Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:00 Muž DrChila [243]
problém objevilo se mi tohle v akvairu.
www.caridina.cz/…
Scutariella Japonica
takovýdle nadpis u toho je je to přesně to co na obrázku
A zajímá mě jestli to můžou chytnou ryby a jestli už stim měl někdo zkušenost.
A jakej je čas na to to léčit. protože momentálně nemám čas začlo zkouškové a měnit vodu zrovna teď se mi nechce mám akvarium 140L krevetarium v prezentaci. Je to tak měsíc co jsem si donesl 4 sumečky prusvitné tak asi nejspíš snima to přišlo jinak do teď nic.
doma mám bactopur costapur na krupičku a ten sera tremazol asi tady neseženu nikde poblíž a objednávat přes net jednu vodičku se mi opravdu nechce za kilo a kilo poštovný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:26 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Turbínka
V prezentácii som si všimol, že kŕmiš 2x denne krmivom pre ryby a obden pre krevety. Neviem aké máš tie krmivá. Ja mám od firmy Dennerle crustagran a lisovanú žihľavu - jetel a na obale je písaný veľmi vysoký objem bielkovín. V téme úhyn krevetky mám pár fotiek a niektoré krevetky vyzerali podobne ako tvoje. Krevetkári mi radili, že vysoký podiel proteínov v strave spôsobuje problémy pri zvliekaní a mám pocit, že aj tieto praskliny. Moje krevetky boli totálne apatické, keď som denne kŕmil tými dennerle granulami. Teraz kŕmim sparenou žihľavou a je to tisíc a jedno. Nemohol som sa už na ne pozerať, týkalo sa to hlavne amano krevetiek, pretože tie vždy granulu uchmatli pre seba = zjedli z nej najviac. Celý deň sedeli na jednom liste a toto trvalo možno mesiac a pol alebo dva mesiace. Mám pocit, že odkedy tie granule nedávam, praskliny sa neobjavujú. držím palce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 10:46 Žena Turbínka [2558]
Fotka k příspěvku Ahoj, přijde vám to jako nepovedené svlečení nebo něco jiného? Má to jen takhle cherryna. Hodnoty vody: 24° teplota; NO3 do 10 mg/l; NO2 nemeřitelné; pH 6,8; GH 10; stálé bez výkyvů již několik týdnů.
Díky za názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 11:01 Muž Aquasky [35]
ok takže budu měnit vodu a přestanu hnojit, co biokvas?..mám taky přestat dávkovat co2 ?...jinak dneska jsem přišel na to že jedna krevetka ej těhule, mačká pod zadečkem kupu malejch vajíček, kladou se i na todle nějaké speciální nároky?...ano akva mám zaběhlé jen chvíly, ale teď je již hustě osázeno, musím dát aktuální foto at víte jak to vypadá, mám malý filtr, s nedostatečným průtokem a oběmem ale do týdne příjde resun CY 20 takže 2l filtrační náplně a už to bude o trochu lepší snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 08:09 Muž Legioix [574] Re: Aquasky
Aquasky napsal:co mám dělat?...je mi jich líto žjo :-Dno

Začal bych tím, že jim denně tu třetinu až polovinu vody vyměním a pokračoval bych v tom nejmín týden. Tvoje akva je 14 dní založené a to je nejhorší období. A NEHNOJIT!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 07:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Aquasky
Tak to NO3 by chtělo zjistit tesnem, at víš na čem jsi, a ampularky ti budou asi dost špinit vodu a to by se krevetkam nemuselo líbit (třeba ji znečistili za tu dobu co máš to akva a proto krvetky tak vyvádějí). Nebo nepíšeš jestli jsi měl akva zaběhlé než tam šly krevetky to by taky mohlo mít vliv na ty NO3. Hnojit jsem nikdy nehnojil, takže to netuším zda bude mit vliv.
palec Každopadně bych zjistil ty NO3 at víš jestli je problém v tom a nějak se s tím poprat nebo hledat problem jide
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:37 Muž Aquasky [35] – divné chování
ahojky mám problém, chovám zatím v 50 l akva 2 ampulárky cca 10 piskořek a 5 krevet red cherry, do nedávna byly hrozně v pohodě papali a byly veselý a já s nich měl radost, ale v úterý mi z aqua daho přivezli rostlinky.. ludwigiu palustris, hygrophilu a micranthemum rostliny byly v hroznám stavu ale větinu jsem do akvária nasázel, ale krevety se potom začali chovat divně, schovávaj se za topítkem a za filtrem furt se drbou pod ocáskem a vlastně úbec neplavou, četl jsem takový článek kdy může být důvod hodně NH3/NO3 protože mám akvárium cca měsíc je to možné a tak jsem vyměnil teď 20l vody a krevety se nažrali a zase proběhli po akvárku a ted sou zase přilepený k topítku a nic s nima nejni...ani nežerou nebo jen tak ležej na stolístku jako by se neudrželi na nohou, pak chvilku plavou a pak zase ležej...co mám dělat?...je mi jich líto žjo :-D díky za rady koukněte na moji prezentaci at více oč se jedná hnojím PMDD tak mě napadla měd..ale v tom množství to nejni možný! no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:38 - Re: Ciffik
Pre istotu som dnes objednal Tremazol.Na jednej pozorujem síce menej ale predsa.Opakovane som pridal AT Crusta Ecto 2.
Krevetky som mal z dvoch zdrojov a nič som nepridával,tak som račej chlapov(resp.jedného) upozornil nech si to tiež skontroluje.Ten druhý zdroj je dlhoročný sicher,odtiaľ som to istotne nedotiahol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: seic
Já zas ted dělal krevetkam nove akva a tam mam skoro samé mechy...tak doufám že krevetky budou v poho a nebudu muset solit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
- mechove obdobi mam uz za sebou :-) to neustale hnednuti odspodu/uvolnovani/privazovani me uz prestalo bavit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 09:05 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
- krevety mam nastesti v poradku, ale po dlouhe dobe jsem poridil do 40l rybky - galaxky
- tak ted vim, ze kdybych nahodou potreboval lecit ryby, ze muzu pouzit obyc. sul ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:00 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: seic
Ty já je měl v akva čisty objem nějakych 60l a daval jsem na začatku polevkovou lžíci, a pak každy tyden čajovou... jako trápilo mě to s přestavkama asi rok takže jsem měl dost času to zkoušet. Ale krevetkam neublíží ani víc (jak piše prasan) u asi 5ti fakt hodně postižených jsem zkoušel je vylovit do krabičky a dat jim 10x větší koncentraci a den je v tom nechat, a přežili to takže zvladnou dost.
:-D když tak o tom uvažuju při té lečbě mi mechy fakt moc nerostly...:-D už asi vím proč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 08:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
- diky za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2014 08:32 - Re: seic
Zvládajú dosť.Nikdy som po koncentrácii nepátral,no skôr začnú chradnúť machy v akvárku ako krevetky.Do 30L kľudne zarovnanú čajovú.(len bacha na tie machy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 08:29 - Re: Ciffik
Za málo. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 08:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
- mas nejaky zdroj-info, jakou koncentraci soli krevetky zvladaji... standard Red Cherry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 08:02 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: prasan
dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   18.03.2014 07:10 - Re: Ciffik
Fotka k příspěvku Soľ pomáha.Často sa nachádzajú v oblasti žiabier kreviet a medzi očami na rostre. Scutariella sú ectosymbioti, živia sa na zvyškoch vo vode filtrujúc cez svoje vlastné žiabre.Okrem iného je to druh ktorý sa živí na krvnej plazme krevety.Krevetka ich necíti, ale môžu ju oslabiť.Pri horšej údržbe či prekrmovaní to na krevetkách môže mať fatálne následky.Vajcia parazita sú uložené v žiabrových lamelách krevetky.
Liečba:Tremazol,Flubenol alebo Panacur.Pri Punktole sú tiež dobré výsledky, pri dávkovaní 1ml/10L.
Zdroj Crustahunter.de

Osobne som použil prípravok AT Crusta - Ecto 2 a následne AT Crusta - Antibakt.Mal som len jednu takúto napadnutú krevetku a momentálne sa zdá všetko ok.Liečbu po čase,vzhľadom na možnosť vyliahnutia vajíčok parazita plánujem zopakovať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 21:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ciffik
Hej u mě se to sem tam oběví, ted už pul roku nic tak snad jsem se toho zbavil. Kupoval jsem na to eshu 2000 ale bez uspěchu. Nakonec jsem začal solit, sůl bez jodu, při každem čistění jsem tam šoupnul lžičku ... no a za par tydnu se výsledek dostavil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:52 - Re: Ciffik
Tiež som na jednej novej rili krevetke pozoroval Scutariella japonica.Použil som dva prípravky,len som nemal čas kontrolovať zarastenú nádrž či to na toto zabralo.Ráno po práci to omrknem či to tá jedna ešte má a poinformujem ťa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 19:31 Muž Ciffik [761] - Rostliny
grrr, blbec jsem si pořádně neprohlídl kupované krevetky, bohužel některé kousky jsou napadené vorticelou

má s jejich léčbou někdo nějaké zkušenosti? bohužel (resp. naštěstí) jsem dosud nebyl nucen podobnou situaci řešit...

každopádně rady uvítám, rozklikávám google a jdu hledat info...


edit: tak nakonec je možný, že mají spíše Scutariella japonica než Vorticellu (no detektivka dobrá)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 03:31 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:13 sejgi – "ODLUPUJÍCÍ SE KRUNÝŘ"
Fotka k příspěvku Dobrý večer, mám dotaz ohledně krevetek, posledních pár dní pozoruji na jedné dospělé a na cca 15 nově vylíhlých krevetkách že dochází jakoby k odchlípnutí krunýře za hlavou, nikdy se mi to nestalo, ryby jsou v 15l akváriu,vodu měním tak 1/2 týdně, hodnoty dusičnanů atd nemám proměřené nic. Nevíte někdo co by to mohlo být prosím? Popřípadně jak to řešit, resp. jestli to má cenu, mám tam další 4 samičky nabouchaný vajíčkama. Moc děkuji. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:18 Muž . : Hunter : . [17] Re: ivaha
no ja som to robil tak isto, ale nie tak dlho, možno hodinku plávali v poháriku... ale nemôže byť navine ten koreň ? alebo kryptokoryny ? ja fakt neviem ... dakomu sa to množí peckovo, ale mne sa ničomu nedarí :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:16 Muž . : Hunter : . [17] Re: predator3313
nie, dve neprežili, 4 boli pekné, krásne sa vyfarbili, ale teraz umrela ďalšia, neviem prečo, kŕmim ich, ale majú aj riasi a podobné veci v akvárku, občas im pučím slimáky, no a teraz mám už len 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
Takhle na první pohled se v tom akva zdá vše OK. Jaký jsou hodnoty vody? Jak jsi je po nákupu aklimatizoval? Když si pořídíš krevetky, je víc než vhodný je pomalu navykat na novou vodu - po částech přidávat do jejich původní vody vždy trochu Tvojí a až přidáš jednou takový množství, tak pak teprve je vypustit. Já to obykle dělám několik hodin, než je pustím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: . : Hunter : .
No sám tam máš napsáno že ti žijíjen 2 z 6ti jelikož se po převozu svlékly a umřely, což připisuješ šoku ze změny hodnot vody...takže nvm na co se ptáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:20 Muž . : Hunter : . [17]
Ahojte, mám problém s Red cheryy, pomaly mi umierajú ... neviem pre čo, mrknite prosím nikto nádrž Mini, čo tam mám zle, ževraj sú nenáročné tak neviem prečo sa im nedarí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:05 kakaoo
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je teto krevetce.Vypada to jako by se ji zaplisněly vajíčka. Myslíte si, že je to nějake pliňové onemocnění v celem akvariu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:41 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – problém s kreveťáky
Ahojda mám na Vás zkušenější prosbu
Mám caridina multidentata a neocaridina blue pearl a vypadá to, že blue pearl mají porcelánovou nemoc. Ze začátku to mají na zádech kousíček pak celý záda. Parametry jsem ještě neměřila ale změřím.Jen to asi bude u více krevetek :( což mě mrzí. Ale mám dotaz jak zlepšit svlékání, protože jsem našla svlečky a i čerstvě svlečené mrtvé krevetky. Nakonec jsem našla krevetku, která má bílý proužky na zádech jakoby nalomený krunýřek nebo jako u nepovedeného svleku.Jeden je hned za hlavohrudí a druhý před násadcem ocásku. Nevím, co by to mohlo být k tomu jedna krevetka blue pearl má světle hnědé skoro žluté zabarvení na zádech na hlavě(né na hlavohrudi) a na očních stopkách. Může jít o otravu? Nevím od čeho by to mohlo být.Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 21:49 - Re: Methyle blue
Tento Chemov príspevok poznám,pretože som to s ním osobne rozoberal a s bakterkou mám i osobnú skúsenosť.Pošla mi na to celá populácia blue pearl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 21:41 Methyle blue
Chem napsal: Zajimavy prispevek. Zkusim prihodit svou trosku do mlyna i kdyz osobni zkusenost s prelecenim akvaria zasazeneho v takove mire, jak popisujes, nemam. Spise zkusim popsat to, co jsem nacetl ci slysel od kolegu akvaristu. Osobne znam v CR jen dva lidi, kteri popisuji takovy v podstate jasny pripad, kdy s nejvetsi pravdepodobnosti bakterie zpusobily jasnou ztratu cele populace krevet. V zahranici je to v evrope podobne (neni to nejaky fatalni problem pro chovny), ale v asii se vyskytuje vice chovatelu, kteri tento problem popisuji.
Proc si myslim, ze jsou to bakterie - daval jsem par takovych bile zabarvenych jedincu pod mikroskop a vse bylo v podstate jasne. Utvary bakterii zde byly ve velkem. Podobne zabarveni ma kreveta i jindy - napriklad pri otrave dusikem, ci kdyz se nemuze svlect kvuli nedostatku ekdysonu apod. Predpokladam ale, ze pokud Ti krevety hynuly dlouho a postupne, ze problem ve vode nebude (navic mas urcite hodne zkusenosti s krevetami, takze bys mnozstvi NO3 nejak podchytil).

Co s tim - podle toho, ze nemoc neprechazi na cherry apod. (coz je i zkusenost moje i dalsich). Ja osobne toto pozoroval jen u Blue a White pearl a u heteropod Yellow. To urcite s imunitou, jak pises, souviset muze. Nicmene doplnovanim nove krve do akvaria s chorobou bych moc nedoporucoval. Spise zalozit novy chov v cistem akvariu. Podle toho, co se da docist i v publikacich venujicich se komercnim chovum krevet (pro hobby i na jidlo) jsou krevety, ve kterych jiz pozorujeme bile utvary nezachranitelne. Je tedy v prve rade potreba je odlovit, potom provadet pravidelnou vymenu vody. Pokud to jde, tak temer kazdy den, ale voda musi mit stejne parametry jako ta akvarijni. Doporucuje se zavest vzduchovani ci vice rozpohybovat hladinu, aby bylo vice kysliku. Pokud je k dispozici, je dobre pouzit uvc lampu (ta se mi velmi osvedcila i na zakaly vody apod.) Dale je doporucovano neco, co posili ty prospesne bakterie (treba Borneo Wild Bebi), ale dle meho nazoru staci napriklad krmit mosurou baby nebo necim pro mimina, kde jsou bakterie take obsazeny. Obecne omezime krmeni na minimum. A posledni prirodni vec - dodal bych olsove sistice a dubove listi - huminove kyseliny maji zasadni vliv na skodlive bakterie. Z chemie se mi osvedcila pouze Esha exit - ta jde davkovat ke krevetam bez problemu, ale nezkousel jsem pripravku mnoho. Vim, ze dost lidi pouzivalo JBL Furanol, ten se myslim v EU uz neprodava. Dale se dost pise o sera bactopur, ktery podle vseho i zlepsi kondici akvaria jako celku (vlastni zkusenost ale nemam). Jak ale popisuji jeste v tom vlaknu s plostenkami - pokud jsem neco zkousel, tak to bylo vzdy v akvariu, ktere bylo timto zasazeno tak na 5 - 10% a povedlo se mi to zastavit, takze u zamorenejsiho akvaria mozna neni prilis nadeje.. Tezko rict.

Sice to vypada, ze pravdepodobne uz zadne napadene a nenapadene krevety dohromady nemas, ale pokud preci jen objevis (treba i v budoucnu, coz bych Ti samozrejme nepral) a zkusis neco, co popisuji vyse, budu moc rad za sdeleni zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.08.2013 15:39 -
Fotka k příspěvku www.sciencedirect.com/…
V PDF sa to dá stiahnuť hore priamo na stránke.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 08:38 Beda81 Re: Hajni
Ja jsem prave vcera tremazol nasadil podle navodu.
Nez jsem ho nasadil, tak jsem dlouho hledal nejakeho "pankace". Bohuzel nasel.
Jsem zvedav jestli zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 21:22 Žena Hajni [0] - MiniakváriaRe: Beda81
Ahoj Bedo81, já jsem před nedávnem měla krevetky s "čírem" ze Scutarelly a zakoupila Sera Tremazol. Jak na potvoru mi jedna ze 2 Krystalek poprvé začala nosit vajíčka a tak jsem si řekla, že s léčbou počkám...no a teď zas nevidím žádnou krevetku s čírem. Takže pro změnu čekám s Tremazolem na parazita...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 08:22 Beda81 – parazit Scutariella Japonica
Zdravim.

Po cca pul roce v pohode beziciho akva jsem nasel na sakururach takove bile jakoby "chmiri" na hlave. Asi jsem to dotahl nejakyma rostlinama zakoupenych na burze.
Prohledavanim netu jsem zjistil, ze je to identicke s Scutariella Japonica
www.caridina.cz/…
V clanku se pise lecba pomoci Sera Tremazol.
Dal jsem nasel lecbu pomoci Noplanaria, lecba solnou lazni.

Solnou lazen muzu myslim vynechat. Musel bych aplikovat do akva, abych se zbavil opravdu vseh parazitu. Vylovenim napadenych sakur se to nemusi vyresit 100%.

V domaci akvalekarne mam esha 2000, kde pisou mimo jine i proti parazitickym koznim a zabrovym cervum. Netusim jestli se da esha 2000 na tohoto parazita pouzit.

V akva dalsi zivocichove:
Medaka Oryzias woworae
Trigonostigma hengel
okruzaci
levatky
Surmovky

Mate nekdo zkusenost s timto parazitem.
Dekuji za podnetne rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 01:29 Žena Hajni [0] - MiniakváriaRe: prasan
Děkuji moc za odkaz :-) Je pravda, že člověk musel probrouzdat spíš zahraniční diskuze. Nakonec jsem objednala Sera Tremazol, což byl lék, který se opakoval ve většině fór. Zítra má přijít, tak pak dám vědět, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2013 00:17 - Re: Hajni
www.forumaquario.org/…
Osobnú skúsenosť nemám,takže len odkaz. ;-)
Mala by na to zaberať i No-Planaria ako v prípade epistylis či vorticella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:27 Žena Hajni [0] - Miniakvária – Scutariella
Fotka k příspěvku Scutariella -máte někdo zkušenosti s tímto parazitem na krevetkách?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:32 - Re: Shanep
Zopakujem,soľ sa neodparuje takže to netreba preháňať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:01 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: prasan
no mechy tam zatím nemám, něco plave na hladině, ale mám toho dost mimo, takže by to neměl být problém, dávám čajovou lžičku aplské soli s jódem :-) na cca 17 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 23:29 - Re: Shanep
Ak máš machy tak odporúčam soliť pomenej.Spomalujú po solení rast a niektoré i zastavujú úplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Shanep
Já davam nějakou co jsem našel v kuchyni :-D zmizelo to když jsem měnil vodu asi co dva dny.. tak 14 dni... nebo tak nějak..pak jsem nebyl doma tak to stalo, no a jak jsem dojel už to bylo lepší... vlastně jsem solil už dřiv než jsem tu vodu začal takle hodně měnit, ale řešil jsem to hlavně metodou pokus omyl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:47 Muž Shanep [3] - Amerika – .
Moc děkuji za rady. Ještě doplňující, ta sůl je obyčejná kuchyňská, nebo mám koupit nějakou speciální mořskou?
Já krevetky nekrmím vůbec, nechávám je ať si jídlo najdou a jednou za čas něco přidám. Navíc mám pocit, že se to objevilo až po přidání jednoho Pavího očka (ale to s tím nemusí souviset). Je ale pravda, že s výměnou vody jsem si poslední dobu moc hlavu nelámal. Jsem si říkal, že když je tam pár krevetek, tak to není zase až tak potřeba. No teď vidím, že je. Takže teď měním vodu každý den a začnu solit a pak budu měnit pravidelně jednou týdně jako u velkého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
palec Soulasím, u mě k tomu došlo následkem překrevetkovaného akvária, ale bylo to v mnohem menším rozsahu, větčinou jen trochu a někdo kdo krevetky nechová by si toho asi ani nevšiml. Takže jsem měnil vodu, solil..a když to zmizelo hned jsem část krevetek dal pryč, a zatím je to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:18 - Re: predator3313 and all
Úplne to postačuje,ako píšeš.Hlavne dbať na čistotu,neprekrmovať a nech funguje filtrácia ako má.
V jednom akvárku(prerybnenom,preplnenom) kde sa mi objavuje LEN NA RAKOCH, sa na krevetky nechytá.Kravetka, ak je to v únosnej miere si to z tela vie očistiť sama.Takéto zamorenia ako tu mnoho užívateľov dáva fotografie svedčia o nie najlepšie fungujúcom akvárku a o nie najlepšom prístupe,starostivosti.Poznám to sám na sebe v tom jednom akvárku.Chce to zmenu k lepšiemu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Shanep
X-) Já jsem měnil vodu a k tomu trochu solil... tímto postupem se problém vyřešil rychleji než použitím nakoupených prostředků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2013 04:38 - Re: Shanep
Hygiena ,hygiena a do tretice hygiena.Myslím,že o vorticella a epistylis je tu popísané pomerne dosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:25 Muž Shanep [3] - Amerika – Vorticella?
Fotka k příspěvku Zdravím, je toto Vorticella? Máte někdo zkušenosti, zda pomůže výměna vody (cca 1/2 objemu) každý den (po jak dlouhou dobu)? Nebo mám rovnou koupit malachitovou zeleň, nebo Methylen Blue? Snažil jsem se to tu najít, ale informace jsou dost protichůdné. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 23:53 - Re: Míša
Daj račej tú fotku.Toto znie ako z hororového sci-fi filmu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=301