Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 10:46 JackieMy
Ahoj, řeším dvě 300l akvária.

To první má 5 kusů metynnis hypsauchen. Zkoušela jsem pro ilustraci dát do aqadvisor dát 7 kusů + velkou rybu, vrubozubce pavího (velikost se kterou u něj počítá je 35cm) a vychází to na 99%. Tak se chci zeptat, myslíte, že můžu ještě ty dva kusy přidat a pořídit větší rybu (menší než ten vrubozubec) okolo 25cm? Nebo raději nepřidávat a jen koupit tu větší rybu? Akva nemá rostliny, metynnisové sežerou i anubiasy. Ale mám tam daných několik kytek, anglicky pothos. Filtr externí, exus 1200.

To druhé řeším do budoucna. Silně zarostlé, s filtrem buď stejným nebo silnějším. Chci silně zarybněné akva, ale ne přerybněné. 80% pravidelná výměna vody. Aqadvisor - 80-90% zarybnění. 2 skaláry, 6 duhovka diamantová, 3 duhovka boesemani, 3 duhovka třípruhá, 20 tetra bleherova, a možná (pokud je nutností mít i ryby dna) tak 3 pancéřníček sterbai a 3 pancéřníček skvrnitý. Co si o tom myslíte? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 22:22 R Muž Anthrax [4739] Re: Red devil3
Jestli se ti líbí dvě hejna, tak fajn. Objem na to máš. Je to přeci tvoje akváko, takže jde o to co se líbí tobě.. Jen mi přišlo škoda omezovat se na nějakých 40 ks.

U mě se ramky v teplotách pod 25 stupňů přestaly třít. A tím se u cichlidy připravíš asi o to nejzajímavější. Třeba má někdo jinou zkušenost ale u mě tomu tak bylo.

S „řasožroutama“ neporadím. To musí někdo jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:40 Muž spirki [10] Re: let
Kým neboli poriadne zakorenené tak pri prehľadávaní dna občas nejakú rastlinku uvolnili, cryptocoryny brali do papuľky s ťahali nimi ale nevytiahli, zato vytiahli hydrocotynu. Teraz keď už lepšie zakorenili tak sa obmedzujú len na ožužlávanie limnophili a camomby a hrajú sa s kúskami listov čo natrihaju sekavky a ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:06 Muž let [16] Re: spirki
A likvidují jen ty jemnolisté? Popř. jak moc? Rostliny já rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:02 Muž spirki [10] Re: let
Ja mám parmičky spolu so Sekavka nádherná a bez problémov, nažívajú spolu dobre a svorne mi likvidujú rastlinky. Iba pri kŕmení sa občas rozdivočia ale sekavky ich rýchlo umravnia a upracú do patričných vôd .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 20:50 Muž let [16] Re: afc1886, Kaira
Díky za tipy, asi teda opustím fantomy a dám jedny razborky.
Tetry červenoústé nechci, moc se mi nelíbí.
Ty parmičky by k nim šly (samozřejmě ve slušném počtu)?
Popř. nezavřu si těma parmičkama cestu k nějakým větším rybám později(okusování ploutví, divočení)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 18:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Red devil3
Když to bude větší druh krevetek, jako je třeba Caridina japonica, tak klidně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 18:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: let
Jen doplním, že hengelky jsou taky dobrá volba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 17:10 Red devil3 Re: Anthrax
Díky, takže to nechat pouze na neonkách a na řasožroutech a jiné hejno už neřešit?
Ramirezky se mi strašně líbí, takže je chci zkusit tone
Krevetky do takového akva je asi utopije, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.01.2020 17:06 R Muž afc1886 [14655] Re: let
To jak si to zvolíš je na tobě, ale jestli můžu za sebe doporučit rybky, které drží hejno, tak espeiky a tetry červenoústé.
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 08:52 Muž let [16] – ryby do 400l
Ahoj, už jsem se tu optal, ale nějak se ta skladba vyvíjí-prosím o rady/zkušenosti.

Akvárium potřebuji otevřené (suchý vzduch), teplotu o moc víc než na těch 24st asi neutáhnu, teplota vzduchu 21-23st (v zimě).

Hejnové ryby - možnosti:
- neonky jsem zavrhl (po přečtení diskuzí zde - nedrží hejno)
- fantom červený - ten hejno bude držet?
- razbora Espeho/Hengelova
- parmička čtyřpruhá/mechová - nevím, jestli snesou těch 24st, mechová má v atlase 26st
- Drobnoústka Beckfordova - s těmi nemám žádnou zkušenost

Dno:
-pancéřníčci skvrnití

Větší ryby:
- možná časem

Samozřejmě budu rád i za další tipy, s ohledem na nezakryté akva.
Akvárium je teprve v záběhu, nejdřív tam dám 6ks samečků endlerek z malého akva (nechci, aby se dál množili) + pár menších rybek na dožití.
Parmičky jsou trochu kontroverzní, ale mně se ty potvory líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 23:22 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Red devil3
Na ancíka se vykašli a těch otíků podstatně více a můžeš je dát až naposled. Z ramirézkami bych nezačínal . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2020 22:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Red devil3
Podle mého je to na ty ramky nízká teplota.

Edit: Jinak bych těch neonek dal minimálně 100 ks. Ať to stojí za to. :-) Stejně tak ti otíci. Nevím proč jen 2, to je dost divný počet. Dej jich víc. Ancistruse bych vynechal jestli to má být rostlinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 21:59 Red devil3 – Výběr rybiček do akva 500l - doporučení
Ahoj akvaristi, prosím o radu a konzultaci vybraných ryb do akva 500 l. Voda Cca 450l.
Akva má 23-24 stupňů. Je myšleno jako rostlinné, osázené z 90% na substrátu Platinum Soil. Vnější filtrace. Hodně světla. Výměna vody 10-14 dní.

Návrh:
40 x Neonka červená
6 x cichlidka ramirez el. blue
3 x garra rufa
3 x parmička siamská
2 x otík
1 x ancitrus
5 x neritina
+ přidat krevetky
A co k tomu? Ještě nějaké hejno? Je to dobrá skladba?
Je vhodný i nějaký pancéřnícěk?

Díky Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 23:45 Muž Mitroz [160] Re: palio
Díky za názory. Ještě popřemýšlím o Tetře měděné, je menší a asi by se vešla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 21:51 Muž palio [141] Re: Mitroz
Tak jak to planujes to bude bez problemu. Ja osobne by som tetry uz nepridaval, mi to tam pride zbytecne. 15 (mozna 20) duhovek a pri dospele velikosti jich bude plne akvarium.
Osobne bych dal piscity substrat a 15 ks sekavce namisto pancernicku.
Edit: ted ctu ze bez krytu, no mozna sekavec neni nejlepsi napad :) Duhovky taky obcas vyskoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 19:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Mitroz
Ahoj, já sice naprosto nemám zkušenosti s gavůnky, ale jinak nevidím důvod, proč by to s tímhle osazenstvem nemělo jít. Asi si ty ryby budou vzájemně požírat jikry, ale pokud nepočítáš s rozmnožováním, tak nevidím zásadní problém, všechno to má podobné požadavky na vodu a jsou to neagresivní druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 19:51 Muž Mitroz [160] – Osádka do akva v práci
Ahoj všichni v novém roce,
plánuji do práce akvárium 100x50x60 (300l) a dumám nad osádkou. Bude rostlinné (hodně) s vnější filtrací, otevřené bez krytu. Nějaké zkušenosti mám (3 funkční akva doma), ale za profíka se nepovažuji. :-) Zatím jsem vždy skončil u nějaké rybí polévky a teď se tomu chci vyhnout.

Důležité je méně náročná údržba, ale pravidelných výměn vody se nebojím. Spíš nechci moc často odkalovat, hrabat se filtru apod.
Představa je 1x týdně (ze začátku) a později 2x do měsíce vyměnit 1/3 - 1/2 vody a zastřihnout kytky.

Rybek nemusí být extra moc, ale zase aby bylo na co koukat, ovšem chci rybky klidné a ne aby se pořád řezaly jako psi (jako třeba skaláry)

Moc se mi líbí Duhovky - ty bych rád jako dominantu. Vybral jsem Duhovka Parkinsonova nebo Duhovka lososová 10-15 kusů.

K nim nějakou menší hejnovou rybku třeba Tetra Krvavá 15 kusů, na té netrvám, napadá vás nějaká jiná co by se hodila k Duhovkám?

Na dno Pancík Leopardí - 10-15 kusů.

Jak se vám to jeví, dává to smysl nebo je to blbost? ;-)

Díky za reakce.

Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 10:20 Muž Celsiq [50] Re: _ucx_
Vše ukáže až čas. Pokud uvidím náznak problému s neonkami, můžu je kdykoliv vrátit a určitě to při potížích udělám ;)
Dusičnanů se opravdu nebojím. Vzhledem k rostlinné mase, kterou každý týden vyhodím, budu určitě NO3 ještě dodávat, kór při používání RO.
Ohledně samotného chovu a problémů zatím spíše postupuji dle informací od obou chovatelů, kde jsem kupoval. Pokud bude problém, druhá nádrž je pro ně připravena, kde můžu topit do aleluja. Chápu, že je to dodatečný stres. Prostě časem uvidíme.
Každopádně za Vaše poznámky děkuji, respektuji je, vzhledem k tomu, že již zkušenost s terči máte palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.11.2019 08:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Celsiq
No já ti v zásadě držím palce, ale myslím si, že když už tam cpát neonky, tak červené (nicméně podle mého názoru je ta nádrž na šest terčů a k tomu 70 neonek malá a kouká z toho jen věčný boj s dusičnany, takže bych tam nechal jen těch šest terčů, ale možná dělám něco špatně já a všude jinde to funguje).

Taky si myslím, že plánovat nádrž pro terče tak, že maximální provozní teplota bude dejme tomu 29 °C kvůli ostatním druhům v nádrži, je neudržitelné. Jakmile je s terči nějaký problém (a on někdy je), tak pokud tam nejsou druhy ryb, co mají s teplotami nad 30 °C problém, tak nejjednodušším a nejméně zatěžujícím řešením (žádný stres z odlovu a přesunu do jiné nádrže, žádná likvidace denitrifikačních bakterií a z toho plynoucí potíže s narušením dusíkového cyklu atd.) je jim prostě na týden přitopit až někam na 34 °C (a to už bych u neonek obecných fakt riskovat nechtěl, já bych to ostatně nechtěl riskovat ani u těch červených).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2019 23:12 Muž RAP [1549] Re: Celsiq
Vyšší teplota obecným neonkám vadit nebude, jen se jim zrychlí metabolismus a zkrátí život!
Opravdu jsou k terčovcům vhodnější červené.
Edit: Ten chovatel má tu vysokou teplotu, aby ryby rychleji rostly a daly se dříve prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2019 22:41 Silviebaris Re: Celsiq
www.aquatab.net/… hned prvni co jsem otevřela,ano chovat s neonkami červenymi,ale doporučuje se teplota 24-26...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 22:34 Muž Celsiq [50] Re: _ucx_
Původních 20 ze starého akvária je tam od založení. Navíc tuto teplotu mělo staré akvárium celé léto a mám je již přes 2 roky ;)
Při prohlížení stovky nádrží, ať zde, nebo převážně na dalších zahraničních portálech jsem se právě inspiroval - Ve valné části chovali terče s neonkami ;)
Neberu Vám Váš názor, ale nejsem typ člověk, co dělá něco z rozmaru a čeká, jak to dopadne.
Neříkám, že jim třeba nezkrátím život, ale rozhodně si nemyslím, že jim ubližuji. Navíc chovatel odkud mám staré i nové, má ve sklepě (kde má všechna akvária) +- 28 stupňů.
Nicméně o neoptimálních podmínkách se dá mluvit i u vysokých dávek hnojiv a co2 ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2019 21:50 Silviebaris Re: _ucx_
Tak asi něco málo vydržej,ale je to jak píšeš,zkráti jim tím život....tak třeba se daj vycvičit jako pejsek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 21:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: silviebaris
Hmmm :-) No tak až tam při takové teplotě bez problémů budou půl roku, tak má taková odpověď nějakou relevanci. Tohle je ve stylu "hodil jsem neonku do vody o teplotě 44 °C a už patnáct sekund v tom žije, takže to je asi ok." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 21:24 Silviebaris Re: _ucx_
V prezentaci má napsáno od 18.11 2019 všechny ryby,ale v kometech 17.11... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 21:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Celsiq
Jak dlouho je máš při té teplotě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:25 Muž Celsiq [50] Re: kawa
mám neonky obecné (cca 70ks) s terčovci při 28,5 - 29 stupních a jsou v pohodě. Nedrží sice hejno, ale hezky si plavou sem a tam přímo u čelního skla ;) Dokonce se nebojí jít po žrádle proti terčům. Neřekl bych tedy, že jim vyšší teplota vadí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:44 Muž Tommo [828] Re: laguna1505
Neonek mám cca 30-35 a neschovávají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:43 Muž laguna1505 [61] Re: Kawa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 13:42 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
Nevím kdes to vyčet pivo ? Ještě jednou Neonka obecná 21 stupňů Neonka červená 24 stupňů. To jsou ideální hodnoty. Nicméně je to tvé akva dělej jak uznáš za vhodné. Ať se ti daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:37 Muž laguna1505 [61] Re: Kawa
neonka má 20-24, dánio 22-27, tetra ohnivá 23-29, panda 20-25...když bych se držel teploty kolem 24 stupňů, tak by to snad mohlo vyhovovat všem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:25 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
Ještě se jen tak podívej na nároky toho společenství co sis vybral. Třeba teplotu. Pro Neonky obecné ideál 21 stupňů a co zbytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:06 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
Neonky modré mám v současném akva a zcela úpřimně, žádný šlágr to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 11:21 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Když chceš hodně neonek, vol neonky modré místo obecných. Těch bys tam 80, s přimhouřenýma očima i 100, mít mohl. Bez teter, bez danií a dejme tomu s deseti pancíky a párem Trichopodus leeri. Ale bude to na hraně a hrozí, že ty ryby budou mít kvůli nitrátům jako na kolotoči načatou imunitu, takže budeš pořád řešit nějaké plísně nebo parazity. Pokud chceš to osazenstvo, co jsi psal, pořiď si 500l nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 11:05 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
No ale bude to na hraně. Těch pancřníčků bude taky deset stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 11:00 Muž laguna1505 [61] Re: Kawa
takže 60 ks neonek a zbytek osazenstva bych mohl nechat? Apistogramy nechci, nemám k nim citový vztah :-D a nelíbí se mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:59 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
Tak šedesát max. A proč Čichavce? Radši nějaké Apistogramy ať je vše z Jižní Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:51 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
ubrat neonky? Obávám se, že pak nevyniknou, budou se schovávat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 10:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Asi nejlepší návrh bude být realistou. S tímhle nesplňuješ ani ten obligátní "litr vody na centimetr ryby".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 10:07 Muž laguna1505 [61] Re: vaclav
co navrhuješ? Nedávat dánia? Chtěl jsem ještě nějaký druh, který bude plavat v horní části nádrže, proto mě napadli Ti čichavci...Rád si nechám poradit...určitě bych chtěl ryby, které plavou v hejnu a druhy které by pokryjou celý vodní sloupec...aby se něco nedělo jen u dna, nebo těsně nad ním ...myslel jsem ještě na Žanérku, nebo něco co je opravdu nenáročné, ale ne živorodku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2019 09:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laguna1505
Tak budeš tam mít asi 200 litrů vody a jen těch drobných rybek bude 200 a to je na rybu 1 litr. To je hodně málo a to nepočítám čichavce což jsou v dospělosti dost velké ryby. Méně je někdy více vyhneš se možným problémům. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 08:25 Muž laguna1505 [61] Re: Tommo
...no, myslel jsem že každý plave v jiném sloupci. Akva bude osázeno rostlinkama. Ale rád si nechám poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 08:19 Muž Tommo [828] Re: laguna1505
Nevím no, ale zdá se mi to docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 08:02 Muž laguna1505 [61]
počítal jsem: 20x pancérniček panda,30x dánio perlové,30x tetra ohnivá nebo krvavá, 100-120x neonka obecná a 1 pár nebo 1+2 čichavec s výměnou 1/3 vody týdně. Akva Juwel Vision 260L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 10:51 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
no, když bych se rozhodnul pro klasiku, tak pár ryb by to asi nebylo...Určitě minimálně 100 neonek, nějaké čichavce, pancérničky,atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2019 16:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Nojo, jenže úsilí, které ušetříš na péči o rostliny, musíš vynaložit a to v míře několikanásobné při výměnách vody. Akvárium s pár rybami a hodně rostlinami může být téměř bezúdržbové, což se o nádrži bez rostlin říci nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 15:23 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: laguna1505
U Afriky se pořád něco děje. Mám jak akva Malawi a u rodičů rostlinné s tetrami. Obě jsou hezké, ale tlamovci jasně vedou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 08:23 Muž laguna1505 [61] Re: nekdo
Děkuji za reakci. Při klasice bych musel používat RO z důvodu tvrdosti vody (kolem 18-20). A u tlamovců myslím odpadá starost o rostliny, protrhávání, hnojení...nechci zas moc velké druhy - myslel jsem 15ks Cynotilapia afra red dorsal + 10ks yellowek... Na druhou stranu u klasiky je víc druhů ryb, s černým pískem, černou tapetou a rostlinama mi to akvárium přijde "komornější"... V obou případech bych zcela určitě používal orig. vnitřní filtr (myslím že Bioflow)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2019 07:50 Muž nekdo [353] Re: laguna1505
pokud chcete, aby se v akváriu pořád něco dělo (ve smyslu "tady pohyb tady pohyb") tak klasiku... pokud máte rád tlamovce, tak tlamovce :))) připravte se na to, že u tlamovců je (pokud to chcete dělat dobře) nutnější častější údržba (ve smyslu četnosti) a časem se z nich stanou kapři :) (kvůli krmení, jejich žravosti - na druhou stranu, když to vyladíte, tak jsou tlamovci prakticky skoro bezúdržbové ryby)
nicméně než se vůbec pro něco z toho rozhodnete, tak si změřte vodu a zjistěte si nároky těch konkrétních ryb - například malawi by nemělo klesnout ph pod 7 a je lepší vyšší tvrdost...
tlamovci jsou všeobecně "nároční" na kvalitu vody - tzn buďto velký externí filtr (s velkým objemem filtračních hmot), nebo velkou kostku molitanu dovnitř (funguje taky - osobně ozkoušeno) - na tu kostku mě přesvědčil pan Kraut :)))
ve skutečnosti je to jedno - jen říkám z osobních zkušeností, že u takto malých akvárií (časem je každé malé :)) ) prostě dlouhodobá absence zelené barvy vyvolává dojem stereotypu....a budete na to koukat Vy, takže podle svého :)) já bych doporučil jít cestou "klasiky"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=101