Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:49 Žena baletka [624] Re: Dejva
Tak to chápu. Do Asie určitě ne. A tedy co se týče toho choprae - do toho bych určitě šla, přehlídla jsem to druhové jméno. Upřímně, ve 120 je nemám jen proto, že je to JA ;-) edit: PS - na rady jsem příliš nezkušená akvaristka, můžu pouze sdílet svůj vkus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:48 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
Jj, délka 149 (zatím nemám prezentaci, tohle akvárko budu zakládat snad v sobotu). Jen aby se čichavcům z nich pak nemotala hlava, z toho mám trochu vítr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:46 R Muž romant [27987] Re: Dejva
Jestli máš akvo delší než metr, tak klidně ty dánia, jsou to plavci jako blázen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:43 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: baletka
Neonky se mi do Asie nehodí...nejlepší hejno bych měl asi z těch espejek, ale mám nějak slabost pro ta dánia. Prostě jestli nebudou držet formaci, nedostanou žrát. :) Ne, nejde mi až tolik o to hejno, spíš o představu, že v horní části bude kromě čichavců jen jeden druh, asi to bude působit líp. Ale nevím, nechám si moc rád poradit, neonky i razbory jsem už měl (tedy ne espei, ale klínoskvrnné), ale choprae nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:35 R Muž romant [27987] Re: baletka
Jasně, já jsem to s tou jednodruhovkou myslel spíš na tetrodruhovku. X-) To, že tam budou i další ryby, s tím se tak trochu musí počítat, jenom málo z nás to dokáže ukočírovat(svoje pokušení už nic nepřidat). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:34 Žena baletka [624] Re: Dejva
Já mám ve 120l (čistý objem něco málo přes 100) patnáct kousků a vypadá to taky moc pěkně. Ony docela drží hejno i v tom menším počtu. Dania mi takové hejno nikdy nedržela, pořád šílela u hladiny a chtěla dlabanec, ale hejno jim moc nešlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:32 Žena baletka [624] Re: romant
To jo, ale jednodruhovka už to nebude, na to se tam trochu moc zabydlely cichlidky. 150 by při dalším osazenstvu bylo už moc :-) Vejde se jich max. 80 a to už jsem trošku za limitem. Nicméně při dobré péči se to snese, takže to množství ještě zvážím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:28 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
Já tomu naprosto věřím, ale mám v plánu čichavce a dost ryb u dna, takže to zas nemůžu úplně přehánět, akva není nafukovací. Už takhle mám strach, že bude přerybněno, i když mě už v ZOO Braník uklidňovali, že to je stále v poho... hop Ale abych si užil aspoň nějaké hejno, tak asi nakonec zvolím 30 dánií místo kombinace dánia a razbory... Možná... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2013 22:21 R Muž romant [27987] Re: Dejva
Tak to jsi nikdy neviděl třeba těch 150 kousků, jak psal kolega. To Tě posadí na p...l a jenom zíráš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:19 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: baletka
I těch 35 už je myslím moc pěkné hejno, já bych tam měl max. 30 kousků (v 365l). :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
tak tak, dal bych jich tam tak 150
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:16 R Muž romant [27987] Re: baletka
Tak tam by ty dvě party šly, budou se Ti houfovat obě party a nebudou se moc prolínat, ale jednodruhovka, je jednodruhovka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:13 Žena baletka [624] Re: romant
V té 480. Před časem jsme si o tom psali. Pomýšlela jsem na skaláry, případně jedno hejno nějakých červených rybek. Ale ty modré neonky jsou tak roztomilé, že uvažují o cca 60 členném hejnku. Pořád to trochu řeším, ale pořád se mi to stáčí k nim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:35 R Muž romant [27987] Re: baletka
V jak velkým akvu je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:30 Žena baletka [624] Re: Dejva
Já to teď vlastně řeším trochu taky. Jedno velké hejno modrých neonek anebo k těm 35 modrým dodat hejno 15 třeba červenoústých... ale asi zůstanu u jednoho velkého hejna, přijde mi to ... čistší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:37 Muž vikimaki [32]
Tak už jsem to vyřešil. Koupil jsem u pana Brokla 52 neonek obecných, vypustil do akva, rychle se rozoukali a nevypadá to vůbec špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:46 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Urtman
Nic jiného jsem ani nečekal. ;-) Stejně ještě stihnu dvacetkrát změnit názor. Chvíli vedou dvě hejna (ty espejky se mi taky líbí a k čichavcům jsou ideální společníci), ale na větší hejno dánií zase bude radost koukat. No po Vánocích si asi hodím korunou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:42 JoKa Re: Dejva
Hi hi, taky ti napíšu, že jedno velké hejno je lepší, než dvě menší... Ale sám mám co kecat, mám hejno pravých neonek a hejno teter císařských...
Vnesl jsem do situace nový chaoz? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:16 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
Já se teď taky rozhoduju mezi dvěma menšími hejny nebo jedním relativně větším k čichavcům... líbí se mi ta myšlenka velkého hejna, ale asi to stejně skončí opačně... zvažuju 15 dánií choprae a 10-15 razbor espei vs. 25-30 dánií. Každý den to vidím nějak jinak, ale na rozhodnutí mám ještě měsíc čas... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:20 Muž vikimaki [32] Re: romant
Díky za rychlou reakci. Njn, taky jsem toho názoru, ale tak nějak nemůžu nikde na Ostravsku sehnat. Navíc by se mi líbila větší barevnost .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:16 R Muž romant [27987] Re: vikimaki
Budou spolu, ale nebude to vypadat moc pěkně, bude se to tlouct, lepší je jenodruhovka o náležitým počtu, to vynikne daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:14 Muž vikimaki [32] – neonky
Ahoj . Mám v akva 250l dvacet neonek černých a zvažují jestli dokoupi ještě dvacet neonek černých, nebo čtyřicet neonek obecných. Nemáte zkušenost, jak se budou neonky spolu houfovat. Vytvoří dvě hejna, nebo budou v jednom hejnu dohromady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 19:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: burc106
Dospeli Cichavci perletovi nezrali uz ani jen malinko povyrostle Platy, v tom byvaji Cichavci v pohode. Spis si dej pozor na to, aby sis nekoupil hejno neceho, co bude Cichavcum "odobavat tykadla", protoze nektere ryby tohle s oblibou delaji a pak se chudaci Cichavci snazi uplavat kam mohou a neni jim to nic platne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:35 R Muž romant [27987] Re: burc106
Tetrám čichavci nic neudělají, leda by se jednalo o potěr, ale to by zpucovaly všem a všechno, takže zde problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:30 Muž dudak [1885] Re: burc106
podle mě by to mělo být v pohodě, čichavce jsem s malými rybami neměl ale měl jsem asi 10cm rájovce s neonkami obecnýma a kromě tření, kdy je docela proháněli to bylo v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 12:47 burc106
ještě mě tak napadlo, nebudou si tam ty malé rybky připadat jako potrava pro čichavce(chtěl bych modrého)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 11:52 burc106 Re: dudak
Dát tam jeden pár nějakého pěkného druhu čichavce je docela dobrý nápad, jsou to hezké ryby :)a hlavně se hodí i do mého akvária, jelikož máme doma vodu ze studny a ta je tvrdá. moc děkuju za tip. Samozřejmě to hejno malých ryb tam bude také. Je to opravdu krásný když tam plave v hejnu 40 rybiček :) no mám na čím přemýšlet. Ještě k tomu vymyslet nějaké osazení rostin a můžu začít zakládat :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:44 Muž dudak [1885] Re: burc106
větší ryby by do toho samozřejmě šly. S cichlidama bych byl opatrnej, pokud tam chceš mít i dost jinejch ryb. Ale třeba čichavci, nebo mečovky či živorodky velkoploutvé se hodí skoro do každého většího společenského akvária. Ale záleží hlavně na tobě co tam budeš chtít mít, jakou budeš mít vodu, teplotu kolik rostlin a tak. Do takové nádrže můžeš udělat klidně třeba Malawi nebo Tanganiku, když chceš větší ryby. Ale je pravda, že velká hejna malých rybek v takovém akváriu opravdu vyniknou. Já sem se vždy snažil dávat do svejch malejch akváríí co největší ryby a když jsem si konečně pořídil velké, tak tam mám samé mrňousy, protože mi bylo líto mít celou nádrž pro 2 páry větších ryb. A nelituju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 13:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Ve 200l mame doma same cudlicky (mysleno mensi ryby), protoze si tak rikam, ze ony se v tom maji kralovsky, zatimco pro neco vetsiho by to bylo treba jen dostatecne. A jedno velke hejno, jen jeden druh hejnovych ryb v akvariu ve vetsim poctu, to opravdu masakr je, je tezke mne od naseho akvaria odtrhnout ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2013 22:18 Žena baletka [624] Re: burc106
Skaláry jsou docela velké ryby ;-) edit: jinak souhlasím s tím, že velké hejno nějakých teter je taky masakr, často mnohem hezčí, než mix mnoha druhů. Právě tak zřejmě budu doplňovat osazenstvo svého akva. A pokud bys třeba chtěl něco většího plus hejno teter, mrkni na nějaké cichlidy či cichlidky. Já mám v akva cichlidky vysokoploutvé, jsou to velmi pěkné a docela velké ryby, drží se u dna. Když jich tam dáš šest až osm, na dno partu pancéřníčků, jednu partu otíků a velké hejno teter, bude to krása.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2013 21:59 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: burc106
nebo pořádný hejno neonek - jednodruhovka, je to úplně o level jinde když se ,,rozhýbe" celá ta masa v které se ztrácí jednotlivé rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: burc106
Skaláry v počtu 8-10 kousků a k tomu pořádný hejno(ne méně než 30) teter červenohlavejch a ke dnu partu pancéřníčků a je hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:45 burc106 Re: MichoCZ
A co nějaké větší ryby? šli by do toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2013 18:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: burc106
Ve stylu jižní ameriky proč ne. Skalárů je teď na burzách spousta a tetry jsou krásné ryby. Zrovna čtu Jaroslav Hofman, Jindřich Novák - Tetry a docela poučné počtení. Neonek je taky všude spousta, ale mohlo by to pěkně vypadat i s jinýma tetrama. K tomu nějaký ten echinodor. I když tohle patří stejně spíš do topicu jaké ryby do větších akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:04 burc106 – zakládání akvaria
Zakládám nové akvárium 140x50x50. A chtěl bych poradit co do něj dát, vůbec netuším co se do tak (pro mě) velkého akva dá dát za ryby. Líbí se mi terčovci, ale po tom co jsem si o nich přečetl, tak to ani nemá cenu o tom přemýšlet. Myslíte že by šlo dát tam pár skalárů a k tomu hafo neonek a teter? a taky tam dát nějakého čističe. Nebo pokud Vás napadá něco jiného, rád radu uvítám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 11:52 angakok
omlouvám se četl jsem to opačně a odpovídal na to co bylo na začátku. jinak malí gavůni by k cichlidkám šli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:21 Žena baletka [624] Re: angakok
Hadohlavci s cichlidkami? Gavúnci?? To asi nebylo na mě, bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:18 Muž kofejn [963] Re: malyLibor
Samozřejmě šla hned pryč. Ale iluze si nedělám, ryby mi sem tam mizí. Uklízecí čety pracují rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:12 angakok
Fotka k příspěvku Moje volba by byla jasná hadohlavci nebo gavůni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kofejn
Já bych ty mrtvolky odlovil, jakmile jednou ochutná, zkusí příště lovit... čerstvé maso je čerstvé maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:06 Žena baletka [624] Re: kofejn
Jenže já mám simulansky. Podstatně menší, než obecné. Každopádně to dobře promyslím, díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 23:01 Muž kofejn [963] Re: baletka
Fotka k příspěvku Skaláry mám s neonkama od mala, zatím je neloví a pohled na ně je fakt pěkný. Ale jak to bude dál nevím, když mi plavala zdechlá neonka ve vodě, odehnala hodující kanibalky a zkusila ji sežrat sama. Zatím má malou hubu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Pěkná červená ryba vhodná ke tvé osádce? Hm... červené neonky? Tetry žhavé? Červený fantom - rybicky.net/atlasryb/tetra_sweglesova ??? Tetra červenohlavá (červenoústá či jak se vlastně jmenuje)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:50 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Uvidíme. Líbí se mi obě myšlenky. Otázka ještě zní, zda nebudu muset akva prodat, právě z důvodů finančních... Proto hledám méně finančně náročné ryby. Když bych se zeptala, jestli existuje pěkná červená ryba vhodná k mé osádce, byl by to moc troufalý dotaz? Jsem estét, červená ryba mi v akva chybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
No, cichlidky a velké hejno neonek by bylo nádherné... u tebe to může být klidně i 100 kusů, akva na to máš dostatečně velké... přesto bych se ale těch skalárů taky až tak úplně nevzdával. Nějakou pěknou přírodní formu, vybrat z těch menších... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 22:41 R Muž romant [27987] Re: baletka
Kombinace cichlidek a toho centrálního hejna mě příjde jako velmi vhodné řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:38 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Pěkná ryba. Ale přijde mi, že ta velikost... to by si na neonkách, podle mě, opravdu snadno pošmákli. Co na to ostatní? Mně se totiž hrozně líbí i nikaragujci... ale neuvažovala jsem o nich právě s ohledem na velikost. Jinak ještě rozmýšlím, že prostě nechám u dna cichlidky a hejno (neonek) postupně zvětším na třeba... 60ks. Jsou totiž fakt úžasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:22 R Muž romant [27987] Re: Urtman
I to přidání se později dá realizovat. Řádně zakrmený akvo a ryby tam jdou po zhasnutí a ráno je hejno větší. S tím co jsi napsal u mě souhlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:20 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: baletka
Taky jsem se setkal s názory, že pokud budou skaláři s neonkami od mládí, neměl by být problém. Já měl v dobách své mladistvé nerozvážnosti dva mladé bicolory s neonkama ve 112l a i přes malé teritorium jsem za půl roku nezaznamenal žádné útoky...Pak jsem o akvaristice začal číst a skaláři šli pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 22:19 JoKa Re: baletka
Nevím jak s modrými, mám se skalárami neonky klasické, které jsou větší, ale pokud spolu vyrůstají od mala, jsou na sebe zvyklí, tak nebývá problém. Jenom je trochu oříšek časem hejno doplnit... Určitě další plus je, že tam neonky jsou první a skaláry nemají vytvořená teritoria. Takže pokud chceš přidat skaláry, mladé, v normální prodejní velikosti, k pořádnému hejnu neonek, asi bych se toho nebál. Co myslí ostatní?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=851