Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Pseudodekorace

 

Nádrže » Tojsouvěci » Pseudodekorace » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
37.7
Pseudodekorace
*
*
*
*

https://www.youtube.com/user/ludek2678
Majitel: Tojsouvěci   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 9. 2014   Poslední aktualizace: 27. 11. 2017 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 14888   Hodnocení: 99.6 %
Založení: 15. 5. 1980   Oblíbenost: 156 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 150 cm x 60 cm x 50 cm
Objem: 450 litrů   Čistý objem: 338 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 421 litrů
Fotek a videí: 713+20   Komentářů: 1730


Popis: Priorita - ryby.


Biotop: Ne.

CO2: Při reprodukci ryb,okyselení vody na ph 6,8.

Dekorace: Dubová větev,kameny z Orlice.

Dno: Černý Flexiobklad,podložený deskami tvrdého extrudovaného polystyrenu,v zadní části nádrže jsou místy dvě,tři desky na sobě.

Filtrace: EHEIM Professionel 3 2075 600 L s rozstřikovací rampou umístěnou pod hladinou a pro větší pohyb nasměrovanou šikmo proti ní.Sání filtru doplněno zdvojeným předfiltrem.
Hladinový skimmer,sepnutí 4x za den na deset minut přes spínací hodiny.

Hnojení: Ne.

Chemie: Ne.

Krmení: Živá - roupice,koretra,larvy jepic,znakoplavky,malí cvrčci,Drosophily.Pro potěr Artemia Sanders,grindal.
Rostlinná - spařená kopřiva (voda cca 80°C,opláchnutá po vychladnutí),
v zimním období plody ovoce a zeleniny zbavené semen a jádřinců.
Mražené - koretra,myssis,patentka,drobný kryll,pro potěry cyklop (pokud je dostupné,tak nakupuji cenově výhodná půlkilová balení v deskách).
Rostlinná - spařená kopřiva (voda cca 80°C,opláchnutá po vychladnutí),
v zimním období plody ovoce a zeleniny zbavené semen a jádřinců.Živá -
Umělá krmiva pouze doplňkově - Tetramin vločky,Sera vipagran granule,Angelfish Super Growth (Discusfood)

Osvětlení: 88W/10000L = 4 x otočné LED trubice T8/13 2500L 6500K 22W úhel osvitu 180°, montáž tubusů svépomocí (každá trubice se samostatným ovládáním,přes spínací mechanické hodiny) v krytu Farao.

Pozadí: Černá samolepící tapeta.

Stojan: Laminovaná skříń.

Topení: Jager 300W nastavený na 27°C.

Údržba: Očištění vnitřní strany skel magnetickou plovoucí stěrkou (Hagen),tvrdší řasy odstraňuji kovovou teleskopickou škrabkou s výměnnými nástavci a madly (Resun).Následně V intervalu cca 5 týdnů proprání písku odkalovačem Hagen Marina 60cm v částech nádrže kam mám přístup,odstranění odumřelých listů a přebytečných oddenků, následovně výměna 60% vody v nádrži a očištění skel.Dle potřeby propláchnutí filtru.Osvětlovací rampu a podstavec čistím při běžném úklidu domácnosti.Rekapitulace:10-12 hodin údržby za rok.

Voda: 270-340μS, pH 6,8.Obsah vysokých hodnot dusičnanů a fosforu snižuje Limnobium laevigatum.

Vzduchování: Opona, nutné,při výpadku filtrace zajištěno okysličování nádrže.

Poznámka: Důsledná karanténa příchozích rostlin a ryb.Krmný plankton pouze z nezarybněných lokalit.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
V druhém rohu další čekající spermabanka.
V druhém rohu další čekající spermabanka.
01.11.17 00:00
Samec sleduje,kam zaseje semínko.
Samec sleduje,kam zaseje semínko.
01.11.17 22:14
Pár vlevo se pokouší čistit balansku.
Pár vlevo se pokouší čistit balansku.
29.10.17 14:14
Nadějná samička,samec v pozadí sleduje,který list začne čistit.
Nadějná samička,samec v pozadí sleduje,který list začne čistit.
29.10.17 14:10
Flirtující pár.
Flirtující pár.
29.10.17 14:10
Krevetboxík,občas využívaný jako karanténa.
Krevetboxík,občas využívaný jako karanténa.
29.10.17 14:10
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
27
11.2017
Zabukoval jsem si dvacet Sturisom u Petra,chci mít v budoucnu čudly obou pohlaví,stávajcích sedm samic půjde pápá.Nány zlikvidovaly během dvou dnů tři velké Dajány,snažil jsem se o focení,ale snímky jsou o ničem,testuji foťák,přestavil jsemrežim,ale stále detailní snímek nedaří.Byl jsem na kávičce u Tompaje,před časem jsem mu přenechal Petrovy Manacapury a následně darem osum Nanayek,byl jsem překvapen,možná má Nány menšího vzrůstu, zkresluje to podstatně větší velikost Manacapur ve stejné nádrži,ale Nány jsou luxusní ve vybarvení (tmavé fleky na bocích) a oploutvení, včetně dlouhých vnějších paprsků,ryby jsou bez chyby.Tomáš má momentálně přerybněno a k tomu přibylo cca dvěstě mladých Manacapurek v další nedostatečně velké nádrži,tak se zminil o odsunu Nanayů,možná se dohodneme a uděláme nějakou výměnu čudel,ta dlouhá vlákna mne moc lákají a nechci čekat na perfektní ryby z dalšího vlastního odchovu.Ivan má vylíhnuté Altíky,přesto uvažuje o výměně krve rybami ze Žďáru,nebo na jaře čenžem od Forkela.Petr Hák má nádherné Alty,tak předpokládám,že to u něj s odchovem vypadá každým dnem na spadnutí. Čas je můj nepřítel,musím vymalovat garáž a přivézt ženu z onkologie,než se mrknu na odchov Nán na kopci u Romana Duška.
1
11.2017
Nanayky,které spatřily světlo světa v mojí prezentační nádrži,se dnes ve stáří jedenácti měsíců (od jikry) odhodlaly k reprodukci.Vytřely se téměř současně dva páry
v protilehlých stranách akva (šilhám ještě teď) :-D . Naivně de těším, že se jim podaří po Novém roce stoprocentně přirozený odchov další generace v přítomnosti hejna,které před tím,po výběru párů budu muset trošku zredukovat.Moc si nefandím,jenom mne, ta hra neskutečně láká.Snažil jsem se fotit a natočit videiko,ale kolega se mi před pár dny šťoural v nastavení foťáku a rázem jsem byl v akci mimo mísu,navíc jako na potvoru došla baterie,no uvidím,jestli z toho něco dám.
31
10.2017
Náhled
Včera zjištěna nová lovecká strategie vrahů Daján,netuším jakým způsobem Nanayky registrují feromony Daján,náhodou jsem poprvé viděl Dajánu při svleku,skaláry na ni zíraly a v okamžiku kdy Dajána opouštěla svlek, tak se na ní vrhly,krevetka měla štěstí a podařilo se jí uniknout,ale ryby rozsápaly svlek mimo končetin, v davovém šílenství.Začínám mít názor,že čudly registrují pach svlékajícího se korýše a bezbranou kořist vyhledávají čichem,zajímavé je,že se vždy se jedná o plně vzrostlé jedince,kteří vylučují feromomony,před pářením.
Stav skalár snížen na dvacet kusů,při kontrolní pitvě čtyř ryb vyloučena přítomnost parazitů v chovu,mikroskopicky byla vyšetřen povrch těl,žábra,játra,trávicí systém,Ryby jsou pohlavně zralé (vaječníky s jikrami),s tukovými zásobami a se zdravými játry beze změn.
27
10.2017
Podařilo se mi dostat větev do správné polohy,dřevo nasáklo vodou a dostává zařasenou patinu.Nanayky mi dělají radost,mám dojem ,že jsou vzrostlejší,než jejich rodiče ve stejném věku a ve vybarvení se jim začínají objevovat černé znaky hop.Barclaya po přesazení shodila veškeré původní listy a úspěšně obrazila novými.Odchyt a rozbor přebytečných ryb se snad podaří uskutečnit během dvou týdnů.Proběhla standartní údržba nádrže,doplnění A.nanou a vnuceným Bolbitisem,zbytek ponechávám na na adaptaci života
v akvu.Kolega mi doručil pár kilových desek mysisu a koreter,tak mám do příštího roku
s krmením vystaráno.Dosušuji dubové listí pro obyvatele krevetboxu a zvažuji zamrazení kopřiv na zimní sezonu.
20
10.2017
Tři páry Nanayek se pokouší o čištění podkladu pro tření.Dvě ryby v hejnku mají defekty
v oblasti hlavy (vyosená tlamka a druhá nedorostlou skřeli) obě půjdou na pitvu a fotodokumentaci, současně s dvěmi dalšími čudlami, které mají opožděný vzrůst,chci u nich mít stoprocentní jistotu,že to nesouvisí s parazity.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 99.6 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář smazané (1)

Tojsouvěci
13.12.17 23:33
Pavle,moc ti děkuji,tolik chvály si snad nezasloužím stydim ,jsem chybující,jako většina ostatních.Stále se snažím ponaučit z vlastních iluzí o akvaristice a skloubit ji do rádoby funkčního prostředí,pro naše čudličky,kytičky a jiné potvůrky :-D. Dajánky to tento týden zatím přežily, bez ztráty kytičky ;-) .
PaDa
12.12.17 1:01
Zavítal jsem po dlouhé době, poprvé od července stydim
Tak jsem tomu věnoval čas a poctivě všechno pročetl a prohlédl. Nezbývá než jako vždycky pochválit deník, fotky i videa palec
Pěkně ti to žije v akvárku i diskuzi.
Dajánkám zdar :)
strappy
8.12.17 22:43
Máš to suprový potlesk palec ano
Tojsouvěci
7.12.17 0:11
Petře děkuji Ti,jsem rád ,že nejsem sám,komu se ty čudly trošku líbí ;-),psali jsme si v SZ,stačí poladit pár maličkostí a můžeme jít do toho. :-) ahoj
Tojsouvěci
6.12.17 22:46
Pepo,to je klamavé,majitel není zrovna dvakrát Fit. ;-) :-) ahoj
Angus68
6.12.17 8:23
Luďku, to ti jsou tak krásný ryby potlesk Rád se sem chodím na ně dívat ano Přeji úspěšný výtěr a následné vychování nové generace krasavců potlesk
Pepan
29.11.17 23:39
Nevím proč, ale tohle akvárko mi připomíná jednu reklamu - Tady je svět ještě v pořádku. potlesk potlesk potlesk
Tojsouvěci
29.11.17 23:28
Jani,obdivuji Tvůj vztah k Ramirézkám,jsi jedna z mála hobby akvaristů,kterým se s těmito krásnými rybami dlouhodobě daří :-) hop.Děkuji za komentář a držím Ti pěsti. :-)
Tojsouvěci
29.11.17 21:57
Leni,kdo to nezkusí,tak nic nezjistí. ;-) :-) ahoj
JanaS
29.11.17 12:18
Ty jo! coze To video s těma dajánama potlesk A sturisomy, pancéřníčci a skaláry se k nim vizuelně fakt hodí. Je to samá anténa a fousek. Opravdu zážitek!
lenkalor
28.11.17 16:29
Zatím by to to mého akvária byl dajánský dar. Pardon - danajský dar. :-)
Tojsouvěci
15.11.17 10:04
Luky,to nestálo za řeč,měl jsem radost,že všichni byli spokojení. ;-) ahoj
Tojsouvěci
15.11.17 9:23
Blani děkuji,zatím mne mrzí,že se mi některé dramata nedaří zachytit,bývá to takový fofr,že než otevřu foťák,tak je po akci. :-( love pivo
Tojsouvěci
15.11.17 9:13
Martine děkuji,ale nevím které,jestli to s Alty ,nebo s Dajánou? ;-) :-)
Tojsouvěci
15.11.17 9:10
Lenko, skaláry přerostlé Dajány před svlekem sledují,jako živou konzervu a čekají,co z ní vypadne za dobrotu smích Molucka by se jim do tlamky nevešla.Máš pravdu,že Molucky jsou statické a vzhledem k tomu,že se v akva nemnoží,tak by nedoplňovaly čudlí jídelníček :-D .Držím slovo,které jsem dal Pavloví (Pada),že budu šířit slávu Dajánek,možná se k nám jednou přidáš. ;-)
Tojsouvěci
15.11.17 8:00
Barunko děkuji a přeji Ti,ať se daří. :-) ano
MonterMonty
13.11.17 21:49
Tak pod to se musím podepsat :) Monter Monty jméno mé :) , měli jsme to štěstí a p. Pojar nás pozval na návštěvu k sobě domů , prohlídka úžasně naaranžované "zimní zahrady" v duchu pralesa v Amazonii ,v akváriích několik linií Altiček , ryby ve špičkové kondici, neméně zajímaví Ostnáči listoví - krmení živými neonkami k tomu odborný výklad a krátká diskuse s člověkem který má u mně veliký respekt pro svoje znalosti v oboru kterému se věnuje. Luďo asi už se opakuji , ale ještě jednou díky , pro mě nevšední zážitek ,kterej by se bez Tebe neuskutečnil pivo ahoj
drvi
12.11.17 21:59
Ludi, tady je to sázka na jistotu, vždycky je na co se dívat potlesk pivo ahoj
Driv3r
12.11.17 17:06
Parádní video. palec potlesk
lenkalor
12.11.17 8:23
Dajánky jsou akční palec . Škoda,že nemám větší akva, taky by se mi líbily. :-) S moluckama moc srandy není.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/21509-pseudodekorace