Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 16:53 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Video dej na youtube a hoď sem link, jde to i přidat do profilu akvária.
Každopádně když vidíš bublinky, tak jsou pořád málo rozpuštěný. Když použiješ externí reaktor, tak nevidíš nic. Uvažoval jsem i o externím atomizéru, ale vadilo mně, že spousta z nich pouští do akvária jakoby mlhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 15:09 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
Mozu byt za tym aj hnojiva,povedzme ze som hnojil dost chaoticky. Kazdopadne teraz to uz je jedno. Hnojenie som upravil na minimum,kedze mam vyzivny substrat a idem dalej. Ku klasiku ma laka aj to ze mam hadice 12/16 nemusel by wom kupovat redukcie na 4+ 250.
Difuzor uz mam nahodeny,bublinky roby velmi jemne,neviem daju sa sem dat videa? By som to natocil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2023 14:18 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Mně připadne divný, že ti filtr o výkonu 300l/h (fakticky ti za ideálních podmínek protočí vodu za hodinu 5x) nestačil. Osobně si myslím, že to musela být nějaká shoda náhod nebo změna parametrů vody.
Pro představu mám povrchový zdroj vody a je to mezi poli, takže v sezóně je dusík třeba 30 a víc mg/l ve zdrojové vodě. No a teď v zimě je to 16mg/l, takže to musím průběžně hlídat a upravovat hnojení, jinak hned vyskočí řasa. To samý světlo, v zimě musím svítit minimálně o hodinu dýl.
Ale důvodů mohlo být víc, změna hnojiva, nepovedená šarže hnojiva, prodlužování a zkracování dne, atd.
Každopádně snížení průtoku odporem bych se co nejvíc vyhýbal, zvyšuje to hlučnost a nejspíš to bude snižovat i životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 14:09 Žena Starka [248] Re: peky1128
Mám čerpací hlavu eheim 1212 a na tom píchnuty molitan. Vyhovuje mi, že se dá regulovat průtok 300-600 l/hod.
Kupovala jsem tady a cena krásná.
www.macenauer.eu/…
Spokojenost.
Jo akvarko má něco přes 6o litrů. A má 8o cm na délku. Volila jsem právě tuto hlavu kvůli regulaci a právě i kvůli délky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 12:55 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
Ku clasiku nemam odpor, i ked je to nepekne najst slabinu filtra.
takto to vsetko upresnim. Na zaciatku som mal v tomto akvariu Ecco pro 300, mal som clenity hardscape, ale ten prud sa mi uz zdal fakt silny 750L/hod. Tak som to potom zmenil za classic 150, no a tu som zase zacal mat pocity ze 300L/hod je uz fakt malo a aj sa mi to cele pokazilo,zacali riasy a uz som sa z toho nevedel dostat. Tak som to cele prerobil, nechal som len substrat a osadil nanovo dekoracie a pocase zmenil 150 za 250.
Fakt sa niekedy stracam v tych filtroch,ked sledujem niektore videa na youtube, kde maju na takychto akvariach vykon cez 1000L/hod.
Ked som mal velke akva tam som mal 4+600 a tak isto ako rada classic sa mi pacili hlavne co sa tyka konstrukcie, len neviem ci 4+250 uz z 950L/hod nebude vela, i ked by som pouzival filtracnu vatu vnutry aby sa prietok znizil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 10:56 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Takže závada, máš na výběr zase Classic, prověřený filtr, který poslouží řadu let, byť chápu, že ten současný od koupě odrazuje. Každopádně tobě by bohatě stačila 150. Nebo tišší a dražší Professionel 4+, osobně si myslím, že ten Ecco Pro je něco mezi a nedává moc smysl.
Pro inspiraci: www.youtube.com/…
Pokud ti nebude vadit, že Classic je o něco hlučnější než Professionel, tak běž zase do Classicu, neuděláš chybu.
Jo a pro lepší distribuci CO2 si pořiď externí reaktor od Profiplants, tam je distribuce úplně nejlepší. Případně při troše zručnosti si ho můžeš vyrobit, většina dílů je k sehnání u bazénářů (lepidlo, trubka, kolena, šroubení, nátrubky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 10:03 Muž peky1128 [2] Re: skypi
Koncept Eheim classic sa mi velmi paci,hlavne ako tade prudi voda,ale 250 je max co by som chcel pretoze 350 uz ma podla mna neadekvatnu spotrebu to ma od neho trosku odradza,i ked vela ludi ho pouziva na taketo akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 10:00 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
Kupoval som ho ako pouzity a bohuzial dotycny ma oklamal a nadoba je na spodku,kde sa srobuje kolienko na vstup vody prasknuta a slzyl tade. Takze som to musel opravit silikonom,no a uz v neho nemam taku doveru,tak isto aj hlava je dost hlucna. Bola to ocividne zla kupa,takze toto je hlavny dovod vymeny. Neoplati sa mi kupovat novu nadobu a rotor s oskou,to si radsej kupim novy.

Popravde problem s rastlinami nemam ziadny,rastu krasne aj monte carlo sa pekne plazy po substrate. Vecsi prietok som chcel hlavne koli CO2,pretoze mam maly skleneny difuzor a mam pocit,ze nerozpusta az tak dobre,ale dnes by mi mal prist novy od twinstaru,takze dufam ze tym sa zlepsi distribucia. No a planoval som casom pouzit aj lily pipes so skimerom teraz mam bez a pouzivam externy skimer,chcel som sa zbavit techniky aby mi co najmenej rusilo pohlad do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2023 09:38 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Jediný smysluplný důvod výměny je v tomto případě závada nebo hlučnost. Professionel bude tišší, ale jinak je to extrémně naddimenzovaný. Nad tou 250 jsem přemýšlel u 120l a bohatě by stačila.
Pokud se nedaří rostlinám, filtr je až snad poslední důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 09:31 Muž skypi [248] Re: peky1128
Ten Eheim 250 je na Tvé akva více než edekvátní-takže jaký je důvod výměny?. To nemluvě o tom, že má optimálním kruhový profil,je "blbuvzdorný" a velmi spolehlivý. Jen ještě poznámka-obecně u externích kanistrů je problémem příliš malá reálná plocha filtrace vzhledem k objemu a příliš vysoký průtok - pokud tedy mají fungovat tak, jak by fungovat měly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 08:50 Muž Sha [500] Re: peky1128
A důvod výměny? Neprospívá vám akvárium? Já bych v první řadě zrušil noční odstávky CO2 a zapracoval na té prezentaci. Váš nynější filtr i ti dva adepti zvládnou i mnohem větší akvária, vám by naopak stačil slabší filtr. Na plný výkon bude velký proud a může nastat problém s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 07:51 Muž peky1128 [2]
Ahojte. Mam 64L akva,60x30x36. Osvetlenie Twinstar 60B line WRGB,CO2 z tlakovej flase,nocne vypinanie,twinstar difuzor,pocitadlo bublin. Substrat mam invital japanese soil a ako zasobny vyzivny substrat mam od denerle deponit mix 2L.
Filter mam Eheim classic 250 ale chcel by som ho vymenit za nieco silnejsie.
Momentalne mam celkom jednoduchy layout,prezentaciu pridam neskor,len v strede 2 kamene dragon stone a inak vsade rastlinky.

Premyslal som o tychto filtroch, Eheim ecco pro 200/300 alebo Eheim profesionel 4+ 250/600.

Nemate niekto z vas skusenosti v takomto akvariu s takymito filtrami?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2022 08:11 Muž Lojza007 [1204] Re: jawo
U Juwelu bych klidně nechal ten původní filtr, jsou kvalitní, bude tišší než externí Eheim a voda se netahá mimo akva.
Každopádně na tak malý akva se ani jeden nehodí. Musel by se přiškrtit tak, že by to strašně zvýšilo jeho hlučnost. Osobně bych spíš řešil důvod, proč se tak rychle ucpává, může to být třeba překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2022 18:56 Muž jawo [0] – filter pre akvarium
Ahojte, prosim vas, aktualne mam 72l akvarium, priblizne 55-60l vody. Pouzivam zavesny filetr aquaclear 30. Zo zaciatku filter stihal, ako sa mi rastliny rozrastali a po nasadeni molitanu na nasavaciu hadicu ako predfilter musim filter kazdych 5-6 dni cistit co je tak zaneseny.(Cistim tak ci tak kazdy tyzden ale po cca 3 dnoch filter uz ide tak na 50%)

V priebehu buduceho roka, vsak planujem prejst na akvarium juwel rio 180. Kde by som chcel pouzivat filter Eheim 350 alebo 600 (tu si tiez necham poradit ze ktory). Otazka vsak znie, keby som si Eheim kupil v predstihu a vymenil ho zatial za ten aquaclear 30, nebude robit sila tohto filtru nejaku zlobu v tom mojom aktualnom akvariu?

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2022 14:54 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Nessino
Já žádný proud v nádržích nemám. Všude mi stojí voda. Buď bublifuky nebo bez filrace. Krom kubíkové nádrže, tam je fx6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 14:30 Muž Nessino [53] Re: zervajs
Nádrž budu zakládat znovu. Měl jsem před tím bublifuk, ale ten nezajistil dostatečně proudění. Filtr z bublifuku udržují při životě v provizorním akváriu a mám v plánu ho nasadit na saní pro rychlejší zajetí nové nádrže.
Chápu tedy, že lepší bude sáhnout po větším čerpadle s tím, že omezení proudění není takový problém? Výrobce udává výkon 1150l/h, reálné při zátěži filtračními médii a výtlačnou výškou (1m) z toho bude 500l/h což ještě omezím filtrem na nasávání a rampou případně Lily pipe.
Vím že jdou nádrže provozovat i bez filtru, nicméně musí být zajištěno proudění vody, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 08:38 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Nessino
Nessino napsal:Pokud je 307 (1150l/h) zbytečná a 207 (780l/h) by v budoucnu stačila i na 150l akva, tak bych vzal menší variantu.
Pokud neudáte "míru znečištění" nelze poradit jen naslepo doporučit...
Počítám, že na sání stejně nasadíte kus biomolitanu ( časem určitě), rozstřikovací rampu lze nahradit lily pipe výtokem a nekoná se žádný kolotoč...
Otázka zbytečnosti,je jen řečnická ( akvária jdou dělat i bez filtru), z vícero důvodů ( málokdo ví kolik potřebuje v akváriu odbourat amoniaku,dusitanu).
Ať ten nebo ten, vždy bude třeba "vychytat" svůj systém akvaristiky.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2022 05:21 Muž 4Sima [1897] Re: Nessino
Ještě bych zvážil použití www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 21:14 Muž Nessino [53] – Fluval 207 vs 307
Zdravím,
kompletně předělávám akvárium 72l (reálně tam bude cca 55-60l?) kde chci nahradit kostku externím filtrem a nejvíce se mi zamlouvá Fluval, ale váhám, který zvolit. Osádkou je 10 parmiček čtyřpruhých/mechových a plánem je mít hodně rostlin.
Osobně bych zvolil 307, ale bojím se, ať není z akvárka kolotoč. Má vetší objem filtračního média a bude ho v budoucnu možné použít i pro větší akva (přes 150l však v plánu jít nemám). Rozdíl v pořizovací ceně 500,- a ročním nákladu na provoz 300,- pro mě není směrodatný.
Pokud je 307 (1150l/h) zbytečná a 207 (780l/h) by v budoucnu stačila i na 150l akva, tak bych vzal menší variantu.
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.07.2022 13:39 Muž Lojza007 [1204] Re: Askhael
Vem ty molitany z originálního filtru, nacpi je do Eheimu a nemusíš nic zabíhat, budeš mít zaběhnuto, zbytek filtračního objemu se zaběhne celkem rychle sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 13:10 Muž Askhael [3] – Eheim Professionel 4+ 350
Zdravím všechny odborníky. Zítra mi dojde tento filtr a budu ho dávat do akva Juwel 125 Rio. Zatím se tam nachází origo filtr, ten po nějaké době záběhu nového vyřežu pryč. Za jak dlouho mám ten origo vyřezat? Pokud máte i nějaké ty rady a postřehy ohledně filtru Eheim Professionel 4+ 350, tak prosím sem s nimi. Rád se poučím. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 10:07 Muž Cudlx [4] Re: Buldr
Proudové čerpadlo mám jebao SW 2 ale i na minimum udělá z akva vířivku. Na fitru mám napojený reaktor a jak se časem zanese už bude asi problém roznášet Co2 po celém akva. Mám doma ještě jeden filtr Tetra EX 600 tak bych ho kdyžtak potom zapojil a jde mi to to jestli půjdou zapojit na jedny vývody aby se nehádali navzájem. Třeba přes T kde by konečná hadice byla větší místo 12/16 na 16/22?Ale asi to bude blbost a zapojím je zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 01:20 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Cudlx
Proč zvýšit proud? K čemu to?
Jinak ne, filtry každý zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 17:59 Muž Cudlx [4] – zapojení 2 filtrů na jednu hadici
Zdravím, chtěl bych v akvárium zvětšit proud a tak mě napadlo že bych k filtru JBL CristalProfi e902 napojil ještě Tetra EX 600. Ale nechci aby byly v akva 2x sání a 2x výtok. Myslíte že by šlo napojit oba fitry pomocí Y rozdvojky na stejné sání a výtok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 13:43 Žena Pavla28 [210] Re: hrochy
princip bude fungovat stejně, akorát u čerpací hlavy si sám stanovíš velikost filtrační hmoty, typ filtru co jsem ti poslala má stanovenou velikost, většinou v nich bývá akvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 13:25 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: 4Sima, Pavla28
Děkuji oběma. Mohu požádat o objasnění, jaký je vlastně rozdíl mezi čerpací hlavou s kostkou akvacitu a molitanovým filtrem? Jen v čerpadle vrs. vzduchovací motorek? Jinak samotná filtrace probíhá vlastně stejně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2021 13:18 Žena Pavla28 [210] Re: 4Sima
Používala jsem je v 300 l akva a byla jsem spokojená, filtr jsem proplachovala když bylo znát úbytek výkonu, což bylo tak jednou měsíčně. Typů a způsobů filtrace je hromada a všechny fungují, záleží na požadavcích uživatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 12:52 Muž 4Sima [1897] Re: Pavla28
Na proud možná dobré, ale má to malý objem filtrační hmoty. To bych raději dal čerpací hlavu a kostku akvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 12:46 Žena Pavla28 [210] Re: hrochy
Já jsem byla spokojena s těmito filtry, dokud jsem nepřešla na externí filtraci, má to regulaci vzduchování, čímž si dokážeš nastavit proud jaký potřebuješ. Údržba a instalace je strašně jednoduchá.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2021 12:40 Muž 4Sima [1897] Re: hrochy
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tohle je taky fajn filtr. Ale větší proud z těchto filtrů neuděláš. No můžeš zvážit udelat Hamburský filtr nebo vlepit sklo, dát filtrační materiál a přidat čerpadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 11:39 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – filtr
Ahoj všem,
zdvořile žádám zkušené o radu. Uvažuji o založení akvárka 120x30x25cm. Osádku by měla tvořit dvě hejna, tetra žhavá a neonka obecná. Dno bude křemenný písek do filtrace, dekorací kořeny z rašeliniště a kameny, listí dubu a buku, olšové větve a šišky. Jelikož dosud mám všechna akvárka prakticky bez filtrů, nemám s tím zkušenosti. Říkal jsem si, že bych do tohoto ale něco zkusil, něco jednoduchého. I kvůli vytváření určitého proudu. Bude dostačující toto: www.profiplants.cz/…?
Předem díky za jakékoliv reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2021 20:37 Muž 4Sima [1897] Re: Filip58
Mám v 9 litrovce www.rostlinna-akvaria.cz/… a k němu www.rostlinna-akvaria.cz/… a nemůžu si stěžovat - voda křišťál. Myslím, že s tebou vybraným budeš spokojený, když ti to teď funguje bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 20:17 Muž Filip58 [17] Re: 4Sima
Díky. Ten už mi přijde hodně velký. Chtěl bych něco míň nápadného. V akva je 12 danií perlových a funguje to i bez filtru, alespoň dle měření no2, no3, jen mám místy tmavší řasu na štěrku, ale chci přidat párek čichavců zakrslých a posunout to vzhledově od nepřehledné džungle plné egerie, ceratophylla apod k něčemu trochu líbivějšímu a pomoct si tím bublifukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 19:19 Muž 4Sima [1897] Re: Filip58
No pokud by té nelimitovala velikost šel bych do www.rostlinna-akvaria.cz/…. Motorek něco kolem 100-150l/hod, tam bude výběr podle toho co požaduješ. Jsou rozdíly v ceně a hlavně v hlučnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 19:06 Muž Filip58 [17] – Bublifuk
Ahoj, uvažuju o pořízení bublifuku do 54 l, něco takového www.rostlinna-akvaria.cz/…, ale nikdy jsem vzduchový filtr neprovozoval a tápu, jak výkonný motorek je potřeba, tak si jdu pro radu ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 17:19 Muž visek [75] - TetryRe: Arthas
ja pouzivam at-201 s molitanem.uvazuji o fan-3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 19:41 Muž Arthas [60] – Filtr pro stodvanáctku
Ještě mám prosím jeden dotaz.
Po současném restartu 112 l, nyní velmi krátce v záběhu, uvažuji i o změně filtru.
Přečetl jsem tady toho opravdu dost a byly to velmi zajímavé zkušenosti, co píšete.
Plánuji čistotné rybky razborky espeho a tetru ohnivou (nebo jenom jedno hejno) a pandíky na dno. V současnosti mám Atman 201 s velkou kostkou biomolitanu (25x10x10). Uvažuji o vnějším filtru Tetra Tec EX 800 Plus nebo JBL CristalProfi e902 greenline, popř. EHEIM Ecco Pro 2036.
Nejvíc se mi zamlouvá ta Tetra, podle diskuzí nejtišší. Ale nevím, jak spolehlivost. Ten JBL si někdo stěžoval na hluk, a to i na jiných fórech. Ten Eheim je asi nejlepší značka, ale parametry se mi zdá, že ty první dva mají lepší. Jak to vidíte vy? Nebo nechat tu kostku bioakvacitu? A nechat to tak? Opět díky předem za Vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 20:43 Muž Motas [38] Re: nekdo
Ano máš pravdu, tuhle možnost už mi poradili v jiným vlákně, ale je to pro švagra, který akvaristicky technice moc nerozumí a když jsem mu to vysvětloval, viděl jsem že jednodušší řešení bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 20:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: nekdo
Nebo na hadicích, jako to má třeba Sunsun HW/LW/EW-602b/603b/604b (nicméně i ten je před spuštěním nutné nějak zavodnit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 19:35 Muž nekdo [355] Re: Motas
mno a já si dovolím nesouhlasit
opravil bych to na "nelze použít většinu komerčně dostupných externích filtrů"
filtr nad akváriem samozřejmě být může, ale musí mít externí čerpadlo, respektive čerpadlo nesmí být v hlavě filtru, ale v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2020 23:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Motas
Pokud ti z estetických důvodů nevadí jen kostka bioakvacitu, v té zapíchlá dlouhá děrovaná trubka a na konci čerpací hlava, tak je to řešení nejjednodušší, asi zdaleka nejlevnější a může mít i nejvíc filtračního objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2020 22:51 Muž Shimi [683] Re: Motas
Jestli nechceš nic bastlit a budeš mít akva o výšce minimálně 55 cm, tak Juwel BioFlow L je skvělá volba a těch 8 litrů objemu je naprosto reálných. Respektive teoretický objem je 13x13x53 (to je rozměr šachty pro filtrační média) což je skoro 9 litrů, takže těch reálných 8, protože to samozřejmě nebudeš cpát až po vrch, je s prstem v nose. A to se mi na těch filtrech právě líbí, že se na ně většina externích kanystrů nechytá a když, tak jsou x-krát dražší. A to se nebavíme o bezpečnosti, kdy se u vnitřního filtru nemusíš bát, že ti skončí 200+ litrů v obýváku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2020 22:10 R Muž ctibum [6910] Re: Motas
Vlepený komorový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 21:10 Muž Motas [38] – Vnitřní filtr pro 200l nadrž
Máte nápady na vnitřní filtr pro tuhle "větší" nádrž? Nelze použít externí filtr protože technický prostor je nad akvarkem. Co třeba Juwel L? 1000l/h nevím obsah médií, udávají 8l ale to se mi zdá nějak moc...
Mám Rio 125 a ten juwel filtr v týhle nádrži jede v pohodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 11:55 Muž vlka [3446] Re: luckyluke
Takovou bednu na stošedesátku brutto, to nemyslíš vážně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 07:27 R Muž Anthrax [4778] Re: DavFM
Já mám čerpadlo (Atman 201) ve vnitřním vlepeném komorovém filtru na těsno. Bokem se opírá o sklo. Samo o sobě to dělá samozřejmě hrozný kravál. Ale ve výsledku to není nic, co nevyřeší kousek akvacitu vložený mezi sklo a čerpací hlavu. Je to bezhlučné, takže v tom bych zas takový problém neviděl.

Ale jinak souhlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2020 07:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: luckyluke
To čerpadlo nejen že se tam musí vlézt, ale musí tam taky být dost navolno. Jakýkoliv dotyk s tou nádobou bude znamenat hluk.Na druhou stranu to čerpadlo nemusí být příliš výkonné, bude stačit i malá čerpací hlava.
Ale asi bych si zbytečně u akvária do 200l nekomplikoval život vymýšlením něčeho, co se dá vyřešit za pár stovek. On se ten vývoj může prodražit a žádnou přidanou hodnotu to mít nebude. Navíc tenhle filtr z odkazu má objem té nádoby 40l, což je na 160l akvarium vyloženě nesmysl. Cena je taky poměrně nesmysl opět vzhledem k velikosti akva.Navíc musí být tento filtr přesně na úrovni akvária nebo dokonce nad ním, protože ten deklík není tlakový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 22:57 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: luckyluke
Tak dej pak vědět jak to funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 22:35 Muž luckyluke [3] Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku Mam to vymyslene tak, ako je to zobrazene na obrazku.
Len neviem, ci existuje cerpadlo, kt. sa mi zmesti do toho uzkeho priestoru...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2020 01:53 Muž nekdo [355] Re: luckyluke
No vzhledem k průměru hadic pouvazujte také o výsledném výkonu čerpadla oproti velikosti vaší nádrže .....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=51