Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 12:28 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem si všiml, že jedna krevetka Blue Dream je v zadní části hodně světla. Je to nějaká nemoc nebo jen jiné zbarvení jedné z krevetek? Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2019 21:36 Muž Luky13 [60] Re: silviebaris
Díval, ten by odpadl, když se kreveta svlékne. Tohle je nějaký výrůstek na krevetě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 21:32 Silviebaris Re: Luky13
Dival ses na toho kapřivce... X-) myslím,že je to ono..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 21:30 Muž Luky13 [60] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Tak kreveta je po svleku a zjistil jsem, že to šnek nebyl. Na svlečce ten výrůstek zůstal, ale bohužel ho má i kreveta stále na sobě. Myslel jsem, že to svlekem odpadne, bohužel tomu tak neni.
Nevim co by to mohlo být.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 14:20 Muž Smetany [1226] Re: Luky13
Třeba se mu tam líbí. A nebo zaplatil za taxi a ještě se nedostal kam chtěl. Každopádně z té fotky mi to přijde nejpravděpodobnější. Ale třeba se ozve někdo s jiným názorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 13:24 Muž Luky13 [60] Re: Smetany
Mohl by být. Mám tam okružáky a taky mě to napadlo, ale má to tam už třetí den to už by odpadl ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 13:08 Muž Smetany [1226] Re: Luky13
Nemůže to být malý šnek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 11:29 Muž Luky13 [60] – Japonica
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, prosim o radu. Co by to mohlo být za nemoc, nebo parazita na krevetce? Je to Japonica a má na boku takový výrůstek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 06:59 R Muž ctibum [6867] Re: aa007
To akvárko je proč bez rostlin? A proč vyvařuješ vodu? A jak je velké? A nevelká údržba probíhá jak? Chtělo by to prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 00:21 R Muž Anthrax [4739] Re: aa007
Jak to větší čištění akvária probíhalo a co obnášelo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 00:13 aa007 – Nahle umirani krevetek
Ahoj, po vetsim cisteni akvarka mi zacaly ve velkem umirat kreverky. Vsechny vykazuji podobne symptomy - nejdriv zacnou byt apaticke, lezi v divnych pozicih a nasledne proste umrou. Natocil jsem chovani jedne z nich - www.youtube.com/… - v akvarku se jinak nic nemenilo, voda byla dokonce pred nalitim do akvarka prevarena. Zkousel jsem merit NO3 a to je take v poradku. Prijde mi, ze nektere se pred smrti svleknou, ale nevim jestli je to u vsech. Uz nejak nevim co muze byt spatne, kdyz v tomhle akvarku pres rok zily v pohode a mnozily se jako dive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 15:00 Silviebaris Re: Králík
A do jiné nádrže je dát nemůžeš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 14:51 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Ano, vrátil bych je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 14:49 Králík Re: Planorbella
A ještě bych se chtěl zeptat, co s těmi rostlinami? Zda je tam můžu vrátit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 20:03 Králík Re: Planorbella
Vypadá to, že se některé trochu spamatovávají, ale nevím jestli je to výměnou vody a nebo tím vzduchováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:52 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Dobře, a teď, jak jsi dal to vzduchování, pomáhá to, vidíš zlepšení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:47 Králík Re: Planorbella
Fotka k příspěvku Rostliny jsem tam dal si v pět a dnes když jsem zjistil co se stalo s krevetkami, tak jsem je radši vyndal.

Edit: ještě dodám, že si nemyslím, že by tam ubyl kyslík, protože paví oka, která tam jsou také, jsou v pohodě a ještě jsem tam našel čerstvou svlečku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:43 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Nemohlo dojít k náhlému úbytku kyslíku?
Napadlo mě, že když jsi dal včera (večer, kdy už nesvítilo světlo?) třeba velké množství této rostliny, možná ještě polámanou nebo nařízkovanou mohlo se zvýšit množství bakterií spotřebujících kyslík. V noci možná nad ránem byla většina kyslíku spotřebována (navíc rostlinami?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:35 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Jej, omlouvám se dívam se na mobilu a až teď jsem sroloval na Tvůj první příspěvek a vidím tu fotku tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:32 Králík Re: Planorbella
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:30 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Co je to vůbec za rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:18 Králík Re: Smetany
Doma nikdo nic nedělal, a rostlina byla koupena v dandylandu v Týnci nad Sázavou. Prodávají tam i venkovní keře atd. ale i akvarijní rostliny a ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:10 Muž Smetany [1226] Re: Králík
Tak to taky není tak špatně. Od koho byla ta rostlina? A nedělal někdo něco doma? Jednou mi přítelkyně vyhladila nádrž krevet jen tím že ve vedlejší místnosti hubila mravence sprejem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 18:54 Králík Re: Smetany
23-24°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 18:52 Muž Smetany [1226] Re: Králík
A ještě teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 18:50 Králík Re: Smetany
Normální z vodovodu a nechávám ji vždy cca týden odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 18:47 Muž Smetany [1226] Re: Králík
No ta rostlina co jsi přidal je sice teoreticky jedovatá ale že by za den byla schopná zabít v 60 litrech krevetky je asi nesmysl. Takže buď si na rostlině přinesl nějakou látku která krevetky zabila nebo se nějaká látka dostala do akvária jinak bez souvislosti s rostlinnou. Dál by šlo změřit amoniak ale moc na něj nesázím. Jakou používáš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2019 18:20 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Pustit velmi silné vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2019 18:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Králík
Vyměnit vodu. Ty rostliny jsi dal do akva rovnou? Nebo jsi je nějak omýval, ošetřoval? Nějaké jiné změny?
Větší údržba, nové krmení, výpadek elektriky..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 17:44 Králík
Fotka k příspěvku Dobrý den,
včera jsem přidal do krevetkária novou rostlinu(viz. foto). Dnes jsem se do akvária podíval a vymřeli mi skoro všechny krevetky. :-( Neví někdo čím by to mohlo být? Předem děkuji.

Edit: Ty které ještě žijí se různé plácají na boku atd.
Edit 2: Mám Přidal jsem egerii (nezasazoval jsem ji), jedná se o tuto nádrž rybicky.net/nadrze/29932 . Krevetky mám (White Pearl) asi 4 měsíce . A ještě jsem zjistil, že tak polovina z nich zemřela, ale ještě tak polovina je živá, ale např. jen hýbají panožkami.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 12:39 Muž Smetany [1226] Re: Maya
To určitě nebudeš kdyby se všem množily a prosperovaly tak už se dávno neprodávají. Byla by fotka té mrtvé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 11:44 Žena Maya [30] Re: Smetany
Tak dneska umrela dalsi rozzureny coz uz je asi dlouho na stres z prevozu coze
Budu jedinej clovek ,kterymu chcipnou krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 10:13 Žena Maya [30] Re: Smetany
Dve nove byly urcite. Te, co jsem sem dala foto nevim koho byla a uz nevim co se s ni stalo- druhy den jsem napul nikoho nenasla, pokud zhynula, tak ji do rana vyluxovaly sneci...
Ale vcera jsem nasla nejaky mimina, tak snad se jim bude darit ahoj
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 10:10 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Pokud umřely jen ty nové tak pravděpodobně ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 09:56 Žena Maya [30] Re: Smetany
Tak jsem so dnes dostala k testum no 2 a 3 a vse je v poradku. Takze to asi bylo stresove? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Králík
Je to rozmazané. Ale zkus to porovnat s fotkami a určit. www.shrimpcorner.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 10:52 Králík
Fotka k příspěvku Dobrý den,
na jedné krevetce se mi objevil asi nějaký parazit, vypadající jak červ. Neví někdo co to je a jestli to těm krevetkám může ublížit? Předem děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:48 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Jestli jsou v akváriu nové tak může dojít k stresovému svlékání. To znamená že z důvodu stresu a jiných podmínek než na které je kreveta zvyklá dojde ke svleku dříve než je kreveta připravená a buď se jí nepodaří svléknout nebo uhyne krátce po svleku. Jinak co se týče měření myslím že alespoň pH je základ který by měl měřit každý není to drahé a orientačně přesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:42 Žena Maya [30] Re: Smetany
Vubec jsem nic nemerila. V tom plavu. Zitra koupim destilovanou vodu a zmerim max no3
Nic jsem nepridavala do vody.
Svlecky nachazim nekolikrat do tydne. Po nasazeni novych 5ks uhynuly 2 do dvou dnu a tuhle jsem ted nasla.

Edit Dva dny jsem nebyla doma,tezko rict,jestli zmreoa jeste nejaka

Ryby jsou v pohode a blbnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:38 Muž Smetany [1226] Re: Maya
pH, tvrdost, alkalita, pak taky jestli si nedávala do akva nějakou chemii, krmení? Může to způsobit i vyšší hodnota dusičnanů nebo železa případně jiné kovy ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:30 Žena Maya [30] Re: Smetany
Jake?:) voda 25-26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:26 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Z nějakého důvodu má problém se svléknout. Těch důvodu může být víc a chtělo by to víc informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:18 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvku Co to je??? Ocas svesenej - myslela jsem,ze je mrtva ale hybe se

Behem tydne umrely 2ks
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2019 09:11 jamajcan Re: RX007
Žádná nemoc. Naplněné vaječníky. Po svleku budou připravené k páření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 09:03 Muž RX007 [3] – Nemoc bílých skvrn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, jestli se jedná o nemoc bílých skvrn. Objevily se na třech krevetkách po víkendu.
Pokud ano, okamžitě likviduji. Dá se ještě udělat nějaké další opatření?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:49 - Re: Lukas
Pridanie nových rastlín.Tie mohli byť pestované v značne vysokých dávkach hnojiva alebo i ošetrované proti parazitom,ak sa jedná o plávajúce rastlinky.Mohli byť dezinfikované a pod.Krevetky to radi nemajú.To mohlo spôsobiť čo popisujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 14:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Lukas
A než to udeláš, tak vyměň část vody, což bych teď nějakou dobu prováděl každodenně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 11:33 R Muž ctibum [6867] Re: Lukas
Zaregistruj se, založ prezentaci, vyplň maximum informací o založení, záběhu, substrátu, hnojení, údržbě atd. Přidej celkovou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 11:29 Lukas – Castecna paralyza krevetek
Mam nove zalozene akva... vse bylo v poradku nekolik tydnu a ted jsem zasadil nove rostlinky a po nekolika hodinach se zacali dit veci. Zacalo to tak, ze jsem si myslel, ze predemnou umrela krevetka. Navic to vypadalo to jako desiva smrt. Krece poskakovani a pak upadla.... tak si rikam no sakra.... ale nakonec po nekolika minutach do ni stouchnula rybka a ona vstala z mrtvych. Koukam pozdeji po akvariu a zjistuji, ze vetsina krevetek je z casti ochrnutych.. plavou a najednou se vypnou a upadnou.... po nekolika minutach ci hodinach se zase postavi, ale je videt, ze vsichni jsou castecne paralizovane. Coz je blby, pac se je pak snazi sezrat rybky. Nevim co s tim. :( Zatim jsem dal jednu postizenou krevetku do akva co rusim. Tak uvidime, jestli je to bakterie nebo chemikalie, ale spis bych to videl na chemikalii. :( Jestli nejake hnojivo. Koupil jsem i emerzni Mokranku. No pokud nekdo umi poradit, budu moc rad a krevetky jiste take.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 11:49 R Muž ctibum [6867] Re: Lukáš
Vajíčka ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22577x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=151