Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukša
ten napad neni muj, ale vyskytl se tu uz..... vetsina cerpadel se dokaze "odvzdusnit" navic kdyz cerpadlo vhodne umistis nezavzdusni se ti, pokud je pod vodou, nikdy.... staci trosku premyslit a experimentovat a pouzit elementarni fyziku.....

a na zaver mily Lukšo udelaj si prezentaci nadrze, dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:55 Usine Re: Lukša
Čerpadlo se určitě nezavzdušní, hrncový filtr možná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:51 Muž Lukša [18] – Serafinn
Měl jsem v plánu ho umístit mimo AQ, ale nakonec jsem to udělal jinak. Moucha mi radil ať dám přívod CO2 před sání čerpadla, ale čerpadlo by se mi zavzdušnilo. Nakonec jsem dal přívod CO2 za čerpadlo a bublinky se mi rozpouští v hadici, která jde do AQ. Je to jako reaktor akorát bez investice. Tímto bych u chtěl poděkovat za dobrý nápad ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:07 Serafinn – Re: Lukša
Lukša napsal: Akvárko mám 63 litrů a chtěl bych externí. Asi půjdu do toho <a href="http://www.akva-tera.cz/akvaristika/aqua-nova-co2-vicesmerovy-reaktor-maly-7036.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akva-tera.cz/akvaristika/aqua-nova-co2-vicesmerovy-reaktor-maly-7036.html</a>

Zdravim budete mit tento reaktor umístěny mimo AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 14:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Ja slysel o lidech co tam tu hadicku zapomeli pripojit,meli pak "krasny klidny vecer" :-) . Sery jsou dobre reaktory,ale drahe,radsi jsem si sestrojil Cerges reaktor,stejny efekt tretinova cena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 10:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
jasně, rozdíl je jen ve velikosti dna a tedy dráhy vody než odteče z reaktoru. Je jasný, že 500 nebude stíhat. Jedinou slabinou tech reaktorů je přívodní šroubeníčko na hadičku s CO2, hned se mi ulomilo. Pak taky absence zpětného ventilu přímo na vstupu. Já to ale vyřešil vlepením zpětného ventilu od tetry do obroušené a zvětšené dírky po původním šroubrníčku na nadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 08:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukša
takze to nejni to co je v prezentaci.... achjo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 22:13 Muž Lukša [18] – Moucha
Akvárko mám 63 litrů a chtěl bych externí. Asi půjdu do toho www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukša
ja mam jeste mensi vodni sloupec..... pokud mozno bych ten reaktor resil jako externi... prece jenom 30L nejni moc velky objem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:08 Muž Lukša [18] – Moucha
Difuzor mám umístěn až u dna (část je i zahrabaná). Zvon má asi 6x4 cm, ale je to jen dočasně, protože chci nějak pořešit ten reaktor, který má 100% účinnost. Vodní sloupec mám malý jen 35 cm a to je na rozpouštění bublinek málo. Alkalitu mám celkem stabilní pohybuje se kolem 5 KH. Výstup z co2 nemůžu dát před sání čerpadla, protože se za chvíli zavzdušní a chrčí a nejde. Jed´diné řešní je proto reaktor, ale nevím jaký.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 15:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Ja procital testy na oba dva (500 a 1000)a nekterym ty vrtulky zacali chrastit po nejakem case,tak je vytahli a fungovalo to stejne dobre(neunikali zadne bublinky ven,pri stejnem prutoku a davkovani)jeste porovnali 500 a 1000 pri vetsim prutoku a 500 nestihala(propoustela). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 10:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukša
cim mas vyssi alkalitu tim je pH stabilnejsi a hur se ovlivnuje (potrebujes vic co2),
mnozstvi rozpousteneho co2 se u zvonu reguluje hlavne hloubkou a plochou rozhrani voda/co2, rozpousteni tez podporuje zvysene proudeni kolem zvonu...
nepises jak velky zvon pouzivas... takze bych zkusil difuzor umistit k sani, co nejvic ke dnu a zvetsi zvon, pripadne upravit cerpadlo, aby nasavalo primo bublinky z difuzoru, pokud mas dostatecne dlouhou hadici cerpadlo-akva, aby se to stacilo rozpustit, nebo mezi cerpadlo a akva das mezi kus - sekundarni difuzor, ktery zabrani uniku bublinek do akva a zvysi rozpousteni (kus pruhledne trubky s molitanem, neco na zpusob toho videa)

pro stanoveni optimalniho mnozstvi je nejlepsi permanentni test (jak huz se tu psalo), protoze vetsina beznych testu pracuje s tilmanovou tabulkou (na kterou se neda vzdy spolehnout)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:52 Muž Lukša [18] – matlala
Mám za akvárkem 4komorový filtr. Nemůžu ani zvýšit průtok čerpadla, protože tam mám tolik filtračního média, že by voda nestíhala přitéci k čerpadlu a to by bylo na suchu (i po vyčištění médií se průtok ve filtru moc nezrychlý). Proto chci reaktor který se napojí na hadici. Doposud používám difuzor www.rataj-spk.cz/… s tím, že bublinky jdou ještě do zvonu. Jenže při testování hladiny co2 v akváriu dojdu k tomu, že ho je tam málo a ani pH se mi nedaří snížit je okolo 7,2-7,5. Proto chci zvolit efektivnější a 100% rozpouštění co2 + výluh z rašeliny ke snížení pH. Chtěl bych se dostat na cca pH 6
Přemýšlel jsem nad domácí výrobou reaktoru, ale bojím se vyplavení domu a typ jako je tenhle www.youtube.com/… nechci, protože jsem nedávno kupoval www.siera.cz/…# a je mi líto to schovat když to tak skvěle funguje
Chtěl bych nějaký takový typ www.youtube.com/…
a proto přemýšlím nad tímto www.akva-tera.cz/… máte s ním někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 08:37 Muž afinko [27] Re: Moucha
Hej, uz som si vsimol ze aj tak sa mi pomalicky do hadicky s CO2 dostava voda, ale teraz to ide velmi pomalicky. Len ma nenapadlo ze by to mohlo byt tym ze sa CO2 vzdy strebava a dochadza k podtlaku palec
Po pouziti ihly vpychnutej do hadice z filtru sa tlak za ihlovym ventilom zvysil, takze to ide dobre regulovat. Tiez sa to cele ustabilizovalo a bublinky sa davkuju uplne stabilne :P Zatial mi to takto uplne vyhovuje.

Taky isty spatny ventil mam, bol pripbaleny k polskemu setu, aspon vyzera rovnako. Len som myslel ci nieje nieco kvalitnejsie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2011 08:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: afinko
no pri preruseni dodavky co2 se ti bude do hadice voda dostavat vzdycky, pokud tam nebudes mit kvalitni zpetny ventil, i sebemensi rozhrani co2/voda zpusobuje vztrebavani co2 do vody a tim vznika podtlak - voda pronika dal do hadicky
proto se dava zpetny ventil k reaktoru

jsou ruzne zpetne ventily.... s ruznou zivotnosti.... asi nejlepsi bude skleneny (nejlip odola ucinkum co2) - jen je treba dodrzet umisteni ve svisle poloze
např. dennerle.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 06:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
nezdá se mi být hlučná, je slyšet akorát proud vody. U tohoto reaktoru jde právě o to míchání plynu a vody, bez vrtulek to ztratí značnou část výkonu.
Jinak zapomenul jsem posledně poznamenat, že bych v tomto případě volil spíše nějaký homemade nebo spíše difusor. Ale nevime, jak má Lukša řešenou filtraci nebo jak ankam ho chce připojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 22:41 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lukša
Funguje i bez vrtulky(ta vrtulka pozdeji zacne byt hlucna,takze jsem cetl,ze ji lidi vytahuji ven),ale existuji i jine reaktory a mnohem levnejsi(home made). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lukša
řekl bych že ne, i můj JBL e900 na to po zanešení tak tak stačí a to má reálný průtok cca 350l/h po čistění a cca 250l/h před čištěním. Točit se asi bude, ale míchání bude nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:02 Muž Lukša [18]
Dobrý den,
potřeboval bych poradit jestli nemáte někdo zkušenosti se sera flore CO2 aktivní reaktor 500.
Chtěl bych ho instalovat do svého 63 litrového akvárka s čerpadlem které má průtok na minimum.
Potřebuji vědět jestli bude fungovat (jestli takový průtok roztočí vrtulku uvnitř reaktoru a bude fungovat jak má).
Nebo neznáte nějaký jiný reaktor se stejným efektem?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 16:10 Muž zordix [37] Re: afinko
Můžu ti popsat svoje zkušenosti:
1. Tlak moc nezvýšíš, i ta nejmenší jehla na to není dostatečně úzká. To bys musel bublat z kompresoru, aby to nestačilo procházet.
2. Ten strhávací efekt funguje akorát na bublinky, ale voda se mi stejně vrací zpět po vypnutí ventilu (tak 7 cm, než to opět spustí). Musím ale říct, že to mám celé 1m pod hladinou akvária.
3. Pokud bubláš 2 a více bubl. za sekundu, pak je potřeba hadice delší, jak 1 m pro dokonalé rozpuštění všech bublinek (ústí mám ale 2 cm pod hladinou- pokud jej dáte níže, rozpustí se zbytek v akva při cestě k hladině).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 12:45 Muž afinko [27] Re: Dejmon
Ak sa okolie ihly po roku/dvoch zanesie a CO2 nebude dobre prechadzat ihlou, tak ustiknem ten 1-2 cm z hadice z filtra, kupim novu ihlu a spravim to odznovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 12:44 Muž afinko [27] Re: zordix
Vobec nie zly napad.
Asi skusim do hadice z filtra, ktora vchadza do reaktoru vpichnut ihlu (tesne pred vstupom do reaktoru) a do ihly napojit CO2. Tu dierku kde sa normalne ma davat do reaktoru CO2 zapcham. Kedze ihla je tenka, mal by sa zvysit tlak medzi ihlou a ihlovym ventilom a system by mohol byt stabilnejsi. Ked ihlu do hadice vpichnem spravnym smerom - po prude - tak by tam mohol vzniknut Venturiho efekt en.wikipedia.org/… a prud vody z filtru by mal strhavat CO2 z ihli. Tym padom by nikdy (dokial bude bezat filter) nemal nastat pripad, aby do CO2 hadicky spatne nasla voda, ani ked dojde CO2 vo flasi. Teoreticky by nemal byt potrebny ani spatny ventil.

Cele to otestujem a budem informovat.
Mam rad toto forum, ludia tu maju skvele napady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 12:00 Muž zordix [37] Re: Dejmon
Vzhledem k velikosti "zanešení" za dobu provozu 4 měsíce si troufám odhadnout úplné ucpání za 6 let. Taky to ale není uprostřed hadice, ale na kraji, kde se dostaneš pomalu i malíčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 11:46 Muž Dejmon [64] Re: zordix
taky dobrý nápad, ale počkej, až se ta jehla, spíše kolem ní zanese, to bude větší problém, rozpíchávat hadici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2011 11:30 Muž zordix [37] – Nejjednodušší reaktor
Napadla mě skvělá věc. Všichni řeší, jak dostat CO2 do vody- potřeba malých bublinek, dostatečná doba pro vstřebání.
Co takhle přidávat CO2 do hadičky už na výstupu z filtru? Čím? Jehlou! Koupil jsem stříkačku na inzulin (menší jehlu jsem nenašel) a píchnul ji do hadice. Zakápl trochou lepidla a napojil na flašu s CO2. Bublinky jsou super malé, voda je strhává rovnoměrně. Ta hadice má tak 1 metr a na výstupu do akva už bublinky NEJSOU! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:41 Muž afinko [27] – CO2 reaktor
Asi 2 tyzdne pouzivam tento reaktor:
www.ebay.com/…
prisiel z ciny behom 5 dni :)
Funguje perfektne, podla pohladu rozpusta CO2 velmi ucinne, do akva sa nedostavaju ziadne viditelne bublinky a to bublem cca 2 az 3 bublinky za sekundu. Bez CO2 mam PH 8, s CO2 cca 6.5 az 6.7.

Problem ale mam s nastavenim CO2 systemu. Ked som mal klasicky CO2 diffuzor s keramickou platnickou tak tlak za ihlovym ventilom musel byt relativne velky a hlavne bol stabilny, preto sa celkom jednoducho dal nastavit ihlovy ventil.

Teraz vchadza CO2 do reaktoru uplne priamo, bez sebemensieho odporu. Preto staci velmi malicky tlak za ihlovym ventilom a ten sa dost tazko nastavuje. Navyse, na pocitadle bublin je vidno ze prietok CO2 dost pulzuje a bublinky su nepravidelne, niekedy vyjdu 3 bublinky behom pol sekundy, niekedy nevyjde ani jedna za 2 sekundy.

Kedze voda vhanana do reaktoru vonkajsim filtrom ma tendenciu tlacit sa aj do otvoru kadial prichadza CO2, tak ked vypnem vecer CO2 elektromagnetickym ventilom, tak sa voda dostane relativne daleko po hadicke smerom k ihlovemu ventilu cca 50 cm. Navyse celu noc pulzuje. Zatial nastastie sa k ihlovemu ventilu voda nedostala. Pouzivam tento spatny ventil co bol k setu, hned za ihlovym ventilom:
www.aquario.pl/…
Asi by som potreboval kvalitnejsi spatny ventil, original pre CO2 systemy, aky by ste doporucili?

Napada ma este medzi pocitadlo bublin a reaktor do trubky vtesnat kus lipoveho drievka (nebolo by v styku s vodou). To by mohlo zvysit tlak medzi ihlovym ventilom a lipovym drievkom. Cim by sa dal system nastavit presnejsie a snad by bol aj stabilnejsi. Teraz pocet bublin dost zavisi od prietoku cerpadla, co nieje velmi vhodne :(
Mate niekto lepsi napad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:26 Muž Dejmon [64] – Samo doma
Když mrkneš na můj difuzor, tak to je skoro podobný akorát je to bez vrtulky. Je to vyrobeno z polotovaru na petky, na vstupu reguluji průtok, který rozpouští vycházející bublinky z burčáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:20 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: afinko
Na tu Seru reactor 500 jsem cetl vetsinou pozitivni reakce,i kdyz ty vrtulky po case pry zacnou chrastit,ale daji se vytahnout a vse pracuje dal a dobre (kdyz pouzivas vice CO2 nebo chces mit vetsi prutok,tak je mnohem lepsi koupit Sera reactor 1000,neunikaji bublinky do akva).Ten druhy vypada nejaky kratky,CO2 se mozna nebude stacit rozpustit a bude utikat do nadrze.Ja sam zkousim Cerges Reactor,ktery je jednoduche vyrobit a za mene nez 50% ceny Sery!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 15:06 Muž afinko [27] Re: matlala
Pozeral som videa toho "Sera flore CO2 Aktivní reaktor 500" a zda sa ze to dost huci pri chode. Je to fakt tak hlucne?
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

ten z ebay:
www.ebay.com/…
ma dve vrtulky, jednu hore a jednu dole a tocia sa v opacnych smeroch.
Mohlo by to fungovat celkom OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 14:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: afinko
ten MULTI-FUNCTION CO2 DIFFUSER mám a je nic moc, tableta má velké póry. Používám to jen na malým akva. Ten Up Aquarium Co2 Atomizer System / Diffuser 12/16mm už tu na foru byl nedávno a prý se blbě čistí.
Já mám doma sera Flore a nejvíc se mu podobá ten CO2 BUBBLES COUNTER & DIFFUSER SET for aqua plants o3, případně bych šel ještě do podoných kde protéká voda a Co2 se s ní mixuje. Je to opravdu účinné.
jen to není difuzor ale reaktor, proto přesouvám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 13:01 Muž afinko [27] – CO2 Diffuser
Objednavam si JBL e701 externy filter a rozmyslam aky diffuser si k tomu kupit.
Co z tychto by ste doporucili?
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…

Ide mi hlavne o co najefektivnejsie rozpustenie CO2, ceny su v rozmedzi 230 do 500 KC vratane postovneho.
Dakujeeem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Vidím to podobně. :-)
Ta poznámka o "realitě" se týká spíš velmi frekventovaných prohlášení (ne vašich! :-)) o obsahu CO2, přičemž podkladem pro taková prohlášení jsou obvykle chybná data - pH a (údajná) UT. (V nádržích bývá obvykle výrazně méně volného CO2, než si lidé "spočítají" podle Tilmanna. Ale to vy víte... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:20 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Abych byl upřímný tak mně ty hodnoty ani tak netrápí. Měřím to spíše jen pro klid duše. Dávkování jsem už tak nějak odhadl takže jsem docílil stavu kdy se vlk nažral a koza zůstala celá (rostliny rostou slušně a ryby prosperují) :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Njn, právě - alkalitu... Ale výsledek by neměl být nijak daleko od reality. Snad. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:12 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Já to mám jen na "prvopohledovou" orientaci. Jinak si hlídám hlavně pH (elektronikou) a alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Jj, už jsem se na něj díval. Dost dobrý! palec
Jen ta "technologie" mi nesedí. :-O (Čidlo naplnit vodou z akva a přidat indikátor... hmm To jsou pak výsledky "+-autobus"...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:51 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
A já tenhle www.ruwal.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:24 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Myslím, že dotyčný Vám to odpustí :) . Permanentních testů jsem vyzkoušel několik a nejlépe mi funguje jeden z nejlevnějších a to od Rataje (Ruwal). Na výrobu testovacího roztoku si netroufám stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Permanentním testem myslím tu plastovou nádobku; testovací roztok si vyrábím sám. :-)
Ta moje nádobka je konkrétně od fy. AZOO. Svého času jsem ji dostal a je trapas, že už nevím, od koho... hmm (Dotyčnému se tímto omlouvám! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
I já mám za sebou leccos, ale "fajfka" je "fajfka"... :-)
K tomu permanentní test CO2 (nemám ho od vás?! ;-)) a už to frčí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:04 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Taky jsem po všech možných fiškuntáliích skončil u Vámi popsaného systému. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 21:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
Přes keramickou patronu dostaneš do vody tolik CO2, kolik potřebuješ. Jestli ti koukání na bublinky vadí, můžeš difuzor skrýt. Měl bys ho ale umístit tak, aby ti proud vody tyto bublinky strhával. :-) (Z toho taky vyplývá potřeba proudění vody v akva nešidit. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 21:51 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
nevím, ale je to pro mě lepší, než koukat na bublinky v akva, ten cigaretový filtr se brzo zanesl a difuzor se mi nezdál dost účinný, potřebuji do té vody dostat dost CO2, kvůli vyšší purfraci. Tohle řešení jsem měl v hlavě už od začátku, jen mi nevyšlo mé homemade řešení, tak ze vzteku jsem koupil toto, je to dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 21:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
A kolik tak asi za rok ušetříš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 21:36 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
no já chtěl využít toho externího filtru nejen k filtraci ;-) , až jestli pořídím bombu, tak ještě ušetřím, bude menší spotřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 21:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
...pokud vím, tak Amano používá klasické difuzéry s tabletou?...
Právě! :-) V jednoduchosti je síla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 21:11 Muž matlala [798] - Rostliny
No už funguje, kvůli hluku ale šel do skříně, nechal jsem to tak, když jsem to zkusil přehodit, strašně hrkal-plast o plast.

Jinak pokud vím, tak Amano používá klasické difuzéry s tabletou? Nebo jsem ještě viděl spirálové? Vnější ale nepoužívá, a nevím, že by prodával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
Mrkni, Peťo, čím rozpouští CO2 ve svých nádržích Amano. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:10 Muž matlala [798] - Rostliny – Sera CO2 reakor
Přidám se s dotazem.
Dnes mi došel objednaný Sera Co2 aktivní reaktor a mám dotaz k umístění rotorů. Může se s tím ovlivnit menší hluk (míchání vody a CO2-přenos na skříňku), Jsme ten reaktor rozebral jak došel, abych ho prohlédl a nevím, jestli ten horní rotor nemá být naopak, ovšem na fotu na webu (akvarista.cz), obalu i v návodu je rotor takto.
rybicky.net/nadrz/10574/187.jpg

napadlo mě, jestli by ten horní rotor nebylo vhodné otočit výřezy nahoru. Moc mi neleze do hlavy jestli by to pomohlo a vypouštět z toho vodu zabere tak 10min, takže to nechci zbytečně rozdělávat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=801