Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 22:11 Žena Karnal [196] Re: Tessie
Mě takhle ztmavla a přestala být aktivní jedna samička, když už byla stará a na umření. Pak už to s ní šlo rychle z kopce, za dva dny byla pryč. Ale té bylo tak rok a půl. Ona měla takové hodně neobvyklé zbarvení, jinak bych si jí a jejího odchodu asi ani nevšimla.

Kolik je tam téhle krevetce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:21 Tessie
Prosím pomoc.. jedna moje samice Cherry změnila barvu na fialovou.. skoro vůbec nejí a pohne se jen málokdy.. co s ní je? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 13:59 - Re: dokola
dokola napsal: ...podle mne jsem to musel chytit z tablet pro krevetky CrusTabs od Aquaelu.
Myslím,že z tabliet je to málo pravdepodobné.Skôr si myslím,že v minimálnom množstve to už krevetky mali.Pri zakŕmení a rozpade krmiva,ktoré nebolo dostatočne odfiltrované či skonzumované ostanú vo vode plávať mikro čiastočky a tieto potvorky sa premnožia až natoľko,že si ich spozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 12:08 dokola Re: jamro27
Díky...podle mne jsem to musel chytit z tablet pro krevetky CrusTabs od Aquaelu, prootže předtím to bylo čisté a nic jiného jsem do akvárka víc jak dva měsíce nepřidával. Před pár dny jsem zaznamenal spousty bílých červíků a tyhle vousky. Předtím jsem se mi tam zase vyskytly lasturnatky také z ničeho nic. To snad dělají schválně. Tak už vím, čím nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 09:04 - Re: dokola
Scutariella alebo vorticella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 21:06 Muž jamro27 [40] - krevetky
sera tremazol si kup je pre krevetky neskodny a parazita zabije. Tu mas ktomu nieco viac.
treba preliecit vsetky aj cele akva a opakovat koli vajickam.

krevetkari.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:46 dokola – Bílé vousky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U dvou samců krevetek se mi objevily "bílé vousky" když jsem jí odlapl a podíval se lupou, tak to vypadá, že se to hýbe a nejsou to její vlastní....Jsou to hlístice nebo nějaký parazit? Co s tím...karanténa, léčení..???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 19:33 Muž jamro27 [40] - krevetky
mozu byt aj do zelena, vacsinou to byva ked neni cista linia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 15:48 Divočák
Čau . Jsou normální "zelený" vajíčka u Red cheery ? :-O Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 15:56 Jirka Re: beeper
Ahoj, ten "žlutý flek" co má krevetka na zádech není žádná nemoc ani zranění, podle fotky co jsi přiložil je to zcela v pořádku - jsou to vznikající vajíčka. Někdy se tomu také říká sedlo. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 11:44 Žena Turbínka [2558] Re: beeper
Samice mají vaječníky, brzy budou nosit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 11:24 beeper – Zluty flek na zadech
Fotka k příspěvku Prosim o radu, krevetkam se udelal zluty/oranzovy flek na zadech, je to normalni, nebo jsou nejak nemocne, ozrane od ryb. Prosim o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:06 MokaSan
Fotka k příspěvku + foto byleho daceku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:05 MokaSan – bile vnitrnosti
Ahoj,moje krevetky mají uvnitř těla (zadeček) jakoby chomac vaty.. vypada to jako vyjička, ale jsou bilá.. uz mi umrelo 10 krevetek a zbyvaji dve , prosim pomozte mi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 18:20 Muž puff [1] - rostlinky a krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku umřeli mě teď po sobě 4 krevetky viz.foto, akvarko je zajety cca 2 roky. Bez chemie. Nenapadne někoho čím by to mohlo být ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:54 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,dneska se mi stala tahle věc.Krevetky šly papat banán,všechny byly ok,najednou začla jedna napadat na levej bok,nevypadala nějak bídně a žrala dál..do hodiny ležela na boku,poom na zádech,furt hejbala nohama a najednou chcípla..má s tim někdo zkušenost?Je to nemocí,nebo prostě jen stářím?díky hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 10:13 povecsi Re: povecsi
nasiel som len toto www.caridina.cz/… tam sa pise ze sa to neda liecit, tak sa pytam ci sa nahodou niekomu nepodarilo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 09:55 povecsi – Muscle necrosis
Fotka k příspěvku Zdravim tone

mate niekto skusenosti so svalovou nekroziou krevetiek ? chytilo to moje red nose. Neviem ako to liečiť ani co to spôsobilo. z normalne čírej krevetky sa postupne stane mlieko az skape... predtym sa mi to raz stalo na tom lacnom druhu denticulata potom dlho nic a teraz to chytilo vsetky moje red nose. dakujem za vecené dotazy. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 08:32 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – po umrti zmena barvy do modra
- ze by otrava tezkymi kovy? umiraji dospele krevetky, nejcasteji samice ..
- tyka se to obyc. RedCherry ...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2014 20:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jana
U mě lépe než drahé přípravky fungovala na podobné problémy obyčejná sůl (bez jodu) a častá výměna vody palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 19:34 - Re: jana
Zasoliť vodu a viac dbať o čistotu v akvárku.Bude to v pohode.Ektoparazit.Nebezpečné to je vo veľkom rozsahu kedy parazitujúc na hemolimfe oslabuje krevetku a taktiež jej bráni v dýchaní.
Mrkni skôr Vorticella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:49 jana Re: jana
Navíc ta plísen podle fotek napadá hlavně kolem hlavy a ona to má jako obalené celé nohy.ale já tomuto nerozumím snažím se jen popsat a dedukovat co s ní.je taková krásná a má zrovna před stěhováním do nového lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 13:46 jamajcan Re: jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:44 jana Re: jamajcan
taky jsem se na to dívala ale nepříde mi to takové jak chomáčky z jednoho místa ale uplně polopřuhledné obalující jí to celé nohy dokola i na zádech.ale asi zkusím ji ve zvláštní sklenici namočit do nějakého přípravku na plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 13:39 jamajcan Re: jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:38 jamajcan Re: jana
V tom případě,bych se orientoval,někde směrem k Saprolegnii. translate.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:33 jana Re: jana
Je to takové jemné přesně jak obalené trávy co mám v akvárku.Zrovna dělám nové větší s lepší filtrací.ale tato se zachumlala do čehosi a ja nevím jestli je to parazit nebo jen nějaky bordel jako na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:30 jana Re: jamajcan
Fotka k příspěvku foto hunate krevetky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:00 jamajcan Re: Jana
Chtělo by to alespoň foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:17 Jana – krevetka molucka -chmýří
Dobrý den mám problém s jednou krevetkou moluckou má hlavně nohy i trochu tělo porostlé nebo spíš obalené něčím jako průhledná vata je to i na rostlinách.ale jinak se chová zatím normálně.je to nemoc nebo starý krunýř nebo řasa nebo co s tím...nikde jsem nenašla odkaz.Děkuji za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 10:08 Muž DrChila [243]
Nepoužívat Costapur pokud máte v akváriu rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_raci
A nechete aby sete o ní přišli.
Krevetka se při 3 dávce začne chovat divně sklopí vějířky přestene tím pádem žrát. Následně 2 den začne chodit po boku. 2 den následně na to je po ní.
První když začla chodit po boku tak jsem jí dal do čisté vody bez chemie vypadala že se vzapamatovala(vějířkama stejně nic nejedla). po vyměnění vody v akvariu a technicky vzato odstranění té léčivé látky. Jelikož jsem vyměnil 100% vody jsem jí vrátil. Opět se to opakovalo. A u velké krevetky asi tak 2x větší měla cca 8cm tak to nesla statečně do včera do večera už byla na boku. A ráno už sem jí našel ani nedejchala.
Ostatní krevetky a ráčci a ryby to přežili bez úmrtí i tu nemoc Scutariella Japonica (krevetky s pankáčem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:10 Muž sajfrdík [14]
Vypadá to přesně jako na tom obrázku ;)..ale žádný léčiva,nebo něco podobnýho jsem nepoužil,takže budu věřit tomu špatnýmu svleku :)..uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 23:58 - Re: DrChila
Strč tam dáku drobnú gupku,ona ti to vyžerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 13:58 Muž DrChila [243]
Technická otázka když bych se chtěl zbavit tohoto v akvariu jak toho mám docílit? Je to v HD aby to bylo dobře vidět. Věděl sem i název z návštěvy v Hradci Královém když jsme byli na výstavě akvarijních ryb ale název se mi z hlavy vykouřil.
Krevetkám to neubližuje. Ale že by to krevetky měli rádi ani ne no. A nějakou rybu co propere dno se mi nechce dávat ke krevetkám.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:25 Muž Chem [837] Re: prasan
OK, nic se nedeje, jen jsem to proste musel napsat, protoze me to trochu zamrzelo. Spolupracuju s DE weby, ale ja osobne jsem zrovna tuto fotku nikomu nedaval k opublikovani jinde. Podobne deformovane krevety mela treba imke na shrimpsideru... Skoda ze s tim praskla a nenechala web bezet dal. Byl to snad nejlepsi web z takoveho toho praktickeho chovatelskeho pohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:44 - Re: Chem
Fotka k příspěvku V takom prípade sa ospravedlňujem.Nebola ale táto tvoja fotka na webe skôr niekde uploadnutá ako v tom článku na krevetkuse?Pretože som ju ja videl už skôr na tom nemeckom webe.Resp.nespolupracoval si s DE webom a túto fotografiu nedával skôr ako na krevetkus?Len si už nepamätám kde som to videl.Niečo sa mi zdá,že crustahunter ale nie som si istý.
Takže opravujem.Pôvodná fotografia viď.odkaz www.krevetkus.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2014 09:39 Muž Chem [837] Re: prasan
prasan napsal: Viď foto zo stránky Krevetkus resp.pôvodne z Nemeckého webu.Deformácia krevetky po Panacure.

coze

Nevim, z ktereho nemeckeho webu by to melo byt puvodne, ale tuhle fotku jsem pred par lety fotil ja, takze je puvodne z www.krevetkus.cz .

Ze moje a samozrejme i fotky dalsich se bezne davaji k clankum na jine weby bez oznaceni autorstvi jsem uz nejak vstrebal a je mi to relativne jedno. Ale nejsem rad, kdyz nekdo moji fotku, ktera je na mych strankach nekde zmini a napise o ni, ze je puvodem z jineho webu... Preci jen stoji to hodne casu nafotit a napsat byť jen jeden clanek, ktery ma hlavu a patu a pak hodne zamrzi, kdyz nekdo zpochybni originalitu a autorstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 05:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Podobně vypadala jedna moje krevetka po nepodařeném svleku rybicky.net/fotogalerie.php… - na fotce jí zbývá ještě část krunýřku a když ho zdolala, byla taky pokroucená. Časem vypadala opět normálně.

Edit: a nepoužívala jsem tehdy ještě žádná léčiva, No planaria i Panacur jsem pořídila až o mnoho později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:58 - Re: sajfrdík
Fotka k příspěvku Používaš dáke prípravky na vodu alebo si mal v nedávnej dobe v akva dáke liečivo?
Pretože práve z toho u kreviet často vznikajú takéto telesné defekty.Viď foto zo stránky Krevetkus resp.pôvodne z Nemeckého webu.Deformácia krevetky po Panacure.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
Asi se špatně svlíkla. Počkej do dalšího svleku, jestli bude vypadat líp. Můžeš jim přidat nějaké minerály (buď do vody kapky nebo v krmivu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:52 Muž sajfrdík [14]
Aha..No tak děkuju,má to jen jedna a před tejdnem jsem jim přistavoval větší skalku,takže se mohlo něco stát..taky mě to napadlo,ale co kdyby..snad se uzdraví :) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:13 Muž DrChila [243] Re: sajfrdík
Pokud to má jen jedna tak bych to moc asi neřešil pokud je pokroucená mohl si jí někde skřípnout ani o tom nevíš a pak jsou pokroucené.
Já měl teď případ že se mi krevetka zkorutila ztuhla ležela jen na boku ale bylo to z léčiva. Po 5 hodinách po přelovení a následně pobytu v čisté vodě asi 3 hodiny proležela na boku pak se postavila roztáhla svoje vějířky a vybarvila se zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:12 Muž sajfrdík [14]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:09 Muž sajfrdík [14]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:08 Muž sajfrdík [14]
Fotka k příspěvku Dnes jsem zahlíd v akvárku krevetku..Je nějaká pokroucená,tmavá,má kratší ty "tykadýlka" a pokroucený a ten "násadec" na ně v přední části je křivej a zahlej nahoru..nevíte co to je?dodam další fotky,ale moc dobře se to nepovedlo vyfotit..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 08:38 Muž DrChila [243]
dneska to je 7 den s costapurem měl bych opět dát další dávku jenže. Ráčci a jedna filtrující krevetka se chovají divně. takže včera jsem provedl výměnu vody. Dneska byl objednán Tremazol rovnou i s hnojivama aby rostlinky mohly hezky růst. A jediný co sem vypozoroval po výměně víc jak 50% vody ty červíci na krevetkách se opět začli hejbat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:52 Muž DrChila [243]
Costapur nezabírá maximálně se to nerozmnožuje. A možná jich to pár zlikvidovalo. Hold budu muset objednat ten tremazol nikde v okolí ho nemají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:48 Muž DrChila [243]
Poslušně hlásím že včera jsem použil Costapur. Údajně to je taky proti vnějším červům dle dávkování a pokynů. A dneska jsem přijel první co bylo kouknul jsem do akvaria a zjistil sem to že včera jich měli třeba strašně moc na hlavě. Prostě tam měli pankáče a dneska to maj po jednom maximálně po 2 těch červíkách. Takže to asi taky zabírá. Dodržim dávkování dál pak výměnu vody a snad to bude oka. Ryby vypadají stejně a krevetky taky jako při normálu.
Zajímavé je že tam mám 4 japonici a ty to nemaj. dál asi 5 ráčků CPO a taky to nemaj. pak 2 filtrující krevetky a taky nic. Takže očividně se tomu líbí jen u krevetek.
Tak se uvidí zda to pomůže k úplnému překonání parazita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:05 Muž DrChila [243] Re: Beda81
no hold někoho pošlu na výzvědy tady po městě a sám zkusím další město. ale pochybuju že uspěju..
na costapur jsem se dočetl že to taky funguje na žáberní červy a na červy povrchový tak uvidim jestli se něco změní do zejtra až přijedu po práci.
ten tremazol bude asi slušný driák když se musí hned po 6hod udělat výměna vody:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:55 Beda81 Re: DrChila
Jo, take jsem mel tu cest.
Lecil jsem podle navodu tremazolem.

aplikovat tremazol podle objemu akva
po 6-ti hodinach vymena vetsiny vody
za tyden jeste jednou opakovat

Vse dopadlo OK

Na rybkach jsem si toho nevsiml.
V akva se mi uz parazit na krevetkach neobjevil
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22598x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=251