Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
měla jsem i neonky obecný a ty podle mě hejno tolik nedržely.
Abych se vyjádřila k rozpoutané debatě - v akvárku žádný predátory nemám, největšími rybami jsou dva samci tetry císařské. Akvárko sice nemám moc objemné, ale docela dlouhé a neonky se neustále drží v jedné části, kde jsou ostatní, nejsou rozprchlé po celé nádrži. Mám je v tomhle akvárku víc jak půl roku a takové chování pozoruju celou dobu, jestli někdo chce rybky co jsou pořád vidět, tak je dohle dobrá volba (i v nádrži kde mají hodně rostlin a mají se kde schovat).
Když je tu řeč o modrých neonkách a jejich chování, tak by se tu měli vyjadřovat ti co s nimi mají zkušenost a nemíchat sem neonky obecné
...ty moje modrý neonky se drží pořád u sebe, i když ne v pevným hejnu, ale neustále jsou uprostřed nádrže ve volným prostoru...
Mám stejnou zkušenost.
rybicky.net/fotogalerie.php… určitě bych nikomu nedoporučoval chovat skaláry nebo terčovce v 40cm na výšku a jsou takový tady já je mám 100,,50,,50cm
![ahoj](../obr/s/01.gif)
Pokud by to bylo 40cm vody, tak bych do toho šel, ale jelikož je prvotní dotaz od uživatele petr68(a předpokládám, že na to narážíš), který má akvárko těch 40cm vysoký komplet, tak tam ty skaláry taktéž nedoporučuji. Jako týrání bych to snad ani neoznačoval, ale ta ryba tam nevynikne tak, jako ve vyšším akvárku.
![:-)](../obr/s/02.gif)
Viem, že je hejnová ryba, ale v jednom Vašom príspevku ste napísal, že neonky sú stále spolu, v druhom zas, že sú pokope najmä vďaka skalárom. Lenže ako chovať skalára v 40 cm vysokom akva bez toho aby ste ho týral?
Neónky červené sú po mojom akva väčšinou rozpŕchnuté, viem o nich, že stály kŕdeľ držia iba keď je v akva predátor. Drahoša som sa pýtal preto, lebo svoje tvrdenie o tom, že neónky držia stále pokope neskôr poprel, chcel som pochopiť jeho pohľad na vec
![;-)](../obr/s/03.gif)
.
Neonky za hejnový rybky považuji a ty skaláry k tomu kompaktnějšímu hejnu přispívají. Když v akváriu ty přirozený scháněči do hejna nebudou, tak bude záležet na velikosti nádrže a množství těch neonek. V menším akváriu nebudou neonky tvořit hejno tak dobře a budou jakoby roztřelený po nádrži, jako ve větším, kde jich může být daleko více a to hejno bude pravděpodobnější.
OT
Váš príspevok znel:
Drahoš . napsal: já nenutím nikomu skalára já jsem poslal fotku jak jsou neonky hej-nová ryba jak se drží při sobě
Ja som reagoval:
Sera napsal: To sa stáva iba zriedka, nebude to tým, že sú v akva nové, alebo, nič v zlom, skalármi?
Roman moju teóriu potvrdí.
Vaša odpoveď:
Drahoš . napsal: tak tak Romane svatá pravda
Čo teda platí? Sú neonky hejnová ryba, alebo za to môžu skaláre?
tak tak Romane svátá pravda
![palec](../obr/s/18.gif)
Je to přesně tak jak píšeš, ty neonky kolegovi drží to pěkný hejno díky přítomnosti těch predátorů, před kterýma mají respekt a tudíž větší potřebu se shlukovat do hejna.
![Fotka k příspěvku](../k/forum/n/408205.webp?a=1336315730)
Parmička siamská: Súhlasím, mám síce len dve, ale aj na tie sa dobre pozerá, ako sa preháňajú po akva. Parmičku siamskú mám aj na grafickej hlavičke webu.
Tetra neónová: To sa stáva iba zriedka, nebude to tým, že sú v akva nové, alebo, nič v zlom, skalármi?
Ja nepíšem, že spolu nemôžu byť. Ja iba píšem, že to neodporúčam, pretože niekomu to funguje, niekomu neónky zo dňa na deň miznú. A ešte k tomu by som chcel vidieť 40 cm vysoké akva so skalármi
![no](../obr/s/21.gif)
Neonky se skalárama býti můžou. Je jenom potřeba dodržet nějaký jednoduchý zásady a to, aby neonky v akváriu byli před skalárami a byli tzv. domácí. Nově příchozí skaláry, pokud jsou mladý jedinci, potom s nima vpohodě rostou a nědělá to žádný problém.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Chovanie rýb záleží nielen na druhu a prostredí, ale aj na osobnosti ryby. Niekomu sa môžu P. simulanis držať v kŕdli a v inom akváriu s rovnakými podmienkami nie. Všeobecne však platí, že neonky držia stály kŕdeľ iba ak je v akváriu predátor, napr. skalár, ale to neodporúčam. Od žiadneho druhu rýb ale nečakaj, že budú plávať stále spolu. Akvaristika je práve o metóde pokus - omyl, až napokon na to prídeš. Skúšaj, chybami sa človek učí.
![:-)](../obr/s/02.gif)
ty moje modrý neonky se drží pořád u sebe, i když ne v pevným hejnu, ale neustále jsou uprostřed nádrže ve volným prostoru (oproti galaxkám který mám pořád schovaný v kytkých), je to pěkná podívaná.
Jak tady na fotce
rybicky.net/nadrz/13066/1.jpg ale teď už jich mám víc
Jejich krása vynikne právě v tom hejnu. Samozřejmě, že když bude v akváriu světlejší dno, tak ta výraznost nebude taková, jako v nepřesvětleném akváriu s tmavším pozadím.
červenoústky jsou pěkné ale mam strach že mi v akvarku zaniknou protože mají takou průsvitnou barvu
a združují se ty modré neonky ve stálém a pevném hejnu?
![;-)](../obr/s/03.gif)
a já mluvila o modrých neonkách, jsou měnší než obecné, ty moje mají maximálně 3cm, ale ani to ne, většina je menší, razborka trpasličí je ještě menší, Hengelova taky není zrovna velká
![ano](../obr/s/05.gif)
Přesně tak, já taky jěště neviděl 5cm neonku ale tak maximálně 3cm. Psal jsem to tak protože to tak psali v atlase.
![:-D](../obr/s/06.gif)
Jo, a myslíš že bych tam mohl dát jěště 4 cichlidky ramirezové?
![:)](../obr/s/16.gif)
Takto vzrostlé neonky jsem už hooodně dlouho u nikoho neviděl (myšleno obecné) a totéž platí o razborkách. Řekl bych, že běžná velikost je kolem 3 cm.
ale neonky a razbory mají obě 5cm
![:-D](../obr/s/06.gif)
víc menších
![;-)](../obr/s/03.gif)
Toto jsem nepochopil
![hmm](../obr/s/20.gif)
, znamená to že jich tam mám dát více nebo méně ?
![:-)](../obr/s/02.gif)
myslela jsem to tak, že je lepší když jsou tam třeba 30ks i víc modrých neonek, nebo jiných malých rybek, než tam dát 15 6ti centimetrových teter co si tam ani až tak nezaplavou. Ale jasně hejnový rybky po dvou je blbost
![;-)](../obr/s/03.gif)
![ano](../obr/s/05.gif)
Mně se taky více líbí když je v akvarku hejno malých rybek stejného druhu než když tam je každý druh ryb po dvou a je v akvarku zmatek
![tone](../obr/s/23.gif)
, ale to je každého věc
![;-)](../obr/s/03.gif)
No to je o tom životním režimu ryb, který není všem jasný...
![smich](../obr/s/12.gif)
O.K. Taky jsem šel chrnět.
![:)](../obr/s/16.gif)
Podle toho co tady píšeme by se možná dal sestavit takovej, říkejme tomu optimálnější jídelníček pro ancíky. Během dne krmit normálka čím se krmí i ostatní ryby, možno přidat třeba více toho masa a před zhasnutím jim tam šoupnout něco na ocucávání, to bych považoval za takový cílenější krmení.
Už jsem nemohl pokračovat v debatě...to víš už pět měsíců chorý člověk po absolvování další choroby, musím dodržovat pravidelný režim. Musel jsem do peří, protože tělo mne svou bolavostí brzy vyhání z postele...Tak se omlouvám, že jsem to tak rázně večer utnul.
Ancistrus je veskrze žravá ryba...já to jejich cílené krmení praktikuji dlouhá léta. Poté co jsem jednou u kolegy v Plzni objevil stovky ancíků pod rybami a také žravými, dělám to furt. Jiní je mají sólo... nějak nevím co je lepší. Ale je pravda, že dno je čisté stále, hnijící potrava neexistuje a přece navečer ještě dávám tablety...
Tvoje doporučení nakrmit ancíky před zhasnutím, považuji za pozitivní výstup z naší diskuse. Třeba si to někdo, kdo s nima má problém přečte a vyzkouší. Já umím žít jak s nima, tak bez nich a to že jsem Tě celou dobu vybízel k radě, to je jsem jenom chtěl aby z tebe vypadla nějaká konkrétní zkušenost. Díky i za ostatní.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Upřímně řečeno, ještě jsem neviděl plže, který by jak na suchu, tak ve vodě nějak prospíval rostlinám, které jsou převážné většině z nich potravou. To k tvé poznámce -
No, vidíš a já jsem si doteď myslel, že právě šneci té vrchní vrstvě na listech rostlin svojí činností prospívají,
Pokud vím, že cca padesátka nevelkých ampulárií zdolá za noc klidně dvacet deka cukety, tak si představ ten objem na jeden kus...A co se týká krmení ancistrusů, věru to nejsou "zbytkožrouti" a je skutečně těsně před zhasnutím vhodné ancistrusy cíleně nakrmit. Vyzkoušej to, třeba dají kytkám pokoj.
No, vidíš a já jsem si doteď myslel, že právě šneci té vrchní vrstvě na listech rostlin svojí činností prospívají, musím to dostudovat. Ano, snažím se nepřekrmovat, ale to je taky špatně, protože vlastně ancíci nemají dostatek potravy a Ty mě na to jistě odpovíš, že o tom to není, ale je to o té vhodné potravě atd. atd. Čím krmím jsem uvedl a stejně se s těma probroušenejma listama setkávám, tak já už nevím, poraď.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Právě že plži nemaje dost potravy při stírání zbytků na listech tu vrchní vrstvu narušují nejvíce, zvláště pokud - a to jsem se dočetl v tvých příspěvcích - akvárium nepřekrmuješ. No a pak je již krok k tomu, aby se udělalo "očíčko", dírka, a už to jede.
Libore, nikoho nevyřazuju, diskuse běžela o ancíkách a s těma mám takovou zkušenost, jak jsem napsal. Nejsem proti nim zaujatej, vždyť je v tom akvárku co mám v prezentaci mám taky.
![:)](../obr/s/16.gif)
Chudáci skaláři se třou na listy protože kameny jsou porostlý hnědovkama, nic jinýho jim nezbejvá, oni ty listy neničí, stejně jim to ancík rychle sežere.
![:-D](../obr/s/06.gif)
Jasně, že šneci mě hodují na listech rostlin a jsou to právě ty s tou narušenou strukturou, jak jsi psal, proto tam ty šneky mám.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Zajímavé je, že plže a skaláry vyřazuješ z poškozování rostlin, ale za vše mohou ancistrusi...A zjevně se ti skaláři třou na listy kytek...
Já jsem odsledoval, že se pouští do, podle mě zdravejch listů, ale to je můj subjektivní dojem, můžu se mýlit. To o čem píšeš, stran té narušené struktury listu, má samozřejmě logiku, ale u mě se ty narušený listy objevovali až po ránu, co se na nich přes noc držkolezci pěkně popásli.
![:)](../obr/s/16.gif)
Je-li to vizuálně "netknutý" list (což se mi možná snažíš naznačit), pak musí být narušený ve struktuře vlákna a pro tu rybu začíná být "rostlinným zbytkem", kterou již dovede zpracovat rychle a snadno.
Kde je tedy chyba když mají jako krmení to filé, patentky, s živýho dafnie a ze zeleniny okurku, cuketu a salát a stejně si zobnou echináče. To mě potom vede k tomu konstatování, že když jednou zkusí, už nebude jinak a taky tak posléze činí.
Edit: Prosím o přesunutí části této diskuse do tohoto vlákna
rybicky.net/forum/3996 S tím naprosto souhlasím a o tom filé to přece není. Je to o pestré stravě, která ho plně uspokojí. Není to koza, která bude prolézat houštiny kytek a tam se pást...
Pokud nad tím co tvrdím budete přemýšlet, pak možná začnete váhat. Dogmatické přijímání tvrzení bez znalosti etologie ryb ( i jiných živočichů) prostě skutečně nikam nevede.
taky záleží co je to správně krmený, v přírodě taky nedostává ancík pravidelně file přímo pod nos, aby se cpal jenom tím
taky s tebou nemůžu souhlasit
Znovu musím zopakovat, že jakmile jednou zkusí, už nechce jinak.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Ty jsi na ně to štěstí neměl, já ano, ale třeba jsem jenom špatně krmil.
![:)](../obr/s/16.gif)
Ale co jim ulehčuješ? Pokud je ancistrus správně krmený, tak nemá důvod hoblovat zdravé, živé rostliny. Chcípáky, zbytky...prosím, to ano. To je stejné u všech živých tvorů, k potravě tou nejjednoduší, nejrychlejší a nejbezpečnější cestou. A nezmění to ani nablblý anonym...
Přidat reakci
1 ...... [119] ...... 185
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 200677x