Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2015 15:07 R Muž romant [27983] Re: Beilis
Drahý krmení. :)
Edit: Když už jsme u toho sehnání, či nesehnání, ono když se otevřou ústa a zeptáš se třeba v tý akvaristice, kam chodíš nejčastěji, obvykle velmi rychle zjistíš, jak je na tom ta či ona akvaristika se svým dodavatelem byla a objednání potom už nic nebrání. Má to výhodu v tom, že když se dokážeš domluvit na konkrétním čase závozu, máš ryby rovnou v tom sáčku od dodavatele a nemusí absolvovat další přelejvání a následný lovení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 14:42 Žena Beilis [34] - Asie
Děkuji za reakce, hned se víc těším, když to můžu tak probrat s profíkama hop

budu teda opatrná v tom zarybňování.
Mřenky mě lákají, ale nevím kde je sehnat....ve Zlíně v akvarisrice mají max nadhernou nebo pákistánskou -chtěla bych Kubotai. Ale zkusím na burze v Kroměříži nebo u nás ve Zlíně:-)


a ještě jedna věc- myslíte, že v takto osázené nádrži mají šanci přežít krevetky?
Ty mřenky a skaláry jim asi dají co proto..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:56 Muž Mislow [304] Re: Beilis
Ahoj, s tema ramirezkama opatrne a stejne tak s dalsimi vetsimi rybami. Zalezi jestli chces ty skalary v paru nebo mensi hejno. Pokud mensi hejno, tak bych uz tam dalsi vetsi ryby nebo ramirezky (naroky na cistotu vody) nedaval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Beilis
jo a co ta mřenka kubotai, ta neni az tak velka- 4ks.....s dostatkem rostlinne potravy?
Dal bych jich aspoň 6, rostlinky nijak nelikvidují. Potrava co nejpestřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:45 R Muž romant [27983] Re: Beilis
Já neříkám že jsou krvavaky zákeřný, ale že do vedou projevit svojí přirozenost. ;-) Tetry červenohlavý, na ty se podívej. K těm mřenkám se nebudu vyjadřovat nijak konkrétně, nikdy jsem je neměl, byť jistou povědomost mám, ale nemohu hovořit z vlastních zkušeností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Beilis
Pokud mřenky, tak bych se držel těch menších druhů, na nádherné to bude časem malé. Takže třeba ty kubotaiky klidně, nebo striaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:41 Žena Beilis [34] - AsieRe: romant
čichavce perleťové jsem už měla, ti už mě nelákají, možná teda ke skalaram páreček ramirézek. To bych neřekla že tetry krvavé jsou tak zákeřné:-)

poraď nějaké tetry....
jo a co ta mřenka kubotai, ta neni az tak velka- 4ks.....s dostatkem rostlinne potravy?



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:22 R Muž romant [27983] Re: Beilis
Buď skaláry a nebo líbavky, nekombinoval bych je, už by tam bylo moc těsno. Ke skalárám třeba čich. perleťový. Konga jsou mrchy a když nemají dostatek rostlinný složky v potravě, tak ti sjedou jemnolistý a klidně i mladý listy tuholistějšíh rostlin. Krvavky to chce mít v pořádným hejnu ne menším 20 kusů, dovedou se nudit a pak se zajímají o ostatní obyvatele a to zvláštěpak pomaleji se pohybující s delšíma ploutvema, takže skaláry, dobrej objekt zájmu. Razbory v pohodě, drobnoůstky bych k větším rybám nedával, ale netvrdím, že to nebude fungovat, císařky to nejsou klasický hejnovky. Na dno bych vybral jenom jeden druh, u těch mřenek pozor na výživu a přísun té správné stravy, pandy v pohodě a když jsou v solidní partě, je to pěkný pokoukání. Je to sice kontinentální mix, ale dá se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:04 Žena Beilis [34] - Asie – Krásný nový rok 2015
Zdravím všechny nadšené akvaristy!

Musim se pochválit a taky sdílet radost- splnil se mi akvaristický sen. Po 15 letech akvaristické vášně, několika nádržích- z nichž největší měla pouze 80 litrů, mě čekalo vánoční opojné překvapení- 240l akvarijni set Juwel potlesk hop hop
Plánuju:
Skaláry, k nim jako další větší ryby čichavce líbající( můžou tam být i nemusí), pak hejno teter- tetra krvava?, tetra konžska? neonky červené? tetry císařské? nebo rasborky klinoskvrnne? Drobnoústky?
Na dno nepostradatelne sekavce, hejno pancéřníčků- panda,
no a pokud to nepřeženu, tak mřenky- kubotai, nádherná?

Budu ráda za každý komentář, názor, zkušenost!!! už se nemůžu dočkat zakládání potlesk

ps: samozřejmě tam ty ryby nedám všechny, je to jenom předběžný návrh a plán z ceho budu vybírat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Je ich na výber veru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:05 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Samozrejme ze by som im tam dal aj nejakeho vyzsieho tvora v potravinovom retazci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Ty si robíš srandu ;-) Myslím, že v spoločnosti vhodného predátora sa budú držať v množstve, ktoré bude vyhovovať.
Problémom po čase bude to, že ak ťa prestanú baviť a budeš chcieť všetky vyloviť. Niekedy to bude nad tvoje sily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:49 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
A co endlerky v mojem 450tke?nezababru to pocase az moc?chcel by som ich tam dat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 15:46 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: NHKG
NHKG napsal: Nemáte někdo zkušenosti s Anténoveci barevnými?

Mám dva Anténovce barevné. Přes den jsou zalezlí v úkrytech a jen sledují co se děje kolem. Krmím je večer tabletami, to pak vyrazí i za světla ven pokud jsou hladoví. Jinak šmejdí až po zhasnutí. Ostatní ryby mi nenapadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 16:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Já jich měl na začátku nějakých deset, pak sedm v šestistovce a lítali po nádrži nepřetržitě. Tři roky. Pak je někdo ze mne vycimořil... Ber nebo nech ležet... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Hmm, tak 2 názory a každý jiný. Nevadilo by mi kdyby byly fur zalezlé, ale ryby co plavou v noci moc nechci. Už tak mi po shasnutí světel občas perleťovky šíleně plavou po akva a narážejí do skel. Moje perleťovky sice mají 8 až 18cm bez ocasu, ale že by anténovcům ubližovaly ne nemyslitelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
PaDa napsal: NHKG napsal: Nemáte někdo zkušenosti s Anténoveci barevnými? Plánuju předat dál nějaké Perleťovky a nahradit je právě Anténovci. Akorát se bojím, že budou Perleťovky rušit. Podle atlasu to jsou klidné ryby, ale jak jsem je dneska pozoroval v obchodě, tak plavaly vytrvale v hejnu po akváriu...
Myslím, že budeš spíš řešit problém, že v členitém akvárku s úkryty nejsou přes den moc vidět. Ale v noci rejděj o 106, jsou to hodně rychlí plavci.

Oni furt hledají žrádlo, plavou normálně po nádrži i přes den...sežerou na co přijdou, hodně píchaj (po píchnutí slabším náturám otéká postižené místo), a blbě se s nimi manipuluje. Jestli jsou ty perleťovky velké, tak bych volil pimelody co největší. Mají po importu docela dost starostí než se rozdýchaj, ale pak jsou to velmi svébytné rybky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 11:27 R Muž romant [27983] Re: PaDa
Takže, ideální ryby pro ponocující akvaristy(ky). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 11:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: NHKG
NHKG napsal: Nemáte někdo zkušenosti s Anténoveci barevnými? Plánuju předat dál nějaké Perleťovky a nahradit je právě Anténovci. Akorát se bojím, že budou Perleťovky rušit. Podle atlasu to jsou klidné ryby, ale jak jsem je dneska pozoroval v obchodě, tak plavaly vytrvale v hejnu po akváriu...
Myslím, že budeš spíš řešit problém, že v členitém akvárku s úkryty nejsou přes den moc vidět. Ale v noci rejděj o 106, jsou to hodně rychlí plavci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2014 11:32 Žena Turbínka [2558] Re: Tomiino
Já být tebou, tak bych chvilku nechala ryby rybami jak teď jsou, lítá ti NO3 nedávno si přikupoval, dej akvu čas až se dusíky stabilizují, počkej zda se ti plovoučky chytnou a až budou stabilní podmínky pak si pořiď další zelenáče, kterých bych tam více jak 20 nedávala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 11:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Tomiino
Ja mam asi 40 panda a asi 12 pygmeus ve 200L a skoro je nevidim. Male (kolem 2.5cm) a stredni druhy (kolem 5cm) klidne ve velkem mnozstvi - klidne 50 i vic. Vetsi druhy (6cm a vic) 20 i 30 bych dal.
btw, p. zeleny neni zrovna maly druh. Dospely jsou to mrchy velky. ne sice jako Brochys, ale dospely je na objem tak 3-4x vetsi nez panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 10:40 Muž Tomiino [43]
Dobry den vsem, mam dotaz jaky je tak optimalni pocet pancernicku zelenych a nebo dalsich mensich druhu do 300 l akvaria (zarybneneho jako mam ja v prezentaci) ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 08:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Tady mas jak budou cervene neonky vypadat v obrovskem hejnu po vetsinu casu (akva v Zoo Munich pred par lety). Uplne o necem jinem nez cervenouste. Proto se v anglictine pouzivaji dva terminy - schooling a shoaling
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 08:34 Muž riso [129] - CichlidyRe: vasa1234
jestli dobre pocitam, tak to akva bude mit 540 litru. Klidne bych tam dal na zacatek 15 mladych tercu. Neco ti padne, neco nevyroste, neco podrazis, takze ve vysledku ti tam zustane tech 8, mozna 10 hezkych dospelych kousku... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 07:22 Muž vasa1234 [20] Re: Barakainus
Neonek červených mám 36 kusů společně s terčovci a hejno nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2014 06:09 R Muž romant [27983] Re: Barakainus
Já bych to uzavřel asi konstatováním, že to hejno jakž takž držet budou, ale nebude tak kompaktní jako u červenohlavek. Úplnej roztřel to není, ale snaha těkat někde jinde než v houfu ano. Jinak nejpevnější hejno neonek jsem viděl v 2 metrovým kváriu, kde jich bylo přes 1000 kousků, bez hejnových sháněčů, ale to uznávám je extrém, na kterej se ovšem dost dobře dívá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 05:09 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
cervene neonky se v hejnu nedrzi ani v desitkach. mel jsem jich 100 a nic. aby se hejnovaly, potrebuji nejakou hrozbu jako skalary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:48 Muž vasa1234 [20] Re: Hansel
Takze vic nez 8? Nevim kolik akva snese. Chtěl bych mit v akva jen par rostlin. Urcite to nebude akvazahrada. Spis větve a kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:46 R Muž romant [27983] Re: vasa1234
A proč nemít v akváriu jenom jedno pořádný hejno, třeba z těch teter červenohlavých, když je ověřeno, že to hejno drží stopro? Jinak neonky to hejno taky udělají, ale musí jich bejt desítky, kdežto hlavy budou jezdit v hejnu i v tom počtu 10. Tedy pokud jde o ten hejnovej efekt, jinak klidně neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:42 Muž vasa1234 [20] Re: romant
Proč by nemohly byt neonky a hlavy spolu? Neonky se mi v hejnu moc nedrží, přikláním se k příspěvku od Barakainusa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 13:51 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vasa1234
To že i necháš nejlepší jedince nemusí znamenat že ti ostatní nejsou kvalitní ryby. Jen do toho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 13:34 Muž vasa1234 [20] Re: riso
Víc? Bojim se, že když už budou doma, tak se jich nebudu chtit vzdat. Nebo je nikdo nebude chtit. Kdo by chtěl terčouna, který nebude TOP kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:23 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: vasa1234
neonky cervene a cervenouste jdou dohromady skvele. ty prvni nebudou v hejnu ale ty druhe jo.mel jsem je se skalarama a pancernickama a parada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:35 Muž riso [129] - CichlidyRe: vasa1234
a tech placek dej vic. Prodpokladam, ze koupis mlade ryby, takze ve vetsim hejnu budes mit na zacatku mene problemu. Postupem casu to vyselektujes a nechas si jen ty nejlepsi... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:22 R Muž romant [27983] Re: vasa1234
Tetry jenom jedny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:19 Muž vasa1234 [20]
Zarizuju akva 150x60x60 amazonii. Přemýšlím o 6-8 placek hejno neonek červených (60), 6 ramek a nejaky uklízeče na dno a rasu. Možná cichlidka kakadu a tetra cervenohlava(10-20kusu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 20:46 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nemáte někdo zkušenosti s Anténoveci barevnými? Plánuju předat dál nějaké Perleťovky a nahradit je právě Anténovci. Akorát se bojím, že budou Perleťovky rušit. Podle atlasu to jsou klidné ryby, ale jak jsem je dneska pozoroval v obchodě, tak plavaly vytrvale v hejnu po akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 18:32 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Teď bych počkal, jak si to sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 14:01 Muž Tomiino [43]
tak doslo k odendani dalsich 2 ks skalar..aktualni pocet je 8 dospelych ks.Dokoupil jsem,podle vasich rad dalsich 15 ks teter cervenohlavych (vlastne jen 11)4 kousky mi napadly skalary i kdyz jsem je do akva vypustil pri zhasnutem svetle,ale asi je videly jak se smrdlaji v pytliku.Byly asi mensi...tak ted uvidim jak to bude v akva vypadat.

Jaky by tak mohl byt pocet teter pekny?tech jich je 23...mam jeste dokoupit(vetsi ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:15 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Další druh teter bych nedával a ten stávající posílil na dvojnásobek. Mám tu zkušenost, že tahle jsou "vidět" tak od 20 kousků nahoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:13 Muž Tomiino [43]
jj pockam si.Uz jsem vybral i nejake skalary,ktere pujdou bohuzel z akva..takze se zmensi pocet z 10 bud na 9 nebo 8 ks.ted si rikam jestli prikoupit potom ty cervenotlamky nebo k tem tetram dokoupit tetru kralovskou... ony ty cervenotlamky jsou krapet nevyrazny,na to ze mi jich tam plave pres 11 ks tak nejsou pomalu ani videt,tak nevim :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2014 23:26 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Klidne pockej ne nejaky tyden, ale treba i par mesicu, dej akvarku cas na ustaleni, trpelivosti neni v akvaristice nikdy dost. Ono se ti to vrati. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:23 Muž Tomiino [43] Re: romant
to sem :-) pravda,zitra jdou platy do sveta..poridim nejake rostlinky,dostanu pistie,ludwigii repens(zda se chytne nevim) sezenu ruzkatec a vyckam nejaky tyden.Az se to nejak ustali,kdyz to bude lepsi a nizsi poridim kamaradky tetry k tem co tam bydli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 17:09 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Ty jseš ale koumák. :) V jednom vlákně brečíš, že máš vysoký dusičnany a hned vedle už se ptáš, co tam dalšího, po těch platách. ;-) Nic ve zlým, neřeš to a nech to nějakej čas bez těch rozmetadel. Další hejno už bych nedávala, bude se to tlouct a když už, tak posilovat stávající tetry, ale jak píšu, dal bych pauzu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 15:46 Muž Tomiino [43]
tak cervene platy se zitra pakuji do jineho akva.Pristi tyden bude burza a musim vymyslet co dal...kdyz mrknete na moji prezentaci na uvodni fotku(ty cervene rostliny uz nejsou)tak tam budu mit skalary,cervenouste tetry..pancernicky.Kazdy ma jiny vkus,ale bylo by lepsi doplnit cernouste tetry nebo poridit jine tetry napr.kralovske?ty jsou moc hezky... jak to kdo vidi? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 14:38 Muž Tomiino [43] Re: Designer
ve vstupni vode udavaji 11,5 mg/l ..ted jsem ji nemeril ale tento udaj je z tabulky Plzenske vody pro cervenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Klidne by Ti stacilo 20mg/l, i mene. Kolik mas ve vstupni vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 17:21 Muž Tomiino [43]
zitra udelam nove foto,kolik je tam rostlin.Moc to sem nepatri,ale jaky je ideal velikosti NO3 na akva stredne zarostle??vetsinou cryptosky,limnophila sesiflora,valisnerky,anubisy ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 17:19 Muž Tomiino [43] Re: Mislow
Ahoj tak jsem udelal mensi zmenu v osazeni akvaria..prodal jsem z akva 4 parmicky subertky,4 blackmoly a 1 skalara je pryc.Pribili 4 otici a 6 pancernicku.Jeste mam v planu panciky pandy.Takze rybky v prezentaci jsou aktualizovany.Myslite,ze se stav NO3 stahne nize?pred vymenou vody a odchytem ryb jsem tam mel 40-50 mg/l.Nebo jeste vypravit z akva aspon jednu skalaru?pancernickove nejsou takovy cunata jako blackmoly a kaprici(5 cm parmicka subertka).. ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 02:23 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Ahoj, ja bych se zkusil zamerit na srazeni dusicnanu, 50 mg/l sice neni zadna katastrofa, ale pro rybky jako jsou otici nebo treba i pancernicci, je to dost. I tetry nejsou z tech, co by se jim to dlouhodobe mohlo libit. Osobne bych se radej zbavil zivorodek, po srazeni dusicnanu rozsiril hejno otiku a pancernicku a teter, pak si myslim, ze to bude plne dost. :-) PS ... I tech skalar je tam docela dost ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=751