Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:39 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tu je jeden z obrázkov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamilstrom
V tom odkaze sú obrázky ;-)
translate.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:27 Muž DrChila [243] Re: rybka1
Fotka k příspěvku Na spodek můžeš dát molitan hrubý aby to nějakou bublinku nenasálo a můžeš to mít za filtrem nebude se to aspoň tolik špinit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 17:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: rybka1
Jestli myslis Cerges CO2 reactor,tak vyroba je jednoducha(sam mam 3 v provozu) a byla popsana tady(bohuzel uz bez fotek) www.plantedtank.net/… a nejake video k tomu www.youtube.com/… ale jestli budes chtit,mohu ti to vysvetlit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Tu je vidieť tú rúrku a bublinky CO2
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Ono je to tak, najprv skusíme sklenený difúzor a zistíme, že sa rozpustí (z neho) možno 1/3 a tak začneme uvažovať, čo bude lepšie. Ak sa rozhodneme pre difúzer, tak zistíme, že nielen robí hmlu, čo je (aspoň pre mňa určite) na nič, pretože nám ide práve o ten pohľad na akvárium, čistá až priezračná voda a hlavne rybky a ich krásne vyfarbenie. No a práve táto hmla nás o to oberá. Naviac tieto atomizéry potrebujú pracovať pod vyšším tlakom a niekedy si to odnesú hadičky, opakujem niekedy. Nakoniec sa dostaneme k reaktoru. Pre mňa naj riešenie.Rozpustí sa 99,9% CO2, pracujú na nízkom tlaku a hlavne z nich vychádza voda obohatená o CO2. Na rozdiel od ostatného sa to deje mimo akvária a to je ďaľšia výhoda. Najväčšou výhodou je u nich to, že dokážu zasobiť CO2-jkou i objemom väčšie akvária (hovorím o akváriách od 300-500L
Takže: Ak máš ten vodný filter, tak si kúp spoje na neho a na hadice, kúpiš aj v zahradkárských potrebách, alebo supermar... Tesco má zelené. Odšrubuješ hlavu a tu ti treba od vrchu ku dnu filtra nalepiť plastovú rurku. Nech je dlhá tak 1cm od dna. CO2 sa tlačí na vrch a my potrebujeme, aby voda odtekala spodkom. Nič ťažké.. Niektoré plastové rúrky o priemere 3-4cm tam idú na tesno, tak ani lepiť nebude treba. Takže otvoriť, šublerov pomerať priemer a kúpiť trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:11 Muž rybka1 [178] Re: DrChila
Nic som este nekupoval.najprv sa poradim kym nieco kupim.a miesta mam vedla skrine tolko ze tam mozem aj z 200l sudu zrobit reaktor,takze toto ma netrapi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Ak ti to nejde, tak nekaz slovenčinu, je to prosba :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:54 Muž DrChila [243] Re: rybka1
Víš préčo to robí hemlu? protože někteří lidi tam toho dávají strašně moc. Toho CO2. A víš co je na tý mlze nejlepší? že sou to tak malé bublinky že se rychle rozpouští. S vlastním reaktorem nebudeš mít možná mlhu ale zabrané místo ohyzdnou věcí pod akvariem :).
Koukni doma co tam máš za trubky pošli sem fotku materiálu co jsi našel a mi poradíme ako to složiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:46 Muž rybka1 [178] Re: DrChila
Difuzer nechcem z toho dovodu-co som videa pozeral tak v akva bola s toho hmla.to sa ji nepaci,preto riesim toto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:27 Muž DrChila [243] Re: rybka1
Když se rozhlídneš po youtube tak je tam sousta návodů jak to vyrobit. Někdo to má uvnitř s difuzorem jak to je u tebe někdo to má pouze otočené tak aby vzduch respektive CO2 stoupalo ale přitom když jede filtr tak ten filtr tam pořád honí ty bublinky vtok do nádoby nahoře a výtok vespod nádoby. A někdo šikovnej by si tam dal i atomizér.
A nejvíc šikovnej člověk obětuje cca 600kč a koupí vnější difuzer který nezabere místo nevypadá hnusně. V odkazu jsou difuzery.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Jinak CO2 se tam dá přivést navrtáním a pak vložení buď to spojky na vzduchovací hadičky (popřípadě silikonem objet dokola) nebo obyčejnou silikonovou hadičku a oblepit silikonem.
A jestli to bude dostačující na 450L, ano bude pokud budeš používat CO2 z bomby(a né kvasnice) a budeš mít v akvariu dobře proudící vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 14:02 Muž rybka1 [178] Re: kus
Nemal som to nikdy v ruke,a nevedel som jak tam priviest co2.bude to dostacujuce na 450l? Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 13:42 Muž kus [200] - RostlinyRe: rybka1
spíš nechápu, co je na tom k nepochopení a co chceš vlastně poradit. Já jsem kupoval tady z toho obchodu, kdysi dávno už, www.rostlinnyolej.cz/…, místo toho odvzdušňovacího knoflíku jsem nalepil transparentní brčko a na to nasadil hadičku od CO, dovnitř biomolitan na upravený trubce na instalaci el. kabelů celej filtr napojil na hadici vnějšího filtru a fachčí to už několik let. Večer když tak dodám fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:20 Muž rybka1 [178] Re: DrChila
Neviem kde tam nieje otazka????:-) potrebujem vediet kto by mi poradil s tym reaktorom,proste kto to ma tak zrobene a poradi mi.co je natoj nejasne??:-):-)

m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:50 Muž DrChila [243] Re: rybka1
No já nevim buď sem málo inteligentní a nebo tam nemáš otázku na co se ptáš:-D ačkoliv tam máš 2x otazník tak ten to moc nezachrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 10:13 Muž rybka1 [178]
Vedel by mi niekto poradit,respektive kto ma zrobeny reaktor z potrubneho filtra na vodu??mam 450l akvarium a filter tt ex 1200 plus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:18 Muž Robo [45] Re: jmalyska
Zanesený není. Jednou měsíčně protahnu hadice tou štětkou a atomizer ponořím do sava na půl hoďky. Je to divné, ze začátku to šlo krasně a po poslední výměně bomby a praskleho počitadla to moc nefunguje. Teda nefunguje, DC je světle zelený, ale těch bublin pi akva poletuje nějak málo než před tím. Možná že se to co2 dobře rozpouští a není jich tolik po akva. Zaráží mě, když rano pustím co2 tak bublinky v počítadle litaj tak vzteklé tak 8b/s. To je jasné, protože je systém nenatlakovany, ale když se natlakuje tak to klesne na 1b/s což jsem zjistil dnes ráno. Když tohle udělám přes týden a jdu do prace tak to probíhá asi stejně, ale s tím rozdílem, že když přijdu z práce tak to jde 3b/s tak jak potřebuji. Je možné, že se během dne ten tlak upraví tak jak to má být nebo je něco špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: Nasadit půjde. Ale dokáže váš burčák natlakovat cca 3 bary, aby tento atomizér protlačil? To je dobrá otázka :-O Ono to nie je ako keď pripojím hadičku na výstup filtra a podtlak berie vzduch :-) Takže prv ako by sme skúšali tento atomizér zapojiť do hadice filtrácie, by som mal skúsiť pripojiť hadičku CO2, ponoriť do vody a čakať, či začne aspoň bublať alebo skôr začne niekde fučať fľaša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
...Je ho vôbec možné nasadiť na burčiak?...
Nasadit půjde. Ale dokáže váš burčák natlakovat cca 3 bary, aby tento atomizér protlačil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 22:51 Muž jmalyska [167] Re: Robo
Velký tlak ze začátku dokáže ventil otevřít více než je nastaveno a až tlak poklesne, vrátí se zpět.
Pak mě ještě napadá, že difuzor/atomizer je zanesený mazivem, co je v trubkách za filtrem. Já si trubky čistím malou kominickou štětkou cca co 3 měsíce a v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 22:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Podľa mňa sú to tie isté, ja som zase kúpil tu: www.ebay.ie/…
Ale ešte sme ho nenasadili - a preto píšem: Je ho vôbec možné nasadiť na burčiak? Keď nad tým premýšľam, pri odpojení fľaše (výmena, či na noc) by filter tlačil vodu hadičkou do fľaše. Spoliehať sa na spätný ventil sa mi zdá riskantné... Tak by to šlo asi len bez nočných prestávok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 22:17 amrtin Re: Jjapan
Já cig.filtr používal doteď,nebylo to špatný,ale chtěl jsem docílit vypínání co2 na noc a tak přes noc (i když burčák samozřejmě pracuje pořád) se nevíří do celého akva,ale shromažďuje uvnitř rampy,odkud uteče ve velkých bublinách. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:47 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
Já to mám úplně stejně jak ty v jednom akva a místo jehly jsem jen do hadičky vložil cigaretový filtr. A facha to nádherně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 19:33 Muž Robo [45] Re: jmalyska
Důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:55 Muž jmalyska [167] Re: Robo
Zkus vyměnit jehlový ventil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:32 Muž Robo [45]
Mám dotaz ohledně externího atomizéru a konkrétně tohohle který jsem si koupil na Čínském eshopu www.tmart.com/… na obrázku je úplně stejný jako tento www.rostlinna-akvaria.cz/… ,ale když mi přišel není na něm ta bílá nálepka. Zatím fungoval dobře rybky si plavaly jak v sodovce, ale poslední dobou je těch bublin míň a míň. pouším do něj 2-3 bary. Vždy když přidám na jehláku o trošinku více tak se vyvalí obrovské množství jemných bublinek a postupně to slábne až nejsou skoro vidět jedině z blízka. Takse ptám jetoen z rostlinných akva jiný nebo kupují ten samý. Jinak DC ukazuje světle zelenou a ráno je tmavá takže to asi funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2014 15:06 amrtin Re: DrChila
Děkuji pivo ,tu jehlu si seženu,to nebude problém ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:01 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jamajcan
Jasne,ja to nijak nehanim,sam jsem ho chtel do 80L,ale nemuzu ty mikrobublinky vsude kolem,tak jsem sel nakonec do keramickeho disku v sani filtru na 80L to staci.Jinak uzivam ty Cerges reaktory na 160L mam jeden na output z filtru a na 410L mam dva,mel jsem je taky na filtrech,ale tim jak klesal prutok tak se menil nabeh CO2,tak jsem udelal samostatny okruh pro CO2-sani,pumpa z needle wheel impeller,dva reaktory+ventury,vytlak zpet do nadrze,privod CO2 a ventury byly napojeny pred impeller pumpy,ale bylo to hlucne a bublinky se dostavaly pres reaktory a rampu do akva.tak jsem zrusil ventury a privod dal zpet do reaktoru a je to ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:56 jamajcan Re: Kamilstrom
Též si myslím,že se časem zanese baktériemi,ale koupel v Savu,určitě pomůže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Nekteri si na to tady ztezovali co vim a taky ze by se to casem nezanaselo? Videl jsem rez skrz timto diffuzorem,myslim ze se to casem muze zanest bakteriemi a jinym,jak jsem rikal uz jsem slysel lidi se ptat jak to cistit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:41 jamajcan
Ještě jednou,díky všem,kteří měli snahu poradit ahoj Už to jede,už to sviští.Myslím si,že jsem neměl v ruce moc,tak dobře fungujících Co2 mixérů.Jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 11:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
údržba? Tys ho asi v ruce neměl co? Není třeba vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2014 07:22 Muž DrChila [243] Re: amrtin
no buĎ zlepšení takové že by si to bublání dal k nasávání toho přídavného čerpadla a nebo aspoň inzulinovou jehlou dát do tý rampy když už. Inzulinová jehla je dlouhá cca 1,5cm ale strašně tenká. Velká hadička=velká bublina. Malá dirka jako ta jehla malá bublinka. Malá bublinka velká účinnost velká bublinka malá účinost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 02:48 amrtin
Fotka k příspěvku Tak jsem do "nově založeného"(výměna dna) akva připojil co2 z burčáku do rampy na přídavném čerpadle (Resun SP-900,viz foto),které je napojeno na spínací hodiny současně se světlem.Tak jsem zvědavej,jak to bude fungovat ;-)
Jestli toto má někdo vyzkoušené,máte nějaké připomínky,návrhy,zlepšení? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 17:57 Muž jmalyska [167] Re: Kamilstrom
Líbí :) Dokonce to mám na hadici před filtrem, takže skoro žádné bublinky nevidím, díky průchodu přes molitany a vatu ;)

EDIT: co se na tomhle nelíbí? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2014 16:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jmalyska
....mini bublinky po celém akvárku.....

A jak se ti to libi,jestli se muzu zeptat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 16:05 Muž jmalyska [167] Re: jamajcan
Ahoj, já mám doma ten větší, 16/22 a jeden 12/16 mi leží nevyužitý, nepoužitý. Můžu prodat.
Krásně rozpouští, daleko více než cokoliv jiného. Velká plocha, mini bublinky po celém akvárku, akorát je třeba větší tlak z CO2 bomby, cca 1,5x více než při jiných co2 reaktorech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jamajcan
Kdyz tak zkus tohle www.plantedtank.net/… jen nevim jestli sezenes takovy(nebo podobny) vodni filtr jinak ja to provozuji uz nekolik let uspesne,jednoduche,bez udrzbove a ucinne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:05 jamajcan Re: Kamilstrom
No uvidíme.Odešel mi DIY,mechanický difuzor/byl skvělý/,tak holt vyzkouším komerci.Jak se říká u nás,We will see :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:56 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jamajcan
Je to jen diffuzer na vytoku z filtru a diky kratke dobe na rozpusteni budes mit spoustu malych bublinek v akva(tzv.7UP effect) a taky udrzba nebude asi nejsnadnejsi.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 13:15 jamajcan Re: DrChila
Díky moc za reakci.Ušetřit nechci,jen mi šlo o účinnost.Každopádně,už je doma/cca.1min/ ahoj A´t se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:51 Muž DrChila [243] Re: jamajcan
osobně si ho chci koupit možná příští měsíc:) Já bych volil ano ber ho. Lepší než si kazit vzhled Difuzorem. Pokud chceš ušetřit kup si subcutální jehlu na inzulin. Jehladlouhá asi tak 1,5cm strašně tenká propíchni jí do trubky na vstupní straně do filtru a výsledek bude stejný:)
Ale musíš mít filtr na stojato jak to má správné být. Jinak hrozí nahromadění plynu ve filtru a popřípadě i jeho nefunkčnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:19 jamajcan
www.rostlinna-akvaria.cz/… Tenhle reaktor,ano,či ne?Moc děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 21:51 amrtin Re: rybka1
:-D mám to jištěný,neboj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 21:03 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Len aby si mal kde byvat :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:29 amrtin Re: rybka1
Tak pokud je zapojená jen přímo na lahev s burčákem,tak taky ne,ale tohle je rozdvojkou spojený se vzduchem od motorku.A ještě to vydává takovej slabounkej zvuk,takový prdnutí :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:21 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Ja som tiez pouzival tu odsavacku no toto sa mi nedialo:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2014 20:12 Muž fido16 [631] Re: jmalyska
Na budíku mám nastavený průtok 8 L/min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2014 18:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
jmalyska napsal: Jinak, jaké nastavení +- máte na bombě?

Rikal bych spis lahev, ale pokud jde o bombu, pak to zalezi na tom, jak daleko a jak slozite se od ni potrebuju pred vybuchem dostat smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:49 Muž jmalyska [167] – Atomizér
Mám zakoupený Atomizér na hadici 16/22, a 12/16 se mi válí doma nevyužitý, kdyby někdo měl zájem, za 500kč je váš, nepoužitý. Jinak, jaké nastavení +- máte na bombě?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=601