži. Vyměnila jsem polovinu vody, 6 mladých red-krevetek vypustila před 14 dny a už nejsou. Vypadalo to, že mají křečovité pohyby a postupně uhynuly. V průběhu těch 2 týdnů jsem ještě vyměnila polovinu vody, ale už jsem nic nezachránila. Tak nevím, vodou to snad být nemohlo, žádné rybky tam nejsou a plži jsou bez problémů. Teplota je nastavena na 20 st., nefiltruji, akva je čisté, jen částečně zařasené. Ani jsem ničím nekrmila. Teď se bojím pořídit nové krevetky do tohoto akva. Jedině pro jistotu vše založit znovu, nové dno, proprat rostliny, novou vodu. Ten problém je, že nevím, proč se to stalo. Za dobu chovu rybek ve větším akva mi ještě žádná neuhynulo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2012 08:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Nepředbíhal bych událostem, ještě nenosí. Mě naposled začala nosit a do 14dní bylo vše pryč :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 00:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: aurela
Kdepak vyhodit, připravit se na mimina budeš muset palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2012 23:51 - Re: aurela
Je to tzv.sedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 19:02 aurela
coze coze A já si myslela, že ji budu muset vyhodit, tak to je super věc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.12.2012 18:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: aurela
Pokud myslíš ten žlutý flek, tak ten závadný není protože to jsou tvořící se vajíčka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 18:55 aurela
Fotka k příspěvku Zdravíčko, mohl by mi někdo poradit, jestli je tenhle "flek" uvnitř krevetky nějak závadný? Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 09:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Díky za info, vím že je to u krevetek obtížné něco řešit kolem nemocí, ale za zeptání nic nedám :-)

PH mě naopak v posledních dnech spíš stouplo, protože čekám na naplnění tlakové lahve CO2.

Dost mě mrzí že z asi 15 nebo 20ks jsem zjistil že tam jsou snad jen 2 samice a tohle byla jedna z nich. Když jsem je vypouštěl tak byly ještě malé a pohlaví jsem nerozlišil, ale postupem doby se to takto nepříjemně vyvinulo. Ta druhé před nedávnem nosila, ale během 14dní vše poztrácela.

Snad to je ojedinělý případ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 23:09 - Re: lhajek
Keď si ju hneď dal preč nemalo by to ohroziť ostatné.Raz som podobný jav pozoroval u P.fallax-rakovi sa úplne z oboch strán prehol pancier smerom von a následne zahynul.Dáko som sa nedopátral čo to mohlo spôsobiť,no ostatné žili v pohode ďalej.V tú dobu som mal dosť nízke pH.Mohlo by to mať súvis a niečo obdobné pri nedostatku dákej látky spôsobovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 21:03 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak dnes se mě jí povedlo odfotit, ale hned po fotce se najednou pustila spadla ke dnu. Nikam už neutíká ani se nekrmí tak jako včera. Takže jsem jí v klidu odlovil.

Je tohle něco co by mohlo ohrozit i ostatní?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:22 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Dneska jsem objevil jednu cherry, která má na boku přizvednutý krunýř jak když ho zvedá nějaký výrůstek.
Bohužel byla dost aktivní a prolézala džunglí rostlin, takže se mě to nepovedlo odfotit. Přišlo mě i jako by uvnitř krevetky něco bylo - jakoby tmavé puntíky. Bohužel si tím nejsem jist.
Později zalezla a už jí nemůžu najít.

Nedávno jsem tu četl někde příspěvek o tom že nějací parazité mohou být uvnitř krevetek, ale nějak to už nemohu najít.

Dokážete někdo z mého popisu odhadnout co by to mohlo být? Případně jestli je to problém pro zbytek krevetí osádky a mám se snažit tu krevetku co nejdřív najít a odlovit? (v té mé džungli to nebude snadné)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:57 JagerMaister Re: malyLibor
hej tie sú super .. také špendlíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Buba - Gump
Já měl nádherné endlerky... ale po stejných zkušenostech jsem je věnoval a pořídil si ke krevetkám Boraras maculatus a jsem naprosto spokojen. Jejich soužití je bezproblémové.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22578x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=451