Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Libor
Vidim to prvne a tak jen koukam jak vrana:
www.top-messtechnik.com/…&
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:38 Libor – carbon CO2
Nikdo s tím nemáte zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:49 Libor – CARBON PLUS CO2 CONTROLLER
Fotka k příspěvku Máte někdo zkušenost s CARBON PLUS CO2 CONTROLLER, jak funguje a jestli plnohodnotně nahradí přidávání CO2 z láhve.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.02.2013 22:06 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: atiw
Zdravím, tento reaktor je velmi účinný, ale musí se zapojit na výtok filtru, případně k němu připojit oběhové čerpadlo, stačí slabší. Jinak nefunguje. Bublinky jsou odspodu nahoru, voda protiproudem bere s sebou CO2 a dochází k dobrému rozpouštění. Lze ho v podstatě neomezeně nastavovat. V případě dalších dotazů se klidně ptejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:43 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – reaktor CO2 Dennerle Cyclo 500 Turbo
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, zda máte někdo výše uvedený reaktor od Dennerle, jaké s ním máte zkušenosti a zda funguje i bez napojení na nějaký externí zdroj, např. filtr, nebo čerpadlo, zda stačí, když ho napojím jen na CO2 bombu.Nevím zda to označení 500 je správné, vždy jsem našel jen 750.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 19:23 Muž tajfun1 [222] Re: Vlasta
nebo si sežeň studenomilné vinné kvasnice, pokud teplotu nemůžeš zvýšit

viz třeba
www.vinarskepotreby.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vlasta
no 18°C je dost malo... zkus to zvednout na 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 17:18 Vlasta – reaktor nepracuje?
Mám 10 dnů zprovozněný reaktor Bio 60 co2, bohužel zatím nepozoruji žádnou tvorbu bublinek, několikrát jsem přezkoušel těsnost - a nic. Teplota venkovní ve které je láhev-reaktor je teda dost nízká 18 C, tak možná je to tím, i když jsem zkoušel to trochu temperovat - nevím, zda původní obsah vyhodit a dát obyčejné kvasnice s cukrem a bude to. VLASTA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 11:23 Muž Miso [470] Re: atiw
ano ten otvor je na to aby mohlo unikat nerozpustene CO2 a nehromadilo sa v reaktore. Na kolko je tento system ucinny v tvojom akva si uz musis odsledovat sam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 22:16 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger
Ne v tom není problém, otazka ale zněla, zda je normální, že mi při zprovoznění z vrchní trysky odchází co2, který se nestihl rozpustit..Ten, se drží v horní části reaktoru,a následně mi bublinkama odchází horní tryskou ven. Pochopitelně, že se část CO2 v reaktoru rozpouští. V návodu píšou, že reaktor má 48 na zaběhnutí, pak začně pracovat na 100 %, chtěl jem se jen zeptat toho, kdo tento reaktror od JBL má, zda mu to také tak dělá, nebo při rozjezdu dělalo. Reaktor jsem dnes jako nový zprovoznil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:50 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: atiw
Beze zbytku rozpouští CO₂ ve vodě akvária.Vhodný pro akvária od výšky 20 cm s max. objemem do 200 l při UT 4od (do 100 l při UT 10 od).
Může být prodloužen pro větší akvária nebo tvrdší vodu.
Zřejmě si jednu z podmínek nesplnil.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:14 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – JBL CO2 reaktor Proflora Taifun S
Fotka k příspěvku Mám nový JBL CO2 reaktor Proflora Taifun S, který jsem sestavil, umístil do akva,chci se zeptat, nahoře na difuzoru je trubička, kterou má unikat smíšený CO2 s vodou. Mají z této trubičky unikat normálně bublinky, nebo jen smíšená voda s CO2, protože mi z ní jdou pořád jen samé bublinky, je to normální, nebo jsem něco špatně zapojil? Tak to vypadá, že CO2, který se dostal až nahoru trubice jen vybublává.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Moucha
Jo ze začátku to byl problém, ale to je parametr vstupní vody. V akva mám alkalitu překvapivě vyšší. Už jsem ji teď dlouho neměřil, takže to budu muset zase prověřit. Jinak při dávkování z bomby to není zase takový problém - dá se to ukočírovat v pohodě. Katastrofa to je při použití přírodních zdrojů CO2 (burčák apod.)

Rozumný atomizér za pěknou cenu. Já si nedávno vyrobil z lipového dřeva a dělá také super jemné bublinky. Jen to moc nevypadá vzhledově :-) ale účel splní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
podle udaju u nadrzi si docela zahravas, alkalita 2°dKH je hodne nizka.... 3-4°dKH je jeste snesitelna...
do toho maleho by stacil zvon z 0,5L PET, do toho vetsiho bych si asi zbastlil nejaky reaktor sam, ci jen pichl jehlu do vystupu z filtru.... ja tedka zkousim tenhle atomizer www.aquascape.cz/… mam nad nim jeste zvon, jenz zachycuje to co se nestaci rozpustit (30cm vody je dost malo), cele je to schovano v rohovym filtru u cerpadla, v porovnanim s cigaretovym filtrem je to o poznani lepsi, uvidime za par mesicu jak se bude zanaset...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.10.2012 16:20 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Prave,ze je to rozpousteni "dokonale",tak na tak malo vody je treba byt hodne opatrny at nevznikne club soda :-) a taky vetsina ex.reaktoru jsou delany na vetsi prutok vody z filtru a nebo pumpy tak z toho muze byt pekne vodni tornado a letajici ryby :-),ale jasne ze vse se da upravit a urcite existuji male ex.reaktory,jde jen o to byt opatrny! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.10.2012 08:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kamilstrom
Proč moc? Pokud bych chtěl dosáhnout úplného rozpuštění tak je to myslím jediné řešení. A pokud se rozpustí všechen dodaný plynný CO2 tak o to ho mohu dávkovat méně.

Samozřejmě že ale v takovém akva se dá dostatečné koncentrace dosáhnout snadněji i standardními způsoby dávkování CO2, ale důvody pro externí řešení by určitě byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 23:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Ja myslim,ze na tu tvoji litraz co mas v prezentaci(no offence) by byl externi reaktor trochu moc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2012 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Xixao
No zatím zůstanu u pouštění CO2 přes vstup filtru. Občas to sice zarachotí a do akva vlétne houf drobných bublinek, ale mě to nějak nevadí a rostlinám se daří a řasy ustoupily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 11:45 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: lhajek
Objednat ze zahraničí a nebo použít jiný :) není to jediná volba :)

PS: taky si říkám a není je to plast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2012 10:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Xixao
Za tu cenu co jsem viděl by měl být snad ze zlata smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:05 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ja bych volil externi Aquato napr. GigaJet.. do akvarka nejde ani jedna bublinka vse stoprocent rozpustene i se silnem davkovani co2... dle neho nazoru bezkonkurencni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2012 20:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
externí čistím společně s hadicema cca jednou za 2 měsíce jen protažením a kartáče, nedemontuju. Interní jsme zatím po cca půl roce čistil jendou v 15l a v holanďanovi ještě ne.
A vniřní kartáčkem. Externí nerozděláš, ale použil bych když tak jednodenní koupel v savu případně injekční stříkačku tam nějak dostat savo skrz tabletu-případně dlouhou hadičkou s pomocí tlaku z bomby, ručně to asi bude problém dát ty 2-3bary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 19:54 Muž dravec [72] - Rostliny – UP atomizer
Ma niekot skusenosti s UP atomizerom? Zaujimalo by ma ako casto a akym sposobom to cistit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:11 R Muž Silent [5949] Re: TomášP
Já mám zkušenosti s reaktorem od JBL. Co říct. Funguje na stejném principu jako reaktory od Dennerle a účinnost je zhruba stejná. Pokud má bublinka dostatečně dlouhou dráhu, a to u tohoto reaktoru má, tak se téměř celá rozpustí. Ideální je mít kolem reaktoru alespoň mírný proud aby se CO2 dobře distribuoval po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:06 TomášP
Prosím, prosím nemáte někdo nějakou zkušenost s tímto difuzorem??? JBL Proflora CO2 vario diffusor, nebo Sera flore CO2 Aktivní reaktor 500.
Dík za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 12:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lhajek
Když dá Bůh, i motyka spustí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 12:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kamilstrom
Když ale vydrží tak by se to mohlo stabilizovat a pokud je i dostatek CO2 tak by pak řasy být nemuseli žádné.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 01:09 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bikerek
Takovy skok se svetlem a zmena hnojeni,to si zas budou rasy libovat! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:00 Muž bikerek [9] Re: Kamilstrom
no už hnojím od neděle EI a svítím opět 4 x 39w tak uvidím zda dojde k aspoň nějakému zlepšení, také proud jsem zvíšil pomocí vnitřního filtru... uvidím jak to půjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2012 23:54 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bikerek
Jestli neni tvuj problem malo svetla na dne,prece jenom na 60 cm vysky 2*39HO(kdo vi jestli opravdu HO)nebude asi dost pro tuhle rostlinku! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.09.2012 22:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: bikerek
Jestli ve zbytku akva je dostatek CO2, tak by mohlo pomoci jen zvýšit proudění vody. Zrovna lili pipes myslím nejsou mistři ve vytvoření proudu v celém takto velkém akva. Rozstřikovací rampa by měla být lepší. Ale na ní je potřeba dostatečný výkon filtru. U tak dlouhého akva by to chtělo rampu na většinu délky akva, která by hnala vodu od zadu k přednímu sklu, kde by se měl proud stáčet dolů a pak u dna dozadu - vytvořit v podstatě takový kolotoč.
Další alternativou je snížit osvětlení, čímž se sníží poptávka po CO2 a dalších živinách a rostliny rostou pomaleji. Ale tady je zase potřeba dát pozor aby jsme se nedostali pod úroveň kterou zmiňované rostliny potřebují.
No a asi až na závěr bych koukal přidat množství CO2 tak, aby to bylo snesitelné pro faunu a zároveň jsem toho tlačil co nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 22:11 Muž bikerek [9] – CO2 jak jej dostat do hloubky
Zdravím Vás, rad bych se zeptal na vaše zkušenosti a rady jak CO2, které rozpouštím v sera reaktoru 500 zapojeným za JBL 1501 green do hlubšího akva. Mám sloupec vody cca 60 cm vyústění filtru je přes lilo pipes na boční straně akva (je úzké jen 35 cm a dlouhé 100 cm) co2 se ke dnu asi nedostává jelikož odcházímicranthemum a také hemianthus, které jsem na zkoušku zasadil a to mne moc mrzí, protože se mi hrozně líbí.. Prý by to mohlo být nedostatkem CO2 u dna, tedy u rostlin, jak tedy, pokud to jde dostat to co2 až dolů???? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2012 22:30 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bobies
Ani nevím jak dlouho vydrží cigaretový filtr ve vodě. Většinou jsem dělal něco jiného kvůli čemu jsem ho vyndal z té hadičky. Určitě vydrží dost. U mě to byly určitě měsíce. Záleží spíš jestli nezaroste řasou nebo tak, ale dá se normálně očistit třeba zubním kartáčkem a tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:07 Muž Dejmon [64] Re: milan666
rybicky.net/clanky/791-vyroba-domaciho-difuzoru-co2, jinak je to malinko pozměněné, je to vidět na poslední fotce reaktoru v mé prezentaci, ale funkce zůstává stále stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 09:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Dejmon
Ešte návod, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 05:58 Muž Dejmon [64] – REAKTOR
Made in doma a je plně funkční youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:48 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Udajne lepsi mlha je,ale jen pro nekoho kdo ma pohled na ryby v "sodovce" rad!Ja ted budu kombinovat v 450 l jeden Cerges reactor a jeden atomizer,vyvod z reaktoru a atomizer kazdy v jinem rohu!!Jsem zvedavi jak to bude vypadat!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:21 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: kchrz
Buď ten čo si tu pridal Ty alebo tento :-) www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já sera reaktor mám a spokojenost. Nic neteče a funguje jak má smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:15 Muž kchrz [24] Re: matlala
Máš na mysli tento?
www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kchrz
sera dobrá, ale plasty na prd, rok až se rozpadá a teče kolem pojistných matic na hadice. První se urval vstup na plyn, ten hned po týdnu. Lepší je mlha v akva, pohledej co2 atomizer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:35 Muž kchrz [24] Re: marek21
Já mám rozstřikovací rampu 2m, pohání jí Ehemim 2080.
K nasávacímu koši mám vyústěný difuzor s porcelánovou patronou. Člověk by řekl, že takhle malé bublinky proud snadno odnese, ale i tak mám co pár dní se mi zavzdušní nasávací hadice, a celý okruh přestane nasávat.
Takže tuto metodu považuji né zrovna za nevhodnější.

Zrovna vybírám externí reactor, uvažuji nad Sera aktiv 1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:12 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: marek21
Nebo zkus pri takhle dlouhem akva radeji dva diffuzory,jeden dej pod rampu a druhy k cerpadlu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:06 Muž marek21 [16] – distribucia co2
Zdravim

Mam 150cm dlhe akva, v nom bude jedna dlha rozstrekovacia rampa z jednej strany externy filter a z druhej strany cerpadlo eheim. na co2 pouzivam "CO2 difuzer sklenený ANGLE 3" je vhodne tento difuzor pouzit na zadnej strane akva v strede aby sa co2 dostalo na obe strany ...? alebo pre lepsiu distribuciu pripojit hadicku vyvodu co2 k nasavaniu filtra ? alebo este jedna moznost ma napada pouzit T-ecko na co2 vyvode a pripojit to na roztrekovacu rampu z oboch stran .... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 20:59 Muž dravec [72] - Rostliny
Casom by som teda skusil aj tu trysku, uvidim co povedia rastliny. Ved to, ze Amano pouziva len trysky tak nieco na tom asi bude, ten prud vody je dolezity. Ja mam zatial rozstrekovaciu rampu a ten prud vody sa mi zda dostatocny, vidno to na kobercovkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaclav
...Většině se budou v takovém proudu dělat řasy a neříkej že ne...
Aha, takhle to myslíš! :-O
No, já zase potřeboval proudění v nádrži polepšit a tryska mi přišla jako lepší řešení, než rampa... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:10 Usine Re: Sid
Já nejsem Amano a spousta dalších také ne. Většině se budou v takovém proudu dělat řasy a neříkej že ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaclav
Takový "udělátor", který se dává jako koncovka na výtokovou hadici filtru. Např. u ATMANů CF je standardní součástí setu.
U ATMANa z černého plastu, ale v podstatě totéž, co používá T. Amano ve skleněné podobě. :-) (Když se tak zamyslím, nevybavuji si v Amanově nádržích rozstřikovací trubky, jen trysky. Ale třeba se mýlím. :))
Mimochodem, Václave - jak často předěláváš svá akvária, abys předešel otravě ryb nebo rostlin kumulovanými škodlivinami, resp. - jakou chemii používáš k jejich odstraňování? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:00 Usine Re: Sid
Co je to výtoková tryska? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 18:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaclav
Nějaký zvláštní důvod, proč rampa a ne třeba výtoková tryska? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=701