Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:30 Žena Beastie [314] Re: romant
děkuji, již jsem zarigostrovaná na cichlids forum, četla jsem články o těch druzích ryb i jsem koukala na podobné setupy akvárií

Spíš mi chybí ty praktické rady. Ale děkuji za snahu, budu dál zkoumat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:25 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Nejlépe zajít do sekce nádrže, vyhledat příslušnou velikost a v ní budou určitě zastoupeny všechny typy nádrží. Až se pro jeden rozhodneš, dá se leccos již konkrétního prodiskutovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:24 R Muž romant [27981] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:22 Žena Beastie [314] Re: Yirka
U kluků by mne taky zajmaly vlastnosti, takže spíš vidíte nějaké veliké problémy s jedním ze setupů? nebo např bude mne úprava vody stát nervy? jak se dosáhne té čistoty v tanganice?

Kde si o tom vlastně něco přečtu?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:08 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Když před sebou budeš mít tři kluky, taky se ti můžou líbit všichni. Jeden však přece jen o trošku víc. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:57 Žena Beastie [314] Re: Yirka
No ale já jsem si to navolila tak každou variantu, že se mi samozřejmě líbí všechny :-D:-D vybrala jsem si z těch biotopů ty ryby, co se mi líbí nejvíc, jdou k sobě, obsazují spodek, vršek + zbytek, chováním i parametry k sobě více méně sedí,...
Už nad tím přemýšlím nějakou dobu, vždycky se nadchnu pro něco nového, ale líbí se mi všechno. jsem prostě holka a chci vážně všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2012 12:54 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Já bych vzal v úvahu pouze jedno kritérium a to, co se ti nejvíc líbí. Ty okolo něj budeš denně chodit, starat se, radovat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:46 Žena Beastie [314] – výběr variant
Mám dotaz. Teď přemýšlím nad svým budoucím akváriem, sice ještě nemám ani stůl, ale představy mám už tři a nemůžu se rozumně rozhodnout.

akvárium bude velikosti 100x55x60cm dxsxv (360l hrubého). Bude na jižní stěně, tzn slunce svítí na akvárium mezi 10-12+- hodinou, což by mohlo způsobovat problémy

Moje představy:
1 varianta: tanganika,8ks pestřenec proužkovaný,10ks cichlida žlutoocasá, pár pestřenec zlatožlutého
2. varianta: amazonka,3ks cichlida kakadu, 3ks akara zlatá,15ks tetra průsvitná, 6ks krunýřovec jednopruhý
3.varianta: asie,10ks gavůnek boesmanův, 2ks čichavec modrý, 6ks mřenka nádherná

1. varianta je jednoduchý design akvária, velké ryby, 2. varianta je blackwatters, hustě zarostlá a zaskládaní nádrž, hodně úkrytů, 3.varianta je asie, spousta rostlin + plovoucí a veliké ryby

Každá varianta má své výhody nevýhody, blackwatters má nízké PH a spousta dekorací, tanganika veliká čistota a častá údržba, asie má rostliny které mi už takhle nejdou, zase tam budu mít všude řasu

Co mám přidat jako rozhodující kritéria? Děkuji !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 23:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku ještě jedna, ale mázlá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 23:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: olwy
Fotka k příspěvku Tady je dnešní fotka toho štikovce příčnopásého ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:43 Muž olwy [24] - TetryRe: PaDa
Ahoj PaDo, děkuji za rady. Ten Sumíček je taková moje vzpomínka na Indii - tam to byla hlavní ryba všech nádrží. Vypadal vždy docela utrápeně, ale hezky. Hlavně v těch jejich 50 litrech bez filtru :-) Takže ho teda doma raději vynechám. A za tu Lorikarii děkuji - už se na ni těším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 12:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: olwy
Štikovec páskovaný - Aplocheilus lineatus - 4 ks - z toho mám největší strach
Lorikárie kopinatá - Rineloricaria lanceolata - max 3 - nevíte, jestli jako obyč. ancík rozežírá kytky?


Tak místo těhle štikovců zkus Epiplatis dageti rybicky.net/atlasryb/stikovec_pricnopasy , ti jsou menší a také mi přijdou snášenlivější.
Lorikárie kopinatá kytky nechává na pokoji.

Ale jak psal Cosmogagy, na sumíčka indického k malým tetrám raději rychle zapomeň. Já bych k těm nežádoucím do tebou navrhované společnosti přiřadil i tu parmičku červenoocasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 11:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: olwy
proč navyšovat počty?? vhodnější bude jak píše katterinecka ubrat počet druhů hejnovek... Místo 6 druhů bych dal maximálně 2 druhy, třeba i po 15-20 kusech.. bude to vypadat líp, a hlavně se ryby budou daleko líp cítit.
Já mám nedávno založenou 250tku, a z hejnovek tam budou jen tetry červenoústé, okolo 20 kusů.. maximalně přidám ještě druhé menší 8-10 kusové hejnečko jiného druhu. Ale více to míchat nebudu. Čím víc kusů od jednoho druhu, tím se ryby cítí lépe.

O štikovci páskovaném se zde v atlase píše že žere potěr jiných ryb, s dospělýma by to mělo být ok. Zvlášt když budeš mít slušně zaroslou nádrž i plovoucíma rostlinama.
Síš než štikovce bych se bál toho sumíčka. Malé ryby může považovat za kořist, může dorůst až 20 čísel... A taky je to hejnová ryba, když dáš jen jednoho nebo dva, tak to pro ně asi nebude ideální.. já bych je vynechal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 11:22 Muž olwy [24] - TetryRe: katterinecka
Tak možná trochu navýším počty :-) Spíš mi šlo o to, jestli by se tato kombinace snesla, nebo mi to Štikovec zlikviduje. Podle webu je agresivní, ale v dost velkém AQ by nemusel. :) Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 08:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: olwy
vyber si míň druhů těch hejnových ryb a větší hejno, jestli plánuješ celkem 35 ryb a 6 druhů hejnových ryb + ještě nějaký ryby navíc, tak jak velké bude to hejno? 5 ryb? to není žádné hejno ;-) V tak velkém akvárku si v pohodě můžeš dovolit hejno 20-30kusů a tyhle ryby budou spokojenější. V jednoduchosti bývá krása
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 02:09 Muž olwy [24] - Tetry – Jak si to namíchat?
Ahoj, přemýšlím co do akvárka a nejsem si jist... Zakládám znovu to z mého profilu - 300 litrů, 120 cm šíře, 50 hloubka a výška, spousta koření a časem i kytek, 24 stupňů, drsnější substrát.
Základ:
tetry černé, tetry červené, vláknoploutvé, císařské, měděné, pangio kuhli
a k tomu... něco z tohoto (ideálně vše :-) ):

Štikovec páskovaný - Aplocheilus lineatus - 4 ks - z toho mám největší strach
Labeo červené - Epalzeorhynchos bicolor - 2 ks
Sumíček indický - Mystus vittatus - 1 či 2
Tetra diamantová nebo tolarová, možná Gavúnek diamantový - Melanotaenia praecox - 4 ks

dno:
Lorikárie kopinatá - Rineloricaria lanceolata - max 3 - nevíte, jestli jako obyč. ancík rozežírá kytky?
Sevelie pruhovaná - Sewellia lineolata - 1 či 2 - až nakonec, jestli zbydou peníze :-)
Pancéřníček leopardí - Corydoras trilineatus - možná jen panda- hejno, asi 6

ideálně bych si tam dal ještě něco jako nožovku či hrotočelce, ale to se mi nedaří najít nic, co by nebylo moc agresivní. Takže asi zvítězí dloho plánovaný čolek čínský a/nebo/možná rak modrý.
Ale rak by šel první do jiného AQ na zkoušku a do velkého až později.

Celkový počet ryb nebude přes 50, spíš kolem 35. Myslím, že by to tak mohlo být, ale rád bych si to ještě potvrdil. A třeba dostal radu na "nožovku".
Díky


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:05 Muž MichalK [16] Re: Javaharlal
No mi se to celkem líbí, ale možná trošku méně těch skalárů (osobně bych dal maximálně 8 a později nechal jen 2 páry), vynechal ty gupky, platy/mečovky a to druhé velké hejno teter a místo toho doplnil třeba sumečky hejnko třeba po 8 místo po 4 jak píšeš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:49 jogr
Podle mě je to až moc ryb,, mrkni na tenhle článek: rybicky.net/clanky/256-kolik-ryb-do-akvaria a ještě: rybicky.net/clanky/459-kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:57 Muž Javaharlal [0] - Amerika – kolko ryb mozem chovat?
Ahojte, mozete mi prosim dat vediet vas nazor?
V nádrži 160x60x60 (realne asi 400l vody) by som chcel chovať:
- skaláre - 10ks
- neónky - 30ks
- nejaké ďalšie malé tetry, podľa toho, aké zoženiem (napr. tetra žiarivá, medená, amapanská) - 30ks
- Apistogramma cacatuoides (1 - 2 páry)
- Mikrogeophagus ramirezi (1 - 2 páry)
- prísavníky - 3-4 kusy
- sumčeky - 3-4 kusy
- gupky - 6 kusov
- platy / mečúne - 4 kusy

Viete mi prosim dat nejake tipy ohladom ryb? Neprerybnim to s tymto zoznamom? Mate pripadne nejaky tip na zaujimavu juhoamericku rybku, ktora by sa tam dala doplnit?

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:42 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: buballa
ad3)Vyprdni se na oukleje a doplň počet skalárů aspoň na 6
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 17:02 Žena buballa [0]
po hromadnom uhyne, s pred 2 mesiacov, by som chcela dokupit nové rybky.
čo mam: aq s 435 l čisteho objemu,
2 ktenepomy, 2 skalare, 2 labea, 4 prísavníkov obyč, 1- ho panamského, 3 polypterov, 1 erpetoichthys. moja nadrž tu rybicky.net/nadrze/8609

moj návrh:
1. 4-5 oukleje,
2. další pár skalárov
3. nechám si poradit :-D

totiž umreli mi komgo tetry, kt som mala pri hladine, a ostalo po nich prázdno :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Cosmogagy
Může být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:54 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Bob66
Ta Lorikárie vypadá vážně celkem dobře, pouvažuju palec

teď mně ještě napadlo - co třeba tam dát "jen" dvacetikusové hejno teter, a dát tam 5-8 sekernatek, ať něco plave i u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Cosmogagy
Co třeba Loricaria simillima, jeden z druhu jak radí už romant X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:34 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Jo a ještě - byl mi sdělen názor že ti kančíci červenohrdlí mi budou ty Tetry totálně decimovat - mám se bát a nebo spolu budou žít v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:28 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Tak co třeba krunýřovec brazilský? ten je podstatně menší.. a nebo jehlicovitý?
Nebo jakého doporučíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:28 R Muž romant [27981] Re: Cosmogagy
Co třeba nějakou Lorikárii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Cosmogagy
Oba druhy co zmiňuješ ti velmi rychle přerostou akvárium, hledej dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:15 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Ještě bych tam možná dal i nějakého krunýřovce, ale určitě ne obyčejného Ancistruse sp... rozhodně něco většího, ale zase ať to nestojí majlant, takže Panaky vynechávám... něco jako Krunýřovec pardálí nebo K. síťovaný.. šlo by to?? Nebo jaký jiný druh doporučíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Cosmogagy
Kanci pár ok jako dominanta, těch akar bych dal také pár (dva mě už přijdou moc). Počet pancíků je akorát, co se týče teter tak spíše jedno hejno 20-30 ks, podle velikosti v dospělosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:04 R Muž romant [27981] Re: Cosmogagy
U mě dobrý. Ty tetry bych dal jenom jedno pořádný hejno, hlasuju pro červenoústý(hlavý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:06 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Rybky do 252L akva
Rozměr akva je 90x70cm a výška 40cm, celkem tedy 252L.
Co byste řekli osádce:
Kančík červenohrdlý - 1 pár
Akara Hnědá - 2 páry
Pancéřníček Zelený - 10 kusů
30-40 teter - buď dvě hejna po 15-20 kusech, a nebo jedno 30-40 kusové hejno. Favoritky jsou černá, císařská, křivopruhá (hokejka), paraguayská, tolarová červenoůstá (nebo jiná podobná s červenou hlavou).. definitivně vyberu pak 1-2 druhy..

Co byste případně odebrali, přidali, změnili??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: bogo
Myslím, že skaláry resp. jejich ploutve tvé rozhodnutí ocení :-D Cituji z popisu N. brichardii:"Nesnášenlivá ryba, která si velmi agresivně hájí svůj revír a to i proti mnohem větším rybám."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:00 bogo
už som to vyriešil dal som ich predsa k ostatným tlamovcom,ono sa ukáže ktoré sa prispôsobia k sebe,a nech su skalare v tej Amerike aspoň tie rastlinky čo su tam budu žiť dalej ,hoc brichardky sú všežravci ....ale aj ten mýtus ,že afrika tj. tlamovce nemôžu mať rastliny v nadrži je len a len o naučení rybiek, od mala žiť s rastlinkami a nevidieť v nich len potravu....to zaleži aj od krmiva ,aby obsahovala dostatok rastlinnej zložky :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:38 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
jo, jak říkám, nejsem expert, jen se mi tato kombinace zdala docela nešťastná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: pospec
Bude to vypadat sice divně, ale jako nouzové řešení je to klidně možné. Ono to totiž s tou Afrikou a tvrdou a zásaditou vodou není vůbec pravda. Že by Afrika vyžadovala tvrdou a zásaditou vodu ke svému životu jako zásadní, to tvrdí jen neznalci, kteří se ještě neseznámili s parametry vody v jezerech Malawi a Tanganika...Voda kolem neutrálu spoustě jezerních ryb také nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:12 pospec Re: pospec
jo a mimochodem...afrika není na tvrdou vodu, ale zásaditou.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:11 pospec Re: pospec
Nebo má bogo štěstí na zrovna hraniční kvalitu vody, kterou vyžadují tyto druhy, resp.čeledi rybek. Pokud má v jedné nádrži afriku a ve druhé jižní ameriku bez úpravy vody.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:09 pospec Re: MichalK
Přesně tak,to jsem tím chtěl říct.....jiný kraj,jiný mrav...Afrika-jižní amerika
Prostě jiná voda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:03 Muž MichalK [16] Re: bogo
Nejsem zrovna expert, ale myslím, že Neolamprologus Brichardi potřebuje spíše tvrdou a zásaditou vodu, a ostatní rybky (Skalary a Tetry) potřebují spíše měkčí a kyselejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:58 bogo Re: pospec
ake parametre ,voda je v obidvoch nadržiach stejná nijako neupravovana ,studňova.....teplota rovnaka.....prosim obširnejšie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:54 pospec
Naprostá pravda,rozdíl požadavků na parametry vody těchto rybek je naprosto úplně odlišná!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:44 Muž MichalK [16] Re: bogo
Rozhodně ne, především kvůli rozdílným požadavkům těchto ryb na parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:39 bogo – Neolamprologus brichardii + skalare + male americke cichlidky
ahojte mam 300l akvarko a v ňom asi 15 dospelých sklarov + nejake menšie tetry a cichlidky /purpurova / a chcem k nim dať 3 Neolamprologus brichardii ,lebo do nadrže s inýmy afrikami sa už nevojdu :) .váš názorr????? pozabujajú všetko ???? alebo sa prispôsobia :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 23:44 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: kotyza
ok automatické krmítko, chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 16:21 kotyza Re: Flid
Pokud budou od mala nebude problém,ale neonky jsou dost drobný,časem by mohly ubejvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 13:30 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – Tapajos red head
Ahoj, budu mít v aq Geophagus sp. Tapajos Red Head a na prodejně se prodavač divil,že se snese s tetrou neonovou, žhavou, krvavou a diamantovou ne aq má 420 L. Můžete někdo poradit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 17:14 Muž volcomek [10] - SumciRe: katterinecka
jen trošku poopravim , gogle chová tapajosky a ted camopiensis , já pindare a snad se taky povedou camopiensis , ale neni na to moc času , proto jich nemám tolik , ale ted sem si řekl že to zas odchovám ,tak tam mám asi tak 20 mladých no .... :) jinak ty camo co má gogle jsou taky dobrý :) ale to ještě nějaký měsíc potrvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:29 Muž volcomek [10] - Sumci
Mám doma kaorát odchov G. sp. pindare ... má někdo zájem ? ? ? budou už tak 5-6cm velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:11 Muž Miso [470] Re: Fugee
jasne, myslel som to tak ze ta ryba tam bude ako pest na oko. ale to je moj nazor

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1351