Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 08:39 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: KIV
Dal bych více samic. S ancistrusem dohromady jsem je nikdy nechoval. Lorikárie mi přijdou méně aktivní a jsou fyzicky slabší.. mám dojem, že by v akvárku s ancistrusy strádaly. Ale ještě počkej, třeba se tu objeví někdo, kdo tuto kombinaci měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2018 21:49 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: KIV
Když vyrostou, jsou ještě krásnější a majestátnější než v mládí. Fakt se toho nemusíš bát. Jdi do nich. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:29 Muž KIV [7] Re: vaaclav
Otík vypadá jako pohodová rybka palec rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:21 Muž KIV [7] Re: RE5PEKT
Lorikárii jsem zaznamenal (tuhle rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata). No, alternativa to asi je palec. S ancistrusem se snese nebo raději nemíchat a dát jen pár či 1-2 samice navíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:15 Muž KIV [7] Re: Amatértom
smich tak zkusit ty čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:13 Muž KIV [7] Re: tramtra
Sekernatky vypadají zajímavě. Akorát ty větší (dlouhoploutvé) - chov obtížný...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2018 21:12 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: KIV
Starší člověk tě nebude honit po celým akvárku, stejně tak i čichavec :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:10 Muž KIV [7] Re: Kaira
Tak čichavci perleťoví by se mi tam líbili hmm, ale co když pak vyrostou? Nezačne je ta droboť kolem rozčilovat? On i starší člověk je někdy nerudný a chce mít svůj klid okolo sebe a v akváriu pak vládne právo silnějšího :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 20:49 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
Jo to já vím :-) mám je v akvárku, já to myslela jako alternativu místo čichavců, když se KIV obává, že ti by mohli kousat neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 20:38 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tramtra
Mně se sekernatky taky líbí, ale u hladiny se drží i čichavci a mám vyzkoušeno, že sekernatky dalšího obyvatele hladiny moc nemusí. Stresuje je a pak dost často skáčou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   07.03.2018 19:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: KIV
Nemyslím si, že by čichavci perleťoví kohokoli okousali. Nikdy jsem nepozorovala, že by si všímali ostatních ryb nebo se k nim dokonce chovali agresivně, jsou to klidné ryby. Já jsem pro perleťáky, v tak velké nádrži by úžasně vynikli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2018 19:37 Žena tramtra [3202] Re: KIV
U hladiny by byly pěkné i větší sekernatky a neonkám by neubližovaly. Možná by je prohnaly, ale to by bylo asi všechno.
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_dlouhoploutva
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.03.2018 18:37 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: KIV
Přemýšlel jsi o lorikárii? Zajímavá je, dostupná docela taky a problémů je s ní méně, než s obyčejným ancistrusem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2018 18:26 R Muž romant [27981] Re: vaaclav
A kdo chápe pár, jako dva, tomu rozumí správně. Tzv. minimální čekačka u otíků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2018 18:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KIV
Dej si na dno nějaké panceřníčky a pár měsíců počkej a potom si kup otíky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 18:02 Muž KIV [7] Re: Wanderer
Ahoj, díky všem za tipy a rady. Fakt, že s tou teplotou to může být ještě docela překvapení... Stalo se mi u menšího, že pod vlivem blízkého radiátoru se topení moc často nezapíná. U tohoto bych rád měl teplotu akorát, aby rybky žily co nejdéle, nebyl zrychlený metabolismus.
Méně druhů, větší počty, také to tak vidím palec. Větší výšku jsem nechtěl kvůli údržbě. Skaláry jsem kdysi (dávno... :-) ) měl, tak může být změna. Právě u té parmičky mě láká, že by pomáhala s úklidem řas na rostlinách. Hlavně když nebudou krevetky, které by skončily v rybích žaludcích..? :-(
Ty kombinace už jsem různě v akváriích našel. Jenže pak se člověk dočte, že čichavci okousali neonky... Krevetky v takových sestavách také jsou. Ale fakt bych rád harmonii. Takový kus vodního ráje ve skle hop :-)
A pokud tyhle početné ryby budou takové "běžné" (ale krásné), tak jsem si říkal, jestli na dno nedat nějakého "exota" jako je třeba Sturisoma panamská coze nebo zůstat u oblíbeného Ancistruse sp. či jestli by nebyl jiný typ na zajímavou, dostupnou a bezproblémovou rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 09:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KIV
S výběrem bych počkal až jakou teplotu budeš mít v akváriu, světlo dokáže někdy dost vodu ohřát. Pokud chceš mít hodně rostlin tak Parmičku černopruhou neboli SAE určitě ano v počtu 4-5 kusů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2018 06:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KIV
Tohle je dobrý výběr. Akorát si vyjasni tu teplotu a podle toho vyber neonky. Objem na to máš, tak s počtem neonek nechoď pod stovku. Pancéřníčky zvol dle teploty a kup jich taky pořádné hejno. Mám to v podobných počtech a osobně jsem před časem vyměnil tetry červenoústé za vláknoploutvé, ale to je věcí názoru. Škoda, že nemáš o pár cm vyšší, to by se dalo uvažovat i o skalárách. Ty parmičky bych nedával. Držel bych se pravidla, co nejméně druhů, v co největších počtech kusů. Bude z toho parádní akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2018 23:45 R Muž Anthrax [4739] Re: KIV
Ahoj. Na ty neonky červené i čichavce by to chtělo o něco vyšší teplotu. Jinak, proč myslíš, že by to neměla být bezpečná kombinace? Podle mě je to ok. ;-) Ryby dna taky ok.

Ale s cherrinama nepočítej, bylo by to akorát dobré krmivo pro výše zmíněné. ;-)

Edit: Tady si můžeš vyhledat kombinaci tebou zmíněných ryb a uvidíš, kolik lidí je má v nádrži. Popřípadě se můžeš inspirovat. rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 23:37 Muž KIV [7] – Zbytek osazenstva k neonkám?
Ahoj. Prosím o radu :-). Čekám na dodání akvária 150x50x50 a nejsem si jist jak vhodně doplnit osazenstvo, aby v akváriu vládl klid a mír. Mělo by jít o vyvážené akvárium se spoustou rostlin a přiměřeným počtem spíše méně náročných ryb, teplota vody 23-24 st.

Osazenstvo, co bych rád: velké hejno neonek červených, menší hejno teter červenoústých a ideálně nějaké pěkné nekonfliktní větší ryby k tomu... Ale jaké? Myslel jsem čichavce perleťové, ale to zřejmě nebude bezpečná kombinace... Uvažoval jsem ještě parmičky černopruhé...

Dále jsem "zatížený" na ryby dna, speciálně krunýřovce - možná zkusit něco jiného než Ancistrus sp., co? Uvažuji ještě malé hejno pancéřníčků Sterbových a nějaké krevetky (Red cherry). Děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 14:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Lukáš N.
Parmička je potvora a delším ploutvím čichavců by nemusela odolat. Parmičky rády skotačí a čichavci mají rádi svůj klid. Pandy jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 13:10 R Muž ctibum [6868] Re: Lukáš N.
Ahoj. A nechceš se zaregistrovat a založit prezentaci té nádrže? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 12:55 Lukáš N.
Dobře děkuji za rady , ještě se mi líbí parmička mechová třeba hejno o 20 kusech ? A třeba panceřníček panda 10 kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2017 11:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Lukáš N.
Už tak je jich tam dost. Až se budou třít, mohl by tam být slušnej bordel. Neonky ok. Hejno panceřníčků na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Lukáš N.
Záleží na tom, který druh neonek máš na mysli. Čichavci by jim ublížit neměli, ale aby to byla pro ty neonky vhodná nádrž.

Edit: Třeba neonky obecné bych tam nedával. Nemusela by jim sedět teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:11 Lukáš N. Re: NHKG
Co takhke větší hejno neonek ? Čichavci by jim nic udělat neměli ne ? Nebo se pletu ? A co kdybych tam ještě přidal pár čichavcu zlatých a modrých ? Nebo už by to bylo moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 08:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lukáš N.
Díval bych se po hejnové rybě do středu akvária a nějakém sumci na dno. Projdi si atlas, nevíme co se ti líbí. Pak to sem napiš a vyladime to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 22:45 Lukáš N. – Rada
Dobrý večer mám 300 litrove akvarium a uvnitř mám 4x čichavec zlatý
6x čichavec modrý
3x ancistrus
Prosim o radu co k nim přidat za ryby a v jakém počtu .
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2017 13:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
Jifi napsal: Nemyslím si, že by skalár sežral japonskou krevetu :-)
Ta je tak 3-5 cm velká a dost čiperná ;-)

Dospělá hladová skalára??? coze Jako prd!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:47 Muž Driv3r [236] Re: Jifi
Zeptej se luďka (tojsouveci) jak mu rozcupovali dajanku ma to i v prezentaci.stačí kdyz se jim správně natočí.ale kdyz to přípominam tak on tam mel asi taky nějakou japoniku hm..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 13:53 Muž Jifi [675] Re: Driv3r
Nemyslím si, že by skalár sežral japonskou krevetu :-)
Ta je tak 3-5 cm velká a dost čiperná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 13:20 Muž Driv3r [236] Re: Pepan
ale ja nemam male rybi skalary jsou dost velci. :-O proto sem dal ty dajanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 12:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jifi
Jifi napsal: Japonské krevety rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska žerou řasu parádně, pokud je nekrmíš. A jsou dost velké na to, aby je otravovaly malé ryby.
Mám je v akvárku s N. elegans. Tam krmit musím a přes to likvidují vláknitou řasu a modrou sinici parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 11:48 Žena tramtra [3202] Re: Driv3r
Taky doporučuji Japoniky, jsou to velké krevety a řasa jim chutná...ovšem, když nemají nic jiného v nabídce. Moje Japonky s klidem zaženou stejně velkou Pandu a seberou jí tabletu přímo od huby. Ale za zkoušku to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 06:11 Muž Jifi [675] Re: Driv3r
Japonské krevety rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska žerou řasu parádně, pokud je nekrmíš. A jsou dost velké na to, aby je otravovaly malé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:39 Muž Driv3r [236] Re: ctibum
to mam ale šneci řase moc nedaji teda tej malej zelenej a krevetky mam dajanky a ty rasu asi nedavaj nebo je u ní nevydim zato když nakrmím tak jsou vydět.a mali krevetky nemužu to bych tim krmil skalarky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:30 R Muž ctibum [6868] Re: Driv3r
Šneky a krevety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:24 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
Máte někdo nějaky nápad jakou rybu na řasi místo SAE?jsou na zbytek mi osadky moc akčni a když je to popadne a honí se mezi sebou tak nevi kdy zastavit.nebo o koho. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 19:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Vypadá to, že skaláry se budou ještě nějaký pátek držet, tak s nimi ni dělat nebudu. :-) Myslíte, že bych do svého akvária 460l rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami mohl přidat tak 30 neonek? Nějak se tam nic neděje... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 02:27 Muž Trucker [0]
Vi nekdo tady jestli se snese cichavec modry s cichlidou papousci? Chtel bych si je poridit do 240 akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 13:30 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: NHKG
Z mé zkušenosti jsou pákistánky mrchy i v hejnu. Hejnu rasbor klínoskvrnných okousaly ocasy a tvářily se děsně nevinně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 12:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačaba
Rájovce bych neriskoval.U mě ve 100l při tření vybili rájovci dlouhoploutví i parmičky a neonky. Mám teď rájovce černé. Jsem zvědavý na jejich chování, ale asi je někomu věnuju, aby měly ostatní ryby klid. Sežrali menší šneky (včetně okružáků) a krevetky.
Neritina žere jen řasy. Při jejich nedostatku hyne. Pokud pro ní máš podmínky, klidně si ji kup. Ale já bych dal spíše okružáky.
EDIT: Větší barevnější běžně sehnatelná ryba vhodná k menším aktivnějším rybám mě napadá jen jedna: rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 11:36 Kačaba Re: NHKG
Jsem ze Sokolova a jen tak vyjet do Prahy pro ryby nemůžu. Zkusím zjistit jestli by se Gara dala objednat u nás. Co místo ní nějakého šneka, třeba Neririnu? Tím pádem bych dala víc neonek a tak tři rájovce. Šli by tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 09:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačaba
Odkud jsi? Ta Gara by měla jít sehnat. Glaser je má skladem, takže vím o prodejnách v Praze, Brně, Mělníku a Budějovicích, kde by ti ji měli být schopní objednat. A případně se domluvit s panem Kudrnou (Aquamaster) na dopravě vlakem. Ale v poslední době pan Kudrna na malé akvaristy kašle, takže by to asi bylo na hodně dlouho.

Jakákoliv náhrada nebude žrát v dospělosti řasy, nebo bude žrát kytky nebo nepůjde sehnat. Je třeba být trpělivý, já jsem měl 2 měsíce prázdné akvárium než přišla část ryb co sháním.
Výraznější vzhledově zajímavější ryby - co si pod tím představit? Podívej se do atlasu co se ti líbí, napiš to sem a třeba něco vybereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 09:30 Kačaba Re: NHKG
Díky za vyčerpávající odpověď :) Ta Gara je pěkná, ale vypadá to, že nebude jen tak k sehnání. Jakou běžně dostupnou rybou bys ji nahradil? A co párek nějakých výrazných rybek, aby to bylo vzhledově zajímavější. Dalo by se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2017 09:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačaba
Zapomeň na bety a čichavce. Do toho akvária se nehodí. Tyto ryby mají rády svůj klid, což u tebe mít nebudou.
Black moly jsou živorodky, takže mají horší zažívání a znečisťují vodu více než ostatní ryby podobné velikosti.
Ancistruse nebrat, sežere rostliny a nic nečistí. Pokud nebudeš mít čichavce a bety, dívej se po řasožravých parmičkách, výborná na řasy je údajně Gara žlutopruhá. rybicky.net/atlasryb/gara_zlutopruha
Mřenku pákistánskou jsem měl jen jednu, ale v atlase se píše 4 a více a ostatní mřenky co znám jsou v hejnu v pohodě, tak klidně dokup. Ale počítej s tím, že jak jedna ryba v hejnu je výrazně větší jak ostatní, tak někdy jí "hrábne" a pak může ubližovat ostatním.

Takže součet mého návrhu:
8x parmička
12x neonka
2x black molly
4x mřenka
6x Gara žlutopruhá
Časem (tak za půl roku) až budeš zkušenější a akvárium bude v top stavu, tak se ozvi a vymyslíme co přidat. Ale v té době už to bude chtít prezentaci.

Volil jsem víceméně živější ryby z Asie. Neonky se tam úplně nehodí, ale předpokládám že se ti líbí a nechceš je někomu věnovat. Ty 2 moly se tam taky moc nehodí. Ale nežijí dlouho a jen 2 nebudou moc znečišťovat nádrž, nepotřebují hejno, tak si je nech na dožití.

Byly by i další možnosti (klidnější Asijské ryby nebo přechod na Jihoamerické ryby). Ale tato mi přijde vzhledem ke stávajícím rybám nejlepší. Směsku ryb ze všech koutů světa nenavrhuju, ani nevím proč, ale mám k takové kombinaci odpor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2017 09:11 R Muž afc1886 [14655] Re: Kačaba
Kačaba napsal: Ancistrus přišel v úvahu jakožto "čistí jednotka"
No oni ti ancistrusové moc čistící jednotka nejsou,spíš naopak.Jsou to pěkní rozmetači hnoje a ještě ke všemu si rádi pošmáknou na rostlinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 08:56 Kačaba
Jinak romant díky za návrhy. Jak bys seskládal celé osazenstvo s tím co tam teď je, tak aby to "fungovalo"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 08:50 Kačaba
Aneb díky za návrh konstruktivního řešení..
Zmíněné tetry jsou opravdu parmičky,to jsem zkonila. Jak už jsem psala v nádrži jsou teď parmičky, neonky, black molly a mřenka. Takto jsem nádrž přebrala. Nechci nechávat v malém počtu ryby, které jsou hejnové a při sestavování rybí posádky jsem se řídila tím, co jsem našla tady na stránkách. Prošla jsem jak atlas, diskuze a spoustu kladně hodnocených nádrží,kde má spousta lidí pohromadě betty a čichavce s ancistrusama anebo i malé hejno neonek ve velké nádrži. Snažila jsem se řídit i výpočtem 1 litr=1 centimetr. Ancistrus přišel v úvahu jakožto "čistí jednotka" a betty s čichavcema jako barevné zpestření. Psala jsem sem o radu od zkušenejších a místo napadání bych nějakou radu a návrh posádky uvítala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2017 22:10 R Muž romant [27981] Re: Kačaba
Co s tím konečným stavem budeš dělat? Já vím nic, bude to ona rybí polívka, takhle zprasit 300 litrů, ukázkovej příklad. Táákže, ancáky s čichvacema a bettama dohromady nedávat, špatně. Ty tetry jsou ve skutečnosti parmičky pětipruhý. Mřenky určitě když mít, tak ve skupině. 12 neonek ve 300 litrech je jako kapka v moři, to by chtělo alespoň 50 hlavý hejno. Black molly, proč? Budou jenom znečišťovat vodu třeba těm neonkám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=301