Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 19:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Strojek
Presne táto otázka tu padla 1.11. - a odpoveď je, že sa čistiť zrejme nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 18:57 Muž Strojek [141] – Atomizer
Ahoj. chci se zeptat na tenhle atomizer www.rostlinna-akvaria.cz/… , jestli se nejak cisti , jak a cim ?? uvazuji ze si ho poridim. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 16:34 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Robo
Problém s vypouštěním bublin z filtru nemám. Jen někdy, když měním 50% vody tak je v nádrži hodně okysličená voda + hodně CO2 z vodovodní vody, tak se stává, že si filtr nasaje a pak odpustí nějaké množství plynu. Ale nevím kolik toho je, protože mám za filtrem domácí reaktor a ten to zase namíchá a rozpustí. Tak mi do nádrže žádné bublinky nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 16:00 Muž Robo [45] Re: zervan
Nevím. Až je tam toho vzduchu moc tak se pomalinku odpouští . Když jsem měl TT EX700 tak tohle se nedělo. A už mě to vážně nebaví. Zajimavé že ostatni takove problemy nemají až na Burika, Ten měl ten samý problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
To je vstupný predfilter, tadiaľ voda vchádza. Prúdenie sa tam podstatne znižuje (veľká plocha), takže asi začína vyhrávať gravitácia (smer bubliniek hore) nad prúdením (dole), bublinky tam zostávajú. Lenže prečo sa nerozpustia? A ako sa potom dostanú preč, postupne predsa prejdú celý filter až na výstup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:14 Muž Robo [45]
Tak jsem rozdělal filtr 2075 a v tom horním koši tuším předfiltr bylo plno mikrobublinek, které se drží v tom hrubém molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 12:43 Muž Robo [45]
Takže posunutí atomizéru těsně za filtr a snížení tlaku nepomohlo. Od rána filtr kompletně zavzdušněný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:46 Muž Robo [45] Re: Burik
Já zatím snížil tlak a atomizér jsem dal hned za filtr a bubliny už tak moc po akva nelítají a nejdou vidět. A ten skleněný difuzor se mi až tak moc nelíbí a musel bych ho mít na zadní stěně pod rampou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
Snížit množství plynu, nebo použít skleněný difuzor, který je ve výsledku stejně účinný,ale nejsou všude mikrobublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:27 Muž Robo [45] Re: Burik
A přišel jsi na to jak se toho zbavit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
Dělal mi tohle Eheim classic .Taky mi prisával bublinky z atomizeru. Nezdá se to, ale v akva jich poletuje hodně a filtr jich také hodně nasaje a hromadí se v něm a jednou za čas je vypustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:00 Muž Robo [45] Re: zervan
Ano je to tak a je to divné. Když vypnu CO2 a vyženu všechen vzduch s filtru nakláněním tak je filtr v pořádku, ale jakmile zapnu CO2 tak do večera mi začne filtr v minutových intervalech upouštět obláčky bublin a je to velmi rušivý element. Atomizer mám asi 20cm od koce hadice kde je napojen na rampu. Teď zkouším přesný opak hadici jsem otočil a je asi 20cm za fitrem a do rampy je asi 1,20. Opravdu nechápu jak se tam ten vzduch dostává.
Jinak sací koš mám v rohu uprostřed akva zdá se mi, že to líp vyfiltruje vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 09:02 - Re: Kamilstrom
Všetko to bude záležať na tom dávkovaní CO2,na dobe založenia nádrže a zrejme i na čistote filtra.Ak by bol filter už moc zanesený a zníži sa prietok.Osobne tento atomizer nemám,takže si to len myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 07:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Tak tomu nerozumiem, ako sa tam dostane? Nasávanie filtra je predsa kdesi pri dne a výstup hore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 06:30 Muž Robo [45] Re: zervan
Ale pozor já mám ten atomizér na výstupu a ve filtru se mi hromadí CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 05:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: prasan
Provozuji to tak na jedne nadrzi(78L)a nic se nazavzdusnuje,jede to na 1 bubl.za sekundu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 23:21 - Re: zervan
Bude sa zavzdušňovať filter ak sa to dá na vstup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 20:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Hm, zaujímavé, ak sa hromadí vo filtri, tak jedine tak čistý CO2 - teda mala by sa ním voda obohacovať, mal by sa postupne rozpúšťať. Ale i tak to skúsim, som zvedavý, porovnám úroveň rozpusteného CO2 vo vode, keď nezmením množstvo z bomby.

Spomínaný JBL reaktor: rybicky.net/vyrobky/1746 (tam som napísal i moju krátku recenziu)

Volvik: Fotku čoho? Ak toho reaktora, tak v mojom akváriu je vidieť napr. tu: rybicky.net/fotogalerie.php… (vpravo vzadu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 20:01 Muž volvik [21] Re: zervan
muzes sem hodit foto rad bych to videl :)

Dekuji moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 19:53 Muž Robo [45]
Je to bezúdržbový. Mám ho rok a ještě jsem ho nečistil. A k tomu dát ho na sání bych zas až tak nebyl moc šťastný. Momentálně se potýkám kdy se mi v EHEIMU 2075 hromadí CO2 rozpouštěné právě přes ten UP atomizér. Přes sání se mi ty bublinky dostanoudo filtru a tam zůstanou a až se tam jich nahromadí více tak se potom pomalinku vypouštějí ven. Když se mi CO2 v 18.00 vypne tak je to celkem rušivý elementkdyž se co minutu vyvalí z rampy oblak vzduchu a nevím jak se toho zbavit.
A ten JBL reaktor to je který?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 19:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PEPIS1
Nerozpustí všetko, nejaké malé bublinky vychádzajú von cez rampu. Nie je to žiadna hmla, ako niektorí opisujú, ale normálne bublinky ako v sýtenej malinovke. Vraj keď ho dám na vstupnú hadicu, tak bude rozpúšťať lepšie, vcelku tomu aj verím. Navyše by to malo mať aj jednu výhodu - keď v súčasnom zapojení odoberiem hadičku s plynom, tak sa atomizér pomaly začne plniť vodou a kvapkal by otvorom pre hadičku. Keď to dám na vstupnú hadicu, nemal by tam byť tlak, ale podtlak. Ono je to väčšine ľudí jedno a hadičku neodpája, ale keď chcem na porovnanie na nejaký čas zapojiť reaktor, sa to hodí :)

Čistenie - uf, tak to neviem, neuvažoval som nad tým a neviem, či treba čistiť, možno hej časom, niekto snáď poradí, čo ho má dlhšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:46 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: zervan
Jak se vlastně čistí. Mám reaktor domácí výroby a chtěl bych zkusit něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:44 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: zervan
A proč na vstup a ne na výstup. Rozpouští špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PEPIS1
Áno, má ho tu veľa ľudí, často sa tu spomína. Mám ho chvíľu i ja, ale nevidím žiaden prínos oproti doterajšiemu reaktoru JBL. Azda len tú, že nezaberá žiadne miesto v akváriu, ale rozpúšťa rovnako. Pozeral som tu rôzne diskusie a vraj by bolo lepšie ho dať nie na výstup, ale na vstup do filtra, tak sa chystám skúsiť to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:30 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny – CO2 atomizer
Má někdo zkušenost s tímto atomizerem?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2014 21:52 Muž jmalyska [167] Re: DrChila
Dneska jsem dělal test. CO2 Atomizér 16/19 na hadici potřebuje na protlačení tlak 1.6 barů (tedy průtok 7 litrů za minutu). Při tomto tlaku pH klesá pomalu a postupně, žádné velké skoky. Mám pH metr 201 a spínanou zásuvku. A můžu konstatovat, že použití JBL e1501 a difuzoru (umístěn za filtrem cca 10cm na hadici) je velice dobré. Nekoná se žádná "mlha" a když se dávkuje moc, jdou vidět větší bublinky nebo moc jemných bublinek a už i podle oka se dá dávkování nastavit. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2014 21:44 Muž DrChila [243]
Poslušně hlásím že jsem koupil difuzor vnější (krevetarium 140L) a kvasnice ho protlačili. Nejhorší na tom bylo zcela to utěsnit aby nedocházelo k únikuje třeba vysoký tlak

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:06 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
To hej,keby bol odvzdusnovak na opačnej strane tak by som to už mal,mám takú redukciu doma.skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
I takto, no myslím, že môj spôsob je uhladenejší stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:24 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Bude to ok?nestane sa že to môže povolit?a čo injekcna ihla zapichnuta do hadice tesne pred rektorom?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Veď ty si priveď hadičku na CO2 kde chceš. Tenký vrták a spojka na hadičku. Navrtáš, a sekundovým lepidlom tú spojku tam vlep. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 06:23 Muž jmalyska [167] – Re: dudak
Z metru a půl nevidím že by CO2 lezlo z rampy. Jehlák v cestě nemám, resp ano, ale na plno otevřený, stačí mi regulace na láhvi. Průtok 7 litrů za minutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 00:38 Muž dudak [1885] Re: jmalyska
tak já mám hadici přes 2m a rozpustit se to tam nestihne, mlhu docílím lehkým otočením jehláku, ale do akvárka pouštím míň. Při pohledu z blízka ale jsou stejně vidět bublinky a to dost hustě. Akorát jsou o dost menší než na tom tvém videu. Používám taky up aqua atomizér, jen mi jede do 2m rozstřikovací rampy a i z poslední dírky v rampě cca 4m za atomizerem jdou bublinky a to bublám docela málo jen na cca 15-20mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 19:09 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku Uz som kupil filter,len odvzdusnovak ja na "out",nejak mi to nereze ze nieje na "in".je to pre mna neznama:-):-):-).keby som tam napojil co2 bolo by vedene do stredovej trubky,a nie von.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 13:13 Muž jmalyska [167] – MLha
Vidíš někde mlhu???
www.youtube.com/…

U mě to někdy je až takové, když pustím více CO2,ale mlha ne.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 12:48 Muž jmalyska [167] Re: rybka1
Tak je jasné, že na YT budou videa s "mlhou" protože bez mlhy by nic nešlo na videu vidět :-D
Pokud se ti dělá mlha, stáhni tlak, mi se to stihne rozpustit ještě v hadici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 12:36 Muž rybka1 [178] Re: kus
Prave o to mi ide aby co2 len tak nevysumelo na hladinu:-):-).teraz to idem kupit,dame potom rec palec dufam ze to zohnam,je tych filtrov viacej druhov,aj teraz som bol u suseda pozriet ma novostavbu a filter tam daval no je uzky a maly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:33 Muž kus [200] - RostlinyRe: rybka1
já jsem si tohle vyráběl, když ještě ten hočimin co vymyslel atomizer chodil plejt rejži. A jsem s tím velice spokojen, žádnej velkej tlak a i když to naplníš celý COčkem, tak prostě filtr nezavzdušníš, páč to vodu bere zespoda a tak co přiteče z akva musí plynem projít. Jestli se mi někdy podaří postavit velký akvárium, tak to půjde přes tohle zrovna tak. Proto skouším celý nový filtrační systém založený pouze na oběhovým čerpadle napojený na různých patronách, který se dají čistit za provozu ostatních patron jen zavřením kohoutů u právě čistěnýho segmentu na tomhle malým akva co je v dílně a případný vytečení vůbec nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 08:25 Muž rybka1 [178] Re: DrChila
Bombu neviem tu som tam este nemal,je v 35l akva.ja som atomizer nemal!!!!!! Len videa co som na youtub pozeral.a filter mi zavzdusni,a zbytocna patalia s tym:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 07:14 Muž DrChila [243] Re: rybka1
Tak dej atomizér před filtr aby procházel co nejdýl hadicema. A filtr ti bude fungovat jako CO2 reaktor :-D. a pokud i tak tam bude mlha tak teda fakt netušim. Za jak dlouho uděláš bombu? a kolikátku bombu máš? a kolik bublinek za sekundu si tam pouštěl že jsi měl mlhu? a jak daleko jsi měl atomizér od vyústění hadic do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 00:29 Muž rybka1 [178] Re: jmalyska
Ja mam 16/22.ale dik za ponuku pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 00:19 Muž jmalyska [167] Re: rybka1
Já mám CO2 Atomizer 19/22 a o žádné mlze nevím... to je blbost, pokud máš hadici cca 60cm od filtru a Atomizer hned za filtrem.
Samozřejmě, že pokud dáš moc tlaku z CO2 bomby, tak lehce jdou vidět mini bublinky, které letí k hladině a tam se drží,ale MLHA určitě NE ;)
Zkusím Ti to zítra natočit na video, jak to funguje. Mám na prodej 12/16 verzi, kdyby nahodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 00:06 Muž rybka1 [178] Re: jmalyska
Nizsie som pisal ze atomizer nechcem,koli hmle v akva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:56 Muž jmalyska [167] Re: rybka1
Nechceš ho rovnou koupit? "CO2 ATOMIZÉR"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:40 Muž rybka1 [178] Re: kus
Dik,a detajpl na vstup co2 by sa nedal odfotit??zajtra si to kupim a pokecame:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:53 Muž kus [200] - RostlinyRe: rybka1
Fotka k příspěvku jak jsem řekl dám fotku. Já jsem od přírody děsně línej člověk, takže tohle používám jako předfiltr na vnějším filtru. Ani neodkaluji, večer prostě zvířím dno co si filtr natáhne si natáhne a ráno zavřu oba kohouty (ani nyvypínám čerpadlo) povolím patronu v kýblu, vyleju, vyperu bioakvacit, zašroubuji, pustím kohout na přívodu, na hadičce od CO mám rozdvojku na odvzdušnění, počkám až se to napustí zavřu odzvdušňování pustím druhý kohout a hotovo. Co ani nevypínám, vše za provozu a takhle to běží tak dva roky. Dál do patron filtru kde je siporax ani nelezu. Ale je fakt, že to dělám skoro každý den, páč mi příjde , že to je lepší se pár minut denně takhle "dřít" než se jednou za týden s tím déle pinožit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:53 Muž rybka1 [178] Re: Kamilstrom
To som pouzival ale teraz nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:04 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: rybka1
Na privod filtru to jde zapojit,kdyz je ten filtr predimenzovany(oproti nadrzi),jinak to muze ubrat na vykonu filtru.Nejlepsi je pouzit samostatne cerpadlo,ja mam na 160 litr.nadrzi Cerges na vyvodu z Fluvalu 406(jede naplno a je to tak tak),pak mam dva Cerges reakt.za sebou na 400L nadrzi z samostatnym cerpadlem(needle wheel) a privodem a vyvodem(rostrik.rampa).CO2 muzes privest nekolika zpusoby,misto odvzdusnovaciho ventilu nahore na hlave reakt.(nedoporucuji,odvzdusneni je potreba pri provozu),nebo vyvrtat dirku do hlavy reaktoru a hadicku vsunout do vnitr a zalepit,nebo hadicku dat do privodu pred reaktor ci muzes hadicku(kdyz pouzijes cerpadlo z rozprasovaci vrtulkou-needle wheel)privest pred cerpadlo,vrtulka bublinky rozbije a saturace je jeste ucinejsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 18:26 Muž rybka1 [178]
Vdaka za rady:-) len to vsetko viem,privod vody z filtra trubka vo vnutri.... ale stele neviem detajl privody co2!!!!!!! Ci tam treba nejaku priechodku na hadicku alebo je to na zavit.zajtra pojdem kupit,nech to mam v ruke jak to vyzera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 18:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: cezarmilan
No v tomhle ano,ale nemysel jsem tenhle odkaz(to bych ho uvedl),v tom mnou "uvedenem odkaze" to bylo daleko lepe (podrobneji)vyfoceno.Je pravda,ze napad pochazi z Ruska,uz byl nekolikrat vylepsen a pozmenen,ale vyroba je jednoducha a je pomerne ucinny. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=551