Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 21:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Těhňajs
nevíte někdo, jak je velký ten sera flore 500?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:10 Těhňajs Re: matlala
vyzkoušej to z toho novodůru. je to bytelné a když si s tím dobře pohraješ tak i vodotěsné. Já to mám sice v přepadové komoře v akvárku, takže mi je jedno jestli to teče nebo ne. ale když jsem těsnost zkoušel tak netekla ani kapka :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hf
no, troška jsem to podcenil, zkoušel jsem ho, drží všechny má těsnění. Jen to těsnění na krabičce neudrží mírný přetlak. Podtlak ano, ale ne přetlak.
Edit: no raději se s tím nebudu rozčilovat a objednal jsem ten Sera flore CO2 Aktivní Reaktor 500. Sice to má vstupy na hadice 16, ale zahradnické spojky pomůžou, to není taková investice. Jen se chci zeptat, vstup na hadičku je pro klasickou 5-6mm? Používám CO2 z kvasnic (zatím) a mám tan ty klasické silnější vzduchovací hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:32 Muž hf [54] Re: matlala
Hm, když na to koukám, mě těch 700 za ten klidný spánek asi stojí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Těhňajs
možná by stačil i chemopren, zkusím to na zpětném ventilu, který jsem vlepil do víčka, zatím jen sekunďákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 09:32 Těhňajs Re: matlala
Fotka k příspěvku Já jsem použil na utěsnění závitu toto lepidlo .. A drží to úžasně :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 08:47 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
silikon zle drzi na plastoch...tesnenia budu urcite lepsie...
alebo mozes aj tesnenie natret silikonom a stocit to "tak"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:13 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ještě mě napadlo koupit vakuovou krabičku na potraviny a spojky na zahradní hadice. Nechat jí téct vodu a co2 pouštět pod molitan v ní. Nebo je lepší to tříštit na malé bublinky? To mě zas zaujala ta sera.

Edit: Tak jem toé vymyslel, jen se chci poradit. tady foto zdrojového materiálu

tak potřebuji tedy radu, jak to lépe utěsnit. Mám hadicovou spojku a na jedné straně nebude hadice ale škrtící kroužek bude jako matka. Jestli tam dát plast na plast a jen obtáhnout silikonem-jestli by držel, mám nějaký přímo na plast. nebo tam dát z každé strany dát těsnění?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 21:36 Muž filipsi [1295] Re: Designer
To je krasna veta, do kamene tesat. :-)
To me vlastne nikdy takhle polozit a vyjadrit nenapadlo, ze nesika je pouze ten, co se k vysledku nedostane zadnym zpusobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.12.2010 11:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hf
Sikovnost je prece jinde. Kdo to zvladne rukama, udela si sam, kdo si na to vydela jinde a koupi, je sikovny jinak a k vysledku se take dostal. Nesika je jen ten, kdo nezvladne ani jeden z tech zpusobu ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:25 Muž hf [54] Re: Těhňajs
Nj, výhoda šikovných lidí. Já bych si v lepším případě vyrobil na ruce několik štěnic a věc by stejně někde tekla. V horším bych skončil v Krči na chirurgii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2010 09:35 Těhňajs Re: matlala
také jsem si chtěl tento reaktor koupit.. Pak jsme raději nakoupil novodůrovou rouru + jedno koleno, + 2x zátka (75mm) 2 rychlospojky.... a jednuduše jsem vyrobil co2 reaktor za cca 50 kč:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 08:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hf
áha, konečně. :-D
o tomto taky uvažuju, ale je to macek.
Od sery to ale muzu mit levněji a bez poštovného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 00:22 Muž hf [54] Re: matlala
Tak znou, žádný CO2 reaktor od Sery nemám. Bublinky z reaktoru utíkat nemohou, pak to není reaktor ale difusor.

Mám tohle: rybicky.net/nadrz/6311/25.jpg

Ve 300l bublám 20 bublinek za minutu (z 6mm trubičky), rozpouštět se stíhá vše. Jestli to zvládne rozpouštět víc bublinek nevím, nezkoušel jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 21:00 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku hele chci se zeptat jestli ti jdou bublinky z toho reaktoru až do akva, nebo jestli se rozmixují v tom reaktoru? a taky jestli nevydává nějaký zvuk a jak je velký. Máš tu 500 nebo 1000? Mě ten boyu nestačí, přikládám foto. Pracuje tak, že středem kde je válec z keramiky protéká voda a do té se pumpuje přes keramiku CO2, ale nestačí mi to, použiju to spíše na 50l holanďana, tam snad stačit bude.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 21:18 Muž hf [54] Re: matlala
Od sery nic nemám, na Tebe jsem vůbec nereagoval. Tzn. lehce ztrácím přehled co chceš... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 11:58 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
pozeram to video...a je to fakt dost velke...
...odhadujem to na viac ako liter objemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 11:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Těhňajs
možná, ale nevim, kam ho nacpu. Jsou s ním dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 09:30 Těhňajs Re: kortezhugo
Budete si tedy někdo kupovat ten www.aquario.pl/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:38 Muž kortezhugo [983] Re: hf
...ono vsetko treba trochu "preratat" ....cca 620+150 Kč ta posta X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:07 Muž hf [54] Re: Těhňajs
Poštovné bylo asi 150 kč, už si to přesně nepamatuju. Kupoval jsem toho vždy více najednou. Spokojený jsem, v podstatě o obou reaktorech vůbec nevím. Měl jsem nejdřív strach, že při používání technického CO2 tam budou nějaké plyny pod víkem zůstávat a bude nutné to občas odvzdušňovat, jenže ukázalo se, že to vůbec není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:08 Těhňajs Re: hf
Máš na mysli ten polský? Seš s ním spokojený? na kolik tě vyšlo poštovné když sis ho kupoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:00 Muž hf [54] Re: Těhňajs
Já mám celkem dva, v obou velkých akvárkách. Díky konstrukci je to zároveň počítadlo bublin a zároveň zpětný ventil. Na vrchu to má ještě ventil pro odvzdušnení (do výstupní hadice). Poměrně inteligentně udělané. Průměr hadic je ale 12mm, tzn. při použití s 16mm je nutná redukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:15 Těhňajs
Máte někdo zkušenosti s Sera flore CO2 Aktivní Reaktor 500?
nebo má někdo zkušenosti s www.aquario.pl/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:11 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Haimdol
Taky to tak vidim... Bohuzel, je na obalu napsano, doporucujeme skladovat v chladu do 8°C... Uz vidim, jak to meli v te akvaristice nekde v lednici... :-D Takze asi tak... no

ja to ale stejne jenom kupoval kvuli tomu, ze to meli za 350,- a mam v planu vyuzit jenom ten system... Uvidim, dam tomu jeste den, nebo dva... Stejne momentalne nepotrebuji nutne CO2, jelikoz jsem po kompletnim restartu AQ a prozatim tam je CO2 dostatek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:41 R Muž Silent [5949] – Re: chuanvaldes
Chyba je v náplni. Ty dodávané stojí za houby. Lepší je si namíchat svojí klasiku (kvasnice a cukr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:37 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: bolek
Bolku, ja ho mam taky... Cena, system a dilenske zpracovani jsou super... Dokonce i ten princip... Ale bohuzel ten muj, ktery jsem v patek "zaktivoval" bohuzel do dnesniho dne neudelal ani jedinou bublinku... Asi se nekde stala chyba... Ale ne na moji strane... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2009 14:37 Muž bolek [5]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 14:37 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:33 Martin – Kde sehnat takový CO2 reaktor
Fotka k příspěvku Dobrý den, můžete mi někdo poradit kde sehnat takový CO2 reaktor a nebo podobný?
Děkuji za info
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.1999 00:00 Muž matlala [798] - Rostliny
ahojte,
tak po roce, co mám reaktor od sery se začal kazit. Převlečné matky nedrží, ulomil se háček i s kusem zavitu, ale díky bohu neteče to tama, vstup na plyn se urval hned první den.
Potřebuju teda něco lepšího. Homemade mě napadlo, ale nádoby na potrubí jsem tu viděl jen kolem 1000,-. Už před rokem jsem uvažoval o tomto polském, jsou s ním dobré zkušenosti. Zajímalo by mě jak je velký a zda obsahuje zpětný ventil, hadice mi sedí dokonale, na seru jsem měl přechodky.
www.aquario.pl/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [18]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=851