Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2021 22:52 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
Tak teď ti rapidně sníží proud siporak který se ještě bude ucpávat a nabalovat na sebe další bordel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2021 20:34 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2021 20:31 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
Pro změnu reaktor podobné konstrukce jako Profiplants, ale naládovaný válečky Proč to tam máš vždyť ti to musí brzdit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2021 17:13 Muž Lojza007 [1212] Re: Buldr
Ono tam to CO2 očividně bylo, jinak by to za ty dva týdny bylo hodně vidět, ale problém mohl být v menší rozpustnosti (tvrdší voda) nebo než se to uštěrchalo, tak tam toho mohlo jít míň. Nevypadalo to zavzdušněně, ale ten reaktor není celý průhledný, tak někde bublina mohla být.
Nebo to nějak nesedlo té Dennerle náplni v dropcheckerech a než jsem stihl koupit na zkoušku jinou náplň, tak se to vzpamatovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2021 16:34 Muž Lojza007 [1212] Re: Buldr
V tuto chvíli žádný lepší vysvětlení opravdu nemám, hlavní je, že to funguje, ale docela by mě zajímal důvod. Jenže ten asi nepůjde zjistit bez detailního rozboru vody před a po. Problém mohl být klidně v dočasné změně kvality vody, ve Vyškově je několik zdrojů vody a místo povrchové nám mohli na chvíli pustit tvrdou z vrtu nebo to namíchat a zrovna jsem při té příležitosti třeba měnil vodu v akváriích, obvykle měním v rozmezí asi hodiny nebo dvou.
Je trochu škoda, že nejde pouštět míň bublinek, ale zas je to bez hadičky do akvária a ten vnitřní atomizér navíc hnusně pištěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2021 12:10 Muž Lojza007 [1212] Re: jab63
Tak zajímavý vývoj situace, aniž bych cokoliv změnil, oba dropcheckery zezelenaly. Sice pořád musím pouštět hodně bublinek, ale ukazují normální stav. Skoro to vypadá, že cca dva týdny trvalo, než se ta voda nasytila líp rozpuštěným CO2 a pak to teprve začlo reagovat. Líp si to nedovedu vysvětlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 13:09 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Lojza007
To zkoušení s přemístěním dropcheckeru do různých částí akvária může být hodně poučné. Taky to vyzkouším. Bude to chtít ale vždy pár hodin než se případné změny projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 12:30 Muž Lojza007 [1212] Re: jab63
Vždycky jsem měl vnitřní difusor nebo atomizér u zadní stěny uprostřed, aby to rampa roznášela co nejvíc a dropchecker přímo u přední stěny tak uprostřed vodního sloupce u boční stěny.
Teď jsem ho dal téměř k hladině a právě zkouším střed akvária (blíž k rozstřikovací rampě), jestli se to nějak změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 11:04 Muž 4Sima [1897] Re: Brodys
Musel bys ji pravidelně měnit každé dva až tři měsíce, Dennerle to má snad i v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:52 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Lojza007
Bubliny z vnitřního atomizeru ti mohly jít do dropu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:26 Muž Lojza007 [1212] Re: Brodys
Mně připadá zvláštní, že dokud jsem bublal přímo do akvárka, tak to Dennerle fungovalo perfektně. Jakmile šla barva příliš do světla, bylo to poznat na rybách i šnecích.
Každopádně zkusit jinou náplň je dobrý postřeh, to určitě udělám a třeba se to změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:17 Brodys Re: Lojza007
Mám podobnou zkušenost,drop s Dennerle. Asi 3 měsíce zelená a od jisté chvíle modrá max tmavě zelená. pH,ale nízké,tak to raději neřeším......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 09:57 Muž Lojza007 [1212] Re: 4Sima
Polohu už jsem změnil asi 3x, ale bohužel jinou náplň nemám, to teď nemůžu vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 09:40 Muž 4Sima [1897] Re: Lojza007
Tyto problémy s dropcheckery se tu objevují často. Možná by stálo za pokus dát do akvária dva dropcheckery s odlišnými naplněmi. A pak zkusit porovnávat, měnit místo zavěšení dropcheckeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 08:52 Muž Lojza007 [1212] Re: jab63
Jenže já jsem v něm tu kapalinu vyměnil a je to kapalina od Dennerle, jak píše Buldr, má velký zpoždění, ale doteď to fungovalo spolehlivě.
Otočit to chci na zkoušku proto, že mi dropchecker reagoval i při desíti bublinkách za minutu, proto jsem koupil druhý reaktor do 120L a při té příležitosti otočil ty hadice. A od té chvíle temno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 00:13 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Lojza007
Otočení průtoku je nelogické ale chápu, že to chceš zkusit. Raději bych laboroval s tím dropem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 23:18 Muž Lojza007 [1212] Re: jab63
Je to zvláštní, ale bez CO2 jsem měl pH 7.2 a podle VAKVY má být dokonce vyšší. Ale já teď měřím dlouhodobě 6.8. Navíc už to tak jede týden a kdyby se do akvárií nedostávalo CO2 vůbec, už by to mělo být poznat.
Kdyby to nebyla tak mokrá operace, tak už jsem ty hadice na zkoušku otočil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 22:18 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Lojza007
pH se snížilo ale DropCh nereaguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 21:47 Muž Lojza007 [1212] – Reaktor Profiplants
Mám takový zajímavý problém, vyměnil jsem vnitřní difusor za reaktor od Profiplants. No a od té chvíle je dropchecker skoro modrý. Pro představu v menším 120L je to minimálně 2b/s. Zkusil jsem pootočit rozstřikovací rampu, aby tolik nečeřila, nepomohlo. Voda je celkem měkká. Vyměnil jsem i náplň dropcheckeru a furt nic. Na druhou stranu by mělo být nižší pH, běžně je 7.2, teď měřím 6.8.
Co je asi nejzvláštnější, při první instalaci jsem otočil hadice a dropchecker reagoval normálně, ale podle pana Mithofera pak jdou bublinky CO2 do akvária.
No a takto divně se chovají oba reaktory.
Nemáte někdo podobný zkušenosti? Případně co ještě zkusit, aby dropchecker zezelenal? Pořád mám obavy, že to nefunguje správně a do akvárií se dostává málo CO2. Naštěstí 120L teď obývá jenom pár šneků, tak se s tím dá celkem dobře experimentovat a otrava nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2021 16:49 Muž jarovo [1695] Re: Brodys
Fotka k příspěvku Tu máš manometer so stupnicou v baroch, stačí to len porovnať.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 16:04 Muž Lojza007 [1212] Re: Brodys
V článcích je to tady někde popsáno, cca 20cfh je asi 3bar. Případně se dá ten budík vyměnit za nějaký, který bude ukazovat bary, v nabídce ho má třeba Rataj nebo se dá sehnat u plynařů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 15:36 Brodys Re: vaclav
Máš pravdu, špatně jsem kouknul, myslel jsem, že 0-10 bar patří k černé stupnici. V tom případě lze tlak jen odhadnout, když to měří průtok.Pustil bych to teda co nejmíň tak, aby to bublalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2021 12:46 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Na těchto redukčních ventilech nejsou na stupnicích bary červená je průtok v l/min a černá cfh je cubic foot per hour, česky krychlová stopa za hodinu. Převod 1 CF = 28 litrů, takže 1 CFH = 28 litrů/h = 0,47 litrů/min. Takže celá stunice je 0-10 bar. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2021 09:30 Brodys Re: ploutev
To je takový redukčák na sváření, tebe zajímá černá stupnice,bary. Tam stačí ten 1, maximálně 2 bary. 2 se dávají při atomizéru. Snad to tam nějak nastavíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 00:22 Muž ploutev [0] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Tady je stupnice.Kolik na té ?černé nebo červené?stupnici by jsi teda nastavil podle tebe a tvých zkušeností. Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 23:52 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ploutev
Tlak bude na minimum jen podle počítala bublin. Čím menší tím se reguluje lépe. Tady jde co2 rovnou z hadičky do vody, jestli se nepletu. Takže jen pár těch malých čárek bude stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 23:24 Muž ploutev [0] – Ista reaktor
Ahoj,koupil jsem si tenhle externí reaktor www.rostlinna-akvaria.cz/… .A nevím jaký výstupní tlak na co2 bombě mám nastavit.Původně jsem měl nerozebíratelný atomizér a podle rady v Brně ve
S :-) klorexu jsem měl na ten atomizér nastaven na ca.25 (černá stupnice).
Nový reaktor prý neklade takový odpor tak kolik nastavit 15 (černá stupnice)?dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 20:26 Muž Kikos [5] Re: vaclav
Díky moc za rady, myslím že tak ze dvě výměny vody a KH půjde dolů více, barvu Dropu mám takovou středně zelenou, tak uvidíme snad to bude Ok. Ten rektor a vše kolem makal na jedničku skoro půl roku aniž bych na to sáhnul a teď problém. Budu pátrat dále - díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2021 19:56 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
Čím máš nižší KH tím lépe se CO2 rozpouští neboli nepotřebuješ tolik plynu. Abys měl optimální obsah CO2 mělo být čidlo světle zelené. Proč se ti zavzdušňuje reaktor to netuším, pokud se pamatuji tak jsi s tím měl potíže už před tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 19:49 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Joe
Je to ale směs, a ne čistá osmotická voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 18:02 Muž Joe [9] Re: vaclav
plati vobec tilmanova tabulka pri miesani s RO vodou? Na akva.sk bola svojho casu celkom plamenna diskusia ci tilman plati alebo nie pri RO vode, pripadne pri pridavani preparatov ovplyvnujucich pH.

edit: doteraz v tom nemam jasno, preto sa pytam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 17:59 Muž Kikos [5] Re: vaclav
Právě že KH jsem dostal dolů jelikož tady máme děsně tvrdou vodu (a tahám to postupně níž-mám RO chvilku), delší dobu mám velký otazník ohledně reaktoru jak rozpouští, Drop.Ch. je ale zelený - zkusím vyměnit kapalinu. Má to prosím tě nějaký vliv na to zavzdušnění reaktoru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 16:37 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
Podle kalkulátoru je tvůj obsah co2 53mg/l takže něco z toho měření není správně. To KH je dost vysoké nezvýšilo se ti od posledně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 12:30 Muž Kikos [5] Re: vlka
No omydleno mám, ale nasávání vzduchu netuším jak poznat, kde by byl špatný spoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 11:51 Muž vlka [3456] Re: Kikos
Pak ti nezbývá nic jiného, než překontrolovat všechny možné spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 11:04 Muž Kikos [5] Re: vaclav
Fotka k příspěvku No to se omlouvám, určitě nic netajím :-) Foto nedávám protože od srpna žádná změna a voda tedy takto pokud to pomůže vyřešit moji otázku :-)
NO3 - 15, NO2 - 0,0, GH - 9,0, KH - 7,0, PH - 6,6, CL - 0,0, Drop.Ch. - zelený
Vodivost - 285 PPM
Pro jistotu přiložím foto Reaktoru, zda není chyba někde tam i když 1/2 roku to běželo bez problému. Někde jsem četl, že to může nasávat vzduch z špatně utěsněného rozvodu, nebo vzduch ve špatně naplněné lahvi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 23:47 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
To by problém být neměl ale jsi poměrně skoupý na informace, fotky jsou ze srpna a nějaké měření nebo něco o vodě zapsané nemáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 22:38 Muž Kikos [5] Re: vaclav
Ne bomba OK tlak v pohodě jen jsem začal používat RO :-( to by snad nemělo mít vliv nebo se pletu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 20:55 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikos
Nedochází bomba a vodu máš stejnou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 18:41 Muž Kikos [5] – Zavzdušňování rektoru po 1/2 roce
Pánové (dámy) :-) po 1/2 roce bezchybného provozu, se mi začal zavzdušňovat reaktor, nevíte, kdy by mohl být problém ? Odvzdušnění musím dělat po 1 dni. Na celou sestavu jsem nesáhnul, ani s tím nic nedělal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 15:03 Brodys Re: kralas
Chtěl jsi radu,ale žádnou nepřijmeš, tak nechápu o co ti jde. Hold si ušetřil a místo sypání popela na hlavu nesmyslně kopeš kolem sebe. Tady tě ovšem za hloupost po zádech nikdo plácat nebude coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 11:05 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Po testu, KH 6, pH6,7 - 7,0. 3b/s.
Tak tomu ani sám snad nevěříš. Ty máš po 9 hodinách vypnutého co2 tak velký jeho obsah od 18 do 36 mg/l Už jen ten ohromný rozdíl v obsahu CO2 by tě měl varovat, že to měření je trochu špatně. Kapkový test je silně orientační, a hlavně u CO2 je každá desetina PH ohromný skok v jeho obsahu. Pokud se rozhodneš pro PH kontrolér tak upřímnou soustrast martýrium se sondami ti nepřeji, ale kdo chce kam pomozme mu tam. Nonstop jet nechceš a doporučuji snížit KH na 2-3 nebude se ti zavzdušňovat reaktor on nestíhá, protože máš moc vysoké KH a CO2 se hůře rozpouští. :-)
Edit: Ten drop checker máš plný vody tak ti měří špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 09:06 Muž kralas [12] Re: vaclav
Fotka k příspěvku vaclav napsal: Problematice CO2 nerozumíš navíc nic o své vodě nevíš, co ale víš přesně je to, že ten reaktor je špatně. :-)
Jak to je s tím výkonem filtrů nechápe zřejmě jen Brodys.
Svítím 14 hod. CO2 od 5-20hod(15hod)ph nestoupne k původnímu. Dokládám foto dnes ze 7hod ráno. Drop checker zelený(a to je jak víme opožděný údaj o nějaké hodiny) takže s tímto nesouhlas. Po testu, KH 6, pH6,7 - 7,0. 3b/s. Dle tabulky vše pořádku.
Počítadlo bublin JBL, náplň gel do počítadla.
Čemu je ještě tedy potřeba rozumět a vědět o své vodě krom těchto údajů ohledně CO2?
Nemyslím si že tomu nerozumím.
Teď názor na reaktor po týdenní zkušenosti: 1.každý den je potřeba odvzdušnit(to jsem věděl)
2.Dávkování 3b/s (před tím 2,sodovka ale možná zkreslovala, taky už vím)
3.Průtok max 1000L/h uváděný v tabulce profiplants u mé velikosti není pravdivý.
A z té tabulky jsem před koupí vycházel. Proč bych měl kupovat verzi X/XL jak tu píší někteří, která uvádí průtok 3000-3300L/h, když takový průtok zdaleka nemám? Ale čtu tady od Brodyse něco o slabém turbu a těžkém autě. Tak buď je ta tabulka pravdivá, nebo není. Pak je tedy potřeba, aby profiplants uvedli, že ty údaje o průtoku v tabulce nesedí, kupte si verzi X/Xl. Já ten přiškrcený průtok mám s bídou
800L/h. Pro Brodyse: ber že to tak je a nespekuluj, děkuji ;-) :-)
4.Reaktor si nechám. Hodnoty jsou v pohodě i přes tmavě zelený drop checker. Plánuji koupit pH kontroler. Někdo mi ho zde doporučoval, pak by mělo být po spekulacích.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 22:40 Brodys Re: Buldr
Tomu věřím, já ale naopak myslím, že kritik má naopak velký průtok na malý reaktor...... tudíž, že je lepší koupit větší reaktor klidně i na malé čerpadlo a ne spekulovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 22:36 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
Když jsem s CO2 začínal měl jsem v akváriu vlepený v rohu trojúhelník a každý den jsem do něj fouknul co2 ze sifonové lahve. Koukal jsem, jak se v něm plyn postupně rozpouští, později jsem to měl už udělané i na lahev. Takže žádné čerpadlo jsem nepotřeboval. Je to ale o tom jak měkkou nebo tvrdou používáme u té měkčí stačí slaboučké čerpadlo a malý reaktor u té tvrdší je to obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 22:03 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: kralas
Docela mě zajímalo kde je problém. Zatím mě při čtení příspěvků napadlo co se píše v popisu reaktoru: Při výběru reaktor alespoň o 25% naddimenzujeme. Je vždy lepší namontovat k systému CO2 3x výkonější reaktor, než o 10% poddimenzovaný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2021 21:30 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kralas
Nehádej se, hrncové filtry klesají časem na 1/2 až 1/3 udávaného výkonu. I počítání bublin je celkem dost nepřesný údaj záleží, co máš za počítadlo a jakou náplň v něm. Ty CO2 na noc vypínáš i kdybych předpokládal že svítíš 12 hodin tak je skoro polovinu dne CO2 vypnuté a za tu dobu ti pH stoupne k původnímu a ty se ho pak snažíš zase vrátit spět na nějakou rozumnou hodnotu. Problematice CO2 nerozumíš navíc nic o své vodě nevíš, co ale víš přesně je to, že ten reaktor je špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 21:05 Brodys Re: kralas
Hele mě to nebaví, nejen já se ti tu snažím poradit a ty si pořád jedeš svoje a nejsi schopný pochopit, že jsi koupil 1.0 v turbu pro 5ti členou rodinu s nadváhou a řešíš vysokou spotřebu. Tak si zasaď lípu a rozpouštěj si to přes to svoje dřevo smich Nazdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 21:01 Muž kralas [12] Re: Brodys
Vzal si to pěkně hopem. Jedno video má docela dost minut na to abys to stihl.
A nedočetl jsem se ten případný další tvůj argument, když už jsi mě tedy napadl že neříkám pravdu ;-)
Edit: A jaký má tedy reálný výkon? Víš nebo hádaš? To zřejmě víš ty. Píšeš 1500 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 20:53 Brodys Re: kralas
Díky za tipy, zhlédnuto, teď si na řadě ty s doporučeními palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=51