Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:52 Muž mPP [4] – Buducnost
Dakujem za nazory beriem na vedomie ze tam je aktualne viac ryb ked berieme vo velkosti ked dospeju. Nemozete tak pisat niekto ma huf 100 neoniek a ja tam mam asi dohromady 40 ryb stoho 25 je malickych ako neonky. Nemozem kupit akaru 2kusi aky to ma efekt? Casom preriedim pisal som ze moly a na vase rady aj mrenky pruhovane pojdu prec to je 10 ryb. Mozno pojde aj prisavka thajska ale zatial ju neriesim este to je v norme. Potom ostane asi 30 ryb a to je v norme. Kazdy ma iny vkus. Niekomu staci botanicka zahrada a niekto v tom chce mat aj viac ryb. Nechajte tomu cas a sudte po urcitom case a potom sa uvidi vysledok. Vysledok rastlin ako aj ryb. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2015 19:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: sachlj
všude se mluvi o životnich podminkach zviřat. O tom jak se o ne starat..aby netrpěla...atd..
Mam pocit, že pro spoustu lidi je ryba jen tupá, nemyslici ani ne snad zvíře, takže věc..

Jistě, každy at si da do akva co chce...ale nemělo by to být na úkor ryb...
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:03 R Muž romant [27981] Re: sachlj
sachlj napsal: Ve velkém akva může být jediná ryba. Třeba arowana, nebo plodožravá piraně. Nebo 100 malých rybek..záleží na tom, jak se to komu líbí....Ovšem ne v akváriu velikosti 251-500 litrů, tedy ta arowana a piraně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2015 19:00 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: mPP
Jenze tady nejde o tvuj nazor ale o zdravi tech ryb. Navic tady neni 100 lidi se 100 nazorama, ale vice mene dva nazory. Vetsina vi, ze mas prerybneno na velikost akvarka a objem kytek, a jen ty si myslis, ze nemas :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2015 18:39 sachlj
Ve velkém akva může být jediná ryba. Třeba arowana, nebo plodožravá piraně. Nebo 100 malých rybek..záleží na tom, jak se to komu líbí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2015 10:19 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mPP
Pokud nemely mřenky velikost neonky, tak Skalaři je rozhodně nesezobli.

Větu, planujem větší akvarko, tak pak rybky pujdou tam... už jsem zde četla tolikrat, že už se ji jen směju.

Při takovem množstvi ryb, bych pořidila ještě daleko vic rostlin, ktere Ti pomohou při likvidaci NO3..

Takže akvaristice zdar, rybám nazdar.

pivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 09:41 Muž mPP [4] Re: karmen1976
No viacmenej máš pravdu lebo som človek čo chce len počuť názor ale najradšej sa rozhodnem sám a idem svojou cestou lebo 100 ľudi 100 názorov. Inak všetky rýby čo píšem už dosť často mám po predchadzjúcom majiteľovi. Všetko sa preriedi a ostane to len tak aby to bolo do spokojnosti. Idem ku tomu Prísavníkovy. Ano viem, že vyrastie dosť veľký ale zatial je maličky a keď podrastie určite sa dá predať a už keď nie predať ako som spomínal v inej diskusii plánujem pri stavbe domu robiť veľké akvárium a tam sa mi budú veľké ryby hodiť tak jedna cesta budé možno aj taká, že toto bude predpríprava na niečo väčšie. :-)
Inak mrenky siamske už nejak neviem najsť buď sú tak sryté alebo skalári mali raňajky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2015 07:05 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Ahoj mPP
Ty si mysliš ,že tak jak to máš co se týče složeni ryb je to ok ?
Tak s tím nesouhlasim.
Začneme u krunýřovce síťovaneho...velkà ryba , male akvo

Celkově rybi mix , ktery si myslim bude do budoucna dělat problem.
Jediny s čim souhlasim je kombinace akary hnede a skalary.
To že teď v akvu skoro ryby neni vidět.... Že by to bylo tim, že jsou mladé ?.
Ale co, ryby nejsou vidět, tak tam nafrkáme spoustu dalšich ať jich je tam vic... Ty už vidět budou a pak se nějakejch zbavim..To mi příde docela nesmyslné.

.. Pak mi trochu uniká .. proč tu hledaš rady, když vlastně každou radu svym názorem a přesvědčenim odraziš ??.
Každopadně přeji ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 03:00 Muž mPP [4] Re: Urtman
Oto sa nebojim na take akvarium 35 ryb co ostane je akurat a + akara hneda sa este preriedi ked sa casom sparuju. Nevidim to tak hrozne ako ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2015 20:01 JoKa Re: mPP
No vidíš, a máš krásně přerybněno... A dokázal jsi to úplně sám... smich :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 19:55 Muž mPP [4] Re: romant
Ja som zasa lenivy to tam nahrať ale zajtra určite nahrám :-) Ale ako píšem akari a mrenky siamske čo som dnes kúpil čo je spolu 16 rýb ani nevidím, že tak vôbec sú. Hlavne ma teší set CO2 ešte som týždeň na slovensku tak dúfam, že uvidím rozdiel ako sa to všetko pekne rozbehne a čo pozerám Ph tak pekne to kolíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 19:18 Muž mPP [4] Re: kvietik
Prečo gurami preč ? Prve som bral názory stadial, že ano pôjdu preč ale pýtal som sa aj po akvaritikách a aj tu som dostal názor, že gurami môžu ostať väčší problem su black a gold moly + mrenky pruhované. Stým sa musím v najbližšom čase vysporiadať a vyhodiť ich preč. Zatial su akari maličké a viacmenej ani nevidím, že som ich kúpil kedže všetky sa skryli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 16:53 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: mPP
nebudes mat uz toho vela v akvariu? predsa len akvarium funguje kratko, tak neni dobre prilis prerybnit... moj nazor guramy prec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 15:40 Muž mPP [4] – Akara
Akari hnede kupene 6ks dal som sa ukecat i na zelene 4ks samec a samice a este pozieracov rias mrenku siamsku 6ks kupil som aj veci do filtra a rastlinky dam neskor foto:-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:47 JoKa Re: mPP
Akvo pěkné. Mě se líbí... palec
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:26 Muž mPP [4]
Fotka k příspěvku Tak dnes som bol v KE a akaru hnedu som nenasiel len modru a tu som nekupoval. Nakupil som par rastlin a zasadil aktualne akvarko mrknite foto :-) zajtra pojdem zrejme si tie rybky co chcem objednat. Majitel akvaristiky mi nukal CO2a velmi nad tym uvazujem lebo krasne rastlinky mal hoci aj mojom bez CO2 to ide asi tam je dostatok ryb ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:20 Muž Shimamoto [492] Re: NHKG
Šedí čichavci rozhodně žádní zabijáci nejsou, ale také rozhodně nejsou taková telátka, jako perleťáci. Hodně záleží na kusu, jsou samci, kteří to mají na háku a i hnízdo hlídají velmi nedbale a jiní si své malé teritorium v trsu rohatce dovedou bránit velmi zarputile i mimo dobu tření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2015 18:04 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
@JirkaSkalnik : Nejdřív řeš stav akvária (úkryty pro ryby, rostliny a podobně). Dno je nevhodné pro pancéřníčky. Co se týče ryb, tetry a pancéřníčci jsou hejnové ryby. 5 teter málo, takže by to chtělo více od každého druhu. Totéž platí pro pancéřníčky panda. Ale pak to budeš mít přerybněné, takže pouvažuj, čeho se zbavit. Minimálně pro krunýřovce síťovaného je to malé, toho někomu věnuj.

@Ostatní: Nedělejte z Čichavců šedých nějaké agresivní zabijáky. Jsou to docela mírumilovné ryby. Ale potřebují mnohem více zarostlé akvárium! Pak tam může být více samců bez problémů. Každopádně 2 samci je kravina. Buď jeden, nebo 3 a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2015 17:51 Muž Shimamoto [492] Re: JirkaSkalnik
Ještě bych dodal - nezapomeň, že "zlatý" a "modrý" čichavec jsou pouze barevné formy druhu čichavec šedý (Trichopodus trichopterus) a s tím musíš počítat při sestavování vhodného poměru samců a samic. S tím, co jsi navrhoval, by to bylo např. jeden samec zlatý, jeden modrý a zbytek samice, nebo dva zlatí samci a čtyři modré samice a podobně. Líbající čichavce nech plavat (ale ne u sebe:-D), jsou to velké dlouhověké ryby se specifickými potravními nároky, pro začátečníka nepříliš vhodné... A vyndej si to haraburdí z akvária, hlavně ty mušle, uvolňují do vody vápník a tvé druhy ryb tvrdou a zásaditou vodu zkrátka nechtějíno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 17:38 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: JirkaSkalnik
Já bych nechal dva druhy čichounů. Třeba zlatý a perleťový nebo modrý. Hejno pandiček ( 8cca ) a možná ještě těch neonek ( 10 nebo 15 ) a snad by to nebylo moc. Jinak toho gibouše pryč. A jestli máš juwel tak to 200l není ( soudím podle filtru ). Je to 180. Rozměry sice na 200l ale u juwelu to dáš tak 5 cm pod hranu navíc filtr je velkej a nic moc. A zabere místo. Já tyto nedostatky odstranil a je to 200stovka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 17:34 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: romant
Díky za rady časem celé akvárium překopu,dám tam vice rostlin a míň ryb nebo si koupim větší a necháme si s rostlinama poradit ve zveráku a nebo si přečtu nějaké knihy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2015 17:20 R Muž romant [27981] Re: JirkaSkalnik
Chlape špatná, nic tam nedokupuj a vyřeš ty čichavce a gibouše, potom se o tom můžem znovu pobavit. Jestli tam budeš mít převahu samců, čichavců, budeš vidět ten fičák, až budou dospívat a začnou si hájit svoje teritoria, na dně budeš mít dva kropenáče a gibouše, kterej poroste a do akvária se časem skoro nevejde, ono těch 160 litrů není pro takový telátko žádná hitparáda.
Edit: Pořád "lepší", tedy ta fotka, měl jsi si o akvaristice, než se dotoho pustíš nejdříve něco nastudovat, už tady nejseš dnešní nováček a ty stvoříš tohle. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 17:18 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Tady fotka nádrže ještě nevím co tam dam za kytky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 17:08 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: romant
Díky tak si ještě koupim nějaké ty ryby na dno ale myslím si že bych tam podle tvého názoru už nic moc mít neměl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2015 17:03 R Muž romant [27981] Re: JirkaSkalnik
Máš přečichavcováno, to bych řešil jako první. Více druhů klidně ano, ale v poměru 1 kluk a dvě holky. Dva samci na tvoje akvo bude tak akorát, hodně úkrytů, plovoucí rostliny. 2 pandy je žalostně málo, jsou to hejnový ryby a dva kropenáče je zase moc, tedy z pohledu celkového počtu ryb. Osobně bych spíš měl pořádný hejno z menších pand, než dva habány kropenáče. neonky, taky hejnovky, ty tam ani nemůžeš vidět v tom počtu 5 kousků.
Edit: No a ten gibouš je pěkná darda na závěr, tam by spíš slušel jinek smajlík. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 16:58 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Jo a ještě jednoho krunýřovce síťovanýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 16:56 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Ahoj mám 200l akva a mám tam:
4x čichavec modrý
2x čichavec zlatý
3x čichavec perleťový
2x čichavec líbající
2x panceřníček panda
2x panceřníček kropenatý
5x tetra neonová
5x tetra(nevím jaký druh)

Potřeboval bych poradit od odborníků jestli se to k sobě nějak hodí a jestli tam toho nemám moc.Díky za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 10:32 JoKa Re: LiborSprysl
Jo jo, to jsem četl, že jestli se nějaká cichlida dá spárovat natvrdo, tak je to akara hnědá... Jenom jsem kolegu upozornil na jisté riziko, že se to nemusí podařit, že to není pravidlo, aby pak nebyl zklamaný. Jinak díky za objasnění... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 08:48 Muž mPP [4]
Dik za radu s akarou ale aj osobne som uvažoval že asi kúpiť pár nebude najlepšie riešenie neskôr sa uvidí čo stoho bude. Skúsim tie ryby nájsť prípadne objednať ako píšeš z veľkoskladu cez nejakú akvaritiku. A čo sa týka mojich rýb tak skúsim sa prvé spýtať v akvaristike a tak až zavesím na internet. Dúfam, že keď vyhodím black molly nepadne nejaký rytmus v akvarku mám pocit, že pri čistení pomôžu aj oni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 06:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mPP
Kdyš dáš inzerát, že věnuješ ryby za odvoz, tak se vždy někdo najde. Obzvláště u běžných ryb co máš.
Kde ryby koupit netuším. Jsem z Ostravy a i tady není jediná slušná akvaristika. Takže ryby si nechávám posílat přímo z velkoskladů. Snad na Slovensku to půjde taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 04:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Nó... ono to s těmi hnědými akarami je trochu jinak než s těmi ostatními a cichlidami vůbec... takže to zase to takový boj není... A jak by přitakával Vlastík, je to povětšinou nedobrým výběrem ryb do chovu. Nemám rád párování natvrdo, tedy rukou člověka, ale měl jsem onehdá skupinu hnědých akar, ve které byla zastoupena obě pohlaví zcela jednoznačně. Ryby dostatečného vzrůstu a stáří, aby něco mohly udělat... osm měsíců nic... Hejno v poklidu plavalo nádrží, občas se ryby hašteřily a nic... dámenky na kolonádě hadr. Vybral jsem samce se samicí a do 14 dnů byl potěr na světě. Tím chci říci, že hnědé akary se velmi často jako cichlidy nechovají... ;-)
To je stejné jako s perlovkami... když jsem měl "Bangui", tak jim incisusové žrali potěr... S ostatními červenými perlovkami a potěrem by nejspíš nepřežili... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 00:20 JoKa Re: mPP
S tou akarou budeš mít fakt problém. Ne ji sehnat, ale aby to fungovalo... Je to cichlida. A jako každá jiná se nedá vycepovat na povel. Aby jsi mohl mít harmonický pár, musíš si ho sestavit.... To znamená tak osm ryb od mládí a po prvních výtěrech se zbývajících zbavit... Nikdo koho znám ti neprodá fungující, chovný pár. Proč by to také dělal, že? Sice to zrovna s nimi není tak horké a dramatické jako s jinými cichlidami, ale pořád je to cichlida!!

Edit: jo a v době tření, ti akary vyřeší problém, s věčně nenažranou black mollou, úplně samy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 23:58 Muž Mislow [304] Re: mPP
Jj, ono to neni nekdy jednoduchy s rasou a chce to cas, ja mam ve velkym jeden koren uplne porostlej rasou, nejak mi to nevadi az na to, ze se v tom chyta kde co. hmm Anubiasy mam porostly taky, jsou vic cerny nez zeleny. Jinak si ale vesele vyhanej listy a drzej se, taky se to snazim postupne resit a hledam nejvhodnejsi metody, jak se tehle neprijemnych veci zbavit, kazdopadne to nevadi rybam a tak pomalu zkousim ruzny napady, co se mi v hlave vyroji, je to akva bez chemie komplet a i bez CO2 a zije si svym zivotem. Nikam nespecham, casu dost, .... :-) Hlavne si utridit rybi osadku aby to fungovalo a pak uvidis.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 23:48 Muž mPP [4] Re: Mislow
Viem, že ju aktuálne požerú a potom nato budu z vysoka kašľať. Ale kým sú maličke prímaju vylučne riasy neskôr už tu bude aj potrava a riasi malo čo jedine ako píšeš hladovka :) Ale chcem kúpiť ešte nejaké rastliny na hladinu aby plávali v strede akvária a zabrániť tým prenikaniu toľko svetla na dno lebo sa to robí len v strede na anubiase a na dreve čo tam mám aj na skle. Znížil som svietivosť vypínam trubice cez deň na 3 hodiny ale LED svieti cely deň 10,5 hodiny. Ako som písal musím sa stým aj inak potrápiť akva ma 2 mesiace čo je maličko. A inak otázka či ich vôbec niekde v akvaristike nájdem tu v okolí. Už len akaru hnedú bude obtiažne najsť ale možno sa mýlim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 23:41 Muž Mislow [304] Re: mPP
Ahoj, SAE, o ktere uvazujes, ti pomuze s rasou jen v pocatku, pak se na ni vykasle, musel bys vyhladovet cely akva, aby ji zrala, tak jak si predstavujes a to by mohlo nadelat peknou paseku, takze jen kvuli rase bych si ji neporizoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 23:24 Muž mPP [4] Re: NHKG
No moja to zatial nerobi. Hoci vždy útočí a možno to je následok toho že sa chce prisať neviem ale čo sa týka požierania rias tiež pomáha. Je už dosť veľka okolo 12cm bude mať. Uvidím časom či ju vyhodím zatial mi to nepríde také hrozne. Black moly pôjdu preč len neviem kam ich dať zoberu ich do avaristiky spolu s Mrenkami čo si písal ? Za tú skladbu rýb ja fakt nemôžem a bolo mi ľúto ich vyhadzovať keď som kupoval akvárium. Čo som si potom naštudoval prišiel som nato, že fakt to nieje optimálne.
Inak ked sa vrátim ku prísavke thajskej mám dvoch malích Krunýřovec síťovaný (neručím presne či sú to oni musím sa spýtať ešte v akvaristike) majú už asi 8cm a snimi si pláve nič si nerobia vždy sú spolu aj keď konzumujú potravu.

Zoznam rýb si čoskoro doplním keď bude nato čas.Bude mi ľúto vyhodiť tie rybky :) Tetry čierne sú v pohode ? Tie si žijú svoj pomaly hejnový svet ako skaláre či nehodia sa ku sebe ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2015 22:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mPP
Ty máš Přísavku spolu s Čichavci a Skalárami? U mě to absolutně nefungovalo, přisávala se Čichavcům na bok a dělala jim krvavé zranění. Musel jsem se jí hned zbavit. Měl by jsi udělat totéž. Dopiš si k nádrži aktuální osádku.
Za mě:
Zbavil bych se Black Mol, Přísavek a Parmiček čtyřpruhých (pokud tam ještě jsou). Tyto ryby vadí skalárům 100x víc jak Čichavci. Osobně v soužití Skalárů a Čichavců nevidím problém.
Na řasu jsou lepší ryby než Parmička černopruhá (mám ověřenou jen Krunýřovku a Rineloricarie, ale druhů je mnohem víc). Její obrovská výhoda je, že jako jeden z mála akvarijních živočichů při hladu žere i ruduchu. Ale většinou si mnohem radši smlsne na krmivu pro ostatní ryby a řasy moc nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 22:36 Muž mPP [4] – Akara
Tak po preskumani som sa rozhodol ze do akvaria si pridam akaru hnedu par a mozno aj kolumbijsku. Neviete mi poradit ci sa mi tam hodia gurami modre ktore nechcem velmi vyhazdovat ale co som cital uz len zo skalarmi by nemali byt ale su to nadherne rybi a zatial nevidim ziadny problem. Jedina ryba co ma hneva v akva je prisavka thajska je to bestia :-) p.s a urcite si zaobstaram aj parmicka cernopruha lebo po pridani LED sa na velmi presvetlenych miestach zacala objavovat riasa musim sa stym pohrat a urobit tu spravnu rovnovahu v akva :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 22:30 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: dudak
V říjnu bude mit Petr hora odchyty Corydoras :) tak by to nemuselo být špatný nějakou skupinku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 12:29 Muž Filip10 [1] Re: dudak
Pěknej a zajímavej článek. Dík za typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 12:28 Muž Filip10 [1] Re: NHKG
Jako kluk jsem měl P.kropenateho a to byli porádní kusani a když chtěli něco dostat ze dna, tak to většinou dostali a zůstali za nimi pěkný oblaka.Pravda je, že to byli kusani,nádherně zbarvení a přežili úplně všechno.Kouknu na atlas a ozvu se dik za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.10.2015 11:26 Muž dudak [1885] Re: Filip10
jestli chceš větší a jiné pancéřníčky, šel bych třeba do rybicky.net/atlasryb/pancernicek_vousaty , ale nějakým druhem z rodu Corydoras nic nezkazíš
Velmi pěkný trojdílný článech o nich publikoval pan Hofmann www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 10:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip10
Do tak velkého akvária bych dal větší pancéřníčky, mi se líbí Dianema longibarbis. U mě vůbec neryli a plavali nejenom u dna jak menší druhy. Dokonce žráli i z hladiny. A hlavně mají jiný tvar těla než běžní pancéřníčci.

rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 10:51 Žena drvi [2894] Re: Filip10
Mě se hodně líbí tento rybicky.net/atlasryb/pancernicek_oranzovoskvrnny . Sama jsem ho sice neměla, ale vídám ho naživo v ZOO Bráník - moc krásná a živá rybka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 10:44 Muž Filip10 [1] Re: Yirka
Pandy mam v mensim akva a jsou fakt good.Dokonce se mi povedlo par kousku odchovat.Mel bych zajem o jiny, abych nemel v akva stejny ryby.Dik za rady a napady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 09:04 Muž Yirka [9118] Re: Filip10
Co se pancéřníčků týká, doporučuji pandy. Nenároční, pohlední, hraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 08:35 Muž Filip10 [1] Re: Mislow
Dík moc za rady.Vypadá to asi následovně:360l akva, 8xskalara amazonská, 25xtetra královská (jestli by šlo víc, byl bych radši),15xpanceřníček (jakej, to ještě nevím,ideální málo náročnej)a stále přemýšlím o nějakých krunýřovcích (je jich spousta).Mám ancistruse, ted, teda už jen jednoho, ale....jsou to divočáci a co se týče čistoty - žádná sláva.Máte-li zkušenost s jinými rád se podívám a počtu.Dík za případné komentáře.Poho den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 22:47 Muž Mislow [304] Re: Filip10
Tak u skalar je lepsi par nebo vetsi hejno, nejaky pocty 3-5 mohou byt dost rizikovy, ja mam osobne 8 (5 samcu + 3 samice) a slape to. Sarvatkam se stejne nevyhnes, ale ve vetsim hejnu se to rozlozi, taky nikdy nevis jaky budes mit pomer pohlavi a cim vetsi hejno, tim lip. 8 je dobrej pocet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 22:12 Muž kvietik [86] - Amerika
8 uplne v klidku...a neonky mam aj ja so skalarmi, a videl som iba raz ako skalare po nich isli a to bolo, ked som skoro rano zapol svetlo, ryby boli rozospate a neonky este vyzerali ako chore, ked neboli prebrate, tak vtedy po nich isli inak nic nebadam, sice mi zmyzli za rok 3 ci 4 neonky ale preco to nik nevie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:42 R Muž romant [27981] Re: Filip10
8 je na tvoje akvo dobrej počet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=601