Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:13 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
sekavce ne já mám 2 a vidím je dvakrát do roka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:53 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Ta frakce dna je v pohodě, hlavně aby to nebylo ostrý, jinak bez výhrad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:26 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
nad tim jsem jiz take uvazoval, nadrz je dlouha, takova nudlicka, pro neonky jak stvorena, jeste se mi strasne libi sekavci (chtel bych tak 2-3ks), ale u tech jsem nikde nenasel potrebnou hrubost dna, bude tam ,,zabehle dno,, frakce 2-3mm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Přesně tak. Maximálně rozšířit neonky a možná i pancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Zdvojnásobil bych hejno neonek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:12 Muž Celiny [293] - Rostliny
ahoj, praskla mi 112l nadrz, proto jsem si poridil novou o rozmerech 120x40x50 (d x v x š) objem cca 270l, budu do neho stehovat dve akvaria (112l a 54l) ve kterych je momentalne 12 pancernicku zelenych, dva cichavci modri, dva perletovi, ctyri zakrsli, 12 neonek, 4 ancistrusi. filtrace budu predimenzovana cca o 30% (eheim proffesional 3 2073 + obrovsky bioakvacit jako predfiltr), nadrz bude huste osazena echinodory, sagatarii, micronesiem, eleochanorem a cca 20% hladiny salvinii natans a limbodiem. doporucili by jste mi jeste nejake rybky nebou uz stop stav? predpokladam tydenni udrzbu spojenou s odkalenim a s tim spojenou vymenu cca 40-50l vody. dekuji za napady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 11:37 Žena lucie.aqua [511]
Tak bych si to přesně představovala, díky moc, pánové!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2012 10:57 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Tak už nemysli a jsi je schánět, neboj skaláry jim nic neudělají, tedy pokud budeš mít normál komerční velikost a nebudou to nějaká podtržená omladina. Uvidíš, že to akvo oživí, kam první, tam poslední, kompaktní hejno, za všech okolností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 10:54 Žena lucie.aqua [511] Re: Sid
:-) Přesně na ty jsem myslela, když jsem uvažovala, že bych akvárium oživila nějakými menšími rybičkami. Děkuji

A děkuji i za názor Beastii! Máš pravdu, že skaláři jsou agresivní, ale spíše mezi sebou, menších ryb si nevšímají. Pokud ovšem nejsou tak malé, že jim vejdou do huby, to pak samozřejmě končí v žaludku.

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.10.2012 10:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: lucie.aqua
Co zkusit 25-30 kusů rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta ?
Do tak hezké nádrže by IMO "sedly". :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 09:37 Žena Beastie [318] Re: lucie.aqua
Netušim jestli ne nebo ano, na to si nepřipadám dostatečně oprávněná odpovídat, ale hejno "menších" rybek je stále 10-15 kusů, a něčeho co skaláry nepozřou jako malinu = 3cm minimálně. Plus chudák hejno, všechna teritoria už jsou zabraná skaláry a SAE, takže je budou honit od čerta k ďáblu a pak je to pokouše. Skaláry jsou přeci dost agresivní a clekově se doporučuje se skalárama mít malé ryby odmalička, jinak je vidí jako svačinku.

Jinak buď tetry, aby živorodky posloužily skalárám jako snídaně, nebo mé oblibené jakékoliv razborky ( třeba klínoskrvnné, už se dají koupit i většího nepolykatelného vzrůstu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 08:10 Žena lucie.aqua [511] – Přidat další ryby?
Prosím zdejší akvaristy o názor...Mám akvárium 300 litrů(120x50x50), v něm 5 dospělých skalár, 5x SAE, 2x mřenka pakistánská, 1x parmička červenoploutvá, 2x ancistrus. Protože věčně to v akváriu vypadá tak, že SAE se někde povalují v kytkách, skaláry si v opačných rozích čistí listy, ancíky celý den nevidím a mřenky přes den chrápou někde schované, koketuji s myšlenkou, že bych pořídila hejnko nějakých drobnějších rybek. Teď zvažuji, jestli ano nebo ne a pokud ano, tak co...
Pro lepší představu vkládám odkaz:
www.aquapage.cz/…
Děkuji za každý názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 23:20 Žena baletka [624] Re: Ivoš
Já myslím, že to je každého věc. Koho blokovat a koho nechat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 22:53 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Danila
Docela by mě zajímaly myšlenkové pochody človíčka, který si dá na akvaristickém webu do blokovaných uživatelů jednoho z mála profíků, kteří na něm jsou coze Pokud to ovšem není z důvodů preventivní ochrany před přetížením jeho informačního systému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 18:08 Žena baletka [624] Re: Danila
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 17:13 Žena Danila [4489] - SumciRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:
ad Baletka - Brochisové jsou vskutku dražší a navíc, pokud se nepletu, tak teď jich k mání v Čechách moc není.


Což ovšem nebrání ZOO Braník, aby je měli ve středu na prodejně:-)Jen by si pro ně musela baletka dojet:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 14:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beastie
Klasická rada v tomto případě zní: rozdělit krmnou dávku na víc částí a ty nasypat do akvária na více místech najednou. Ani ta nejžravější ryba nemůže být na několika místech současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 11:20 Žena Beastie [318]
Zdravím, má někdo kombinaci Pestřenec proužkovaný a Cichlida žlutoocasá? Hodně jsem četla včera zkušenosti s odchovem a cichlidy jsou nenasytní rychlí žravci a pestřenci nevyplouvají pro jídlo daleko, jak tedy pak docílím toho, ať jsou nakrmení všichni ale nezbyde zbytečně moc krmiva?
Vím že je to předběžné, pořád nemám stolek ani světlo, natož objednané ryby, ale už se těším a chci to mít ready.
BTW jakou početní kombinaci na 120dx50šx60v délky pro ty cichlidy? 10? nebo víc?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 10:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Tak Mělník má celkem stabilně v nabídce kolem 400 druhů, ale spíše víc, ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 06:58 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
malyLibor napsal:Kde sakra ten Mělník vůbec leží???

Třeba tady ? :-) www.mapy.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 00:44 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Někde skoro v ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 23:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
To vivarium Mělník má snad úplně všechno... asi se tam budu muset vypravit na obhlídku... Kde sakra ten Mělník vůbec leží???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:04 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Není. Sháním je už nějaký čas. Narazila jsem na dva obchody, posílala jsem mail i jednomu chovateli, ten ale neodpověděl. Vivarium Mělník má jak altispinosy (mimochodem taky ne zvlášť snadno sehnatelné), tak brochisy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
600 litrů zchladne o pět stupňů hodně rychle....statisíce hektolitrů chladnou o pět stupňů značně pomaleji....Argumentovat obdobím dešťů je nesmysl s ohledem na rozdílnou stabilitu teploty vody v akváriu a řece. Samozřejmě že voda při deštích chladne, ale je to proces skutečně dlouhodobý, proti výměně vody v akváriu...
Takže je sice pěkné, že chovatel je přesvědčen, že pokles teplot o pět stupňů při výměně vody diskům nevadí, ale těžko to lze opřít o tvrzení těch disků... smich

ad Baletka - kolísání teplot je dobré pro chov i odchov. Brochisové jsou vskutku dražší a navíc, pokud se nepletu, tak teď jich k mání v Čechách moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 21:24 Žena baletka [624] Re: malyLibor
hmmm.... já budu ještě těch pár týdnů, než se mi zaroste akva, přemýšlet ;-) Ale díky moc! PS: Máš SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 21:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Otíci sice taky šmejdí po akvárku, ale spíše se přisávají na listy, kořeny, kameny a dřevo, které čistí. Ty bych rozhodně nevynechával. Navíc 8 otíků, to ti ubere jen malounko... mně se prostě líbí tvá původní sestava s minimálními úpravami: 10 disců, 8 pancíků, 8 otíků, 30 neonek a řekněme 6 altispinos (2 kluci, 4 holky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:53 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Jasně. Proto ty uvozovky. A co ti otíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.10.2012 20:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: baletka
Výkyvy teplot při výměně vody o cca 5°C, vůbec nevadí ani terčovcům, spíš naopak X-) Ani v přírodě nemají celý rok stabilní teplotu (období dešťů) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
No, nahradí.... cichlidky také sbírají stravu ze dna, ale pancíky nenahradí... pancíci jsou takoví "zametači". Svým šmejděním dno jakoby zametou, rozvíří "smetí", které pak může líp spolknout a vyčistit filtr. To cichlidky nenahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:36 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Mně se ti pancíci moc líbí, ale pokud je to tak, jak píše LiborSprysl, klidně od nich upustím pro jejich dobro. Původně jsem tady navrhovala parmičky černopruhé, ale místo nich mi byli doporučeni otíci a pancíci. Takže tak. Pokud je cichlidky "nahradí", jsem pro..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
No, ony ty cichlidky se taky drží spíše u dna a taky rády ze dna sbírají... já myslel, že chceš pancíky pro jejich veselost, pro zpestření akvárka.. ale chce to skutečně vybrat takové, kteří bdou snášet vysokou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 20:19 Žena baletka [624]
PS: Ještě mě při té mé sestavě napadlo, že se právě učím krmit ryby tak, aby nezůstávalo na dně a abych nepotřebovala "čističe". Brochisové se mi sice i moc líbí jako rybky, ale zařadila jsem je tam pro lepší údžbu akva, stejně jako otíky kvůli řase. Uvažuji, zda vlastně tyto dva druhy ryb budu potřebovat, jelikož řasám by se díky tlumenému osvětlení nemělo nijak extrémně dařit, a pokud budu "horní" osazenstvo krmit zodpovědně, bude třeba ty pancíky ještě dokrmovat ;-) Takže.. kdyby to zůstalo na terčích, neonkách a cichlidkách, udělám vážnou chybu?? (Mimochodem jsou brochisové relativně finančně nároční. Raději bych ušetřila korunu na dobrého discuse...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:04 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Žádoucí pro co? Pro život nebo pro chov? O složitosti odchovu už jsem slyšela, ale o kolísání teplot při chovu nikoliv. Nerada bych ty ryby trápila, takže jak to je? Hmm.. asi je to OT, jdu zadat dotaz do pancíků - chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No štěrbáci tu vyšší teplotu berou, brochisové méně...ale co je podstatné - s disky by teplota výrazně kolísat neměla, což zase je u pancéřníčků žádoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 10:59 Žena baletka [624]
MalyLibor a Ičin: Upřímně řečeno, to je další věc, která mě napadla. Jestli by se mi cichlidky nezalíbily více, než placky :-D
LiborSprysl: konzultovala jsem různé pancíky napříč fórem i různými atlasy a vyšli mi nejlépe vzhledem k podmínkám v akva a vzhledu. Sterbai by byli možná o kousek lepší, ale smaragdoví se i líbili více vzhledově. Máte proti nim výhrady? Ráda si poslechnu jakékoliv rady a připomínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 09:14 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já bych zas nebyl vůbec proti cichlidkám. Připravit jim na dně menší teritoria a dát na dno 4(1+3) kousky a mít možnost sledovat jejich úžasné chování. Pravdou je, že by pak pak placky mohly vypadat poněkud nudně :) Ale to už je jejich problém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 06:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Ty brochise jste vybírala podle podmínek udávaných místním atlasem, nebo máte s nimi zkušenost odjinud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 23:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Můj názor také znáš. Já bych to viděl i s těma cichlidkama... Jen bych se bál, aby se ti nakonec ty cichlidky díky svému zajímavějšímu chování nakonec nezalíbily víc než diskusi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:53 Muž lubaan [61] Re: baletka
Taky bych to viděl spíš na přidání terčovců a neonek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:22 Žena baletka [624] Re: romant
Právě... :-) Terčů i neonek... Tak nějak to v tuto chvíli taky trochu cítím. Ale stále se ještě rozmýšlím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:11 R Muž romant [27987] Re: baletka
Můj názor tak trošku znáš. :) Osobně když to vidím všechno sepsaný, tak bych už ty cichlidky nedával a dal více všech ostatních zamýšlených ryb, tím myslím i terčovců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 21:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: baletka
Kombinace discus - cichlidka funguje velmi dobře X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:09 Žena baletka [624]
Dobrý večer, chtěla bych ještě jednou poradit, okomentovat, slyšet připomínky k sestavě v akva 150x50x65. Jednoznační jsou terčovci, pro které je nádrž pořízena. Chtěla bych jich 6-8. Čističi otíci a brochis splendens také vybráni. Původně jsem k nim chtěla pouze neonky červené, cca 40hlavé hejno, ale pak jsem si říkala, že ještě jednu menší skupinku nějakých středně velkých rybek by taky nebylo špatné. Po vyřazení všech možných teter, z nichž část se mi nelíbí a ta druhá se nesnese buď s teplotou nebo s jinými rybami a nebo taky s rostlinami (např. kosečtverečná), jsem narazila na malé cichlidy a ráda bych tam pořídila 4-8 altispinosek. Teď ovšem nevím, zda už to nebude vážně přeplácané. Tak to chci zkonzultovat: sestava 6-8 disců, 10 pancíků, 8 otíků, 30 neonek a řekněme 6 altispinos (2 kluci, 4 holky). Co na to zkušenější akvaristi?? Zamýšlím se nad tou kombinací discus - cichlidka. Nevím, zda to vizuálně nebude divoké, obojí jsou to dosti výrazné ryby. A případně ještě jedna alternativa - neonky nahradit tetrami žhavými, případně ohnivými. Vím, že to všechno záleží zčásti také na vkusu, takže hlavně se ptám na množství těch ryb na 480l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 10:45 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Tak, v jednotě je síla a to množství je u nich dost důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 10:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
čoveče fešné jsou, ale nějak jsem o nich moc neuvažoval, páč jsem četl (několikrát) že taky rády ožíraj ploutve dlouhoploutvým rybám. Ale zase kdyby jich bylo třeba 30, tak to asi problém nebude a zabaví se mezi sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 07:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já měl podobnej problém a vyřešil sem to rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
Drobná, výrazná, né přehnaně aktivní - neruší geophágy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:44 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
To je vždycky. Výběr velkej, poradců málo, svůj názor nejednoznačnej, no klasika, to bude mít ještě vývoj, řekl bych. :)
Edit: Ty Kolumbijky jsou moc pěkný, ale chce to pořádný hejno, aby nepokukovaly po ploutvích skalár, protože okousaný nanynky, to bych nesnes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
pěkná rybka, jen taková docela nevýrazná.. docela mně ale zaujala její příbuzná Hyphessobrycon Columbianus rybicky.net/atlasryb/tetra_darienska. To ještě bude dilema s těma tetrama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:38 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 22:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: ČaJan
Nádrž právě zakrytá nejspíš nebude vůbec, a nebo jen z části. Proto jsem sekernatky celkem zavrhnul, ačkoli se mi líbí a prostor pod hladinou by perfektně oživily. Ale nechci je pořád sbírat z koberce :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1051