Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 21:13 Muž kralas [12] Re: Brodys
Mám uváděný průtok filtru 1500L a s médii zhruba 1000L, tak by to mělo být v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 21:10 Muž kralas [12] Re: Káca
Velikost 7 by byla dobrá volba, mám ale skříňku uvnitř 60cm, tak ani 6 nepřipadá v úvahu. Bylo by to natěsno s tou hadičkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 21:00 Brodys Re: kralas
Hlavně ani tak nezáleží na objemu nádrže,ale průtoku filtru ;-) Mám X a je super, od pořízení jsem láhev nemusel měnit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 17:52 Muž Káca [62] Re: kralas
Pravda - viděl jsem ty reaktory i naživo v akci a do dalšího akva určitě pořídím. Cena není likvidační a určitě vydrží dlouho. Akorát do tvého objemu bych asi poridil č. 7. Je to jak auto - objem ničím nenahradíš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 16:41 Muž kralas [12] Re: Káca
Ty reaktory vypadají suprově. Jak zpracováním, tak dle obsahu videa i funkčností palec
Asi jeden pořídím a to vel č.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 12:15 Muž Lojza007 [1207] Re: vaclav
Té neprůhledné stojí metr asi 50Kč, průhledná je horší, metr stojí minimálně pětikilo, ale na centimetry shodou okolností prodává Profiplants. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 11:21 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Pokud jich chceš udělat více tak se to samozřejmě vyplatí, protože kousek trubky, a hlavně té průhledné ti nikdo neprodá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 10:48 Muž Lojza007 [1207] Re: Buldr
Ten reaktor od Profiplants jde vyrobit, všechno jsou to vodovodní/bazénářský trubky slepený bazénářským lepidlem:
Lepidlo: www.bazenonline.cz/…
Trubka: www.bazenonline.cz/…
eLka: www.bazenonline.cz/…
Trn na hadici by bylo potřeba pohledat víc, na bazény se běžně používají větší průměry, než je 16/22. A samozřejmě navrtat trubku a vlepit odvzdušňovací ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 06:58 Muž Joe [9] Re: Buldr
Zalezi na subjektivnom vnimani hluku, citlivosti jednotlivca na frekvencne rozsahy a celkovej akustike. Aspon za seba mozem povedat, ze hluk z reaktora nevnimam vobec. Ak nie je zavzdusneny. Ak ano - to v nom "spliecha". To je ale zas znamenie, ze to treba odvzdusnit.
Suma sumarum ak nie je zavzdusneny, eheim5e@700/h je hlucnejsi, jebao dcs 2000@3/10 je hlucnejsie, 2 vrtule v kryte nadrze su hlucnejsie, ked sa spustia.

edit:
na profiplants reaktore je cool, ze nema ziadne pohyblive mechanicke casti ako napr tebou spominana Sera
V mnohych pripadoch skrinka samotna funguje ako ozvucnica a netreba opominat na fakt, ze nizke frekvencie sa ovela lahsie vedu konstrukciami (teraz som musel oprasit akustiku stavieb :) ), ktore nakoniec mozu rezonovat a sposobovat este vacsi hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 20:21 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Joe
Mě se nezavzušňuje vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2021 17:58 Brodys Re: Joe
Já to mám přes externí filtr a také jednou za den dva musím trochu odpustit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2021 17:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Jestli ale máš zvlášť okruh tak ten bude nasávat rozpuštěný vzduch nebo kyslík od bublinkujících rostlin. Já to mám přes filtr tak tam se toho moc nedostane. :-) :
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 17:04 Muž Joe [9] Re: Káca
dakujem, to som videl - z toho videa usudzujem ze sa zavzdusnuje. Zatial som nasiel potencialneho vinnika - Chihiros doctor. Prudove cerpadlo rozmeta bublinky po celej nadrzi a zrejme sa nejake nasaju.
Dnes som ho odpojil, uvidim ako sa to bude tvarit po par dnoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2021 16:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Tak nějaký vzduch se ti tam dostane ale nemyslím, že by ho bylo tolik za tak krátkou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2021 16:53 Muž Káca [62] Re: Joe
Ahoj. Třeba ti to pomůže: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 14:09 Muž Joe [9] Re: Buldr
Zrovna z up aqua som presiel na profiplants, lebo s tym to vyzerako ako soda. Miliarda drobnych bubliniek a to mi liezlo ukrutne na nervy.
Tento je fakt super, len este zistit od kade to berie "vzduch" alebo ako vaclav podotkol, mozno ze davam vela CO2 a uz to nestiha rozpustat (tu si to nemyslim, ale nemozem to na 100% vylucit bez dokazu)

Je nejaky sposob "domo-robo" ako zistit co za plyn sa v tom reaktore hromadi?

edit, cerpadlo som schvalne dal az za vystup z reaktora pre pripad ze by som mal netesnost na cerpadle - aby to rovno strhavalo do nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 12:22 Muž Joe [9] Re: vaclav
Nie som si isty ci je to prilis vela CO2, skusal som naplnit komplet reaktor plynom a to sa rozpustilo za chvilku, az som pokus opakoval, lebo som mysel ze to vybublao na vystupe.

Z toho usudzujem, ze cisty plyn sa rozpusti rychlo (az prekvapivo rychlo), ale zmes plynov mne neznameho zlozenia to uz nedokaze - preto si myslim ze niekde nabera okruh bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 11:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Dáváš asi moc co2 a to se nestačí rozpustit já mám na odvzdušnění připojenou hadičku a ta vede zpátky k sání čerpadla mám to, ale všechno pod vodou ve filtru, když jsem vyměnil čerpadlo za silnější už to není potřeba max když dělám údržbu tak to při znovu zapnutí to odfoukne přebytečný plyn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 11:38 Muž Joe [9] Re: Joe
Takze postnem update:

nakoniec som objednal len 2000l/h cerpadlo a zregulovane je na 3/10. Reaktor funguje super, s jednou malou vytkou - za dva az tri dni sa zavzdusnuje, netusim od kade sa tam beru bublinky. Poznat to ze v nom zacne pomerne hlasno bublat/spliechat. Riesenie je jednoduche - staci dat na cerpadle feed pauzu, otocit odvzdusnovaci kohut a znova spustit. Cely zasah je na max pol minuty ale je to troska otravne.
Netusim od kade to nasava iny plyn nez CO2. Saci kos je umiesneny cca 2-3 cm nad substratom, na nom je este jemny molitanovy navlek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2021 13:27 Muž Joe [9] Re: vaclav
tak nakoniec som sa rozhodol neprerabat okruhy a objednal som 2500l/h jebao cerpadlo. Za cca 30€ mi to pride prijatelny pokus/omyl. pri vyske vytlaku cca 1.2m by malo mat este prijatelny prietok. Ak nebudem ani s tym spokojny, bude nasledovat o par mesiacov pokus No.2 so silnejsou verziou - za predpokpadu ze je to cerpadlom.
edit: v kazdom pripade postnem update ako som dopadol, minimalne to niekomu moze pomoct pri podobnom probleme.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 13:25 Muž M0RGAN [120] Re: faba
Napadá mě něco tohoto typu www.juwelakvarium.cz/…

Jinak proletět vyhledávač Aliexpressu. www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 07:47 Muž faba [0] – Reaktor/atomizer
Zdravím
Prosím o informaci jak nejmenší reaktor/atomizer externí se vyrábí a dá sehnat,tak aby se dal použít pod vodou.Chtěl bych ho použít k výrově rampy a potřebuji malé rozměry.
Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 17:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
Tak výroba demi vody bezodpadní zatím neexistuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 16:28 Muž Kikos [5] Re: vaclav
No dodavatel respektive zdejší firma na úpravu vody po dotaze sdělil že je to demi voda a akvaristé ji normálně berou do nádrží a že je to stejné jako destilka jen na rozdíl od RO nenechává odpadní vodu - omlouvám se správcům za out of topik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 16:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
To asi nebude demi voda ale normální kolona s anexem regenerovaná solí a ta jen mění tvrdost za jinou aby se netvořil vodní kámen je to samý sodík tak se nediv, že to ryby moc nedávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 15:05 Muž Kikos [5] Re: vaclav
Díky moc, tak snad ten Reaktor fakčí dobře a dělá to KH, tak asi budu muset jít do RO, mám sice v práci velkou profi bombu co dělá DEMI vodu(destilku) do topných systémů, ale zdá se mi že ji moc nedávají Neony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 14:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
Tak udělané to je dobře ale hlavní je srazit KH holanďané to mají skoro na 0 a tvrdí že pH neklesne více jak na 5,8. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 13:42 Muž Kikos [5] Re: vaclav + Brodys
Pánové zajímavá debata:-) můžete mrknout na mou foto níže a posoudit, zda je to cajk a mělo by to makat v pořádku, jinak na odvzdušnění tam mám odvz. ventilek ten bílý a maká super. Já vyzkoušel za nemálo investic několik variant. Přímé napojení do potrubí filtrace, ale díky čerpadlu 5000 l/h to nemělo sílu se protlačit, tak jsem zvolil samostatný okruh s vývodem k hlavnímu čerpadlu. To sice maká parádně, ale nemám jistotu o rozpustnosti CO2 v reaktoru, furt mám tmavě zelenou a rostlinky sice rostou, ale žádná hitparáda a rychlost jako u kolegů :-( Možná bude problém v mém vysokém KH mám tady tvrdou vodu a dost těžko to tahám dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 12:46 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Když jsem začínal žádné reaktory prodávané nebyly tak jsem zkoušel, protože jsem to měl pod vodou ve filtru nemusel jsem řešit příliš těsnost, a tak to bylo dost jednoduché řešení jen jsem potom musel vyřešit odvzdušnění, ale to mě teď už při silném čerpadle netrápí. Prostě jsem přerušil trubku od čerpadla a dal jí pár centimetrů přes sebe a celé to strčil do krabičky. Dával jsem tam různé věci, aby bubliny neutíkaly do akvária, ale už tam nemám nic, protože se na tom i v tom proudu usazuje bordel. Všechno je to o tom, jak přesadíš trubky přes sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 12:03 Brodys Re: vaclav
To máš pravdu, já atomizér také zkoušel, ale ten reaktor je účinnější a hlavně, nebojím se, že by praskl. Zeptám se,z čeho jsi čerpal při výrobě a jak často reaktor čistší, popřípadě provádíš jinou údržbu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2021 11:22 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Tak já jsem vyzkoušel už leccos začínal jsem s vlepeným trojúhelníkem v rohu akvária a lahví na sifon. Pak jsem pořídil lahev, ale vyladit to byl problém tak jsem strčil hadičku do čerpadla (to používám u menšího akvária) to sice chrastí ale v rampě se to dobře rozpouští. Následovaly už jen reaktory vlastní výroby a ty fungují velmi dobře. Mám u nich čerpadlo 1200 l/h a teď asi ještě trochu více. Výhoda skleněného filtru vedle akvária a reaktoru potopeného v něm je značná. Jinak těm, co reaktory nefungují přešli na atomizéry na hadici mají sice mlhu co2 v akváriu ale výsledkem v podobě krásných holandských nádrží. Nevýhoda je velký tlak v systému CO2 a musí to být dobře udělané ne jako já jen nastrčené hadičky a manometr skoro na 0. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 09:00 Brodys Re: Kikos
Fotka k příspěvku Já rozpouštím přes Profiplants typ X, napojen na výstup Eheim professionel 5e 600T 2178. Drop tmavě zelený při cca 100 bublinách/minuta. Do světlé se lze dostat,ale musím to pustit opravdu rychle a to mi přijde zbytečné a při KH 2 i nebezpečné ;-) Průtok jsem zkoušel od nějakých 500l/hod až po současné maximum 950l/hod, zřejmě reálných,dle wifi ovladače, protože tabulkově je udávaný 1850 a rozdíl jsem nepoznal. Možná v dolní části nádrže by rozdíl byl znát, kvůli lepšímu proudění, ale je to jen spekulace. Takže úplně bych nebyl přesvědčený o tom, že výkonnější čerpadlo pomůže, samozřejmě záleží na velikosti nádrže,aby se to CO2 distrubuovalo dobře, což je trochu něco jiného než rozpustnost. Ale jsem rád za tuhle debatu a zkušenosti palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2021 00:05 Muž Kikos [5] – Reaktor CO2 vlastní okruh
Fotka k příspěvku Též řeším stejné mouchy. DropChecker tmavě zelený, reaktor externí viz. foto na něm jsem zkusil už 3 čerpadla 2000 l/h 1800 l/k obě po čase odešli na vrtulku hluk teď mám cca.700 l/h a jede parádně a bez hluku. Otázka je rozpustnost CO2 přes rektor, momentálně zkouším odpojit cestu přes reaktor a hodit přímo na lipové dřívko do ex filtru za měsíc zkusím hodit přímo do akva, je fakte, že KH mám vysoko a marně pokouším snížit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 17:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
4-5 az 10nasobok objemu je cislo, ktore sa udava na filtraciu, nie? To je spíš na škodu těch filtrů, ale většinou nikdo zvlášť okruh nemá, takže jde hlavně o průtok reaktorem a pohybu vody a distribuce CO2 po akváriu. Dal bych to na filtr a snížil KH jestli to bude lepší abys zbytečně nekupoval jiné čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 17:03 Muž Joe [9] Re: vaclav
4-5 az 10nasobok objemu je cislo, ktore sa udava na filtraciu, nie?
Priznam sa ze teraz si ma zmiatol. Ak je reaktor na samostatnom okruhu netreba take velke cislo, alebo sa mylim?
Je este moznost pripojit to na kanister, ten eheim by vacsie cisla dal. Skor ale ako sa rozhodnem k takemu pomerne radikalnemu kroku, rad by som sa uistil, ze nebudem zbytocne prerabat hadice a nasledne aj novy kryt. Len dnes som do krytu dorobil automaticke doplnanie odparu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 16:49 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Předpokládám, že máš na reaktor samostatný okruh a na něm tohle čerpadlo. Podle mě si na něm moc šetřil a 800 l/h bude jen teorie, a i tak je to hodně málo. Měl bys přes něj prohnat 4-5 násobek (většinou se uvádí až 10x) obsahu nádrže. To tvoje to podle mě dokáže s bídou tak 2x. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 15:35 Muž Joe [9] Re: vaclav
v principe aj to by bolo mozne. Sice na dlhsiu dobu a pomaly znizit cez dve vymeny vody, nech nove Cardinie nedostanu po hube. Ma to hacik. Ten reaktor by mal dat daleko viac co2.

Nahlas budem spekulovat - kludne mi moju uvahu vyvratte, ak je zla.

Hodnota udavana vyrobcom (tu nemam dovod tomu neverit, vseobecne su na profiplants reaktory vyborne ohlasy):
Reaktor typ X - max prietok 3500 l / hod = akva do 3000l
Teda predpokladam, ze do 240l to musi dodat CO2 kolko chcem s prstom v nose.
-Tym padom bottleneck je v reaktore nie je.
-Flasa je proste flasa, kolko z nej pustim tolko z nej odide = tak isto by to nemal byt bottleneck.
-Jediny dalsi prvok v okruhu je MK800 cerpadlo. Umiestnil som ho tak, ze "taha" vodu z reaktora v skrinke. Cize touto uvahou som dospel k zaveru ze neviem prehnat tym reaktorom dost vody ktora rozpusta CO2.
Z toho mi teda vyvstali dve moznosti:

a)mk800 to nedava lebo je zle umiestnene a malo by teda s pomocou samospadu vodu do reaktora "tlacit"
b)mk800 je proste na ten reaktor slabe, bez ohladu kam ho umiestnim.

Na koniec len dodam, ze sanie ma hruby (velmi hruby) molitan na sebe aby mi to nezanasalo reaktor a primarne aby nevcuclo krevetky.


edit@ Brodys vsetko neprosperujuce sa snazim vystrihavat, priznam sa ze sa dost spolieham na slimakov a krevety - ze to co nevidim zlikviduju oni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2021 14:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Pokud se ti nedaří rozpustit více CO2 (reaktor nestačí) tak sniž ještě více KH třeba na 2 a půjde to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 14:38 Brodys Re: Joe
Tak příčin štětičky je více, neobviňoval bych jen CO2, pokud nějaké dodáváš. Já se držím taky na tmavě zelené, jednak kvůli měkké vodě a také stále dost čeřím hladinu kvůli nonstop provozu, takže se ani na víc nedostanu.Ale kytky bublají, tak jim to zřejmě stačí. Já vyřešil černou řasu nalezením neprosperující kytky v akva, vršek byl hezký,ale od spoda uhnívala, čehož jsem si všiml asi až po 4 měsících :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 14:26 Muž Joe [9] Re: Lojza007
Tak nejako som aj ja, plus minus tmavozeleny pri non stop.
Akurat mam v poslednej dobe problem s ciernou stetickou, tam sa vseobecne udava malo/fluktujuci CO2. Ibaze uz "neviem" pridat a to ma stve z principu.
edit
A z malo CO2 obvinujem teda BBA a mezdary s Eleocharisovym kobercom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 11:12 Muž Lojza007 [1207] Re: Joe
Já držím dropchecker spíš na tmavě zelené, jedu 24h nonstop. Pokud rostou rostliny, tak rybám se trochu míň CO2 bude líbit. Neviděl bych to jako stigma, že dropchecker musí mít světlounce zelenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 07:48 Muž Joe [9]
majosek1 napsal: Dobrý deň
Mám 200 litrové akvárium dávkujem CO2 z fľaše cez tento reaktor PROFIPLANTS CO2 reaktor TYP 2 - veľkosť 6 a Macro Aqua pH kontrolér s digitálním teploměrem T2 problém je že ide stále 24 hod dávkovanie a ph sonda ukazuje 7,0 a nižšie nejde vieme niekto poradiť či vymeniť reaktor alebo niečo inšie
Ahoj, podarilo sa ti to vyriesit ? mam obdobny problem ale s reaktorom X zavesenym na aquael MK800 cerpadle a tiez sa neviem dostat na svetlozeleny dropchecker.

edit pre doplnenie
kH/dH miesam z RO na 4/8
napln v dropchekri je denerle predmiesana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majosek1
To jsi předpokládám opsal z rozboru vody ale tenhle údaj není až tak důležitý ty potřebuješ vědět kolik je dkH (KH) na to se prodává test KNK
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 17:01 Muž 4Sima [1897] Re: majosek1
U vysokých hodnot KH už to syceni CO2 také prý nemá velkého účinku. resp. smyslu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:47 Muž 1965 [35] Re: majosek1
Odvzdušnit reaktor a to pravidelně . Jak výkonný máš filtr ? Pokud nestrhává bublinky dolů , tak se drží nahoře a pořádně se to nezamíchá . Mám verzi 5 a filtr s 1600 l do toho valím naplno . Dále nečeřit moc hladinu atd . A na tom kontroleru se přepíná hodnota : HI a L . A co barva dropchekru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:36 majosek1 Re: vaclav
21,2 [°dH ]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majosek1
Záleží co máš za vodu jaká je karbonátová (uhličitanová) tvrdost KH. Kolik pouštíš bublin za minutu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:20 majosek1 – co2 reaktor
Dobrý deň
Mám 200 litrové akvárium dávkujem CO2 z fľaše cez tento reaktor PROFIPLANTS CO2 reaktor TYP 2 - veľkosť 6 a Macro Aqua pH kontrolér s digitálním teploměrem T2 problém je že ide stále 24 hod dávkovanie a ph sonda ukazuje 7,0 a nižšie nejde vieme niekto poradiť či vymeniť reaktor alebo niečo inšie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 22:00 Muž Kikos [5] Re: Tomo
Jakou máš barvu? Mě to taky spolehlivě bublá , ale barva lítá jak hadr na holi, daří se mi jakž takž udržet světlunce zelenou. (PH 6,8-7,0 - KH kolem 8)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 19:17 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomo
Záleží jak tvrdou vodu máš. KH 10 a více se to nedoporučuje. Přečti si jak to ve vodě vlastně funguje. maniakva.sweb.cz/… :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=151