Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:35 Muž Barney [61] – Re: V
Jenže ty si měl mladé akary, to se dalo snést. Ale až budou na ploše 100x50 3 dospělé páry, tak to v dobe tření bude řežba.
Když tam máchneš síťkou, tak se hned všichni schovají a nepoznáš je podle chování ani podle vzhledu. Když jsem se na ně díval za sklem, to bylo podle chování naprosto jednoduché, ale s hlavou nad hadinou je to o něčem jiném. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:32 V – Re: Barney
Jak se to vezme. Měl jsem 6 ks na ploše 74×32 cm s tím, že si ve finále nechám jeden pár. Ale když jsem viděl si ve skupině lebedí... Ty 3 páry se mi prostě zdají jako perfektní počet. Ale uznávám, že 100×50 cm je hraniční hodnota plocha a čím víc, tím líp. Ale věř, že by to fungovalo.

Co se týká rozpoznání, tak v okamžiku, kdy by se začali hádat o teritoria, by už pár byl identifikovatelný. Když podle ničeho jiného, tak podle chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:32 zeck – Re: V
Podle mého gusta by 250tka byla ideální na krevetky a rasborky... Ale co se dá dělat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:26 Muž Barney [61]
V napsal: A kdyby se náhodou v pokročilejším věku začaly handrkovat o teritoria, tak udat vzrostlý pár není IMHO žádný problém.
No ale vylovit ten 1 pár je už IMHO velký problém, nejde je rozpoznat. Blbost dávat 3 páry na plochu 100x50. Zbytečně by se museli uskromňovat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:22 V – Re: zeck
Právě naopak. Mám rád akvárka téměř "rybekprázdná". Ale to se líbí málokomu, tak to ani nenavrhuju. Jinak Akara hnědá je velmi mírná ryba. Takže skupina 6 kusů by na ploše 100×50 cm by nebyla problém. Proto jsem k nim nepsal žádné další "ryby dna" aby tu plochu měli jen pro sebe. A kdyby se náhodou v pokročilejším věku začaly handrkovat o teritoria, tak udat vzrostlý pár není IMHO žádný problém.

Jinak jihoamerická dvěstěpadesátka podle mého gusta by byla skupina 1+3 nějakých Apistogramm a hejno 30 Teter amapanských. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:17 karolO – Re: zeck
Dakujem!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:14 zeck – Re: karolO
Kdybych vybíral ryby do nějaké biotopní 250 litrové nádrže, dal bych nejspíš:

1 pár Biotodoma cupido (na začátek cca 6 ryb)
L sumce...

Nebo:

1 pár Mikrogeophagus altispinosus (na začátek cca 6 ryb)
10 teter, třeba žhavých
10 panců panda
Nějakou menší akaru, třeba zlatou...

Nebo:

1 pár Pterophyllum scalare manacauru ( na začátek cca 6 ryb)
25ks neonek obecných
10 corydoras panda
10 otocinclus affinis ....

Je to na tobě, jaká ryba se Ti líbí, jakou by jsi třeba chtěl odchovat a tak... Každopádně mysli na to, že nemáš akvárium velikostí rybníku a že míň ryb bude lepší než víc... Nevím co víc napsat, snad si z toho něco vezmeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:09 Muž Michal1987 [21]
Ak by bolo to akva o "trocha" väčšie, čo tak niečo takéto : rybicky.net/atlasryb/kancik_sikmopruhy . Trúfol by si si??? ale nie srandujem, tie by sa tam nezmestili ale vyzerajú zaujímavo, čo ty na to? Mimochodom, akva už máš kúpené? ak nie tak by sa s tým dalo niečo spraviť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:09 Muž Barney [61] – Re: karolO
Cheš i rostliny? Pokud jo tak tyto ryby ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:07 karolO – Re: zeck
a co akary modre? alebo kancik priecnopruhy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:07 Muž Barney [61]
Nebo další kombinace. Pár Akar hnědých, pár Skalár amazonských, pancéřníčky panda a Krunýřovci jednopruzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:06 zeck – Re: karolO
To je dost vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:06 karolO – Re: zeck
je to vela na take akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:05 Muž Barney [61] – Re: V
3 páry Akar hnědých do 250L?! coze Já jsem měl 2 páry ve 100L na spárování a můžu říct, že si dávali pěkně zabrat, hlavně samci, ale ani samice se neostýchaly a proháněly se navzájem. Takže 3 páry určitě ne.
Dal bych 1 pár těchto užasných ryb, k nim 1 pár ramirézek, hejno tetet držících se u hladiny (hokejky ...) a 6 Pancéřníčků panda. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:02 zeck – Re: V
3 páry Akar hnědých... Ty jsi megaloman coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:01 karolO – Re: V
uprednostnujem vecsie ryby. akary a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:56 V – Re: karolO
Tak teda jižní. 250 l je 100×50×50 cm?

A: 3 páry Akar hnědých, 30 Teter černých
B: 10 Pancéřníčků zlatopásých, skupina Cichlidek kakadu (1+4), 20 Teter neonových, párek Skalár amazonských
C: ...

Variant jsou stovky. Když neřekneš alespoň jednu rybu, aby se dalo z něčeho vycházet, tak je to těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:45 karolO – Re: V
napr. juzna, ale ak vies aj ine tak napis.vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2009 20:36 V – Re: karolO
Střední? Jižní? Severní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:26 karolO – co by ste dali do 250ky Ameriky?
Chcem pocut vase nazory na to ake ryby by ste zvolili do 250ky akva ktore by malo pripominat Ameriku. Dakujem za vese nazory!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 11:18 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Co je to velké akvárium?? jinak tlamovci jsou až na malé výjimky hejnové ryby.To je důležité si uvědomit takže dva samci a knim 4 samice od jiného druhu to asi nebude ono...takže to znamená, že se pořizuje aspon 15 kusů od jednoho druhu.Jinak se podívej na www.tlamovci.cz a taky na www.akvamalawi.cz tam najdeš více informací.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 10:06 JuraS
Co je to VELKÉ akvarium ? Pro někoho to může být 100 litrů pro někoho 300 a někdo pod velkým vidí minimálně 600..nejprve nám upřesni objem a přibližné rozměry..každá ryba chce svoje..a tyk poskytni informace o tom jakou máš vodu..tvrdost a ph..ono přidat do vody tvrdost je jednodušší a levnější než ji za vody odstraňovat při nějakých 500 litrech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 09:51 postakul
www.aquarium.cz/… tady máš jeden odkaz, určitě si tam něco vybereš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 02:46 Nikola
Když tak sleduju akvária co tady jsou tak se mi čím dál tím víc líbí malawi. Akorát nevím jaké ryby kromě tlamovců do malawi patří - když dám u vyhledávání původ malawi tak mito najde jenom tlamovce a asi 3 další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 02:26 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Nikola
Gurama se u nás sehnat dá, ale nejdřív to chce mít to akvárium - jak ho budeš mít doma,tak už pak budeš uvažovat o spoustě dalších zajímavých ryb a v závěru bude stejně všechno jinak smich. Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 00:52 Nikola – Re: RAP
A ještě mě napadla jedna možnost - některé (mírumilovnější) druhy čichavce a k tomu 1ks Guramy - bylo by toto soužití možné a jde u nás vůbec gurama sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 00:44 RAP – Re: Nikola
Tak ber jen ty tlamovce. Je hodně druhů, které se mohou kombinovat bez rizika ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 00:37 Nikola – Re: RAP
Proto mám taky soudnost a radši se ptám. Někteří si je třeba rovnou koupí. Nejvíc bych chtěl ty tlamovce. Ostatní ryby bych jim chtěl přizpůsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2009 00:32 RAP – Re: Nikola
Špatná volba a ještě horší mix :-|, Afrika a Ameriky, ryby z měkkých a tvrdých vod! Chtělo by to vybírat podle nároků a ne obrázků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 00:26 Nikola – Velké akvárium
Zdravím - zatím mám jenom malé akvárium, ale do budoucna uvažuju o nějakém velkém - mám i přibližnou představu ryb které by se mi v něm líbily, ale soužití by asi bylo problémové - ale alespoň zkusím. Případně navhněte jiné alternativy.

2x samec Cynotilapia pulpican + 4x samice Labidochromis caeruleus (nebo by samičky musely být stejný druh tlamovce jako samci?)

6x Pterophyllum scalare

6x Colomesus psittacus nebo Tetraodon biocellatus - v případě 1. varianty by byl asi problémový počet je to tak? A 2. varianta je asi úplně mimo mísu a s ostatníma rybama by se asi nesnesla je to tak?

1x Amphilophus citrinellus - taková třešnička na dortu v podobě 1ks nějaké velké ryby - na tuto jsem narazil náhodou ale budu rád i za jiný návrh nějaké dominantní ryby.

Velikost akvária nemám určenou - asi bych ji přizpůsobil zvolené osádce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:43 callito – Re: Michal1987
o medových sem už uvažovala a někdo(asi matatla nebo semtex)říkali že to neni zrovna moc šťastná kombinace ke krevetkám-prej je nejspíš budou ďobat atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:15 Žena Alena.sv [89] – Re: callito
Myslím,že je to pěkný výběr. ano Razborky a pancéřníčci se ti určitě v pohodě vejdou a ještě by na nějaké dvě větší,nebo i hejno těch teter apamanských místo zbylo.
S gavůnkama nemám zkušenost.
Ještě bych radila ze své zkušenosti,nekupovat plný počet krevetek.Stačí ti tak 8-10ks,za chvíli se ti namnoží sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:15 Muž Michal1987 [21] – Re: callito
Zdravím, som síce len začiatočník, ale možno by sa tam hodil párik "Čichavcov medových" , prípadne "zakrslých". Nie sú až takí veľkí ako ostatní "Čichavci". Neviem ako sa budú správať k plánovanej osádke, je to len nápad. Nech to posúdia ostatní, resp. Ty. Tie Rasborky sú fakt drahé, ale sú úžasné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 12:52 callito – Re: callito
ještě se mi hodně líbí Gavúnek vidloocasý (Pseudomugil furcatus) ale to asi padá že? ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 12:38 callito – ryby do 310l
Ahoj, budu zakládat nové akvárium o rozměrech 150x45x46.Filtr bude vnější na principu spojených nádob.Teplota 25,ph 7.Tvrdost vody nevim přesně,ještě zjistim,ale tady v jáchymovskim vodovodu je voda spíš povrchová(prej) takže spíš míň.Akvárko plánuju hodně zarostlý..A teď k těm rybám...
Razborka galaxy-chtěla bych jich koupit 20 a potom je rozmnožit(85,-kč ve viváriu je celkem dost)nechat si jich asi 50.
Krevetky Red cherry-těch nevim kolik ale asi tak 50
pancéřníček malý-20
Neritinu a 3xampulárky
Popř. ještě pár teter amapanskejch nebo nějaký dvě větší rybky
šlo by to?Popř.jaký ty dvě větší rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 22:18 akar77 – Re: RAP
Cože? Rozplavanému potěru jikrnatých ryb najdou rodiče v zajetém akváriu potravu? Tak to se omlouvám, ale tohle slyším poprvé a docela jsem zvědavý co na tohle řeknou ostatní. Ano něco málo by asi přežilo z nějakého " potravního smetí",ale že by se nám v akváriu prohánělo dostatek vodního planktonu jako v řekách a jezerech to bych teda opravdu neřekl.
Dospělé ryby si vždycky něco najdou a vydrží i několik dní snad i týdnu vč.svých tukových zásob,ale čerstvě rozplavaný potěr v počtu několika stovek kusů, který nemá žádné tukové zásoby a potřebuje drobnou potravu velikosti svého oka...no možná máš s tím zkušenost a to bys určitě uspěl s nějakou knihou na tohle téma a nebo napiš článek, to si určitě všichni rádi přečtou a poučí se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 22:00 RAP – Re: akar77
V zajetém akva jim rodiče potravu najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:58 akar77 – Re: RAP
Hm dík za radu, zkusím jim hodit konzervu vajíček žábronožky do akva a jsem zvědav jestli se rodiče postarají... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:52 RAP – Re: akar77
Tak se nepiplej a nech to na rodičích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:49 akar77 – Re: marie
Dík za hodnocení ;-) Máš pravdu, že u cichlid to člověka dříve nebo později "svede" přemýšlet o dalších nádržích,je to mor a navíc tyhle ryby se často třou a pak je to jak u mě, místo budování nové nádrže trávím čas pipláním se s těma stovkama drobečků které stejně nakonec nikdo nebude asi chtít,ale srdce mi nedovolí tam prostě dát nějaké predátory aby to sežraly, tak piplám a piplám. Na druhou stranu pozorovat cichlidy jak se starají o mladé a vodí je po akváriu s neuvěřitelnou starostlivostí o ně je asi jeden z nejhezčích okamžiků pohledu do akvária a pozorování nám vzdálené přírody v domácích podmínkách. Málokteré ryby se tak pečlivě starají o potomstvo a předvádí nám v akváriuu nádhernou podívanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:05 marie – Re: akar77
máš to moc hezký, ale moc mi to nepomohlo :-) původně jsem chtěla malawi. Pak jsem se rozhodla pro společenský, ale když se dívám na tvoje video ... Cichlidy jsou prostě nádherný - jakýkoli, ať už jsou z afriky nebo amazonie :-)
Asi si těch akvárek budu muset pořídit víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 18:13 nickolka – nic_kolka
můžu potvrdit..můj přítel má dvě akary hnědé..dva samečky..neperou se ani mezi sebou..většinu času jsou někde zalezlí a když spí,tak jsou uplně černí..krásné rybky..taky bych je chtěla:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:48 akar77 – Re: marie
Jestli přemýšlíš o Akarách tak se podívej na prezentaci moji nádrže vč.videí abys věděla co tě dříve nebo později čeká za překvapení:-)
Akary jsou moji miláčkové no:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:23 Muž kristian [80] – Re: marie
mozna by nebylo od veci dat foto komody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:00 marie – Re: filipsi
je asi 1m vysoká a 1,40m dlouhá a má dvě příčky, tak se to neprohne a je přidělaná ke zdi (nevisí) - udělám zátěžovej test - nechám si z posilovny donést závaží :-)
Jinak manžel vypadá fakt dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:53 Žena Amy01 [39]
aj cichlidka ramirezova by bola v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:43 Muž filipsi [1295] – Re: marie
A jeste presvedcit tu komodu, ze 500kg je vlastne lehoucke :-) Jak vypada? (komoda, ne manzel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:34 marie – Re: V
Tak to jste mě potěšili, protože akara se mi fakt děsně líbí (a je veliká :-) )
Teď mi už zbývá jen přesvědčit manžela, že 300l akvárko je vlastě takový prcek, kterého naše komoda hravě udrží :-D On má pořát nějaké katastrofické představy
Všem vám moc děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:25 V – Re: marie
Akara hnědá je mezi vrubozubcovitými jedna z nejmírnějších, ne-li nejmírnější... Do 300 l (120×50×50 cm?) bych se jí vůbec nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 15:25 Muž capko [40] – Re: marie
Druhé akary áno,ale hnedá nie.Práve naopak,je veľim vhodná do spoločenskej nádrže.Je to mierumilovná rybka.Súhlasím s "V",dospelých rybičiek,aj keď 2cm si nevšíma.Nemám s tým osobnú skúsenosť,len čo som počul od druhých akvaristov a prečítal v knihách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1651