Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:51 Muž kralas [12] Re: Brodys
Doporučuji ti zhlédnout nějaká videa o kolik se snižuje papírový průtok na reálný s použitím médií. Na yt jich je plno. Je tam snížení o desítky procent. Já mám navíc předfiltr a teď i reaktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:48 Brodys Re: kralas
A jaký má tedy reálný výkon? Víš nebo hádaš? Víš,jestli výrobce reaktoru také nepíše o papírových výkonech a počítá, že 1000l bude reálně 500? Jak jsem psal níže,pouze se domníváš a bez jakýkoliv důkazů tady ostatní přesvědčuješ o něčem,co ani nemáš správně zapojené. Pokud chceš,aby ti to fungovalo,kup adekvátní reaktor nebo napoj stávající na méně výkonnější. Pokud ani to nepomůže, reklamuj ho. Díky za diskuzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:44 Muž kralas [12] Re: Brodys
Mohl bys vědět, že 1500L je bez zátěže, tedy bez odporu, tedy bez médií, bez předfiltru, bez reaktoru... a navíc přiškrcený. Jaký jiný argument tě napadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:35 Brodys Re: kralas
Nedodržel, máš výkon 1500/,reaktor je do 1000 a co víc, třeba papírových. Takže to není o názoru,to je fakt ;-)
Edit: Prostě bych to udělal pořádně, než polemizoval nad tím, jaký výkon má filtr o papírových 1500l. Zvlášť, když bych byl jediný, kterému to nefunguje a především před tím, než to někde zveřejním. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:30 Muž kralas [12] Re: Brodys
Možná jsem jediný, ale to co píši je můj názor po zkušenosti s tímto reaktorem. Nic víc.
Dodržel jsem vše, co Profiplants píše v návodu.
koukám, že velikost 5 je na maximálně 1000l/hod, tvůj filtr má 1500, i když jen tabulkových, proč to brotit a riskovat a nevzal si rovnou výkonnější?A kolik dle tvého názoru dává takový přiškrcený filtr reálně s předfiltrem, s médiemi(mimochodem horní koš 30ppi molitan), a reaktor? Docela by mě to zajímalo :-)
Tvůj názor ti neberu, máš na něj právo stejně jako já na svůj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:29 Muž Lojza007 [1204] Re: kralas
I proto chci vyměnit za Profiplants. Ale fakticky z 2kg bomby živím ještě 60L akvárko a bomba vydrží cca měsíc. Takže spotřeba je cca 100Kč/měsíc, to není žádná láce, větší otrava je ta demontáž, montáž, znovunaladění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2021 20:24 Muž Lojza007 [1204] Re: Brodys
Vzhledem k jednoduchosti konstrukce ani nejde očekávat, že by se jednalo o nějakou výrobní vadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.10.2021 20:21 Muž kralas [12] Re: Lojza007
4b/s na 250L a tmavě zelený drop checker, mi přijde dost neekonomický.
To snížení dávky bych moc, nebo spíše vůbec neočekával.
Bral bych hodně s rezervou všechna ta videa od prodejců, je třeba mít na mysli, že je živí to co prodávají JJ, svatá pravda. A proto ber s rezervou mimo jiné i nové video od Profiplants, reaktory. Tedy já už to tak po dnešku beru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:16 Brodys Re: kralas
Já reaktor mám a měl jsem i jiné vychytávky, atomizér, fajfku a reaktor je jednoznačně nejlepší v rozpustnosti a to tady nepíšu sám.Ty jediný s ním máš problém a nejsi ochotný připustit, že se chyba stala jinde, jak jsem se ti snažil naznačit.......
Edit koukám, že velikost 5 je na maximálně 1000l/hod, tvůj filtr má 1500, i když jen tabulkových, proč to brotit a riskovat a nevzal si rovnou výkonnější? To se pak není čemu divit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:11 Muž kralas [12] Re: Joe
Bez toho KH testu to asi nemá smysl řešit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 19:59 Muž Lojza007 [1204] Re: kralas
To ti fakt musí měřit blbě, mám hodně nízkou tvrdost vody a dávám minimálně 4b/s a to je 250L akvárium a jedu nonstop. Jedná se o vnitřní atomizér (surpanshop.cz/…), kamínek nebo dřívko by tolik CO2 asi nestíhalo. Dropchecker je tmavě zelený a ani se nesnažím o světlejší barvu. Rostlinám se daří, rybám se daří, řas minimum, co víc si přát? Bral bych hodně s rezervou všechna ta videa od prodejců, je třeba mít na mysli, že je živí to co prodávají.
Chci ho vyměnit za reaktor od Profiplants, očekávám snížení dávky CO2 a hlavně by nemělo být slyšet "pištění" toho vnitřního atomizéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 19:40 Muž Joe [9] Re: kralas
To je sice pravda, ale to plivnutie ti negativne neovplyvni meranie dropcheckra co bol v mojom predchadzajucom prisepvku prvy predpoklad.

Mam pocit, ze operujes s axiomou ze dropchecker je vzdy spravne a presne meranie a k tomu priradujes nasledne vysledky z oboch davkovani. Tu vidim problem. Skor by som sa orientoval podla toho, ako kleslo pH pri rovnakom davkovani ak sa teda bavime o efektivnosti.

Priznam sa, ze doteraz sa neviem tiez vysporiadat s dropcheckrom (staci pozriet thread, nizsie som to riesil bez uspokojiveho vysledku). Tak meriam pH a kH aby som sa dopracoval k nejakym vysledkom.

Ked som este nemal ryby,robil som kadejake psie kusy aby som drop dostal do zlta, nikdy sa mi nepodarila ani ta "ziariva zelena". Skusal som na atomizeri aj 20+b/s 24/7 bez uspechu. Zato pH som zrazil na 6.1 A ze to bola riadna sodovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 19:13 Muž kralas [12] Re: Joe
Reaktor bude fungovat za předpokladu, že nebude plivat bubliny z výtoku. Jedna(větší) co ale plivne, je jako stovka malých z dřívka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2021 18:59 Muž Joe [9] Re: kralas
logicky to sedi, za niekolkych predpokladov
- dropchcecker v hmle mikrobublin ukazuje zle/znacne nepresnejsie (viem si to vnutorne vysvetlit a stotoznit sa s tym)
- reaktor rozpusti viac co2 ako napriklad lipove drievko lebo menej unikne vybublanim cez hladinu (tiez s tym viem vnutorne suhlasit)

ak by aspon toto platilo, tak sice cez lipove drievko ukaze dropchcecker svetlozelenu, ale nepresne a pH klesne menej ako pri rovnakom davkovani z reaktora. Potom napriklad 2b/s reaktorove viac okyslia vodu ako 2b/s atomizerove.
Z toho chapem, ze na znizenie pH o 1 potrebujem menej b/s pri reaktore

Pani a damy ak to chapem zle, opravte ma pls.

U mna davam 4b/s z reaktora (b/s sledujem na reaktore) a teraz som zo zvedavosti nakopol naspat externy atomizer a ten davam 1b/s z druhej flase.
obe davkujem non stop
zrazam pH zo 7.2 na 6.4-5 (ale davam aj RO vodu) cize tu mi je tillman asi na...nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 18:34 Muž kralas [12] Re: Joe
Jj, máš pravdu a taky jsem to psal níže. Nesedí pak tedy tvrzení, že se dávkuje s reaktorem méně. Naopak jsem dávkování zvýšil. Data bohužel nemám, ale taky by mě zajímala opravdová hodnota CO2 s dřívkem. Zda to opravdu tak klame jak se tu tvrdí.
Kolik bublin/s dávkuješ ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 18:14 Muž Joe [9] Re: kralas
imho si to zle zobral.
2b/s cez lipove drievko sice bledo zeleny drop, ale cast plynneho co2 sa ti asi dostala do roztoku a nameralo s prepacenim blbost.

2b/s u reaktoru je ekvialent 2b/s vyssie, len drop ukazuje (alebo by mal) presnejsie, kedze je znacne mensia pravdepodobnost, ze ti bublina s reaktora "trafi" drop - na rozdiel od sodovky kde sa ti tam vznasa milion mikrobublin

tym chcem povedat, ze u sodovky je drop znacne menej spolahlivejsie meradlo.

Ak mas zaznamy - skus porovnat aspon pH ako padlo pri rovnakom davkovani z reaktora a co si mal pri lipovom drievku. Bez kH sa ale dalej asi nepohneme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2021 18:08 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Proč v tak velkém akváriu vypínáš CO2 nechápu to musí jít nonstop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 17:57 Muž kralas [12] Re: vaclav
Tak něco jiného je sodovka v akváriu a reaktor, tam se CO2 bublinky můžou dostat až do čidla a zkreslovat tak zbarvení Jasný, je to řečeno i ve videu a má to svou logiku. Zřejmě jsem klamě myslel jako nemálo jiných co mají sodovku, že dávkují dostatečně, ale opak je pravdou.
To ale neřeší to, že mám teď při dvou bublinách tmavě zelený drop checker. Podle toho bych měl naopak zvýšit dávkování. To pak ale nesedí s tím co říká Pan Mithofer, že se dávkuje méně i když logicky by to tak mělo být. Realita je ale jiná.
Příští týden koupím ten KH test a dám vědět ;-)
A to vrácení kdyžtak využiju palec
Edit: Ještě jsem zkusil zvyšit dávkování na 3 bublinky. Ve 20 hod se vypíná CO2. Zítra by se to mělo trochu projevit, tak kdyžtak písnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2021 17:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Tak něco jiného je sodovka v akváriu a reaktor, tam se CO2 bublinky můžou dostat až do čidla a zkreslovat tak zbarvení. Doporučuji ti koupit si nějaký test na KH abys věděl na čem jsi. Hledal bych chybu nejdříve u sebe, a ne v reaktoru. Jinak je možnost do 14 dnů rektor vrátit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 17:08 Muž kralas [12] Re: Brodys
Doporučuji video od Profiplants reaktory. To co říká Pan Mithofer má sice logiku, ale dle mého, realně v provozu a údaje co píší v tabuce u jednotlivých reaktorů nejsou pravdivé.
1. Můj filtr(navíc s předfiltrema a nyní i reaktorem) na plný výkon s médii nemá výkon více jak 1000L/h a výtok ztrhává jednu bublinu za druhou(viz mé video), nemyslím si že je to vzduch. I při přiškrcení létají ven bublinky. Méně ale létají
2. Pan Mithofer z Profiplants říká ve videu, že díky rozpustnosti se dávkuje méně. Už takhle při dvou bublinách mám drop checker tmavě zelený. Podotýkám,že s lipovým dřívkem světle zelený. A to je jsem si doposud myslel o dost ztrátovější oproti reaktoru.

Myslím, že tam ztrátovost je a to o dost vyžší než 0,1 % jak uvádí v profiplants. Rozpustnost prý 99,9. Já dodržel vše co je v návodu.
Dám tomu ještě pár dnů a pokud nedojde ke zlepsení,
za rozumnou cenu rád přenechám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 16:25 Brodys Re: kralas
Nechci tady házet vidle, ale také si nemyslím, že tvůj problém s CO2 zapříčinil reaktor, chybu bych hledal jinde.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 15:53 Muž kralas [12] Re: Buldr
"Záleží kam DP umístíš a uvědom si, že reaguje až s několika hodinovým zpožděním"
Ve videu je vidět kde mám drop checker, Naproti. Je jasně modrý
CO2 běží od 5 hod ráno, video natočené ve 14:30
Psal jsem níže kolik dávkuji. 2 bublinky za vteřinu
Edit: Ještě jsem vyměnil kapalinu v dropcheckeru. Nyní je tmavě zelená. Tak alespoň nejaký posun palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 15:45 Muž kralas [12] Re: vaclav
Naposledy přes Eheim skim. Dříve lipové dřívko. Fungovalo to dobře.Nechtěl jsem mít ale dále sodovku v akva. Pak jsem shlédl video Pana Midhofera a dal na něj (bohužel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 15:40 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Čím jsi to rozpouštěl před tím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 15:36 Muž kralas [12] Re: Buldr
Fotka k příspěvku PH 6,7-7,0
Nepřijde mi že to je vzduch, ale CO2
Jak si tedy vysvětluješ modrý drop checker?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 15:25 Muž Joe [9] Re: kralas
nenapadlo ma natocit to aj z pohladu ako mas ty robil som len z top video. Na veci to ale nemeni nic, na vystupe nemam bubliny.

Vyhodil som z kolena rampu, aby bolo jasne kadial prudi voda.
klasika napustenie reaktora - rozbehnutie cerpadla a otvorenie kohutu. Pre istotu som vypol filtraciu.

vimeo.com/…

edit: napadlo ma este teoria, ale ta bude asi mimo.
Kedze mam cerpadlo na vystupe z reaktora, pripadne unikajuce bublinky "rozomelie" a zakedy sa to dostane az na vystup do nadrze, uz su rozpustene.

edit2: co som si ale vsimol pri poslednom pokuse:
ihlovy ventil som znacne otvoril a vybublal som si vodu z buble countera. Ked som ju naspat dolieval pri spustenom reaktore/cerpadle, fungovalo to ako vyveva a nasalo mi vzduch do reaktora.Mozno ze tam bude nejaka mikro netesnost co mi prisava vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 14:50 Muž kralas [12] Re: vaclav
Neměřil jsem(nikdy). Vycházím z předchozí informace drop checkeru, růstu a prospívání rostlin.Pokud jsem měl před tím světle zelený drop checker, tak hodnota KH zřejmě bude v pořádku. V tom chyba nebude
Za chvíli dám video
Edit: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 14:41 Muž kralas [12] Re: Joe
Neviděl jsem tvou výpust. Také jsem natočil tento pokus. Mám na hladině bublinky. Teď jsem výtok trochu přiškrtil, ale stejně po chvilce nějaká vylítne. Přijde mi, že kecaj s tím průtokem do 1000L/h u vel 5. Bude to daleko méně. Můj názor. Až se nahraje na yt tak ukážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 14:17 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Víš, jaké KH tvoje voda má? Bez takové informace nemá cenu s CO2 začínat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 14:10 Muž Joe [9] Re: kralas
u mna to vyzera CO2 okuh nejako takto:

-napusteny plny reaktor CO2 (asi dva bambiliony bublin), zatvoreny kohut na sani aby nevytlacal plyn vodu.
-spustene cerpadlo
-ked sa cerpadlo rozbehne otvoreny kohut

za takuto chvilku mi to rozpustilo takmer cely reaktor plynu bez toho aby som mal na vypusti bublinku. To som uz myslim nizsie spominal.

vimeo.com/…

edit:
na Vaclavovu radu som stlacil kH na 2.5 (podla Tetra testu) a stale neviem dostat drop na svetlozelenu farbu. Mimochodom v "sodovke" som ho mal znacne svetlejsi, lenze to mohlo byt sposobene aj tym ze sa tie mikrobubliny dostavali do dropchekra a nasledne to meralo hausnumera. Tuto eventualitu spomina pan Mithofer priamo vo videu o reaktoroch.

sorry za roztrasene ruky ale snad ilustracny ucel splnilo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 13:56 Muž kralas [12] Re: vaclav
Tvrdost?... O vodě nic pan Mithofer v obsáhlém videu neříkal. A ani v návodu a na stránkách Profiplants se nic takového nezmiňuje. Pokud by tomu tak bylo a já neměl tu požadovanou vodu, nekupoval bych ho. Zřejmě neříkají vše co by měli. Pokud se to nezlepší jde z domu, a já vyhodil 1300Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 13:48 Muž kralas [12] Re: jab63
Kde a kudy by přicucávala vzduch? Zavzdušnění by bylo slyšet. Je ticho a hlavně drop checker modrý. To svědčí o špatném rozpouštění. Ven z výtoku nejde zřejmě vzduch, ale nerozpuštěné CO2 dle toho drop checkeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2021 10:51 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Hodně záleží, co máš za vodu není to jen o konstrukci reaktoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 08:55 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: kralas
Používám rok TYP 2 (6) a nemám sebemenší problém. Několik měsíců jsem ani neodvzdušňoval. Jediné co mě napadá je že ta soustava přicucává někde vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 08:16 Muž kralas [12] Re: jab63
Je to možná zvláštní, ale je to tak. Zapojení mám správně. Profiplants a pan Mithofer ve videu na yt uvádějí 99,9 % rozpustnost u těchto reaktorů. Ten co mám má na 100% rozpustnost daleko nižší. Ani raději nechci vědět jakou. Je to veliké zklamání a vyhozené peníze.
Zde je video

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 23:50 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: kralas
Zvláštní. Ptám se asi hloupě ale máš správně zapojený vstup a výstup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 20:52 Muž kralas [12] Re: Buldr
Tak jsem sám na vážkách, snížil jsem trochu průtok a stejně po pár vteřinách z výtoku vyleze bublinka. Dávkuji 2 bubliny za sekundu. Průtok tipuji na max 800L/h a to Profiplants udávají u vel 5 1000L/h!!! aby to nic nestrhávalo do výtoku. Další věc, drop checker modrý :-(
Přijde mi, že ta rozpustnost je bídná. Bublinky v reaktoru je vidět jak se melou dokola a do výtlaku jako kdyby nešly, ale jdou a ani ta keramika nezabírá. Jednou denně odvzdušňuji, vše jak se má. Tak nevím, kde soudruzi nebo já udělal chybu. Jsem z toho docela na rozpacích. I po lipovém dřívku byl drop checker světle zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 10:04 Muž Jarry [1437] Re: Buldr
Asi záleží na objemu akvária a jakou koncentraci CO2 chceš držet. Mám doma velikost 6 a na 540l akvárium to bylo tak akorát i pokud jsem chtěl držet vyšší koncentraci. Měl jsem ho pak napojený i na 1200l, ale tam jsem nechtěl žádnou vysokou koncentraci, používal jsem ho jen ke snížení pH, na silné světlo a náročné rostliny už by to asi nebylo. Ten reaktor je také možné pohánět samostatným čerpadlem, pokud by moc zpomaloval proud ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 20:14 Muž 4Sima [1897] Re: Buldr
m.youtube.com/…

Třeba ti to pomůže s výběrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2021 20:11 Muž Joe [9] Re: kralas
Fotka k příspěvku perfekt, nech dlho sluzi. u mna to vyzera takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 20:02 Brodys Re: Buldr
Mám jí ve svém,dal jsem na rady vzít to největší a jak jsem psal jsem spokojen. Přesto, že filtr má udávaný výkon asi 1700l/hod., reálně jsem někde na 950 po vyčištění a postupem času klesá. Ukazuje to wifi aplikace......Trochu šplouchá,a jednou za den vyžaduje odfouknout vzduch, nicméně rozpouští perfektně, nezanáší se a konstrukce je nejen bytelná,ale i blbuvzdorná, takže není třeba se bát poruchy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2021 19:25 Muž kralas [12] Re: Joe
Fotka k příspěvku Reaktor vel. 5 od Profiplants nainstalován :-)
Průtok se trochu snížil, tak je nyní naplno
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 09:45 Muž kralas [12] Re: Joe
Rozumím, mám normálně cca 1000L a mám to přiškrcené.Tak tam bude míň. Špatně jsem se vyjádřil. Jestli je tam cca 800? Nemělo by to strhávat při takovém průtoku. 1200 tam na stopro není. Proto bych zvolil tu 5ku. Větší akva neplánuji.
Mám filtr EX PRO-1500
Psal jsem předtím vel 6. Mělo tam být 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 09:16 Muž Joe [9] Re: kralas
Pisal si, ze mas cca 1000l/h prietok a teraz ze to mas priskrtene. Ak dokazes dostat z toho 1200l/h tak uz mas reaktor "na hrane". Ak tomu dobre rozumiem, pri prietoku vyssom (o kolko neviem, znova otazka na predajcu) ako 1200l/h je mozne ze ti bude pri reaktore 6 uz strhavat bublinky do vytoku a do nadrze = rozumej nedokonale rozpustanie. Na to treba mysliet.

Neskusal som merat kolko moje Jebao dcs 2000 dava v reale, ale ked som reaktor naplnil CO2 a pustil cerpadlo na 100%, nevysla na vytoku ani jedna bublinka a to som sledoval/opakoval viac krat. Nechcelo sa mi verit, ze to dokaze tak rychlo rozpustit CO2.

Ak nezabudnem, skusim to natocit ked sa vratim domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 08:27 Muž kralas [12] Re: Joe
Díky za vysvětlení palec
Musím vyhodnotit ty plusy oproti mínusu a tou je skoro dvojnásobná cena :-( . Průtok mám přiškrcený a můžu přidat. Toho se nebojím. Ta cena mě odrazuje. Pokud udělá stejnou službu ta 6, koupím ji. 1tis navíc se mi nechce dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 07:58 Muž Joe [9] Re: kralas
v skratke

+vojde sa ti do skrinky bez uprav
+menej restriktivny na prietok ako verzia 5

-drahsi

?rozpusti take iste mnozstvo CO2 ako typ 5 co si chcel, do buducna nemas problem ho supnut aj do vacej nadrze - je to "bytelna" konstrukcia. Pravdepodobne to prezije az do casu, ked sa zo slnka stane cerveny obor.

V kazdom pripade uplne kazdy prvok co zaradis do vlacika za kanister ti znizuje prietok. Nieco viac, nieco menej. O kolko je typ 5 viac restriktivny neviem povedat, pravdepodobne otazka na vyrobcu.

A teraz pre zvysok osadky:

Poziadal som o radu so zavzdusnovanim vyrobcu - dam sem rovno vycuc z mailovej komunikacie

Q:-ak sa zavzdusni, ovplyvnuje to mnozstvo CO2 ktore ma rozpustat? Tym chcem povedat ze "spliechanie" je viac menej kozmeticka zalezitost a CO2 vpustene do reaktora sa rospusti tak ci tak a menej rozpustne plyny sa tam zberaju a staci odvzdusnovat v dlhsich intervaloch s tym, ze bude v reaktore pocut prudenie vody.

A:dravím Vás, ano, je to kosmetická záležitost, jeden z reaktorů na prodejně záměrně neodvzušňujeme, a rostliny rostou naprosto skvěle, co2 se vždy perfektně rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 06:55 Muž kralas [12] Re: Brodys
Jistotu rozpouštění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 06:54 Muž kralas [12] Re: Joe
L a XL se vejdou, s těmi jsem ale nepočítal. V tabulce se uvádí pro akvária 3000-5000L
Já mám necelých 400. V čem by měly být lepší pro mé akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2021 23:31 Brodys Re: kralas
Nechal bych si jistotu,jak Ti radí pode mnou. Mně se do skříně taky nevešel,tak jsem ho nechal zvenku na boku,ale nemusím se bát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 22:55 Muž Joe [9] Re: kralas
zober velkost x alebo xl. 1-1.5 cm mozes zrezat z vemtilu. X a Xl su najmenej restriktivne co sa prietoku tyka. Oba by sa ti mali zmestit dokonca aj bez zrezania casti hadicoveho trna na odvzdusnovacom ventile do 60 cm.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=101