Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 05:42 Muž RST [16] Re: zira
Místo odvzdušňovacího šroubu mám v reaktoru tuhle rychlospojku: www.svarecky-kompresory.cz/…
Je pro 6mm PU hadičku: www.svarecky-kompresory.cz/… , v té mám strčenou 4mm hadičku www.svarecky-kompresory.cz/… cca 5 cm. Reaktor odvzdušňuji tak, že mírně povytáhnu z rychlospojky tu 6mm hadičku tak aby v ní zůstala 4mm hadička. Můj reaktor má odvzdušňovací otvor na boku víka, takže vidím na výstup hadičky - zároveň slouží jako počítadlo bublin.
Jak to budeš skládat, pokus se na vstup vody zešikma vlepit kousek plastu tak, aby ti v reaktoru roztočil vodu. Líp se CO2 rozpouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:26 Muž zira [2] Re: jarda62
hmm. Možná je to závit M5. Pak by šlo tohle www.kompresory-vzduchotechnika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:13 Jarda62 Re: zira
Můžeš taky přivádět CO2 do vstupní hadice, pomocí nějakého T kusů, nebo hledat redukce, na tom odvzdušňováku by měl být G trubkový závit v palcích, chtělo by to podle tabulky najít jaký to je přesně typ, pokud to není v popisu výrobku.

Edit, nebo el. průchodku na kabel, taky to tak někteří mají a ten nulový tlak bych věřil, že to neprotlačí..

Edit2, nejspíše tam bude metrický M5. G trubkové co jsem v tabulce našel začínají na 1/16". Možná se mýlím v trubkových závitech nemám přehled..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 16:59 Muž zira [2] Re: zira
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mám doma včetně mosazného šroubení :). Problém mám už jen s přívodem CO2. Velikost metrického šroubu v hlavě nádoby je 4.8 mm. Nevím kde najít dutou vsuvku a redkuci pro připojení na šroubení hadičky 3/8". :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 13:36 Muž zira [2] Re: jarda62
Teď je mi to jasné. Díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2017 21:51 Jarda62 Re: zira
Skrz reaktor ti teče voda a ta míchá CO2 s vodou, CO2 se dělí na bublinky a ty mají daleko větší povrch než pouhá hladina reaktoru, každý reaktor je omezen a dokáže rozpustit určité množství CO2 a proto je u tebe lepší, protože máš velký průtok, volit vysokou nádobu ať tam máš těch poletujících nebo jak to napsat bublinek co nejvíce a nejdou ti ke dnu, samozřejmě i na průměru reaktoru záleží. Abych rěkl pravdu na fx 6 bych nacpal co největší nádobu..do obalu jak píšeš trubku na výstup ať saje odspoda, bublinky CO2 se drží nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 19:52 Muž zira [2] Re: jarda62
Zaplavená vodou je celá nádoba? Dále stačí do obalu vložit obyčejnou plnostěnnou trubku? Šlo mi o to, že proti tomu komerčnímu externímu atomizéru se mi tohle jeví jako méně efektivní, hnát CO2 jen do hladiny, ale asi když je to pod tlakem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:56 Jarda62 Re: zira
Jak píše Václav, ale tou nádobou si myslím, že myslel hadičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zira
Co2 se velice snadno rozpouští ve vodě tak stačí jen styk z hladinou. Je lepší dát nádobu více pod hladinu lépe se to pak rozpouští. Omlouvám se to bylo o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 16:33 Muž zira [2] Re: jarda62
Díky moc, super. Kouknu na to.
Jen poslední otázka..připadá mi zvláštní, že se to CO2 tlačí jen přes hladinu uvnitř nádoby, nebo tomu rozumím špatně?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2017 00:12 Jarda62 Re: zira
Tady se dá koupit levně obal

www.mangala.cz/…

2x tohle na připojení hadic, jen si dej pozor na závit a průměr hadice, aby vše pasovalo, odkazy posílám jen abys věděl jak to vypadá, dopasovat si to musíš sám, pamatuj čím větší průměr tím lépe.

www.triton-drabek.cz/…

Pak něco čím připojíš spojky k nádobě..

www.cerpadla-zavlahy.sk/…


A tímto bych připojil co2, nejspíše přes vsuvku, protože ten odvzdušňovací šroub bude mít jiný závit..

www.rostlinna-akvaria.cz/…

A nakonec místo vložky, musíš dát trubku ať to z reaktoru saje od spoda. Jinak nahoře v liště máš pár nepřečtených vzkazů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:19 Muž zira [2] Re: jarda62
Myslíš že by jsi mi mohl zaslat linky na ty jednotlivé komponenty? Nerad bych na něco zapomněl a nevím jak se do té hlavy vede hadička s CO2 a co je k tomu potřeba.(návod pro lamy?) Díky moc
BTW: pěkný triangl shape máš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:11 Muž zira [2] Re: jarda62
Neplánuji,já ho už mám roky :) . Jenom došlo k výměně. Tady ho mám vidět:
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 14:26 Jarda62 Re: zira
Jestli ale budeš chtít zachovat průtok musíš mít tu nádobu co nejvyšší, aby ti proud vody nestrhával nerozpuštěné CO2 z reaktoru do akva. Proč tak velký a výkonný filtr, jak velké plánuješ akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 13:10 Muž zira [2] Re: jarda62
Díky moc. Mrknu. (Ta plastová nádoba mi připomíná filtr naší domovní vodárny :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2017 11:01 Jarda62 Re: zira
Fotka k příspěvku Tady koupíš komponenty www.mangala.cz/…
Fotky reaktoru mám v prezentaci..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 10:35 Muž zira [2] Re: jarda62
OK. Pošli mi ještě prosím link na ten reaktoru ať to tu nemusím hledat. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 16:30 R Muž ctibum [6870] Re: zira
Viz vaaclav a jarda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:08 Muž zira [2] Re: ctibum
ok
tak mi poraďte ještě nějakou redukci prosím a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:48 R Muž ctibum [6870] Re: zira
No ona sice teče do kopce, ale do filtru teče samospádem z kopce v rámci uzavřeného okruhu. Ten samospád by to sám vytlačil jen na úroveň hladiny v akva, jestli se nepletu, takže potřebuje trochu pomoc překonat hladinu a vrtulka to jen tak jako postrkuje ven. Takže žádná velká účinnost se od vrtulky nečeká a tím ani žádný velký tlak, si myslím.
Podle mě má ta vrtulka konstrukci jakou má právě proto, aby měla relativně nízkou účinnost a aby nedošlo v případě ucpání / zavření vývodu k přetlaku a průšvihu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zira
Akvarijní čerpadla kde se používá princip spojených nádob nejsou tlaková a i jejich regulace průtoku je mechanická, prostě zmenšuješ průtokový otvor a je jedno kde jestli před nebo za čerpadlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:41 Muž zira [2] Re: ctibum
Tak uvažoval jsem tak, že hlava filtru je čerpadlo a když voda na výtlaku teče do kopce jedná s o tlakovou vodu jako ve vodovodu (v menším měřítku). Platí proto rovnice kontinuity (ano voda není nestlačitelná, když máte po ruce váhu několika planet ;o) takže není ideální kapalina). A ano po ucpání vývodu začne do nějaké míry (podle výkonu čerpadla) stoupat tlak ve výtlačném potrubí filtru až dokud to čerpadlo nevydrží (mag. vrtulka tuhle hadici asi tl. vodou neprorazí:-), možná to někdo testoval?). Je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:27 Jarda62 Re: zira
Můžeš tam koupit jen Y kusy a redukce v hobby marketu, nebo ve slušném železářství. Měnit průměr hadice bych nedoporučoval, jak ti již psali výše. ;-)

Nebo prodej ten atomizér a vyrob si slušný reaktor. Za prvé ušetříš CO2 protože reaktor rozpustí skoro 100% a za druhé nemusíš se dívat na sodovku.. ;-) cenově to nevyjde o moc dráž než ty redukce a nakonec je bezúdržbový... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:17 Muž zira [2] Re: jarda62
Ta Y odbočka není špatný nápad, ale raději bych to měl v jednom kuse (na jedné hadici). Díky i za radu směrem k bazén redukci. Tam se ale bojím že bazénové hadice se běžně používají a tedy i redukují 32/38 mm a že tam nic nebude (ideální redukce - kus trubky a na každé straně jiný průřez bude od bazénů příliš veliká..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 12:21 Jarda62 Re: zira
Udělej to tak jak se dělá na bazénové filtrace bypass na chlorové tablety, kde si nastavíš průtok kolem tablety (reaktorem) a bokem ti půjde voda rovnou do akva, jen sehnat ty Y kusy s ventilama, mrknul bych se na stránky s bazénovým příslušenstvím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 11:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zira
Pokud Jde o redukce tak to by problém být neměl, hadice jsou plastové a po nahřátí by měly jít nasadit na redukci k zahradním hadicím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2017 09:13 R Muž ctibum [6870] Re: zira
Nechci spustit debatu na téma hydromechanika, nebo jak se to jmenuje, už je to dávno, co mě to v té škole učili, ale řekl bych, že v tomhle případě má pravdu Vaaclav. Podle mě bys měl pravdu, kdybys to napojil např. na vodovod, tedy na zdroj stálého tlaku. Pak máš na vstupu konstantní tlak a nějaký průtok a když to zredukuješ, tak se ti sníží průřez a zvýší tlak (a rychlost). Ale u filtru, nebo alespoň u čerpací hlavy, jak jsem ji zkoumal a (možná blbě) pochopil, to tak podle mě nefunguje, protože když zredukuješ průřez za výstupem, tak se ti tlak nezvýší, protože vrtulka ti nepožene stejné množství vody (resp. neudrží konstantní tlak/průtok). Ta se bude ve vodě "protáčet" a požene jen tolik vody, kolik jí proteče tím zredukovaným průřezem. Proto, když přicpeš výstup hadice na zahradě, tak ti voda stříká, ale když přicpeš výstup filtru, tak ti jen "cmrndá".
Znovu alibisticky říkám, možná se pletu a myslím si, že to tak je u vnitřní čerpací hlavy. Jestli to tak funguje i u vnějšího hrnce nevím, nemám...

EDIT
Řekl bych, že takhle to myslím viz ta wikipedie:
"Platnost rovnice kontinuity vychází ze stejného průtoku ve všech místech trubice (za podmínky ustáleného proudění, tj. neměnného v čase) a vyjadřuje tak zákon zachování objemu kapaliny."
Podle mě ti čerpadlo filtru nezajistí ustálené proudění. Kdyby ano a ty bys ucpal vývod, tak by ti narůstal ve filtru tlak...

EDIT EDIT
"Kdyby ano a ty bys ucpal vývod, tak by ti narůstal ve filtru tlak..." Tohle je blbost, to by musela být vrtulka na vstupu do filtru... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:40 Muž zira [2] Re: vaaclav
V tom průměru je to minimální rozdíl. Navíc v situaci, kdy se zmenší profil a to právě nevím jak udělat, se zvyšuje rychlost proudění. Říkali nám to ve škole :)) a ty se můžeš vzdělat tady (cs.wikipedia.org/…)
I když voda ve filtru není ideální kapalina, stejně o nějakém citelném snížení objemu proteklé vody ve filtru nelze mluvit ;o).
Hlavně to redukování neumím vyřešit a potřebuji poradit jak by to šlo. Díky moc všem. Už jsem hledal snad všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2017 17:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zira
Tím že hadici zredukuješ snížíš průtok filtrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 17:33 Muž zira [2] – atomizér 16/22 na hadici 25/29
Po výměně filtru za filtr FLUVAL FX-6 kde jsou hadice silnější 25/29 (1 palec vnitřní) řeším problém s tím, že nelze nasadit tento vnější CO2 atomizer
www.ebay.com/… který již mám.

Redukce není. Umíte mi někdo poradit rozumné řešení (adaptér) ?
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:59 Muž RST [16] Re: stanki
Před časem sem taky špekuloval nad reaktory a vyšel mi nejlíp cerges reactor, postavil sem ho za cca 500,- Kč + dva repasované ventily z Atmanna. Teď rozpouštím 100% CO2 bez mlhy a ještě jsem ho osadil jemnou vatou pro lepší filtraci nejjemnějších částic. Naprostá spokojenost!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 19:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Když jsem byl v prodejně měly to tam všechno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 18:53 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
tiez mi vadi hmla, a tiez zvazujem ten od profiplants, akurat mne treba 2x velkost5. Vyzera to byt celkom kvalitne, a ucinne,.... len ta cena. A nic podobne lacnejsie ani neje.
Inac pozeral som na jednotlive diely aby som si to zlepil. Tkus, koleno, transparentnu hodicu a viecka by som nasiel. Ale kde najst tie pripojky na 16/20 hadice? tiez na privod co2 vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2017 20:38 R Muž ctibum [6870] Re: vaaclav
Na Profiplants to mají taky, i s tou průhlednou trubkou... :) www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2017 19:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Je to slepené z fitinek k bazénům takže si to můžeš udělat i sám. www.bazen-online.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 19:35 fingerstyle Re: vaaclav
Dvanáct stovek...? No nevím jestli se raděj nebudu v AQ dívat na mlhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 19:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 19:26 fingerstyle
Marně se dívám po nějakém reaktoru na hadice 16/22 něco jako je tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… vše je to na 12/16 Máte nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 13:00 Muž 1965 [35] Re: petpet
petpet napsal: ahoj zkus www.tomstyle.cz palec

Tak jsem chtěl otestovat jeho výrobek , ale komunikace žádná . Už se Pán ozval , byl mimo republiku . Set dodán , dokonce volal a ptal se jak to jede . Mohu jen doporučit .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 11:13 Muž Vladik [16] Re: snehuliak
Ponořit na půl hodiny do Sava a potom důkladně opláchnout. Kartáčování nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 23:17 snehuliak – Atomizer
Vie mi niekto poradit.
Mam atomizer cca 2 roky a nejak mi prestal fungovať. Teda funguje ale už nerobi takú krasnu hmlovinu ako na začiatku ked bol nový.
Teraz robí také väčšie bublinky ako na začiatku. Aj som ho čistil kefkou na hadice tak neviem či som ho tým nepoškodil. Má niekto skusenosť. Atomizer som kupoval v www.akvaobchod.sk
Dalej píšu že majú tlak okolo 3 bary u mna to ani zaleka nestacilo hned od začiatku tam mám cez 5 barov. 120 bublíniek na počítadle. Všetko bolo v poriadku až do toho čistenia.
Asi mi neostáva nič iné len kupiť nový???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 23:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: FikinD
Ja tam mám veľmi špatný prístup, tak som to foťakom natočil, tak ako mi vošla ruka. Dávam tu video. Verím, že to bude lepšie ako foto
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: FikinD
Skúsim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 19:27 Muž FikinD [13] Re: cezarmilan
Vyfoť mě prosím jak to celé vypadá. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 16:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: FikinD
www.plexisklo.sk/…
Obchodov, teda e-shopov je dosť, ale ja mám vo svojom okolí aj zvárača na toto, bez toho to nepôjde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 07:49 Muž FikinD [13]
Muzu pouzit mosaz a plastove PVC co se pouziva na bazenech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:54 Muž dudak [1885] Re: jarda62
to docela koukám, ale s poštovným už jsem stejně na 400,- tak teď zase nevím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:48 Muž dudak [1885] Re: RXC90
co jsem koukal na průměr a šířku tak za 40mm a 3mm tloušťka už je přes 500,- , ale našel jsem firmu, kde mi uříznou 40cm (134,-) a navíc tam maj i všechny další potřebný věci, takže asi vyhraje klasickej DIY reaktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:34 Muž RXC90 [12] Re: dudak
A co třeba tady www.zenit.cz mají ji tam asi za 50 Kč meter, prodává se po 2 metrech, zbude i na nějaký ten pokus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:28 Jarda62 Re: dudak
Podívej se na tohle www.mangala.cz/… na 3/4 se dají koupit spojky na zahradní hadici za pár kaček v nějakém železářství a hadice 16/22 na ně jdou nasunout suprově, pak bych využil ovzdušňovací šroub na přívod co2 jak to má Strojek přes rychlospojku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=401