Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 08:37 Lukáš Re: ctibum
Fotka k příspěvku A koukám, jedna se u téhle krevety s flekem trochu drží. Tím myslím že je u ní. A nějaká madam z těhlech tří schodila krunýř.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 22:49 R Muž ctibum [6926] Re: Lukáš
Fotka by pomohla. Nicméně i bez ní tipuju na vajíčka, která nosí "vzadu dole" a panožkami je načechráváním okysličuje... Mladý ale nečekej, ve sladkovodě se nemnoží... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 22:28 Lukáš
Dobrý den, mám tři japoniky a jedna má u zadní části těla tmavo. Schovává se vzadu. Pořád se drbe panozkami. Prosím poraďte. Má tam nějaký tmavý flek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 18:36 Muž Cherchan [7]
Zdravím kúpil som si blue dreamky ale bohužiaľ my prišli Scutariella japonicou. Nakoľko na robenie soľnej kúpele atd. nie je čas ani priestor som sa rozhodol obstarať si vychvaľovaný sera tremazol bohužiaľ som našiel už len toto www.rostlinna-akvaria.cz/…. Má s tým niekto skúsenosti ? Môžem ho nadávkovať aj krevetkám ? Poprípade mi by ste mi mohli odporúčiť iný prípravok ? :)
Vopred Ďakujem za vaša tipy a triky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 20:45 Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,prosim o radu vidite nekdo neco na tech krevetkach?Treba vorticelu nebo nejake parazity?Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 20:17 Bludička – Bludička
Děkuji všem. Jsem akvaristka "z leknutí" takže se učím za pochodu... Snad se cherrynkám bude u mě dařit. Za každou radu jsem ráda. Hezký večer všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 19:26 R Muž afc1886 [14704] Re: Bludička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 19:03 Silviebaris Re: ctibum
JJ našla jsem,tak snad se paní potom ozve jak to dopadlo,jestli byli nějaké ty malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:55 R Muž ctibum [6926] Re: silviebaris
Při troše googlení lze najít šerynu se zelenými vajíčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:28 Silviebaris Re: ctibum
Je to mozne,vzdy jsem je videla jen az uz byli pod nozkama,a vesmes byly ty vajicka jen zlute,na te fotce je jina barva,ale mozna bude nejaky mix.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 17:42 R Muž ctibum [6926] Re: silviebaris
To sice ano, ale nejprve jsou vajíčka za hlavou. Jako taková žlutá skvrna... Tady bech řekl, že to je vidět rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 17:29 Silviebaris Re: Bludička
S temi vajicky uvidite,ale krevetky maji vajicka dole pod nozkami,zkuste casteji menit vodu tak 2krat do tydne a uvidite,ale urcite se zadari. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 12:52 Bludička Re: silviebaris
Děkuji za postřehy. Možná moje reakce přijde dvakrát, poprvé se mi seknul telefon. Teplotu zkusím snížit, ale moc pod 26 jít nemůžu kvůli tylomelaniím. Přemýšlím že bych překryla stávající dno vrstvou jemnějšího tmavého písku, ale ty šneci mi to asi přeryjou. Každopádně mám objednaný jávský mech a chci s ním pomocí perlinky vytvořit koberec na větší části dna. Ostatní krevetky jsou v pohodě, i tahle se chová normálně až na tu skvrnu, budu doufat, že to jsou vajíčka, jak zmiňoval kolega níže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 12:25 Silviebaris Re: Bludička
Ta voda je prilis tepla pro krevetky,svlekaji se zhruba co 14 dni i to dno je docela hrube pro ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 11:55 Muž Yirka [9126] Re: Bludička
Jestli je světlá skvrna na zádech, mohou to být vajíčka. Poznáš to brzy, pokud se skvrna přestěhuje do dolních partií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 11:37 Bludička – Krevetka red cherry skvrna uprostřed těla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj kreveťáci, mám tři týdny cherrynky v akva se šneky (tylomelanie). Mám spíš tvrdší vodu, přesné parametry neznám. Teplotu držím kvůli tylomelaniím na 26-27, takže teplejší než by se cherrynkám líbilo, ale ještě snesitelná... Zatím se mi nesvlékaly, tak třeba to bude tím, ale jedné se udělala uprostřed těla světlá skvrna a bojím se jestli to není nějaká nemoc...? Akva 60l krmím jednou týdně 1 tabletu pro ancistrusáky, co chovám vedle, jinak co si najdou (alva zdědili po parmičkách, takže bordelu po dně mají dost)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2018 12:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HáňeKáně
-půjde nejspíše o přeměnu ,kdy dojde ke svleku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 12:06 Žena HáňeKáně [1] – Red sakura
Fotka k příspěvku Ahoj kreveťáci, krevety mi právě odnosily vajíčka a všimla jsem si že jedna ze samiček ztrácí barvu a objevují se na ní průhledná místa, neví někdo, kde by mohl být problém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:16 Muž daren [408] Re: ctibum
Diky vsem za rady, zkusil jsem navnadit potvory na artemia a sunku, nic z toho nezabralo, tak asi budu hledat jinou pricinu. Ani nocni vyprava s baterou neprinesla zadnou napovedu. Mozna se za par led dozvim od synka, ze mel v mladi takovou zalibu chytat si krevetky do ruky. (nedavno me podobnym poznatkem, kterak kdyz byla mala, si chytala rybky a kdyz ji upadly, tak je honila po podlaze, obohatila starsi dcera :)

PS: Jinak ted testuji hypotezu 'vadi hnojeni'. Od vymeny vody hnojim dojnasob uz treti den, zatim nepozoruji zadne (d)efekty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 19:49 R Muž ctibum [6926] Re: daren
Zkus slaninu...
EDIT
Myslel jsem to zcela vážně. Po vygooglení termínů "past na ploštěnky" nebo "planaria trap" lze najít spoustu hotových výrobků k odchytu ploštěnek, do kterých se jako návnada může dát např. kus špeku. Případně lze past jednoduše vyrobit s jednoho dílu rozstřikovací rampy s otvory ( www.juwelakvarium.cz/… ), kdy se opět vloží návnada a ucpou se oba konce. I na to jsem našel kdysi návod nebo video, ale už nevím kde... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 18:25 Muž Kubaa [718] Re: daren
Jsou to masožravci, tak by to mělo být masité krmení. Nebo třeba patentky či kousek masa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 18:15 Muž daren [408] Re: afc1886
Tak nalicil jsem krabicku od tic-tacu, udelal jsem do ni tak 2-3mm dirku a dovnitr dal nejake krmeni pro ryby. Sneky to desne zajimalo, ze zadnou plostenku jsem nevidel/nechytil. Nevim, jestli ta dira nemela byt vetsi, nebo navnada stavnatejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 14:13 R Muž afc1886 [14704] Re: daren
Tak to by mohly zlobit ty ploštěnky.
Večer si posviť do toho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 14:09 Muž daren [408] Re: Anthrax
Prozkoumam, a zkusim udelat nejakou tu pasticku, uvidime, jestli v ni neco uvizne.

Jeste me napadlo, ze mi nehynou jen krevety, ale posel mi jeden clithon a prazdne ulity okruzaku vsech velikosti nachazim take pomerne casto (drive jsem to pricital CO2, ktery jim viditelne nedela uplne dobre na krunyr, ale nektere exemplare dorustaji dost pres centimetr, tak nevim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 13:38 Muž Kubaa [718] Re: daren
nebo nastraž pastičku, prodává se, ale není těžké něco takového udělat samodomo


www.google.cz/…

www.plantedtank.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2018 11:40 R Muž Anthrax [4787] Re: daren
Koukni v noci, nebo tak hodinu po zhasnutí akvária. Přes den bývají ty potvory zalezlé ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 11:25 Muž daren [408] Re: klm007
Diky za tip, zkusim to poradne prohlednout, ale ani na jedne z tech 3 co vcera posly jsem nic podobneho nepozoroval. Leda by ji ta plostenka zakousla a pak se zas nekam odplostila pryc. Oni pak ty krevety zerou, nebo co s nima delaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 22:39 Muž klm007 [114] Re: daren
A nemáš třeba v akvárku ploštěnky? Já je měl a pěkně mi zdecimovaly krevety. Na youtube najedeš hrůzostrašná videa jak ploštěnky loví krevety - např. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 15:57 Muž daren [408] Re: lenkalor
Parametry vody se zmenily asi trochu (www.vodarna.cz/…), oproti letu je tam treba o neco vic dusicnanu, ale zase uplne dramaticke mi to neprijde (nicmene vsechny hodnoty si nepamatuji). 50% vody tydne menim vicemene od zalozeni akvaria, v tom zadna velka zmena neni. Davam ji tam rovnou z vodovodu, proti jinym obdobim je v ni vice rozpusteneho vzduchu (asi diky nizsi teplote studene vody, plus celkove v nadrzi mam ted chladneji (20C, pres leto tam byva kolem 25C).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 14:58 Žena lenkalor [580] Re: daren
Mě se zdá výměna 50% vody pro krevetky dost. Možná se něco změnilo ve vstupní vodě, skokově se mění zaběhlé prostředí a může to u nich vyvolat svlek i když na to nejsou ještě připraveny. A protože mladé a malé se svlékají mnohem častěji, tak jim to nemusí vadit, ale starší to takhle odnesou. Ale je to jenom teorie.
Mě se osvědčilo dát někam kam není vidět, zeolit v silonce. Taky bych měnila menší množství vody. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 14:34 Muž daren [408] – Red cherry
Rad bych se optal, zacal jsem mit problem s krevetkama red cherry - nejak mi vymiraji. Tak obden najdu nejakou lezet na dne, a ostatni ji poziraji. Dneska jsem nasel 3, dve se jeste trochu hybaly, zkusil jsem je prelovovit do cerstve vody, ale nemelo to moc efekt. Jedna lezela na boku a cukala s sebou, druha lezela na zadech, sem tam ji zakmitaly ty zadni nozky na krunyri, ale take uz to nerozplavala.

Mam v akvariu kolonii cca 30 kusu, udrzuji tak nejak setrvaly stav. Mrtve nachazim jen velke, takze nevylucuji, ze je to jen prirozeny proces, ale prijde mi, ze drive jsem si neceho podobneho nevsiml. Po vanocich jsem zacal pouzivat chihiros doctora, takze prvni hypoteza byla spojena s tim. Ale uz minimalne 14 dni ho v nadrzi nemam, takze tim to asi nebude.

Take jsem zacal trochu jinak hnojit. Ale pridavam pomerne dost konzervativne (3x tydne 1mg/l K, 0.1mg/l P), pokud jsem tedy neudelal chybu v radove carce :)

C02 mam stabilne na 1/3 b/s, dlouho jsem s tim nehybal a na ostatnich krevetach rybach nepozoruji nejake divnosti (japoniky neutikaji, ryby nelapaji po dechu). Na druhou stranu padle najdu vetsinou po rozsviceni svetla, to by Co2 melo byt nejvice. Ale take to muze byt tim, ze proste kdyz svetlo nesviti, mrtvolky nevidim. Nebo se ty krevety leknou jak se rozsviti a pojdou, no nevim.

Vodu menim tak 1x za tyden pulku, nevypozoroval jsem, ze by to melo nejakou korelaci s uhynem.

Budu vdecny za jakekoli postrehy/podnety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2016 00:35 Žena Turbínka [2558] Re: David
Ono ani to zasolení krevetám nedělá třikrát dobře, i když tyhle druhy to snášívají líp, i tady by mohl být problém - skoková změna parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 22:28 David Re: prasan
Díky to mě ani nějak nenapadlo.Nikdy jsem s tím problém neměl.Ale teď je rozdíl v tom že jsou rostliny poprvé prez internet za strašně málo. Kreveta bohužel nepřežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:47 - Re: David
Nové rastliny stále na niekoľko hodín do vody mimo akva.Nakoľko tieto môžu stále v sebe obsahovať nadbytočné zložky ešte z hnojenia v pestiarni.To môže mať následne takýto dopad na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 08:32 David – Kreveta raci
Fotka k příspěvku Neví někdo co to je ? Vypadá to jako plíseň. Jde o nádrž 10 let starou.Vše v pohodě až po přenesení nových rostlin začala mít kreveta problémy. Umřelo i pár ryb.Onemocnění ploutvi ale to se vyřešilo rychle zasolením.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 21:26 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – Neznama choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kreveta v pohode plava, na prvy pohlad vyzera ako keby nosila velmi tmave vajcia, v skutocnosti nenosi. Pod mikroskopom to vyzera takto. Krevet ma napadne tmavo sfarbenu spodnu cast brucha, pripadne okolo ustneho otvoru a nohy. Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:00 Alex123Jas – Pomôžte mi
Moje krevetky majú vnútri tela červený flak a telo majú biele. Už mi zomrelo 15 krevetiek. Pomôžte mi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 09:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Drakenvenz
nosí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 09:17 Drakenvenz Re: koyack
To ze to ako vyjicka zatial nevyzera....som si doteraz myslela, ze je to samcek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2016 09:12 Muž koyack [87] Re: Drakenvenz
Blbě vidím ale nenosí vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 08:28 Drakenvenz – Pomoc
Fotka k příspěvku Ahojte, neviete mi poradit co to moze byt? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 06:33 R Muž afc1886 [14704] Re: konrad
Tak si ho vypočítej www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 22:05 Muž konrad [45] Re: prasan
To som samozrejme čítal, len neviem ako správne dávkovať 1ml na 15l vody keď objem vody v akva iba tuším. Ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 21:00 - Re: konrad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 18:25 Muž konrad [45] – Scutariella
Fotka k příspěvku Vyzerá to tak, že moje krevety niekde chytili scutariellu. Čo som naštudoval liečbu tak kúpeľ v slanej vode moc nepripadá v úvahu (ako odloviť všetky krevety?) a neviem či sera tremazol dokážem nadávkovať v akváriu podľa návodu (ako odmerať koľko je vody).

Viete niečo poradiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 11:06 Dorcas – parazit u krevetek - Scutariella japonica
Nedávno jsem řešila parazita Scutariella japonica (bílé vousky) na krevetkách koupelí 25-30 vteřin ve slané vodě 250ml + 17g soli. Proceduru jsem musela po týdnu zopakovat, ale zabrala. www.shrimptank.ca/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 18:44 Kyss Re: jamro27
Tak... Podařilo se mi odlovit dvě krevety, které mají podobné symptomy a budu je sledovat. Nevím jestli je mezi nimi ta, kterou jsem fotila, ale karanténa jim neuškodí i kdyby to nakonec nic nebylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 17:17 Kyss Re: jamro27
Děkuji, jdu to prozkoumat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2016 16:53 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Kyss
Moze to byt takzvana porcelanova nemoc. Neni na nu liek, napadnute jedince treba odstranit z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 16:15 Kyss – parazit?
Fotka k příspěvku Eh... moje krevetka má uvnitř těla cosi bílého... může to být parazit? Žlutá vajíčka za hlavičkou poznám, ale toto vypadá jinak. je to níž a hlavně to není ani náznakem žluté...
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci?od=201