Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 21:04 R Muž afc1886 [14704] Re: Joee
Tebou zmíněný ecco pro 300 mám a jsem s ním velmi spokojený. akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 20:55 Jarda62 Re: Joee
A co tenhle, je kvalitní a dlouhou dobou ověřený, jen ta spotřeba hmm
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 20:45 Joee Re: romant
Dobrý den,

děkuji.
Není skladem a jen tak se sehnat již nedá, asi jak je to starší model.

A co tento?
www.akvaristik.eu/…

Díky,
Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 18:44 R Muž romant [27987] Re: Joee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 17:48 Joee – Filtr do 200L akva + čerpadlo do tera
Ahoj,

měl bych dva dotazy.

1) sháním filtr do svého 200l akva (klasika rostlinky + rybičky, asi nebudu vypisovat), co by jste doporučili aktuálně jako nejvhodnější filtr? V současné době mám starší Fluval 205, který bych použil do nového Tera (paludária) a do akva bych chtěl nějaký nový, výkonější.

Uvažoval jsem opět o Fluvalu (306), nebo Eheimu (Eheim Ecco Pro 300 - 2036).
Vidím ale, že tu hodně píšete o JBL, o kterém ale toho moc nevím (kvalita, těstnost a další poruchy..)
Cenově bych to viděl do 3.000 Kč cca pokud možno.

2) do terária (objem cca 150L) dám ten starý Fluval 205 s novými náplněmi, plus bych tam chtěl udělat vodopád. Voda by se tlačila cca 0,6-0,8m. Bude mi k tomuto stačit nějaké obyčejné vnitřní čerpadlo "za pár stovek" s regulací (Resun / Atman)? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky předem,
Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 10:25 R Muž ctibum [6926] Re: pavliina
Ryby jsou tu OT, ale...
Nebyla tam před chvílí Tetra krvavá místo Fantoma? hmm
Parmička má v atlase uvedeno "80 litrů, délka nádrže min. 60 cm.". Tetra krvavá, která si myslím, že tam původně byla, víceméně to samé. Fantom sice má 50 l, ale aby bylo pořádné hojno, přijde mi to dost na hraně. Ancistruse bych do tak malé nádrže nedával vůbec.
Galaxky nedoporučuji, měl jsem je v tomto objemu a jen tak postávaly. Pořádně ožily až ve "200". Dal bych malé Razborky, nebo ty Tetry ohnivé. Ale to už bych dál neřešil tady, ale tady rybicky.net/forum/120

Kostka molitanu dlouho modrá nebude. Až se zajede, tak bude spíš do hněda. A když bys ji schovala za pár rostlin, tak o ní nebudeš vědět. Ale klidně bych nechal to, co máš a přikoupil jeden nebo dva koše. Dal bych do prvního půl střední molitan a Substrat, do druhého Subsrat a nakonec jemný molitan. Podle mě, když něco rozumnýho uděláš s osádkou a dáš tam hejno menších ryb, tak omezíš bordel a bude to v pohodě stačit.
Každopádně si s filtrem a náplní počkej i na jiný rozumbrady a ty ryby pořeš v tom vlákně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:44 Žena pavliina [50] Re: ctibum
A to jsem si myslela, že tam tolik ryb nemám :-D Ikdyž nad změnou už jsem taky uvažovala, když mě je těch rybek líto, když je mám už takovou dobu... přemýšlela jsem nad hejnem Rasborek galaxy. Když ten AquaEl je alespoň černý a ne modrý jako kostka molitanu ;-) Ale už koukám po dalším koši, asi ho zkusím přidat k tomu Eheimu, ale poradíte ještě jaké a jak uspořádat náplně? Co takto: EHEIM SUBSTRAT Pro, molitan, vata?

EDIT: Koukám, že jsem měla špatně uvedené rybky, nemám Tetry krvavé ale Fantomy červené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 09:34 R Muž ctibum [6926] Re: pavliina
Čerpací hlava s molitanem se ti nelíbí, přitom ten AquaEl je to samý v bledě modrým :)
Já mám ve stejném objemu výbornou zkušenost s hlavou Atman a jemným molitanem pro bublifuk. Ale měl jsem tam jen dvě Betty a pár kousků Galaxek, ve finále jen ty dvě Betty. Voda skoro jak sklo.
Přijde mi, že bys měla spíš pořešit osádku. Řekl bych, že tam máš přerybněno a nevhodné druhy. Parmičky a tetry tam podle mě nepatří, Ancistrus je bordelář. V tomhle prostředí těžko udržíš čistou vodu.
Osobně bych zredukoval osádku, vyměnil Tetry krvavé a Parmičky třeba za hejno Teter Ohnivých, Ancistruse dal pryč, přidal ke stávajícímu filtru dva koše a vytunil náplně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 09:09 Muž nekdo [355] Re: pavliina
tak pokud doteď fungoval, tak se něco stalo s náplní == vyčistit, nebo vyměnit a původní funkčnost bude obnovena.. ne ?
a nebo jste přidala nějakou novou kadící rybu a filtr nestíhá.
osobně bych šel cestou kostky a čerpadla..ale to se vám nelíbí, takže přidat další koš a do něj vrazit normální molitan s jemnějším ppi
a nebo pokud vám vadí ta "nekřišťálová voda", tak jako nejlevnější řešení bych viděl vrazit do toho mezipatra mezi čerpací hlavu a ten spodní koš vatu - a uvidíte, jestli to vyřeší problém s částečkami... (tím bych začal)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 08:56 Žena pavliina [50]
Ahoj, prosím o rady... Mám 63 l akva, doteď jsem v něm měla filtr EHEIM Aquaball 60 l, ale přijde mi, že to není ono... voda není křišťálově čistá, plavou v ní kousíčky, přijde mi malá filtrační náplň. Zvažuji jiný filtr ale jsem v koncích, vnější ani závěsný nepřipadá kvůli prostoru v úvahu. A čerpací hlava a biomolitan se mi nelíbí :-O , tomu bych se chtěla taky vyhnout... Důležitá je tichost chodu, mám akva v místnosti, kde spím.
Nejdříve jsem zvažovala Dennerle XL, protože ten mám v tom menším provedení v malém akvárku a jsem s ním max spokojená... A pak jsem našla AquaEl Turbo Filter 500 www.rostlinna-akvaria.cz/… . Pomůžu si nějak nebo je výměna filtru zbytečná?
Ještě mě napadlo, přidat ke stávajícímu Eheimu další koš... Moc díky za rady...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 13:40 Muž MirekSazava [71] Re: Driv3r
Naopak, myslim ze reklamace kdekoliv v zahranici je mensi problem nez v cr.
Ale jinak samozrejme souhlas, v tomto pripade se to financne nevyplati. Pokud je tedy v cr zrovna skladem, jsou casto vyprodany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 11:39 Muž Driv3r [236] Re: MirekSazava
třeba proto že to je do německa? puvodní odkaz www.wiltec.de/…

ja tam koupil hw 704 o cca 50e levněji než v cz ale když ho maji v cz o 10e levněji tak to asi nemá cenu ne?
S tím že bude slabej souhlasím
chtělo by to nějaky z těhlech
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 11:10 Muž MirekSazava [71] Re: Driv3r
Proc by mel byt problem s reklamaci?
Jinak ten filtr je na 120 l akva totalne slabej. Je to realne tak na 20 az 45 l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 10:58 Muž Driv3r [236] Re: Petr
www.rostlinna-akvaria.cz/…


To asi nebude nejlepší volba?ne ta cena a možny problem s reklamací. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 10:43 R Muž romant [27987] Re: Petr
Bude to o tom jaká tam bude osádka, tedy jestli to bude složený ze špindírů a nebo rybek čistotnějších a za další je to taktéž o náplních, tedy o filtračních médiích který budou použity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 10:32 Petr – Sunsun vnější filtr
Cus, chci se zeptat zvládl by tenhle filtr od sunsun filtrovat akvárium o objemu 120 L ? www.wiltec.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 21:39 Muž noexp [8] Re: Oggy
Tetru 800 mám na 126L přiškrcený, doufám že na 200L bude stačit. Mám v něm jen dva plátky molitanu a zbytek pemzu. Průtok stále jako nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 08:50 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Oggy
Nemám zkušenost ani s jedním. Jen dodám, že oba by na rostlinné neonkárium měli dostatek filtr. hmot.. čili bych výběr nepodmaňoval tím, jestli má jeden o 0,7l více, či méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 08:39 Muž Oggy [17] – Tetra 800 vs JBL e902
Dobré ráno,

chtěl bych se poptal na názor který z těchto filtrů je lepším řešení pro 200l rostlinné neonkárium. Osobně mám dobré zkušenosti s firmou Tetra, má i příznivější cenu ale JBl má zase údajně asi o 0,7l větší objem filtračních košů. Pořád se nemůžu rozhodnout :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:16 R Muž romant [27987] Re: stanedav
10x10x15cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:14 stanedav – Kolik biomolitanu
Ahoj, kolik byste poradili do akvária 54l s čerpací hlavou Atman čerpadlo JKA-IP200 400 l/h biomolitanu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2018 07:17 Muž MirekSazava [71] Re: nerf
Já myslím, že na tvoje akva plus předfiltr bude 401 hodně slaba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 23:22 nerf – předfiltr
Ahoj, díky všem za reakce. LeRi, myslíš, že ta e401 utáhne ten tebou zminovaný dvoulitrový předfiltr tak, aby ten následný průtok byl dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:25 Muž File1980 [53] Re: LeRi
Ale kdepak.Při výměně vody z toho,akorát odsaje,co se na tom uchytí,manipulovat s tím vůbec není třeba.Používám to v jednom AQ už více jak rok a vyndavám to jednou za 1/2 roku když čistím hadice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:18 Muž Iceman [96] Re: nerf
Tetru 600 plus mám asi 10 měsíců. Ventily stojí pořád za prd, spíš než že by tekly tak se rády kousnou. Mám vyřešeno pomocí dalšího ventilu na hadici.
Zatim nikde nic neteče ani nekape a je i tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:15 Muž LeRi [315] Re: File1980
A zase to bude pořád čistit , manipulova uvnitř akvária a čeřit další bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2018 12:10 Muž File1980 [53] Re: nerf
Toto taky v podstatě funguje i jako předfiltr.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2018 12:07 R Muž ctibum [6926] Re: nerf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 12:07 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: nerf
Ja mám ako predfilter ten najhrubší bioakvacit a je narezaný na rozmer len o máličko väčší ako nasávacia rúrka, takže miesto nezaberá a hrubé nečistoty zachytí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 12:06 Muž LeRi [315] Re: nerf
Na 50l ti ta e401 stačí i když se po zajetí sníží průtok na polovinu 220lh + tohle a máš vystaráno www.profiplants.cz/… .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 11:53 nerf Re: afc1886
Ahoj, díky za reakci.

Já bych raději volil předfiltraci nějak jinak, než kostku bioakvacitu v akva. Nádrž není velká a i předfiltr ubere prostor. Nehledě na to, že při čištění a sundávání předfiltru z trubky sání se uvolní do akva bordel. V samotné nádrži se chci hrabat co nejmíň.

Ještě trochu váhám nad velikostí a výkonem filtru. e401/2 má papírový průtok 450l/h a akva má víceméně 40x40x40. Ten menší mi i lépe pasuje do skříňky, kvůli e701/2 bych musel trochu čachrovat s nábytkem. Ovšem papírový průtok 700l/h, po zanesení kolik... tak 200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:51 R Muž afc1886 [14704] Re: nerf
Nemám ten koš, já používám na nasávání malou kostku biokvacitu, abych nemusel do filtru lozit tak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:43 nerf Re: afc1886
Ahoj. Děkuju. Ty máš ten nový filtrační koš (resp. předfiltr)? Rozdíl na obrázcích vidím. Zajímá mě praktický rozdíl ve funkčnosti. Předfiltr se u x01 serie prý zanášel rychleji, proto ta změna. Funguje to a předfiltr vydrží bez čištění déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 11:39 R Muž afc1886 [14704] Re: nerf
Můžu ti poradit jenom s tím JBL, jelikož ho mám. Určitě s ním neuděláš chybu, ale rozdíl mezi sérií 1 a 2 je jen v tom filtračním koši. Vyjde tě levněji koupit e701 a k tomu ten koš akvarijni-filtry.heureka.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… než e702 akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 10:27 nerf
Ahoj, díky všem za reakce. Nakonec jsem se rozhodl to nebastlit dvěma menšími nádobami pospojovanými za sebou, ale připlatím si a koupím nějaký klasický externí filtr.

Pár si jich tak porovnávám, a možná bych se zeptal...

Eheim Classic 2213 - často se o nich píše, že drnčí a vibrují. Ví se, čím to? Popřípadě jaké je řešení?
Tetra Tec ex600 plus - u Teter kdysi rádo teklo těsnění pod hlavou, a také jsem neslyšel moc chvály na ventily, prý taky rády netěsnily. Nevíte jak je to ted?
JBL e401/402 nebo 701/702 - tam jestli to dobře chápu, ta novější řada by měla mít vychytanější předfiltr, jinak je to víceméně to samé a to relativně tichý a spolehlivý filtr?

Dva a půl za filtr je ale můj strop. Rozhodující bude tichost a spolehlivost filtru. A je mi jasné, že nejspíš budu ještě dokupovat či měnit nějaké hmoty (hlavně u toho Classicu, asi i u Tetry..).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
V poho.. dal jsi do toho všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:22 R Muž ctibum [6926] Re: Jarry
Jasně, že není. V okamžiku, kdy voda v hadici na výstupu dosáhne úrovně hladiny akvárka, tak se to celý zastaví. Proto je tam to čerpadlo, který to popostrčí a vytvoří podtlak v hrnci. Ale to, co si myslím já (a netvrdím, že si to myslím správně) je, že když je to čerpadlo na konci, tak překonává jen ten metr hadice do akvárka. Zbytek práce udělá samospád a podtlak. Kdežto když bude na začátku, tak sice spojený nádoby budou fungovat, ale čerpadlo to při tom postrkávání musí vytlačit z akvárka, protlačit filtrem a vytlačit zpátky nahoru do akvárka. Takže podle mě bude muset mít větší výkon.
Líp to vysvětlit neumím, takže končím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:09 Muž Jarry [1437] Re: ctibum
V okamžiku, kdy je filtr a hadice zcela naplněn vodou, už tam žádný samospád není. Při vypnuté vrtluce bude voda stát na místě. Nedokážu si představit mechanismus, podle kterého by umístění vrtulky nebylo jedno. Ale nejsem fyzik, možná mi něco unikápivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:00 R Muž ctibum [6926] Re: Jarry
Tak v principu to jedno je, ale pořád si myslím, že když bude na začátku, tak bude muset být silnější, než když bude na konci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:59 R Muž ctibum [6926] Re: RE5PEK7
A nebo naopak tlačená rychleji, než kdyby šla samospádem, takže se nestihne procpat filtrační hmotou. To je to, co nevím. Jestli to prostě nebude dělat bordel v tom systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:52 Muž Jarry [1437] Re: RE5PEK7
Tady bych hledal inspiraci (obrázek dole - Různé možnosti použití): www.profiplants.cz/…
Já si myslím, že u uzavřeného filtru a spojených nádob vrtulka vodu jenom popohání a to, kde je filtr, nebo čerpadlo, by mělo být celkem jedno (samozřejmě s ohledem na konstrukci a pevnost filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:45 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Hmm.. no jako nějakou logiku to možná má.. že ta voda, co padá dolů by padala rychleji, kdyby nebyla "brzděná" čerpadlem, které si jede svojí rychlostí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:36 R Muž ctibum [6926] Re: RE5PEK7
Nehádám se, nezkoušel jsem, jen uvažuju nahlas.
Ale skoro bych řekl, že to vliv mít bude a muselo by se na začátku použít silnější čerpadlo, než kdyby bylo na konci.
To, že to, co přiteče i odteče je asi jasný. Jde o to jak. Aby to do akvárka nešlo po kapkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:20 Muž Zip [277] Re: nerf
Osobně si myslím, že by to fungovat mohlo, ale ne s atmanem AT-201. Zkoušel jsem z něho vyrobit samostatný "reaktor" na CO2 (mám interní vestavěný filtr),takže rozpouštěcí nádoba s kroužky, kousky hadice, kolínka, rozstřikovací rampa a proud byl nic moc. To ty dvě nádoby s filtrační náplní budou mít odpor daleko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:09 Muž Jarry [1437] Re: RE5PEK7
Podle mě je to taky jedno, co přiteče, musí taky odtéct:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Já to tak mám a funguje to. Myslím, že je jedno, kde je čerpadlo umístěno. Voda, co padá dolů vždy vyvažuje tu, co se tlačí nahoru a přijde mi jedno, jestli čerpadlo musí zbývající vzdálenost přes okraj vytlačit nebo vycucnout.
Ale nejsem fyzik a dost možná se pletu.. Ostatně můj výtvor měl původně být pískový filtr, ale nefungovalo to stydim (byl malý tlak/proud a pohybovalo se jen malé množství písku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:55 R Muž ctibum [6926] Re: nerf
Tak pokud to chápu dobře a něco si ještě ze školy pamatuju, tak u klasického hrnce to funguje tak, že v hermeticky uzavřená nádobě vznikne podtlak (pumpou na čerpadle, pokud ji má, nebo odsátím vzduchu výstupní hadicí). Ten nasává vodu z akvárka, ta jde do filtru, plní ho odspoda až nahoru k víku a čistě teoreticky, kdyby byl odpor nula (možná i kdyby nebyl nebo byl malý, nevím), by se právě principem spojených nádob hladina vody vyrovnávala, tzn. ve výstupní hadici by hladina vystoupala na úroveň hladiny v akvárku. A proto, aby se na té úrovni voda nezastavila je tam to čerpadlo ve víku, které ji jen popostrčí přes horní hranu akvárka. Takže čerpadlo nepřekonává žádný velký odpor, jen ten cca metr nahoru a k tomu dělá ještě proud z rampy.
A neumím odvodit, co se stane, když to čerpadlo bude na začátku a bude tu vodu rvát přes celý systém. Řekl bych, že spojené nádoby fungovat budou, ale nevím, jestli čerpadlo přetlačí všechen odpor hadic a náplní, vytlačí vodu nahoru a ještě vytvoří nějaký proud z rampy...
EDIT
Jestli ti jde o minimální náklady a chceš externí filtr a máš pod akvárkem nebo vedle něj místo, tak si sežeň pětilitrový akvárko a udělej externí přepadový filtr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:52 Muž MirekSazava [71] Re: nerf
To uz bybch to radsi resil podobne jako na odkazu. Jedno cerpadlo, jeden barel s filtr. medii.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:46 nerf Re: powery
To je rada nad zlato palec kdybych měl nádoby zakoupené, tak se na to neptám a zkouším od rána do večera ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:44 Muž powery [250] Re: nerf
Co to vyzkoušet? X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=501