Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 18:05 Usine Re: dravec
určitě rozstřikovací rampa těsně pod hladinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:11 Muž dravec [72] - Rostliny
Dakujem za cenne rady, kedze mam narocnejsie druhy asi budem pridavat CO2 od zaciatku po troske. No a ako by to malo byt s tym vyvodom filtra pri pouziti Sero Flore CO2 reaktor? Co je lepsie rostrekovacia rampa ci vytok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 14:49 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: vaclav
Souhlas.Opatrne pridavani CO2 nemuze uskodit,samozrejme kontrola,jak radi pan Vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 14:26 Usine Re: dravec
Já bych pouštěl CO2 od začátku. Kolik máš bublat si musíš vyzkoušet sám. Chce to mít v akváriu permanentní test. rostlinna-akvaria.cz/…
Hlídat si KH shop.aquar.cz/…
Stáhni si nějaký kalkulátor (pH -KH) není to nic přesného ale aspoň něco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2012 14:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
...Přesto bych s přidáváním CO2 (do rostlinné nádrže) počkal po záběhu nádrže a nastolení rovnováhy...
Já bych se přidržel vašeho předchozího výroku: "pokud tedy není vysloveně rostlinné"...
Pokud má jít skutečně o akva zaměřené na pěstování kytek, rostliny zvýšenou koncentraci CO2 už od úplného počátku ocení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dravec
Kolik bublinek za min. si musíte zjistit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:39 Muž Yirka [9126] Re: dravec
Přesto bych s přidáváním CO2 počkal po záběhu nádrže a nastolení rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:27 Muž dravec [72] - Rostliny
MOje akva je rastlinne s narocnejsimi druhmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:19 Muž Yirka [9126] Re: dravec
Do právě založeného akvária (popkud tedy není vysloveně rostlinné) není příliš rozumné hnojit CO2 před zaběhnutím nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:01 Muž dravec [72] - Rostliny – SERA CO2 reaktor
Mozete mi poradit, prave som zalozil akva (180litr.), mam SERA CO2 reaktor + vonk filter. Co je lespie ak pouzijem rozstrekovaciu rampu alebo klasicky vytok? Ma to nejaky vplyv na dalsiu disribuciu CO2 v akva? Zatial fungujem s rozstrekovacou rampou, prud vody je dobry, len na konci trubice sa mi hromadi bublina. Kolko bubliniek za minutu na takyto objem?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak jsem goolil origo název a dočítám se , že to dost dobré za tu cenu a na to že to je Čína.
www.ebay.com/…
fungovat bude určitě a dá se upravit uvnitř třeba plastovou drátěnkou, molitanem....
rozměr se mi nejspíš vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Haimdol
jo,to jsem viděl, ale lepší by byly konkrétní rozměry, ve skříňce moc místa není, by to muselo být kdyžtak za skříňkou. Ale konstrukce vypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 18:22 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Tady si můžeš udělat trochu představu o velikosti reaktoru. Zpětný ventil to myslím nemá. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 18:14 Muž matlala [798] - Rostliny
tak nevim, keramické tablety používám v miniaivárkách ve vnějším otevřeném přepadovém filtru.
Nevíte nikdo, jak je velký ten polský reaktor a zda má zpětný ventil?
Docela se mi líbí a jde snadno vylepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 17:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Je to velice pravdepodobne,ja presel pred pul rokem z keramickych patron na reaktory a i kdyz dodrzuji(priblizne)stejny obsah CO2 ve vode,tak zadnou usporu CO2 nepozoruji(lahev plnim stejne jednou za 2 mesice),pro me to ma vyhodu v tom,ze se nemusim divat na spoustu malinkych bublinek po celem akva(i kdyz to je pro rostliny to prave orechove) a nemusim tam mit ty "fajfky a jine veci" !! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:25 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Osobne v mojom reaktore mam asi 3b/s a ziaden zvuk nevydava. Vela zalezi od konstrukcie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:05 Muž Miso [470] Re: Sid
njn, pri difuzery mi vadila ta sodovka v akva. Tak som kupil JBL Taifun, ale efektivne je to tak pri 1b/s pri vecsom mnozstve su znacne straty CO2. Rozmyslal som aj nat externym reaktorom, ale tam mi vadi zvuk ktory vydavaju. Tak sa asi vratim k difuzeru s keramickou platnou tentokrat ale kupim s co navecsim priemerom. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 15:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
Malá fajfka se dá snadno schovat. :-)
I kýýýýž... někteří ji naprosto záměrně vystavují na odiv. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 15:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
no, to jsi už psal, ale nechci cpát do akva něco dalšího. Toho polského reaktoru můžu dát i vylepšení v podobě nějakého difuzoru a už jsem si zvyk mít to venku.
Ten vnitřní difusor de mi moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
100 minibublinek se rozpustí snáz, než 1 velká, která těch 100 minibublinek obsahuje. ;-)
Jinými slovy - než "šetřit" plyn a čekat, až se "dokonale" rozpustí velké bubliny, to raději použít keramickou patronu (nebo pískovcový kamínek ap.) a "plýtvat". :-)
Změřeno to nemám, ale jak už jsem tu dříve opakovaně zmiňoval, vypozorováno ano - skleněnou "fajfkou" s keramickou patronou nebo vzduchovacím kamínkem ryby CO2 otrávím, kdykoli se mi zachce. :) Když se o totéž pokusím pomocí reaktoru dokonale rozpouštějícího plyn, nedaří se.
(Uznávám, že platnost toho, co jsem napsal, bude do značné míry záležet na typu reaktoru, ale obecně to takto funguje.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:35 Muž matlala [798] - Rostliny
ahojte,
tak po roce, co mám reaktor od sery se začal kazit. Převlečné matky nedrží, ulomil se háček i s kusem zavitu, ale díky bohu neteče to tama, vstup na plyn se urval hned první den.
Potřebuju teda něco lepšího. Homemade mě napadlo, ale nádoby na potrubí jsem tu viděl jen kolem 1000,-. Už před rokem jsem uvažoval o tomto polském, jsou s ním dobré zkušenosti. Zajímalo by mě jak je velký a zda obsahuje zpětný ventil, hadice mi sedí dokonale, na seru jsem měl přechodky.
www.aquario.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Dzumigar
Kdybyste začal uvažovat o "mixéru", ověřte si, jaké "drobné nepříjemnůstky" mohou ten který typ provázet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:54 Muž Dzumigar [20] Re: cezarmilan
Vies aj nieco doporucit?
Mam v tom riadni hokej.
Toto bude moje prve CO2.
Nerad by som nieco pokaslal, kedze nejdem pouzit bombu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Dzumigar
Skôr by som išiel do mixéru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 09:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Dzumigar
Zkuste raději pískovcový (vzduchovací) kamínek - je dobře prodyšný a přesto dělá jemné bublinky.
Difuzor v odkazu musí být poměrně vysoký, aby se na dostatečně dlouhé dráze stačily bubliny rozpouštět. Záleží, samozřejmě, na velkosti akva a parametrech vody, jak "citelné" bude sycení vody kysličníkem uhličitým při použití tohoto difuzéru, ale obecně se dá konstatovat, že jeho účinnost není příliš velká.
(A "zvon" tvořený posledním článkem je příliš malý, aby to zachránil...)
Aby bylo rozpouštění CO2 alespoň trochu znát, musely by do tohoto difuzoru bublinky CO2 přicházet ve velmi krátkém intervalu, což je při "přírodním" zdroji (kvašením cukru) velmi těžké (na delší dobu) zajistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:48 Muž Dzumigar [20]
Ahojte, co vravite na tento reaktor?
JBL Proflora Taifun
Ak mate skusenosti, alebo postrehy.
Ja ho chcem pouzit k TIBI krystalikom, dufam ze bude vysoko ucinni.
Alebo poripade dajte iny tip.
Nechcel by som cigaretovy filter, alebo drievko.
Keramicka dosticka asi nebude to prave orechove, kedze tam treba vyssi tlak a toto aspon podla youtube vyezara dobre.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
tak má své mouchy-absence zpětného ventilu, mě se hned ulomil vstup na plyn, ale vlepil jsem tam zpětný ventil a už půl roku funguje dobře, jen chce čistit spolu s filtrem.
někomu vadí zvuk míchaní vody a plynu. Ale účinný ne, jako každý reaktor tohoto typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:11 Muž dravec [72] - Rostliny
nuz presiel som aj starsie prispevky, ale chyba mi od uzivatelov jednoznacne ANO, je to v pohode alebo NIE, skus nieco ine napr.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
pročti si to níže, aby se to nemuselo prát pořád dokola.
CTRL+F a hledej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: maros77
Maros77, mozem sa opytat to mas tento reaktor?
sera flore CO2 aktiv reaktor
www.sera.sk/…-
Ja som nanho pocul v inej diskusii vela pozitiv, tak by ma zaujimali tvoje skusenosti.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:08 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dakujem. System bezi 2h a uz je vidno zmenu. Zatial som spokojny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Michal J.
parada..účinnosť bude určite vysoká palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:20 Muž Dejmon [64] Re: Michal J.
Tak toto je docela slušný reaktor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 18:19 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravicko. Tak, konecne som si aj ja vyrobil lepsi reaktor. Doteraz som pouzival difuzor, ktory bol k setu, teda Hydro turbo motoricky, len bublinky boli stale na moj vkus velke (nechcem plytvat plynom, aj ked naplnenie 2kg flase ma stoji 1 Euro, tak som si vyrobil svoj, vlastny.

Vychadzal som z davno zmanych "dizajnov" a tak som naozaj nemal nad cim dlho premyslat. Material na vyrobu bol vsetok doma, vyroba trvala 2h. Material pouzity na vyrobu je stavany na tlak, aky je v potrubiach, takze roztrhnutie nehrozi. Jediny problem bolo pripevnenie CO2 hadicky a jej utesnenie. Tu som najprv odmastil a obtocil teflonovou paskou. Tlak vody nanu tlaci smerom von, cim ju dotlaca do hrdielka ventilu a tak sa sama utesnuje. Pre istotu (istoty nikdy nieje dost) som vonkajsiu cast zacapal akvariovym silikonom. Nic netecie, neslzi. Zajtra vonkajsiu cast hadicky znova pretrem silikonom.

tuna je aj video jeho prace, tie bublinky je vzduch,ktory sa dostal dnu pocas montaze, takze najprv musim pockat, kym sa vstrebe do vody a az potom pustim CO2

youtu.be/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:55 R Muž Silent [5949] Re: dravec
Projeď si starší reakce. Řešilo se to tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 21:44 Muž dravec [72] - Rostliny
Ma niekto skusenosti s tymto reaktorom? Reaktor Sera flore CO2 Aktiv 500
Zaujimalo by ma ci je to bezpecne, hlucne, ucinne... Vopred diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 10:34 Muž kortezhugo [983]
...ale asi tusim kde vzniklo to nedorozumenie X-) :)
ak sa zvessim prietok tak samozrejme tu bublinu "vyfukne" von...ako pise Vaclav
ale pisal som ze ak bude prietok vecsi? -treba aj ruru z vecsim priemerom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 09:26 Muž kortezhugo [983] Re: vaclav
to som skusal v malom akva...
20L vody a prietok cerpadla cca 60L
ak teda takto jednoducha zalezitost dokazala za 24h vytvorit pH 5.8 pri KH 5-6? X-)
tak to "asi" funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:27 Muž kortezhugo [983] Re: vaclav
neviem ci si rozumieme?...-ja mam privod CO2 do rampy
a tu bublinu po celej dlzke rampy a rozpusta sa to dobre a rychlo
a pH zo 7 na 5.8 to stiahlo hravo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:11 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Moucha
Taky jsem nad tou drátěnkou přemýšlel, ale uvidím až jak to bude fungovat v praxi. Napojené to bude na výstup z Eheimu 2213. Předtím jsem měl něco podobného z pítka pro papoušky napojené na čerpadýlko Unistar POW-1, ale výstup byl dole do boku. Když byl burčák druhý den v nejvyšší produkci plyvalo to bublinky ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sollik
ja bych tam pridal i nejaky hruby molitan, ci dratenku...., aby doslo k roztristeni proudu a tim k lepsimu vstrebavani (vetsi rozhrani kapalina/plyn), taky zalezi pro jaky prutok to chces
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 00:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: sollik
Fungovat by mel,na tomhle principu funguje hodne reaktoru(domacich nebo komercnich),ale podle potrebneho mnozstvi rozpousteneho CO2 a prutoku budes asi potrebovat vetsi "sklenici od vetsich oliv". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:51 Muž sollik [257] - Cichlidy – Prototyp
Fotka k příspěvku Dneska jsem si vyrobil prototyp CO2 reaktoru. Pro jistotu - vzhledem k použitým materiálům - bude raději interní :-D Použil jsem skleničku od nějakých levných oliv. Je to zatím jen prototyp, takže narychlo sbastlený, ale jestli bude fungovat bez problémů vyrobím nějaký kvalitnější kousek ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:51 Usine Re: lukis
Nemysli že jsem to nezkoušel, Je to poměrně velká bublina a v rostřikovací rampě ti zmizí že si jí ani nevšimneš odkud vylítla. Že by se ale do mrtě rozpustila tak tomu nevěř. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:17 Muž lukis [20] - Rostliny
rekl bych ze tahle teze se da zobecnit na cokoliv, co uvolnuje co2 do vody... takze bych to neprezentoval tak, ze tenhle zpusob nefunguje :) asi jsme se blbe pochopili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 20:08 Usine Re: lukis
Pokud se dostaneš na větší obsah Co2 tak to už nic úžasného nebude. Jestli se ti to do mrtě rozpustí tak máš CO2 dost málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:56 Muž lukis [20] - Rostliny
ze zkusenosti musim rict, ze funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:34 Usine Re: kortezhugo
Nezlob se na mě ale tak úžasně jak ty říkáš to nefunguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:31 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku daako takto :)
jednoduche,lacne a ucinne
na obrazkoch z ex.filtrom
ja mam "in" -tak to napustam do rozstr.rampy a funguje to paradne...
a ak ma niekto velky prietok v rampe? -tak staci pouzit vecsi priemer rur a do akva sa ziadna bublina nedostane
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:50 Muž kortezhugo [983] Re: Lukša
urcite je to dobry a zaroven jednoduchy napad....ak je hadica dost dlha rozpusti sa vsetko...
ja napr. prave skusam bublinu CO2 v rozstr.rampe -tam to frci tiez super...-a rozpusta sa to ovela rychlejsie a zaroven aj vecsie mnozstvo ako napr. "zvonom"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=751