Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Taky si myslím, že když přidáš mladé skaláry k neonkám, tak si na ně zvyknou a budou-li dobře krmeni, tak se do lovu neonek nepustí... ovšem pokud to jednou zkusí a podaří se neonku ulovit, budou je už lovit furt. A skaláry jsou moooc dobrá volba... A pokud by ses nepustila do skalárů, připomenu ti kančíka červenookého, nějaké přírodní zbarvení. Moc pěkná a klidná rybka. Ovšem s neonkama jsem je nikdy nechoval, to nevím, jak by dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:15 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ty případný pořízený skaláry když budou velmi mladé, tak by to problém býti nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:11 Žena baletka [624] Re: romant
Reaguji na poznámku o skalárách a tetrách v jednom akva. Vzhledem k tomu, že jsem se vzdala myšlenky na terčovce (finanční důvody - nároky na teplo a vůbec na pořízení ryb), uvažovala jsem o skalárách. Ale mám tam nově modré neonky. Takže blbý nápad? Modré neonky a skaláry??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 20:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: LiborSprysl
No myslím že je to napsáno mezi řádky. Přece nenapíšu důchodce byl rád že napsal množství ryb, nevíme zda jsou popárováni(skaláry) ke stáří ryb patří jejich velikost a myslím i zdraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: vendy
Parmy siamský, pokud to jsou už nějací veteráni, tak jsou jenom na okrasu, na řasu to už moc nebude. Tetry bych nechal jenom jeden druh a to jmenovitě červenohlavý v počtu nejméně 30 kousků. Trnovci, no nevím, já bych si je do akva nedal, ale to je můj problém. Skaláry, může být, pancéřníčky posílit na 15 kousků. Ramirézy, mlže být, ale až do pořádně ostařenýho akvária, tak za dva měsíce. Ancáky, proč ne, bude to chtít správně krmit(ideál je před zhasnutím světla), možno nahradit třeba nějakou lorikárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 18:56 Žena vendy [27] - Cichlidy – 280 L
Ahoj jdu se poradit. Kamarád si přiveze akva i s rybami. Ty zatím budou odpočívat u nás v karanténách a chtěl by poradit jak je nakombinovat, myslím co přidat, co ubrat apod.
S akvem si přiveze :
- Parma siamská 6
- pancík (asi skvrnitý) 4
- neonka 5
- tetra (nevíme jaká) 3
- tetra červenohlavá 5
- trnovec 2
- skalára 4
- ancík 4

je to od staršího pána, nevíme pohlaví velikost stáří.

Také má doma 60L a v něm neonky, pruhované závojové (nevím zda dánia nebo něco podobného černo bílého) ancík 4 a pár živorodek.
Takže pokud se něco vyloučí z velkého akva může se dát do malého nebo podarovat.

Jak poradíte??

Do nového by chtěl asi navíc ramirezky jinak změnit akorát množství ryb jak poradíte ...
Moc děkujííí ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 13:04 JoKa Re: raclav
Tak v tom pripade opravdu problem nemas. Tvuj gibous se bude mit jako prase v zite. At se dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 12:09 raclav Re: Urtman
No zustane uz se zacina pracovat na objemu 700 az 800 l jen doladit detajly a stavba zacne do dvou mesicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2013 11:40 JoKa Re: sitra
Ahoj, tak to je docela zajimave slozeni nadrze. Osobne bych se neptal, co pridat, ale spis jak zabranit valce cichlid. Scenare muzou nastat dva. Bavime se o dospelych rybach. Ocelati az narostou, tak vylikviduji kance, nebo druha varianta, mene pravdepodobna, az se kanci budou chtit, nedejboze vic paru najednou, tak budou terorizovat a sikanovat ocelaty. Mam v polovicnim akva pary cichlid dva a je to tak tak. Ty jich mas 2x tolik a jeste k tomu navic ty vrubozobce. Muj nazor je nepridavat a bud neco nahradit, nebo doufat, ze vse dobre dopadne. Prece jen mas ctyri pary tri ruznych druhu cichlid, to je hodne napjata atmosfera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2013 10:54 JoKa Re: racla
Ahoj, co se tyce mnozstvi ryb a slozeni, bys problem mit nemel. Problem muze nastat maximalne az budes nozovku poustet do akva. Pokud uz jsou kanci dospely, maji vytvorene teritorium a nozovka naopak mlada, mohli by ji povazovat zakorist. Pokud uz je odrostlejsi, aspon velikosti kancu, nebo uz v akva je, tak nemas problem... Spis premyslej, co do budoucna udelas s gibicepsem, az ti jeste poporoste, jako ze by mel, tak mu bude 300l malo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 00:11 raclav
Zdravim, snesou se krunyrovec sitovany (cca 30cm) par kanciku cervenohrdlych (cca 9cm) a nozovka belocela akvarium cca 350l ? Jde mi o tu nozovku, ostatni uz spolu dva roky spokojene vychazi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:25 sitra – Jaké další ryby Amerika
Zdravím přátelé,
poraďíte jaké ryby by se hodily k mým rybám, zda jsou dobře nakombinované popř. jaké další přidat. Aby to také trochu ladilo nejen druhem, ale i barvou. Nyní mám v 300l akva:
1x Ancistrus sp. lda 16
5x heros appendiculatus red form
2x Kančík příčnopruhý (Amatitlania nigrofasciata)
2x Vrubozubec paví RED (Astronotus ocellatus)
Děkuji mnohokrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:10 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Dobře :-) to jsem potřebovala slyšet, že do akva bez problémů můžu dát takovéto množství ryb :- )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2013 18:06 R Muž romant [27987] Re: vendy
Není ryba, jako ryba a třeba konkrétně tetry jsou čistotný rybky a je dobré na to pohlížet taky takto, takže to hejnko 20 kousků Tvoje akvo akceptuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
Vím, vím v jednom druhu tj ve skupině, ale co celkové množství ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2013 17:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Stresující pro ně naopak bude když jich bude relativně malý počet. Čím "silnější" skupina/hejno, tím klidnější ryby jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:35 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
No bojím se přerybnění a stresu ryb, aby nedocházelo k nějakým šarvátkám nebo co já vim, abych potom nemusela napravovat škody :-) Když čtu jaká ryba kolik potřebuje místa tak se to snažím dodržovat, když tam mám hejno kongo teter 12 skalárů a na každý přijde xx litrů tak abych to nepřepískla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:29 R Muž romant [27987] Re: vendy
Já mám hejno spojený s číslem 20 a nevidím důvod proč by jsi je měla udusit, když týdně odkaluješ a měníš vodu, máš vcelku slušně rostlin, tak tomu opravdu nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:18 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
No hejno se počítá 10 a více kusů ,myslím, tak které máš na mysli ty? 30 ks. Čistím jednou týdně. Nerada bych ty rybky udusila :- ) a jak jsi myslel ty pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:14 R Muž romant [27987] Re: vendy
To hejnko by se vešlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:11 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
To ano :) ale pokud budeme alespoň malinko dodržovat množství vody na rybku tak se mi toho tam moc už nevejde :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:08 R Muž romant [27987] Re: vendy
Nemá cenu pořizovat tak pěknou opravdu hejnovou rybu v menším počtu, to je o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:02 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
minimum? coze Tak aby to nebylo přerybněné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:01 R Muž romant [27987] Re: vendy
20 je minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:00 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Dobře tak ještě počkám :) A jaké množství bude rozumné? 20 ks víc asi ne, že vzhledem k velikosti akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:57 R Muž romant [27987] Re: vendy
Takže konečný úsudek je sehnat ty červenohlavky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:53 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Takže konečný úsudek je už nic nedávat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:52 R Muž romant [27987] Re: vendy
To bylo obecný, bez znalosti Tvojí nádrže a když jsem mrknul, tak tam vidím dva problémy a to jsou ty skaláry, který si v této velikosti rád nějakou neonku zobnou a další strávníci jsou ty pancéřníčci, takže neonky se budou ztrácet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:48 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
nojo to by bylo ale moc ryb ne :-) a když tam bude 20 hlavé hejno teter tak to nebude tak strašné? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:45 R Muž romant [27987] Re: vendy
Můžeš, ale bude to zprsknutý a pořádně nevynikne nikdo, tedy pokud těch neonek nebude 50 hlavý hejno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:44 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ahoj nemůžu sehnat tetry červenohlavé v okolí od chovatele a chtěla jsem se zeptat jestli
bych k ním nemohla pořídit neonky? Ty bych měla možnost koupit přímo od chovatele... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
o víkendu bych mohla dát fotky dohromady, pořád se k tomu nemůžu dostat. Tetry červenohlavé jsem nesehnala a ani nevím zda by toho už nebylo moc tak uvidíme časem co se tam bude dít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:47 R Muž romant [27987] Re: vendy
Určitě nejen já bych rád to akvo viděl. ;-) Ty konga to akvo pěkně oživí, přecijenom skaláry jsou lenoši. X-) To že se nikdo s nikým nepere, jak píšeš, neznamená že do budoucna nebude k nějakým šarvátkám docházet, jsou to cichlidy a vyjasňování si pozic k nim patří, ale nemyslím si že je třeba se strachovat, když bude dobrá péče o akvo a bude se jim dařit, tak ty šarvátky budou mít co dělat s jejich rozmnožovacím pudem. Tak ať si jich užiješ. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:41 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ahoj, tak jsem si přivezla 3 páry stejně velikých skalár, 4 malé černé k tomu ještě 2 kouřové. 20 kongo teter ( neodolala sem) a v akva na ně čekaly 4 parmičky siamské. Akva mi přijde akorát. nepřepískla jsem to? Litráž bude něco přes 500 L.. Pruhované tam dělají pořádek, každý pár si našel své místečko. Ale nikdo se s nikým nepere... V akva je pouze kmen až k hladině a hromada kytek na schovávačky... hmm Tak velké ryby jsme nikdy neměla tak mi to přijde zvláštní :)(množství)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2013 13:19 R Muž romant [27987] Re: vendulas
Když hejno teter, který jsou opravdu v hejnu, tak jednoznačně červenohlavky, kam první tam poslední a 50 hlavý hejno by tam pasovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2013 12:54 Muž ludvik [1082] Re: vendulas
V každém případě Akary hnědé jsou zábavné ryby. Sice je to dost subjektivní, jako skoro všechno ... ale pro mě to platí. Nejsou to plašani jako tetry, nebo tupounci jako otíci. Pořád je na co koukat, furt něco zkoumají, pomalu plavou u rostlinek, tuhle zkoumají z vrchu, támhletu ze spoda. Jsou dost šikovné v plavání - podplout list bokem jim nedělá problém, ani v téhle pozici hledat potravu. Prostě nejsou nudné, mají osobnost a přeci jenom trochu inteligence. Jenom nejsou klasicky akvarijně barevné - ale to je také subjektivní. Mě se na nich líbí právě spíš to chování, tvar těla (když roztáhnou ploutve, srdce poskočí).
Čuňátka to nejsou, jedna mi sice okusuje mech, ale zbytek rostlinek nechávají v klidu. Ale je fakt, že mám zatím jen malé, tak do 4cm.
Že jsou trochu agresivní se sice tvrdí, ale jen při tření. To zatím nemohu posoudit. Ale skoro bych si tipnul, že to nebude nic hrozného. Když jsem viděl, s jakou láskou a něhou jedna odstrkovala pancéřníčka, protože jí překážel v cestě mezi kořeny microsoria, tak to jsou prostě kliďasové. Ta největší sice občas ostatní prožene (od žrádla, jinak ne), ale také to není nic vyloženě agresivního. Spíš takové - nečum mi do talíře!
Jenom je potřeba myslet, že mohou docela vyrůst (píše se až 16cm, což se mi ale moc nezdá). Zato jsou dlouhověké, budou dělat radost hodně dlouho.

Se zbytkem ti neporadím. Ale jak konga, tak ancíci ti dokážou zlikvidovat rostliny docela schopně. To mám ovšem z Horácovic stránek :-) Mimochodem i Akary jsem si pořídil jen díky němu, jinak by mi na mysl nepřišly.
vendulas napsala: Tak akara hnědá by mi mohla vyhovovat, nikdy jsem na tyhle ryby nekoukala, myslela jsem si že jsou to agresivní rybky a čunátka. Pokud tedy budu počítat alespoň se 4 páry, hodily by se k nim parmičky denisonovy? Možná bych zkusila i ty kongo, mamka je má také a nemá problém. Na dno bych chtěla ancíky L 181 a sewelie. Jen nevím množství pokud by ty dvě hejna byly po 10 ks? a 4 páry akar šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 12:50 vendulas Re: romant
Tak bych to viděla na 4 páry akar hnědých, 10 kusů tetry kongo a jako třetí buď neonky nebo tetry červenohlavé . Mohlo by být? Četla jsem, že kongo se snesou s menšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 11:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: JanG
Velifery jsou opravu nádherné, osobně je považuji za jedny z nejhezčích ze skupiny větších živorodek, ale pozor! Podobně jako kongotetry celkem zdatně likvidujou rostliny, jemnolisté nemají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:40 R Muž romant [27987] Re: vendulas
Osobně bych tam ty parmičky nedával, parametry vody máš spíš na tu amazonku, ty sewelie nevím, nikdy jsem je neměl, určitě se někdo vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:33 vendulas Re: romant
Tak akara hnědá by mi mohla vyhovovat, nikdy jsem na tyhle ryby nekoukala, myslela jsem si že jsou to agresivní rybky a čunátka. Pokud tedy budu počítat alespoň se 4 páry, hodily by se k nim parmičky denisonovy? Možná bych zkusila i ty kongo, mamka je má také a nemá problém. Na dno bych chtěla ancíky L 181 a sewelie. Jen nevím množství pokud by ty dvě hejna byly po 10 ks? a 4 páry akar šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:05 JanG
Nedávno som narazil na reportáž z akva expedície do Mexika. Boli tam obrázky nádherných dospelých rýb Poecilia velifera. Tak som si pozrel aj video a fakt ma očarili. Keby som mal akvárium okolo 500 litrov a vhodnú vodu, tak by som išiel práve do hejna týchto nádherných rýb.

Pre inšpiráciu:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 09:47 R Muž romant [27987] Re: vendulas
Tak pokud chceš mít v akváriu i jemnolistý rostliny, tak ty konga nejsou moc dobrou volbou, mrkni třeba do atlasu. Z větších klidnějších ryb třeba Akary hnědý taky se podívej na gavúnky na dno partu pancéřníčků, lorikárie, určitě by se dalo pouvažovat o čichavcích, možností je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 09:20 vendulas – 160x60x70
Ahoj asi to bude pořád dokola, ale co :) V akva mám tlamovce, ale protože totálně likvidují rostlinky půjdou brzo k novému majitely. Akva bych chtěla spíše rostlinného typu a nemůžu si vybrat osazenctvo parametry vody jsou :
Ph- 6,8
Kh- 3
Gh- 7
No2 - je neměřitelné
No3 - do 10 mg
Moc se mi líbí tetry konžská, afrotetra apod. Raději bych větší hejnovité rybky. a dotoho pár větších barevných jedinců.
Přemýšlela jsem i o terčovcích, ale nejsem si jistá, zda bych měla čas obden odkalovat a měnit tolik vody.
Skaláry má máti v 400ce a nepřijdou mi nijak zábavné a akční :)
Pokud máte nějaké návrhy sem snimi moc děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 18:40 Muž Somecheck [3] - Amerika
Este doplnim parametre vstupnej vody pre lepsi vyber ryb:
dKh 5
ph 7,5 az 8 - upravujem na 6,5 cez co2
kH 4
No3 0-10

V com mam zatial jasno je tetra cervenohlava ako huf. Ak by bolo mozne drzat sa biotopu, len by ma to potesilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 17:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Glitter
Do tak velke nadrze by mohli jit rybicky.net/atlasryb/cichavec_libajici , kteri maji pro Tvuj ucel jednu vyhodu. Pokud by s nimi byly chovany nejake Tetry, ktere maji tendenci okusovat beznym Cichavcum tykadla, temhle neni okusovat co ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2013 17:31 radim Re: Glitter
a co dominantní hejnovou Phenacogrammus interruptus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 15:55 Muž Somecheck [3] - Amerika
Fotka k příspěvku Chlapi, určite ste tu skúsenejší, čo sa rýb týka. Zaujíma ma Váš názor, čo do 330L brutto ako dominantnejšiu rybu. Od diskusov ma odhovorili (kvoli výške vodného stĺpca), skaláre a cichlidy ma nelákajú. Taktiež názor aké húfové ryby v tým dominantnejším. Ďakujem všetkým za nápady.

Rozmer: 125 d x 43 v x 63 š
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:19 R Muž romant [27987] Re: jmalyska
Ancáky bych nedával, místo nich třeba nějakou lorikárii a ty otíky, pořádnou partu ne méně 10 kousků, z teter bych šel do červenoústejch, jsou to plavci a ta slušná rozplavba jim bude sedět a nádherně drží za každejch okolností kompaktní hejno, kam první tam poslední, 50 hlavý hejno to akvo pěkně rozsvítí. Na dno klidně i nějaký pancéřníčky, výběr je velmi slušněj, opět ne menší partu než 10 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:10 Muž acik [416] Re: jmalyska
já bych šel do velkého hejna neonek,je to užasna a krásná ryba,pridal bych otiky pac jeden je fakt málo,chudák musí trpět... no každopádně ti tu znalejší poradí :)

jmalyska napsal: Tak akvárko mám doma, 130x40 dno, 60cm výška, 300 litrů hrubý objem. Voodu chci do 50cm max, zbytek rostliny nad vodou (kořeny ve vodě(?) ). Jaké osazení by bylo vhodné pro přiblížení se alespoň rybí osádkou k Amazónce? Momentálně mám v malé nádrži 4x obyč ancík, 1x otík, 2x bílý skalár malý, jednu Helenu a pár neonek červených, které chytly nějakou nemoc, tak ty do new akvárka nedám. Takže výběr je celkem slušný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:37 Muž jmalyska [167] Re: jmalyska
Tak akvárko mám doma, 130x40 dno, 60cm výška, 300 litrů hrubý objem. Voodu chci do 50cm max, zbytek rostliny nad vodou (kořeny ve vodě(?) ). Jaké osazení by bylo vhodné pro přiblížení se alespoň rybí osádkou k Amazónce? Momentálně mám v malé nádrži 4x obyč ancík, 1x otík, 2x bílý skalár malý, jednu Helenu a pár neonek červených, které chytly nějakou nemoc, tak ty do new akvárka nedám. Takže výběr je celkem slušný. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=901