Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 16:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Miruš
Já bych se těch skalár nebál. Sem tam něco ozobou, ale když budou dostávat i zelené krmení, tak je toho minimum, co by ti zlikvidovaly. K tomu pořádné hejno teter dle vlastního výběru, na dno hejno pancéřníčků a bude to paráda. Jako jediný limit vidím výšku akvária. A rostliny můžeš mít téměř jakékoli chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 15:43 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Miruš
Tak tam dej 50 ks neonek, 15 ks pancéřníčků a čichavce 2+6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:40 Žena Miruš [15] Re: Zetor
Přemýšlím pořád a tady se ptám proto, že neznám všechny druhy a zkušení by mě mohli přivézt na nový nápad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 15:35 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Miruš
Rozmysli ie co chceš a pak to zde napiš, mi ti řekneme jestli jo/ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:33 Žena Miruš [15] Re: NHKG
No čichavci mi k srdci neprirostly, ale uznávám, že ti zlatí jsou parádní.. Ty druhé co doporučuješ už jsou náročné na chov, ale moc děkuji za typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:31 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
Chci vyšší dno, alespoň vzadu.. A i tak.. 2-3cm dno plus voda není až k hraně a jsme přinejlepším na 45cm a to už není pro ty skalary ideál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 15:11 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
V tomhle se v názoru se neshodneme. Já vím že ti to funguje ale myslím že dno mezi 5-10 cm je pro začátečníky optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miruš
Co čichavci? Třeba zlatá forma je celkem barevná . Větší ryby bohužel kytky většinou ničí a to i masožravci jako jsou moje channy. I skaláry se občas pustí do kytek.
Úplně nejlepší řešení by bylo vyhodit to dno, koupit písek, kořeny a z kytek jen ty plovoucí a pak si vybrat ryby co skutečně chceš. ;-)
Ještě me napadají tyto ryby, ale blbě se shání rybicky.net/atlasryb/uzkotlamka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Nedávej vysoké dno. Já si vystačím s výškou 2-3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:01 Žena Miruš [15] Re: Anthrax
Mám akva 50 a když se tam dá dno tak ještě méně, proto pokukuji po jiných, kterým by tam bylo lépe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 14:59 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
No já to říkám pořád, že ryba co potřebuju neexistuje, máš pravdu udělám to jak říkáš, nebo tam dám tetry a budu jim prizpusobovat rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 14:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Můj osobní názor je, že tvá přání si protiřečí a je velmi, velmi těžké vytvořit, co jsi definovala. Pokud bych toho měl dosáhnout, pak bych vybudoval silné a odolné rostlinné akvárium bez problematických ryb. Asi tak rok a půl. Pak bych do něj umístnil vysněné ryby a měl připravený záložní plán, pokud se pustí do rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 14:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Miruš
A co ty skaláry? Jestli na ně máš dostatečně vysoké akva...
Ještě je možnost vykašlat se na nějaké ratajovo dno, střelit ho, a pořídit si třeba akary nebo ty kančíky. Když je chceš tak si za tím jdi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 14:30 Žena Miruš [15] Re: Anthrax
No to jsem si právě myslela, proto jsem ho zmínila.. Ach jo.. Tak co si mám pořídit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 14:29 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
No jo Jirko, ale ty žerou kytky.. Chci mít rostlinné akva.. Jinak jsou nádherné a jedni z mých favoritů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 14:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Velká výrazná barevná ryba, která nepřerývá dno v zarostlém rostlinném akváriu - tetry konžské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 14:21 R Muž Anthrax [4739] Re: Miruš
Volcano je ostré. K rybám co ryjí dno je to špatná volba. Takže kančíky (asi ani akary) bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 14:17 Žena Miruš [15] – Ahoj, plánují založení 300l akvária a přemýšlím nad rybí
Ahoj, plánuji založení 300l akvária a přemýšlím nad rybí osádkou. Líbí se mi jednodruhová akvária s hejnovymi rybkami nebo velké dominantní ryby.. Původně jsem chtěla pár skalár a k tomu třeba neonky nebo guppky,aby měli rovnou krmení. Nyní se mi zalíbily akary nebo kančíci.. Mohu dát od těchto větších ryb do 300l 4 kusy? Mám dylema.. Chci velkou výraznou barevnou rybu, co nežere kytky a tak moc neprerývá dno.. Dala bych kytky k zadní stěně a zajistila kameny.. Už mám na dno koupený substrát volkano black tak jestli to těm co rejou nebude vadit.. Chjooo jsem bolestně nerozhodná. Děkuju za rady a typy.. Jo a akva chci pěkné zarostlé

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 14:24 Mates165 Re: Anthrax
Díky za odpověď - akvárium funguje myslím si bez problémů - sem tam skalára odežene nějakou drobotinu bokem jinak bezkonfliktní - spíš mě zajímá třeba pocet ryb jestli je dostačující - prezentaci akvárium založim - před chvilkou jsem se zaregistroval a smrdím v práci takže momentálně nemám jak x))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2019 14:00 R Muž Anthrax [4739] Re: Zetor
Mě by se nelíbilo, že těch rasbor je jen 40 :-) Ale uvidíš. Začal bych postupně. Nejdřív třeba těma rasborama a pak s časovým odstupem přidával další. Ale stahuješ kalhoty moc brzo. Brod je ještě daleko. Zakládat chceš až v prosinci :-) To nemá cenu to řešit takhle dopředu. Do té doby si to stejnak pětkrát rozmyslíš. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 13:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Mates165
A pozoruješ nějaké problémy? Nebo jaký je důvod změny? :-) Já bych třeba vyměnil živorodky, ancistruse a čichavce za další tetry stejných druhů jako tam už máš. Ale těžko říct. Nikdo nevíme jak to tvoje akvárko vypadá. Založ si prezentaci, pokud chceš nějaký relevantní rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 13:49 Mates165 – 300l
Zdravím mám 300l akvárium a v něm tyto rybky: 2x skalár, 10x tetra krvavá, 6x tetra citronová, 5x Black molly, 9x pancernicek, 4x ancistrus a 2x cichavevec modrý - prosím vás o vaše postřehy co změnit moc díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 13:31 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
Že by takto?
Akara zelená 1 samec + 3 samice
Sekernatka mramorovaná 10 ks
Panceřníček sterbův 15 ks
Razbora klínoskvrná 40 ks
A teď mně napadlo, jestli by ještě šly 3 ks parmičky SAE? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 07:25 Muž 4Sima [1888] Re: Zetor
Razbora klínoskvrná ve větším počtu cca. 50 ks vypadá úžasně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 07:22 R Muž Anthrax [4739] Re: Zetor
U té akary určitě buď pár nebo 3 samice. 2 samice jsou dost blbej počet. Já bych dal méně pancéřníčku (10 - 15 ks.), ať mají ty akary ve spodní části nádrže alespoň trochu klidu. Na druhou stranu bych dal více rasbor (což 100 ks.?). Na anistruse bych se vybodl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 07:09 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Wanderer
Tak takto? Akarka zelená 1 samec + 2-3 samice
Panceřníček sterbův 30ks
Sekernatka mramorovaná 10ks
Razbora klínoskvrná 30ks
Nějaký druh ancistruse?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2019 20:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zetor
To je mix, každej pes jiná ves. Vyber si tři druhy a radši jich vem víc kusů. Dvě, tři větší párové ryby, větší hejno něčeho menšího, menší hejno těch pancéřníčků na dno a dál bych to nekombinoval.

Nevím, jak se ty sekernatky budou snášet s těmi čichavci, až budou oxidovat u hladiny. Ty lorikárie jsou docela velké ryby a chceš jich pět... ti gavůnci taky docela velcí... Já jsem tyhle ryby nikdy nechoval, ale podle mě tam máš, na tak malé akvárium, moc velkých ryb a máš to hodně překombinované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 14:24 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Ryby do 300l akvária
Budu zakládat nové 300l akvárium. Mohly by budoucí obyvatelé vypadat takto?:
Akara zelená pár
Panceřníček sterbů 20ks
Duhovka diamantová/boessmanova 10-20ks
Sekernatka mramorovaná 10-20ks
Čichavec perleťový pár
Lorikálie kopinatá 5ks
Popř; nějaké jiné hejnové/párové ryby?
Počty 10-20ks prosím doporučte kolik ks
Děkuji za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 13:35 Muž Zip [277] Re: Tomino240584
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 08:53 Žena drvi [2894] Re: Tomino240584
Podle mě nejlepší šmejdilky jsou tetry měděné - to jsou moje srdcovky :) , navíc ve větším hejnu vypadají úžasně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 00:24 Olin Re: Tomiino
Tetry diamantové......zajímavé akční ryby. Rostlin si ani nevšimnou.
A ano ty konga jedou po rostlinách.....vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 00:16 Muž Riccihifi [13] Re: Tomino240584
Moje pirane sa nahanaju cely den, ale to si asi pocut nechcel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2019 22:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tomino240584
Tetra červenohlavá. Kam první, tam poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:34 Muž Tomino240584 [0] Re: DH
Tiez som videl, ze velmi aktivne su aj Parmicky nadherne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:04 Muž DH [335] Re: Tomino240584
Parmičky zlaté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:02 Muž Tomino240584 [0]
Prosim Vas, ktore rybky neustale plavaju z jedneho konca akvaria na druhy? (cize nie su take lenive)
Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 08:44 Olin – Parmičky Denisonove
No jsem na vážkách. Přece jen ty ryby nejsou zrovna nejlevnější a kdyby mi ještě žraly rostliny .....no nevím nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 13:56 Žena drvi [2894] Re: Olin
Parmičky Denisonovy mi spásaly jemnolisté rostliny, zejména Blyxu. Tu nejen uždibovaly, ale i vytahovaly ze substrátu jen tak, pro zábavu. Ale po tom, co jsem je musela z původní 700litrovky přendat do provizoria do 150 litru, prestaly je rostliny uplne zajímat. Jak se budou chovat, az je prendam do noveho 300litroveho akva netuším, asi záleží na "náladě" ;-) .
Ale jsou to nádherné a zajímavé ryby, v tvém akvu by se vyjímaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:23 Olin – Parmičky Denisonove
Zdravím, uvažuji o parmičkach denisonovych. Nevíte jak se tyto ryby chovají k rostlinám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 13:35 Uno Re: Hanumana
Je mi jedno jestli to bude hejno nebo jen páreček který se mi bude třít. Spíš aby tam bylo něco majestátnějšího. Zatím jsem tam šoupnul pár neonek aby se mi to pořádně rozjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 13:06 Žena Hanumana [71] Re: Uno
Ještě mě napadají duhovky (gavunci). Možná by to chtělo nějakou bližší specifikaci co by sis představoval. Chceš jen větší ryby nebo k tomu i menší. Parove nebo hejnové? Klidnější nebo nějaké strely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 12:32 Uno – Jaké ryby 300l
Ahoj Lidi. Chtěl bych Vás poprosit o radu jaké ryby :-) Mám 300l, ukončil jsem chov Afriky, jelikož jsem už chtěl zase kytky. Tady ale nastává problém co za ryby. Chtěl bych něco většího, ale Disky nechci, skaláry taky ne, všemožné čichavce jsem už prošel taky a už nevím co tam dát :-) Díky za názory potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:41 Žena Pedro7 [1] Re: Xpe
Tak to by se mi dost líbilo palec

P.S. Tlačíš...co chudáci čichavci? Sekernatky mi doma neprojdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:35 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Zkusím, kamarád už je po mě chtěl, zrovna je nemohl sehnat. A zkusím jeden druh cichlidek. Akarky už jsme mohli mít od Rataje, ale přivezli maličké, víc jich nepřežilo, tak nám je nedoporučili.
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:33 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Pedro7
Pedro7 napsala: Musím říct, že na můj taky, i když vy zřejmě budete ještě striktnější. V osádce mělo být hejno teter ozdobných, čichavci a na dně pancéřníčci s lorikárkama - tak by to s cichlidkami šlo? Přečetla jsem kdeco, radila se i zde na fóru. Zbytek je neplánovaný nebo plánovaný do začátku s tím, že je máme komu dát.Tedy až se je podaří odlapit...takže bude po zásluze rozdán...no na SAE jsem si už tak nějak zvykla, uvidíme...
Nicméně pořád mi není jasné, jak se mám zařídit, pokud bych se nechtěla cichlidek úplně vzdát...Dosadit kytky, zredukovat osádku a zkusit jeden druh v páru?



Napíšu to tak, čím je menší rybí polívka je lepší. 30x Tetry ano, 10x panceřníci s 6x lorikárkama ok, + 6x cichlidky = Cichlidka vysokoploutvá je nelepší pro tohle složení.
Jestli tě teď netlačím do čisté JA. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 19:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pedro7
-k cichlidkám bych třeba nedal i ty čichavce a nahradil je třeba sekernatkama pokud chcete mít zaplněn vrch akva
-na dně pancéřníčci s lorikárkama
-a nějaké ty cichlidky JA
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 19:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Ty SAE zkus věnovat, jak dorostou místo řas žerou kytky. Pak jeden druh cichlidek, buď pár nebo 6 kusů. Druh vybírej spíše nějaký odolnější, což je údajně Akarka zelená, ale i tak to chce maximální kvalitu vody. Ona i ta "extrémně citlivá" Cichlidka ramirezova je v dobré vodě pokud se koupí kvalitní ryby naprosto bezproblémová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:14 Žena Pedro7 [1] Re: Xpe
Tak to by mě úplně uspokojilo :-) S dusičnany by snad problém být neměl, až doteď jsem musela přihnojovat KNO3, abych je udržela mezi 10-20 mg/l. Každopádně pravidelně testuji a ve vstupní vodě je 10 mg/l, takže výměny to jistí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:09 Žena Pedro7 [1] Re: lacewings
Musím říct, že na můj taky, i když vy zřejmě budete ještě striktnější. V osádce mělo být hejno teter ozdobných, čichavci a na dně pancéřníčci s lorikárkama - tak by to s cichlidkami šlo? Přečetla jsem kdeco, radila se i zde na fóru. Zbytek je neplánovaný nebo plánovaný do začátku s tím, že je máme komu dát.Tedy až se je podaří odlapit...takže bude po zásluze rozdán...no na SAE jsem si už tak nějak zvykla, uvidíme...
Nicméně pořád mi není jasné, jak se mám zařídit, pokud bych se nechtěla cichlidek úplně vzdát...Dosadit kytky, zredukovat osádku a zkusit jeden druh v páru?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:52 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Pedro7
Já bych to viděl takto, jeden druh v tak velké nádrži klidně i 6 ryb, lépe je aby převažovali samice. Na vodu jsou hlavně citlivé na vysoké hodnoty NO3 tak se musí pravidelně odkalovat s částečnou výměnou vody po 14 dnech, aby se netvořil amoniak. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=201