Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:03 Muž dudak [1885]
tak pořád přemýšlím z čeho to udělat, filtrační nádobu jsem nakonec našel za 490,- což by šlo, průhlednej PVC tubus jsem našel taky, jestli mi prodaj půl metru tak půjdu možná radši do toho.
A teď otázky
- jak širokej a dlouhej by měl být stačí 40mm nebo radši 50mm délka 40cm?
- na hadici 16/22 se napojuje líp 1/2" nebo 3/4" případně 1" (to kdybych se rozhodl pro tu filtrační nádobu)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:23 Muž petpet [0] Re: Martin
ahoj zkus www.tomstyle.cz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 10:59 Muž FikinD [13] Re: vaaclav
Ja myslel celej ten reaktor jak a z ceho ma udelanej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dudak
To co je na obrázku je jen ukázka jak udělat fotku aby jsi si neukroutil hlavu já to mám z dózy na potraviny v ceně nějakých 50 kč. Je to ale strčené v poslední komoře mého filtru což je pro mě ohromná výhoda že se nemusím trápit z nějakou super těsností. rybicky.net/nadrz/19387/73.jpg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:26 Jarda62 Re: dudak
Neboj průtok ten reaktor nesníží, leda jen kdyby byla použita tenká trubka uvnitř reaktoru, co saje ode dna obohacenou vodu...ale zaleží taky jak výkonný máš filtr, na tetratecu 1200ex jsem snížení průtoku nepozoroval, ani teď na eheimu co má papírový výkon 900l/h, možná kdyby si měl filtr o výkonu kolem 2000l/h tak bys to poznal, ale na slabším určitě ne.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:30 Muž Strojek [141] Re: dudak
Ja jsem ten filtr poridil dost levne, kolem 400Kc myslim ..bral me ho kamarad, co ma firmu na vodu, topeni, plyn a ma v obchde velke slevy. podle rampy bych nerekl, ze by se prutok snizil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:17 Muž dudak [1885] Re: Strojek
z nadoby na vodní filtr to nechci dělat, bojím se snížení průtoku navíc nejlevnější nádoba, kterou jsem viděl stála skoro 700, to už je skoro jak celej reaktor od SERY, kdybych dělal klasickej cerges, tak bych tam dal určitě bypas s kohoutem aby sla nějaká voda i okolo a průtok zůstal stejnej, ale finančně to pak vyjde ještě o dost dráž....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 19:56 Muž Strojek [141] Re: dudak
ja jsem to delal z nadoby na vodni filtr.. mam u sebe clanek a v denicku je take foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 19:50 Muž dudak [1885] Re: vaaclav
Václave z čeho máš ten průhlednej tubus? případně jestli někdo nemá nějakej tip z čeho by šel udělat, ale chtěl bych transparentní, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 15:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FikinD
Podívej se o pár příspěvků níž. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 15:17 Muž FikinD [13] Re: cezarmilan
Z ceho to mas udelane? Mas prosimte fotku jak to vypada cele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 12:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Knedlos
Drátenku by som nedával, ona sa zdá, že je nerezová, ale není. Doslova v octe sa rozpustí, takže voda s nižším pH by ju drancovala pomalilinky, ale rovnako. V plastovej sa časom usadia nečistoty a môže to znížiť prietok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 13:04 Muž Legioix [574] Re: FikinD
Plastová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 12:26 Muž FikinD [13]
S tou drátěnkou to napadlo i mě, může se použít nerezová? nebo jen plastová? co bude lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 22:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
F5 nebo Ctrl F5 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 22:33 Muž Knedlos [1]
smich potlesk super,,,vyskušam,ešte ma napadlo nerezovu drotenku,čo vy nato???ma ostre hrany na rozbitie bublinieka je dost husta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 22:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Knedlos
Fotka k příspěvku Molitán určite nie, to uvažuješ správne. Guličky som mal, ale časom sa zašprajcovali. Toto, čo mám teraz, tak neuveríš. Je to to, čo sa zavesí vo WC mise a sú v tom také farebné guličky. Ak to splní funkciu vo WC, tak to vyberiem, vymáčam v save a potom neutralizujem v roztoku sódy a octu. Po vyšumení opláchnem a šup do reaktora. Mám to v dvoch reaktoroch. Prud vody to dolu nestiahne a bublinky , ktoré sa tam usadia sa pekne rozpúšťajú, nemám problém. No a šetrí to CO2. Prikladám ešte jedno foto
Neviem, ale mne sa zobrazuje obrázok zase ináč ako som chcel :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 22:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Mne tu fotku stále ukazuje vodorovne, potreboval by som to dať zvislo, ďakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 18:19 Muž Knedlos [1]
Prívod Co2 mam na vrchu,som to skombinoval s odvzdušnovakom pri čisteni filtra,hadice mam 12/16 a prietok ostal taky ako bol aj pred tym aspon sa my nezdal že by bol slabši.Nad tou zabranou som rozmyšlal aj ja ale musel by som h o zas rozobrat!Bud take guličky som myslel ako mas asi aj ty alebo molitan len ten sa možno časom zanesie aj ked by sa nemal.Dnes som skusil natalčit co2 do pol reactora a hned bola farba na dropcheckery zelena palec uvidim zajtra ako to bude fungovat,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 14:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Knedlos
Nevím jaké máš hadice jestli jsi tím reaktorem nesnížil průtok filtrem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 14:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Knedlos
Fotka k příspěvku Zaujímalo by ma kde máš prívod CO2? Na vrchu?, alebo zospodu? Ja to mám tak, že prívodnú hadicu mám zúženú vo vnútri (to je tá z vrchu). To preto, aby som tam dosiahol silnejší prietok a potom tam mám zábranu, aby bublinky neťahala voda zo sebou do výtoku. Prívodnú hadičku CO2 mám cca v strede valca. viď obrázok
;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:13 Muž Knedlos [1]
rampu som tam mal aj s difuzoroma a farba zelena az do žlta ,,,teraz som už dal preč aj rampu a je to tak medzi modoru a zelenou,,,asi by bolo dobre dat do neho ešte niečo nech tie mini bublinky nevyfukuje prud von aby sa rozpustili uplne.alebo to nechat ist NONSTOP ale toho sa trochu bojim koli rybkam :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jarda62
Taky jsem musel trochu sklopit rampu protože jsem čeřil hladinu moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:57 Jarda62 Re: Knedlos
Jestli hodně čeríš hladinu, tak co2 dost vyprchá, mám to ozkoušené, když jsem nečeril vůbec, šlo to až do žluta...když nejdou bublinky do akva tak to rozpustí skoro 100% tak chyba bude někde jinde než v reaktoru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:55 Muž Knedlos [1] Re: vaaclav
odvzdušnujem cez ten privod co2 mam tam ako keby ihlovy ventil,,,cez to to ide celkom pohode ,,,skor my šlo o usporu co2 a to sa my vidi že spotrebuvam ešte viac ako pred tym ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Knedlos
Už to chápu na fotce to máš obráceně než na videu. Taky si myslím že by to fungovat mělo. Máš nějak vymyšlené jak to odvzdušnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:35 Muž Knedlos [1] Re: jarda62
ide my o to že som chcel ušetrit na Co2 ale už tam puštam rovnake množstvo ako pri difuzore a stale to neni ono podla dropcheckeru,,,ale nemam bublinky v akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:32 Jarda62 Re: Knedlos
Ja si myslím, že to funguje, kolegové si asi mysleli, že prod vody jde od spoda..nechal bych to tak jak je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:22 Muž Knedlos [1]
inšpiraciu som bral s www.youtube.com/… bublinky stupaju hore a prud ich tlači dole,,,nejake rady ako by som to vylepšil???Do vnutra dat niečo napr takto www.youtube.com/… ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 23:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Knedlos
Veru, v tomto sa ti nestihne rozpustiť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Knedlos
Jestli dobře vidím tak CO2 jen pouštíš do potrubí a nemá se kde úplně rozpustit nebo jsem ten tvůj princip nepochopil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:54 Muž Knedlos [1] Re: vaaclav
a načom inom by som to asi tak mal mat ked nie na výpuste s externeho filtra???wed aj v tom odkaze je to tak ak sa nemylim!?!? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 17:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Knedlos
Jestli to máš na hadici do akvária tak to není žádný reaktor.
rybicky.net/clanky/1537-vyroba-reaktoru-co2-pocitadlo-bublin-z-filtru-na-vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 17:31 Muž Knedlos [1]
zdravím,urobil som si vlastni reactor rybicky.net/nadrze/24039 možete ho vidiet tu,,,s cielom že ušetrim na co2 ale už my to funguje 2 týždne a stale my dropchecker ukaze mierne do zelena ,pred tym som bol na klasike difuzor všetko OK,,,teraz uz puštam tolko isto co2 do reactoru ako pred tym do difuzoru a farba nie a nie celkom do zelena!nejake rady ako vylepšit reactor či sa vratit spet k difuzoru???diki X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 09:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Jindras
Skleněný difuzor obvykle bohatě stačí, ovšem nesmí to být šmejd za 200Kč. Ty dobré začínají u nás v ČR někde kolem 800 korun :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:56 Muž Maaara [95] Re: Rakvista
Dík za tip, jen mám hadice 16/22 tak kouknu, jestli takový nenajdu a vyzkouším - uvidím, až mi dorazí ten UP-AQUA, jestli to bude ten původní nebo ne.
EDIT - tak jsem ho na 16/22 nenašel, asi se dělá jen 12/16, škoda. Sice v názvu to občas na ebay je, ale v popisu už ne. Ten original Sera se předpokládám taky dělá jen 12/16, to je na palici.

Co se týká jestli difuzor / reaktor - kdysi jsem četl od Marcela G (možná i tady, nevím), že dělal pokus a reaktor byl lepší - rostliny podle něj líp přijímaly CO2 když byl úplně rozpuštěný než ty mikrobublinky z difuzoru. Těžko říct, mě se stejně vše otočí a nasaje do filtru, kde se to rozpustí úplně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:21 Muž Strojek [141] Re: Rakvista
Tak nevim jak kdo,ja mam zkusenosti s obouma a atomizer rozpousti lepe co2 nez difuzor. Tlak na atomizer mam kolem 3 atm. Stejne ale premyslim, ze si udelam reaktor, tam nemusi byt takovy tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:12 Muž Rakvista [20] Re: Maaara
www.ebay.com/… stojí skoro o půlku míň co SERA ...Krom toho by mne také zajímalo zda to má lepší efekt než rozpouštění CO2 z vnitřního difuzoru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:45 Muž konrad [45] Re: Maaara
Ten dlhsi cas viem ale ked nebola zmena ani po 8 hodinach... napadlo ma este zmerat ph vodovodnej vody: 6,8-7,0. V akvarku 7,6-7,8.
Tusim ze problem bude aj inde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 15:35 Muž Maaara [95] Re: konrad
Mě funguje ok, dávám cca 3b/s a dropchecker je skoro žlutej, mám náplně od Dennerle, změnu zabarvení ale čekej tak za 3-4 hodiny. Protože jinak tenhle typ je dobrej, pH mi CO2 sníži ze 7.5 na 6.5, ale ten tenký plast je holt na facky - to se prostě nepovedlo. JBL k ničemu a nic jinýho jsem nenašel ... vnitřní nechci.

Přemýšlel jsem i o Sera reaktoru, má s ním někdo dobré zkušenosti? Je to teda další vergl velký jak kráva, tak jestli to mám zkusit koupit, abych to zas nevracel jak ten od JBL :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 14:57 Muž konrad [45] Re: Maaara
No inak aj s týmto teda žiadna sláva bohužiaľ. Ihlový ventil mám povolený hádam aj na max, 5bar tlak(počitadlo bublin som nezohnal ani na burze ani v hornbachu), bublinky idú ale dropchecker denerle nezmenil farbu ani trochu. Stále rovnaká farba.
Samostatný Ph test od Rataja ukazuje rozdiel tam možno 0,4 stupňa ale čakal som niečo lepšie.. začína sa mi tvoriť aj vláknita riasa ale kým nedoladím CO2 tak prihnojovať nechcem.

Inak či náhodou nie je chyba aj v tom dropcheckeri..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 14:51 Jindras Re: Burik
Pořád po atomizérech pokukuju,ale zatím mám keramickou tabletu a drop-checker je světle zelenej,kytka jedou jak janci a pouštím 2bubl/s. Nepřetržitě. A jak tady čtu,jaké jsou problémy,tak ho asi nechci. je skutečně takový rozdíl mezi keram.difuz. a atomizérem???? coze Pořád nevím,jestli jo,nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 14:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Maaara
JBL jsem měl taky, po 3 týdnech jsem ho vrátil.Hroznej šmejd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 13:57 Muž Maaara [95] Re: konrad
5 baru je moc, doporučený tlak je 1.5-2 bary, nicméně mě popraskal i při 1.5 baru, prostě čínská srajda. Zkoušel jsem i podobný atomizér od JBL, který stojí 3x tolik - ten má sice velmi kvalitní plast ale ta patrona stojí za vyližzáda - bubliny velký jak z vejfuku trabanta, láduješ do toho CO2 jak vzteklej a dropčekr jede na pohodu stále modrej rozzureny
Sám taky nevím co použít, tak tajně doufám, že mi přijde z Číny ještě ten původní nerozebíratelný a budu mít pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 13:53 Muž Maaara [95] Re: Burik
Ten jsem si taky objednal z Číny za 4 kila i s dopravou, tak uvidím co dorazí (po novém roce), protože i v našich eshopech mají obrázky toho nerozebíratelného modelu a ve finále ti přijde ten rozebíratelný (nový model od UP-AQUA) tone Protože na tenhle bazmek už nemám nerva rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 13:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: konrad
Kup klasický nerozebíratelný, třeba tento:

www.ebay.com/…

mám ho doma asi 2 roky a slouží bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 13:00 Muž konrad [45] Re: Maaara
ja to mam pustene na 5 bar. To bude asi blbe..
Ma niekto nejaky kvalitnejsi atomizer? hlavne aby ho nebolo treba menit kazdy stvrtrok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2015 23:59 Muž Maaara [95] Re: konrad
Jo mám stejnou zkušenost, taky mi ten jeden kroužek prasknul, vyřešeno těmi stahovacími pásky. Jinak tenhle atomizér, jak je dobrý na CO2, tak je tahle rozebírací verze strašný shit z nekvalitního plastu, který velice brzo popraská - už mám během 3 měsíců druhý a ikdyž mám doporučený tlak 1,5 baru, stejně už jsou na něm zase trhliny ... To ty původní nerozebírací byly kvalitnější ze silnějšího plastu - škoda no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 17:57 Muž konrad [45] Re: afc1886
10 minut v cca 70-80°C vode a nepomohlo.
Nasadiť hadicu na atomizér nebol vobec problém ale natočiť na hadicu ten poistný krôžok bolo nemožné, keď sa mi to podarilo chytiť na prvý závit tak po štvrťotočke ten krúžok roztrhlo. Ako by to bolo na hadice s tenšími stenami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 17:50 Jindras Re: konrad
Chtělo to konce hadic nahřát,povolí,změknou a pak to jde v pohodě. Ještě se dají konce atomizéru máznout vazelínou z lékárny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=451