Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2011 13:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
30x tetra měděná
Nevím jak je zatím velký ten pakeříčkovec, ale časem to bude 30x noční svačinka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 13:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Wincek
Jsi si jisty, ze Tetry medene nebudou odobavat skalary? Uz jsem o nich neco zaslechl.

Nemyslim to nijak ironicky, osobni zkusenost nemam, tak se ptam, jestli treba s touto kombinaci mas uz treba osobni zkusenost z minulosti, nebo jsi tu kombinaci nekde videl? A mozna jen zbytecny strach z me strany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 12:53 Muž Wincek [1]
ahoj
zakládám 375 nádrž, co říkáte na tohle osazenstvo?

7x sklára amazonská
30x tetra měděná
6x pancéřníček adolfův/panda

a teď rybky ze starého akva (ty tam jít musí)
1x pakeříčkovec dvoupásý
1x parmična červenoploutvá
5x ancistrus
6x tetra černá

díky za reakce (omlouvám ze za původní zařazení do menších nádrží)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:29 taster
Filtr bych tam chtel fluvala 205 osvetlení pravě nevim jelikož to bdue malawi tak tam nebudou kytky takže asi nic spesl nebude potreba ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:34 Muž reaver [16] - RostlinyRe: Taster
jasne , len si dobre rozmysli filraciu osvetlenie atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 21:18 Taster
Dobrý den tak sme tu zase a chci se zeptat akvárium o rozmerech 120 × 50 × 50 8 mm sklo 300 litru jeslti už to bude vhodné pro ryby z jezera malawi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:36 Muž reaver [16] - Rostliny – akvarium 300L
dobry den.
mam 300L , filter fluval 305 , osvedlenie 4 x 38 W

img809.imageshack.us/…

ryby :
20 x Neonka červená
6 x Tetra červenoploutvá
2 x Pancéřníček kropenatý
2 x Krunýřovec jednopruhý
2 x Neonka černá
1 x Parmička červenoploutvá
1 x Tetra červenoústá

30+ kreviet , mozno az do 100 pocet stupa a klesa

chcem sa opytat ci by bol by uplne scestny napad doplnit 20 tetier ciernych , alebo inych tetier ? pripadne skupinku panciernikov, ale bol by som nerad ak by mi zozrali krevety , specialne ked im thoracaty nejakym zazrakom neprisli na chut.

dakujem za rady a usmernenie mojej akvaristickej snahy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: luke1988
Těch mřenek by to chtělo v ideálním případě spíš ještě více než 4 a třístovka je pak malá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 00:20 Muž luke1988 [4] – Re: Romy
Díky...vymyslím něco jiného, bude to těžké ptž mřenky a terčovce považuji za nejkrásnější ryby..tak to bude velké dilema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 23:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy
LUKE1988 napsal: Zajímalo by mě zda by spolu mohli být Terčovci a mřenky nádherné...podle všech aspektů vody by to šlo...

Pokud ti nevadí,že jsou úplně z jiného světadílu,šlo by to,jen je potřeba dopřát oběma hejno,a to jak terčům,tak hlavně mřenkám,které se pak starají jen o sebe.Problém možná bude skloubit to do 300 l,tak,aby to vyhovovalo oběma druhům.Osobně bych dal,pominu-li,že bych tuto kombinaci ryb nikdy do nádrže nedal, 4 mřenky a 4 terče,a bude jich plná nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 23:44 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: luke1988
Už nemám už není.No ono to bylo tak že jsem je nechal dorůst do cca 8cm a vyřazoval ale malá na ten počet se mi nezdála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 23:13 Muž luke1988 [4] – Re: smidakkuba
No tak na moje akva si chvíli počkáš, ptž než začnu tak chci mít vše důkladně naplánované, a hlavně chci ať se ryby cítí dobře!!!
Jinak bych ti chtěl pochválit tvou 232l, moc se mi líbí..ale není malá na to, že tam máš tolik Terčovců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: LUKE1988
Viděl jsem je hodněkrát spolu.Myslím že problém to není.ALE!!!!Další terči jsem zvědavej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:05 LUKE1988 – 300litrů akva
Zajímalo by mě zda by spolu mohli být Terčovci a mřenky nádherné...podle všech aspektů vody by to šlo...ale nevím jaké by to bylo s jejich žitím spolu?
Děkuji za odpověď..:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 17:35 Muž liborass [174] – Re: marcas11
A co se tak podívat do atlasu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 12:55 marcas11 – Cichlida klinoskvrna UARA
Fotka k příspěvku Nema nekdo skusenosti s chovem techto cichlid.V jake vode je chovat a do jake vody prelovovat jikry.Co jim davate za krmeni.Dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:11 Muž Yirka [9126] – Re: Lukin
Máš zhruba stejnou nádrž jako já a i trochu podobné chutě na rybky. Neonky tam dej vzrostlejší a dříve než skalárky. Nebo ty skalárky hodně malé, aby si na sebe navzájem zvykly. Živorodky jsou dobré na udržení skalářích loveckých pudů. Z potětu nepřežije ani kus a když skaláry dorostou, mají problém i gupčí samečci. Pořád doplňuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.01.2011 19:05 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: romant
Já bych tam hodil alty není to sic pro ně úplně ideál ten objem ale ta výška stačí a pro 5ks by to mohlo stačit.Anebo terče taky dobrý. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:52 R Muž romant [27987] – Re: Lukin
O.K. Tak to je v pohodě. Přeji šťastnou ruku při výběru. Ty živorodky spíš ty mečovky. Ty paví oka společně s tím jak skaláry porostou začnou ubývat, neb si z nich ty skaláry udělají dobrý zdroj potravy, ale zase na druhou stranu pokud to nevadí Tobě, tak proč ne. Máš jistotu, že ty paví oka se Ti nikdy nemůžou přemnožit, na rozdíl od těch mečovek, ale ani to nebude problém když se to bude sledovat a občas někoho budeš moci obdarovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:45 Muž Lukin [0] – Re: romant
Výška akvária je 64 cm ;), šířka 40 cm...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukin
skaláry dost rády gupky loví, ale jestli budou mít nějaký chomáče kytek kam se schovat tak to zvládnou, jen moc nepočítej s nějakým odchovem gupek, může to být ale pěkné zpestření jídelníčku. Moc bych se k těm gupkám citově nevázala ;-)
Asi by to líp ustály platy, ty mečovky určitě taky, ale počtem bych to nepřeháněla, jak jsi psal, jsou to čuňátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:25 R Muž romant [27987] – Re: Lukin
Ty rozměry jsou v jakým pořadí? DxŠxV? Nebo jinak? Ptám se kvůli těm skalárám. pokud by byla ta výška akva tech 40 cm, tak bych tam ty skaláry nedával. Pokud je ovšem ta výška 64cm, tak bych problém v tom složení neviděl, včetně těch živorodek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:05 Muž Lukin [0] – Akvárium 264l
Zdravím, potřebuji poradit, co do tohohle akvária ( rozměry 100 x 64 x 40 )? Podle představy bych si pořídil takovou osádku ryb : Neonky ( 30 ks ), Skaláry ( cca. 6 ks ), Čichavce ( 6 ks ) + ještě k tomu nějakou živorodku ( nejlépe paví očko nebo mečovku v počtu 4 ks ).

Před půlrokem jsem rušil akvárium po necelých osmi letech, ve kterém jsem měl mečovky, paví očka a neonky. S novým akváriem se mi otevírá možnost chovat ryby, se kterými nemám žádné zkušenosti, zvlášť se skalárami a čichavci, které bych si přal a snažil rozmnožit, tak dost přemýšlím, zda se tam ty živorodky vůbec hodí, kvůli toho, že znečišťují vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 07:26 JuraS – Re: stetinka
2 roky ??? teď už se mi potřetí vytřel párek hnědáka se samicí leopradího tyrkysa na list..pingeoní samec, zhrzený milenec jim ale nedá pokoj..až někde zahlídnu kostku z chovny tak rodina je srozuměná, že příjde o další kousek volné plochy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2010 20:10 Žena stetinka [270] – Re: JuraS
to je na terče dost malá teplota... Jak dlouho už je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 15:09 JuraS – Re: ondra
pak je otázka špatná..protože chovat a odchovávat jsou 2 rozdílné věci..budou li ryby různých druhů pospolu vždy se najdou predátoři kteří mladé zdecimují..jako v přírodě..ovšem ve velkém akvárku je to jiné tam pokud se to nepřerybní a nezarovná něčím do čeho se ryby neschovají pak si vytvoří teritoria a úkryty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 14:29 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: JuraS
Otázka zněla: Myslíte, že je to dobrá volba, že tyto 3 druhy můžu chovat a odchovávat v jedném akváriu?
O chovu by se dalo diskutovat, ale odchov nepřichází v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 14:16 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: slapetka
Jestliže jsi začátečník, tak do terčovců nechoď a místo nich si pořiď skaláry, čímž se ti značně rozšíří paleta dalších vhodných ryb k nim. Kombinace skaláry + tetry (neonky např.)+ živorodky (+ čichavci, sumečci) je ve společenských akváriích naprosto běžná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 14:13 JuraS
Mám v akváriu s terčovci víc ryb. I gupky. Ty tam mám jako zpestření krmení pro ostatní. Někomu se to nebude líbit, mazlí se s každou rybkou. pro mě je to kousek přírody i s jejími zákonitostmi. teplota se mi udržuje v rozmezí 27-28,5 C a svědčí to všem obyvatelů akva. To nijak moc nečistím, sporadicky odkaluji jen z místa kam dopadá portrava, spíš jen měním vodu nepravidelně 1* -2x za 14 dní...a terčovci se mi množí přímo v akvárku. Aspoň se o to snaží nicméně jejich rozplavané prcky někdo vždy v noci vyluxuje.. jo a akvárko mám na spodním objemu týhle otázky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 13:15 Muž ondra [168] - Živorodky
Těch důvodů proč zrovna tato kombinace ryb není úplně ideální je celá řada, teplota mě napadla jako první.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2010 16:57 Žena stetinka [270]
Gupky bych do toho vůbec nemontovala. Je to úplně jiný biotop, jiné požadavky na vodu a jak už psal V, tak jsou to čuníci. Častou jsou zdrojem latentních nemocí a placičky by to nemusely unést. Také počítej s tím, že ti zblajnou potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 15:08 V – Re: ondra
Neonky červený teplotu požadovanou Terčovci zvládnou. To spíš na Gupky to bude hodně. Ale jsou dost přizpůsobivý, takže by to mohly zvládnout. Je to ale dost podivná kombinace s ohledem na to, že Terčovnci jsou označováni za choulostivce, zatímco Gupky (jako většina živorodek) jsou docela čuňátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:08 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: slapetka
Tak především bych se podíval do atlasu na požadavky rab na teplotu vody. Myslím, že zrovna neonky a terčovci se budou prát o kohoutek radiátoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:01 slapetka – výběr rybek pro 300l akvarium
Dobrý den,
žádám Vás o radu. Dostal jsem 300l akvárko, nyní jej vybavuji a časem hodlám pořídit nějaké rybky. Chtěl bych mít v tomto akvárku paví očka. Chtěl bych si k tomu ještě pořídit terčovce a neonky. Myslíte, že je to dobrá volba, že tyto 3 druhy můžu chovat a odchovávat v jedném akváriu?
Co byste mi za rybky doporučili Vy, do 300l akvária? Mám letité zkušenosti s menším akváriem cca 70l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 23:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Lu.kO
Co mám zkušenost..tak jako bagr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 21:50 Lu.kO – Kančík
A ještě dotaz, ryje taky tento kančík ve dně? díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 21:48 Lu.kO – Kančík
Mohou být spolu např. neonky obecné a kančík zelenooký (360l- další ryby: trpasličí cichlidky, tetry krvavé, červenoústé) ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:19 Muž martmart [106] – Re: martmart
JO, A SAMO TETRY CERVENOHLAVE SE MI MOC LIBI, TAKZE PUJDOU. SRY CAPS, NEPREPISUJU :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:19 R Muž romant [27987] – Re: martmart
Tak za volbu Ramiréz máš u mě palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 16:58 Muž martmart [106] – Re: romant
diky za reakci
koukal sem, ze mas oblibene skalary, jo, myslel sem na ne :), ale tak nejak mi moc nesedi :) sry. radsi bych mozna nejake ramirezky, nebo neco podobneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 16:26 R Muž romant [27987] – Re: martmart
Šel bych do klasiky a to jsou pro mě skaláry. Ty ancíky bych zredukoval na 6. Místo neonek bych tam dal těch 30, ale teter červenohlavejch, jsou to plavci a ta 150cm nádrž přímo k plavání vybízí a stopro budou jezdit v hejnu, kam první tam poslední. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 16:20 Muž martmart [106] – akv 180x50x50
momentalne ve vyrobe, pristi tyden se zacne instalovat a zarizovat.

zaklad ryb bych chtel akary hnede, a k nim si rad necham poradit

takze pro zacatek
akara hneda 10x
co k akaram? x?
na dno ?
Ancistrus sp. 8x

necham si poradit od zkusenych, libilo by se mi nejake hejno, treba neonky 30x?

rad bych spolecenske akva, vice zarostle, pestre, koreny ..
myslel sem si na tlamovce, kanciky .. ale to asi bude vic agrese, problemy s rytim ve dne ..
proste uvitam kazdy napad, navrh, poznamku, radu . dikes vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:50 Stistko – rybky do 270tky
Zdravím, chtěl jsem se zeptat na názor ohledně výběru rybek do akva. Už mám rozhodnuto, že z krunýřovců chci 3 ks Hypancistrus sp. L340, potom pár apistogramma panduro, pár apistogramma cacatuoides, pár mikrogeophagus ramirezi, pár mikrogeophagus altispinosus, 3 ks nannacara anomala (možná 3 ks laetacara curviceps). Druhy asi zredukuju, aby nebyly v akva moc nacpané :-)

K nim bych rád nějaké pancéřníčky - mezi užší výběr se dostali: Corydoras boehlkei (můj favorit), Corydoras metae nebo Brochis splendens.

Na oživení ještě nějaké tetry - opět mezi užší výběr spadli: Hyphessobrycon amandae (můj favorit), Paracheirodon simulans a Hyphessobrycon amapaensis

Chtěl jsem spíš poradit, jestli někdo máte s těmito rybkami zkušenosti a daří se jim?

Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:57 growel
jj jine se mi ani moc nelíbí...teplota je jasna ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: growel
neonek bych tam dala aspoň 20, ale však uvidíš jak tam budou vypadat. A snad víš že červené, líp snášejí vyšší teploty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:49 growel
nakonec asi prece jen zustanu u tercaku a neonek.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:39 growel
No na terčaky se pripravuji snad uz dva mesice...kdy jsem premyslel o velkym akva tak jsem vedel hned co do nej, nechal jsem jim udelat pekne vysoky a siroky. Je jasny ze se mam jeste asi co ucit, ale s trochou snahy to urcite pujde ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: growel
hlavně toho musíš hodně nastudovat a zjistit si, když ti pak pochcípají ryby tza několik tisíc tak je to docela pálka, nemluvě o těch starostech. Ale jestli to myslíš vážně tak proč do toho nejít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:25 growel
Mám doma akva 100 l, nějaký pátek už to asi bude co se tomu věnuji :-D Vím co je s terčákama práce, ale kdyz je snaha tak jde vše ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 12:40 Muž roper [10] - Cichlidy
A jak dluoho se věnuješ aqa? O terčovce a tak velkou nádrž se musíš dobře starat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1501