Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 23:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: luckyluke
Jen není určený pod akvárium. Takový malý detail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 23:10 Muž luckyluke [3]
Ja do svojho 160 litroveho akva zvazujem tento jazierkovy filter:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
velky objem za tie peniaze..
Plus prepad + dokupit cerpadlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 14:11 Muž vlka [3444] Re: marcus aurelius
1200 litrů za hodinu a 20W ? svět se zbláznil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2020 09:01 Muž marcus aurelius [1] tetra
taha ma to ku kupe TETRA EX 1200 +

na 170l akva by nepostacoval tetra ex 800plus?
predsa len je tam rozdiel 10 wattov v prikone a 40€ v cene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2020 18:57 Muž daren [408] Re: marcus aurelius
EHEIM Professionel 4+ 600 ? Mam ho ve 140l, a zbytecne silny/velky neni. Levny pravda take ne.

Na tom oase by me asi lakal ten predfiltr, ale ja cistim fitr tak 1x 1-2 mesice, a to ho stejne rozebiram celej a predfiltr je z nej skoro to nejcistejsi :) Ale mozna jsem zbytecnej peclivka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2020 09:27 Muž DJSTUDIO [2] - Neonky,Skaláry,TetryRe: marcus aurelius
ještě jde zauvažovat nad Oase BioMaster 250 vnější filtr s předfiltrem. Ty jsou teda taky z té draší cenové relace ale bez kompromisů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2020 09:14 Muž nekdo [355] Re: marcus aurelius
Vždycky někomu proteče, lhostejno jaký výrobce ...
Něco je údržbou, něco šetřením a něco je prostě vada při výrobě - neexistuje komerčně dostupný bezchybný produkt
Regulace se dělá ventilama, kvalitativně je to dle mého trochu lepší ve prospěch eheimu, ale určitě ne 2x jako u ceny...
filtr dělají filtrační média, ty se dají vyměnit za stejná jako má eheim... no a pak konstrukce a použité materiály ... důležitá je také dostupnost náhradních dílů a ta je u obojího také moc dobrá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 08:18 Muž marcus aurelius [1] Re: nekdo
Dakujem, 1200 je uz moc silna nie? Cenovo je vsak stale vyhodnejsia ako napr. eheim 350, ktory som uz zo svojho uvazovania vyradil po vasich prispevkoch - dakujem vam.
... co sa tyka kvality je v tom velky rozdiel eheim/tetra? Stalo sa, ze vonkajsi filter pretiekol niekomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2020 20:17 Muž Shimi [683] Re: marcus aurelius
Souhlasím s kolegou, nad Eheimem Exp. 350 bych vůbec neuvažoval. Příkon 24W? Filtrační objem 3 litry? A to všechno za přemrštěnou cenu hraničící s drzostí? Absolutní nesmysl. Z tvého výběru jednoznačně Tetra EX 800 plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2020 19:54 Muž RAP [1553] Re: marcus aurelius
A co filtry JBL?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 16:43 Muž nekdo [355] Re: marcus aurelius
experience bych z důvodu spotřeby vyřadil a zařadil místo něj 4+ 350 od eheimu...
pokud chcete jít ekonomickou cestou, tak tetra, pokud chcete mít lepší pocit, tak eheim :)
pokud tetra, tak určitě řada plus (novější) než "bez plus", pokud spotřeba není problém, tak co to nahradit tetra ex 1200 + - výkon zregulujete a dostanete více filtračního objemu...vyměnil bych v tom časem náplně za jiné a byl spokojený - 1) je to do budoucna v případě zvětšení akvária bez investic, 2) více objemu znamená méně častý interval údržby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 16:10 Muž marcus aurelius [1] – aky filter
ahojte, aky filter by ste mi odporucili na 170 l akva?

Uvazujem nad Eheim experience 350, alebo Tetra ex 800, dakujem :-)
respektive info k tomu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:52 Muž Filip10 [1] Re: Kawa
Už mi je jasný,jak se tam dá předfiltr. Něco podobnýho jsem myslel, že si udělám. Dám tam kousek biomolitanu a bude,ale výsledek mé práce mne fakt nenadchnul. Vyzkouším toto. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:51 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip10
Podivej se na stranky rostlinná akvária. Ty predfiltry tam mají i od jinych výrobců a nekde jsem tam viděl i schéma a fotky propojení. Je to jednoduché. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:47 Muž Filip10 [1] Re: Roger
No von ten filtr nebyl nijak silnej ani v minulosti. Čištění probíhalo přibližně ve stejných intervalech. Nevím, jestli je to výměnou ryb nebo výměnou rostlinek. Doplním rostliny do sloupce (hlavně Egerii). Mám jí dost a rychle se rozjede. Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:44 Muž Filip10 [1] Re: Kawa
OK, dík za typ. vyzkouším předfiltr od Eheimu.Nějak si nedovedu představit,dát před něj. jako předfiltr u jbl slouží biomolitan po stranách filtru.Doladím kytky resp. přidám Egerii (ne nadarmo se jí říká vodní mor). Jde mi moc dobře. Přihodím ještě další crypty (moc místa na dně,ale už není) a uvidíme. Dík oběma za typy. Ušetřili jste mi tři litry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:35 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip10
No ten predfitr je součástí toho filtru co máš. Tak před něj dej ten predfitr Eheim za nějakých 350 korun a máš pokoj. A když doladíš ty rostliny budeš spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:33 Muž Roger [1873] Re: Filip10
Tak s Egerie u mě třeba nejde, ale pokud ti šlape proč ne, Cryptocoryne si nech, ale přidej na kytkách rychlerostoucích které vše zkonzumují, jak píšeš, dosadit kytky je levnější, a vysadit se dají vždycky. Časem se to stabilizuje a uvidíš sám. Ale pokud vyměnil obsádku a filtr přestává stíhat je to spíše znamení nedostatku kytek, alespoň pro mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:28 Muž Filip10 [1] Re: Kawa
Právě předfiltr mám úplně zanesen. Ostatní části filtru jsou OK. Stačí vyčistit předfiltr a filtr jede jako o závod. Po nějakou dobu teda. Ve velkým aq nemusím čistit filtr tak často, proto uvažuji o koupi nového. Jde mi o to nezasahovat do chodu nádrže moc často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:21 Muž Filip10 [1] Re: Roger
Nemám problém nasadit jiné kytky,jen mi přišlo, že čistím filtr moc často. Crypt se zbavovat nechci, trvalo mi dost dlouho, zjistit, kterým se u mě bude dařit. Většinou to byl pokus-omyl. Nedávno jsem pořídil egerii,přihodím další a nechám rozrůst a uvidíme, co se stane a jak často budu čistit filtr. Jen mi přišlo, že stávající filtr je lehce poddimenzován a proto jsem ho chtěl nahradit výkonnějším. Není to pro mě berlička, ale pomocník. Jak jsi napsal, řešení je několik. Ubrat ryby, přidat kytky, dát lepší filtr...Přidat kytky je levnější než kupovat novej filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2020 23:07 Muž Roger [1873] Re: Filip10
Cryptocoryne ti ale živiny moc nevyžerou. Nikdo neříká dát je pryč, ale říkám přidat například polyspermu, sessilifloru apod... jestliže že máš producenty které produkují více než konzumenti stačí sežrat, tak kde je chyba? Ve filtru? Jestli je ovšem pro Tebe jednodušší kupovat jiný filtr, kup si ho, ovšem jsem zastáncem jiných řešení, a to v první řadě mít filtr pouze jako berličku, nestavět na tom veškerý život v akva, jestliže nestíhá ale vydrží 3 měsíce, tak je to o kytkách, kdyby jsi ho čistil co chvíli neřeknu ;-) ovšem je to můj názor, dělej jak myslíš, já bych nasadil kytky rychlerostoucí o kterých víš že rostou, větší počet a uvidíš sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:02 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip10
Možná by ti pomoh kvalitní predfiltr. Eheim dělá dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 22:56 Muž Filip10 [1] Re: 1965
Nejde mi o zbavení se řas filtrací. To snad ani nejde. Jde mi o to, že stávající filtr "prostě nestíhá"a čistit externí filtr každé dva-tři měsíce mi přijde špatně. Takže radíte nekupovat filtr a koupit jiný kytky nebo je obměnit. Když se mi ale crypty moc líběj a pěkně rostou. výměna filtru je jednodušší než zkoušet kytky, který porostou. Možnost je dát víc rostlin do vodního sloupce (C.demersum nebo H.polysperma). Bude to lepší řešení?Úplně překopávat AQ se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2020 22:40 Muž 1965 [35] Re: Filip10
Nechci radit , ale řasa jen jiným filtrem nezmizí . To ph pro rostlinky nic moc . Světlo atd .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2020 22:38 Muž Roger [1873] Re: Filip10
Jen na okraj, osobně bych uvažoval o změně skladby kytek, nejspíše proto ti filtrace nestíhá, s tímto osazenstvem je dobrý přizpůsobit i konzumenty ;-) jestli teď čistíš 1x za 3 měsíce tak při změně zeleně a navýšení počtu se ti interval prodlouží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 22:31 Muž Filip10 [1] – výměna filtru
Pěkný dobrý večer vážení. Změnila se mi osádka v AQ (Samá řasa 2 viz prezentace) a uvažuji o změně filtru. Stávající bych chtěl nahradit jbl e902 nebo eheim ecco pro 300n. Nebráním se i jiným značkám či verzím (jbl e702 nebo eheim exp.250). S jbl mám dobrou zkušenost.Bez problému,tichost,obsluha. Stávající musím často čistit (cca jednou za dva-tři měsíce), jelikož se mu úplně ucpe předfiltr. Otázkou je,jestli se nebude ucpávat předfiltr i u nových a výkonnějších?!Můj favorit je jbl (má větší filtrační objem a mám s ním dobrou zkušenost). Průtoky, spotřeba el.en. je podobná.Nebudou to jen vyhozené peníze?Strop mám tři tisíce. Dík moc za info a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:26 lucias – Plastový ventil PRC-0615-L
Tyto dva ventily jsem si nechala poslat z eshopu. Chtěla jsem je dát na hadice od vnějšího filtru. O montáž jsem požádala svého přítele. Než však k montáži došlo mně přítel zdělil aby jsem ty ventily reklamovala. Že propouští v zavřeném i otevřeném stavu když jimi voda protéká. Na jedné straně je hrdlo ventilu strčené do vnitřku ventilu. Hrdlo má vůli. Když kohout zavřu a fouknu do tohoto hrdla tak propouští do stran. Jako by tam při výrobě někdo nedal těsnění. Tyto ventily jsem brala jako lacinější alternativu ventilu od EHEIM. Budu žádat o vrácení peněz. Na ventily EHEIM nakonec stejně dojde. Nemá někdo zkušenosti s těmito ventily PRC-0615-L?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 12:49 Muž Lister [169] Re: ZDRI
Taky jsem to tak měl, bylo to lepší, ale pořád to hučelo.

Do místnosti kde se spí asi jediné externí a dobře izolovat ve skříňce a modlit se aby nerezonovaly hadice.
Můj nejtišší filtr je Aquael FZN1 - závěsný. Trochu šustí, ale od cca 2 metrů neslyšitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 10:41 Muž ZDRI [1415] Re: ctibum
Souhlas, přesně tak to dělám i já palec
A aby filtrační molitan byl stabilně zafixovaný, dám na sklo z jeho boku 2 staré přísavky s plastovým nástavcem (od rampy nebo od topítka). Takto se dá molitan krásně umístit i bez toho, aby stál na dně, nebo aby musel byl fixovaný přísavkami u čerpací hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 09:39 Žena Sára73 [68] Re: ctibum
Svatá pravda, měla jsem aquael fan3 jako čerpací hlavu a na tom nasazenej akvacit a bylo to trochu hlučný, až když jsem ho nechala v akvu na "volno" nebyl přicuclej na sklo, tak byl neslyšitelný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2020 07:59 R Muž ctibum [6910] Re: TomasKoranda
U čerpací hlavyv s molitanem mi eliminovalo hlučnost odstranění kontaktu se sklem a krytem, když jsem filtr neřicucnul na sklo, ale jen postavil na molitan a přívodní kabel "zaizoloval" kouskem molitanu, jak píše i Sára73 s hadicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 07:19 Žena Sára73 [68] Re: TomasKoranda
112-ti litrový akva mi běží s filtrem JBL e702, naprosto o něm nevíme, ani když dám ucho ke skříňce, tak není slyšet.
Máme ho v místnosti, kde se spí asi metr a půl "od hlavy" zavřený ve skříňce, bez nějakých odhlučňovacích úprav, akorát ho mám postavený na složeném ručníku a jednu hadici mám podloženou houbičkou, protože se přenášely vibrace.
U mě je taky priorita tichý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2020 21:30 R Muž afc1886 [14682] Re: TomasKoranda
Ze své vlastní dlouholeté zkušenosti s ecco pro 300 ti ho jen doporučuji.
m.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 21:17 Muž TomasKoranda [0] – Filtr do akvária 100l který nebude slyšet.
Ahoj. Zeptám se: Co by jste poradili za filtr do akvária o objemu 100 l. Mám ho v místnosti kde nespím toto akvárium s filtrem Eheim Biopower 160. Filr je fajn,ale neraálné spaní v této místnosti. Hledám nějaký řešení aby se dalo spát 2,5 metrů v noci od akvária. Prostě bez ohledu na cenu s prominutím,ale na funkci se vyspat :-D Nějakej externí,ale tak malé jsou laciné a určitě hlučí,bohužel :( Nevím si rady. Děkuju za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 14:52 Jakommo Re: ZDRI
Čo píše _ucx_ je pravda, ale tak negatívne by som to nevidel.

A ZDRI mi iba potvrdil že ten A.C.500 bude dobrá voľba, takže som spokojný :-)


Tak dík za rady chlapi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2020 09:24 Muž ZDRI [1415] Re: Jakommo
Aby bylo jasno:
- AquaEl Circulator 500 (A.C.500) je samotné čerpadlo (čerpací hlava), na kterou se dá připojit cokoliv (kostka molitanu, nějaký DIY krabicový filtr, nebo ty nádobky+molitan z produkce AquaEl
- AquaEl Turbo 500 je kompletní filtr s čerpadlem A.C.500, který má v ceně i tu nádobku + válcový molitan
- AquaEl Pat mini je trochu jiné, menší čerpadlo, které už se prodává s maličkým hrubým molitanem (který je rozumné vyměnit za násobně větší)

Podle mě je vše výše uvedené na Tvou nádrž dostatečně dimenzované, já čerpadlo A.C.500 provozuji v 50-100 l nádrži stažené na cca 1/2 výkonu.
Nádobka u A.Turbo 500 je šikovná, pokud chceš používat nějaké sypké substráty (Matrix=pemza, aktivní uhlí, zeolit, válečky, atp.) a nechce se Ti vyrábět vlastní krabicový DIY filtr. Názory na smysluplnost tohoto řešení se liší, něco si o tom přečti a sám rozhodni, jakou cestou půjdeš. Pokud plánuješ množit krevetky, osobně bych použil na vstupu nějaký jemný bublifukový molitan, nebo biomolitan PPI 45, do hrubšího mi zalézaly malé krevetky.

Bublifuk (molitanový filtr, poháněný vzduchovacím kompresorem) je také dobré řešení (zde kapacitně bude stačit), otázkou je hlučnost kompresoru a hluk toho vzduchu ve vodě, třeba do ložnice bych si to už dnes nedal. Problém kolegyně Jana79 je v něčem jiném, než v tomto čerpadle, viz níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 22:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakommo
Řešíš naprosto nepodstatnou věc. Spíš bys měl vědět, co od toho filtru čekáš, jaké reakce chceš, aby v něm probíhaly. Všechny tyhle komerční mašinky mají malý objem filtrační hmoty k průtoku, čili tou filtrační hmotou voda protéká poměrně rychle, což znamená, že ty podstatné procesy (nitritace, nitratace) v nich stejně moc fungovat nebudou. Nakonec z toho bude pouhý honič vody a ten ti stačí naprosto jakýkoli, klidně nějaký bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 22:16 Jakommo Re: ZDRI
No dobre tak ešte pridávám 4. možnosť:

4)AquaEl Turbo 500,
je sice dražší než by som chcel, ale tá jeho nádoba mi umožní použíť napr Seachem Matrix,
zároveň ak ju nebudem chcieť používať, jednoducho ju sundám a bude tam len molitan..
Tá nádoba je jediný jediný rozdiel medzi Turbom a Circulatorom?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Odrádzá ma iba vyššia cena než som plánoval, väčšie rozmery a to že s ním má Jana79 problémy :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 20:04 Muž QQQ001 [23] Re: Jakommo
Zatím se mi osvědčil Eheim Pickup, příští týden měním 60 na typ 160.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 15:28 Muž ZDRI [1415] Re: Jakommo
Já postupně vyzkoušel spoustu značek a modelů různých čerpadel. Resumé:
- v šuplíku mi teď leží několik čerpadel, která jsou na můj vkus moc hlučné/špatně regulovatelné (Atman, Hailea, JK)
- ve všech nádržích (50-100-170 l) mám nakonec čerpadlo AquaEl Circulator 500, které je (pokud se nedotýká skla) tiché, spolehlivé a kompatibilní s levnou (100 Kč) rozstřikovací rampou AquaEl.

Kromě A.C.500 se mi osvědčila i tato miničerpadla:
- JK IP220, viz www.happyzoo.cz/…
opravdu hodně malé tiché, slabé, malá spotřeba, bez regulace výkonu, podle mě ideální do malé nádrže, pozor - má horní kolmý výstup
- JK AT-301, viz www.akvatera.cz/…
malé, tiché, regulovatelné, ale není to čerpací hlava, použitelné jen do dutiny filtru (za přepážku, nebo HMF)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 15:07 Jakommo
Zdravím,
tiež sa teda pridám s dotazom na filter.
Viacmenej som rozhodnutý, ale nechám si poradiť či som vybral dobre.

Chcem si nechať spraviť 2 akvárka: 36x45x38 (61L), čo by bolo napustené asi na ±55L.
Substrát použijem Platinum Soil a rastlinám plánujem dodávať DIY CO2.

Osadenstvo budú *primárne *krevetky (cherry + amano), *clithony, *ottocinclus a asi gupky.

Určite tam chcem dať čerpadlo s molitanom, akurát je otázka ktoré a max do tých 350,- za hlavu.. molitany ajtak dokúpím zvlášť.

---

1) Uplne pôvodne som chcel dať AquaEl Pat Mini, pre kompaktné rozmery a pomer l/h vs W..
s tým že by som dal väčší molitan, alebo to "hackol" na 2.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

2) alernatíva AquaEl Circulator 500 ktorý má väčší prietok a takmer rovnakú spotrebu.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

3) väčšina filtrov čo tu ľudia odporúčajú sú Atman 201 atd, ktoré sú kľudne aj lacnejšie ako 1. AquaEl, ale znovu väčšina príspevkov čo som na nete našiel všade reklamujú jeho hlučnosť.. + má vyššiu spotrebu..

4) ?..

---

Momentálne ma najviac zaujal ten Circulator 500, sice je trochu dražší a väčší, ale je výkonnejší a príde mi docela hlúpé regulovať prietok posúvaním nejakého čudlu horedole na tom Pat Mini..


Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 21:43 Jana79 Re: MatyMaty
Děkuji všem za pomoc a rady :-) , přidala jsem vodu, zítra jdu koupit další rostliny. Akorát těch rybiček se asi nebudu mít srdce zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 18:59 MatyMaty Re: Jana79
Nezbývá než souhlasit se všemi co ti psali ano, ale nevěš hlavu každý si tím prošel. Určitě AKVA předělej, takhle nebude fungovat. Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 16:10 Muž vlka [3444] Re: Jana79
Hezké odpoledne, na 60ti litrové AQ by měl filtr co má psaný max průtok 500 litrů/h. by měl stačit. Přidal bych pořádně rostlin a snad si to ,,sedne,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2020 09:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jana79
Málo vody, málo rostlin, moc ryb. Tam je příčina problému. Filtr může dělat, nač mu síly stačí, ale stejně to nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 09:08 Jana79 Re: MatyMaty
Fotka k příspěvku Ahoj, no filtr jsem začala řešit každý týden když začalo haprovat to přivzdušňování. Už fakt nevím co s tím. Moc se mi nechce do externího filtru. Fotku posílám v příloze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 22:23 MatyMaty Re: Jana79
Ahoj, když se ptáš na tu chybu, tak největší chyba je prát ten filtr komplet každý týden ;-) . Potřebuješ vodu opravdu provzdušňovat? Nemáš prezentaci akvaria, tak se nejde k tobě kouknout, tak těžko radit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 13:02 Jana79 – Snižování výkonu filtru
Ahoj, chci se zeptat na radu. Mám druhý měsíc 60L akvárko s vnitřním filtrem AquaEl Turbo 500. Vodu měním každý týden a filtr čistím komplet taktéž 1xtýdně. Ale stále řeším snižování výkonu filtru. Za dva tři dny přestává fungovat přivzdušňovací hadička a jede jen koloběh vody přes filtr. Kde dělám chybu hmm ?
Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2019 11:59 Muž Roger [1873] Re: Magic
Mě atman dělal rachot po připojení na rampu, a to se nikde nedotýkal ničeho, rezonovalo celé akva, rampy jsem dal pryč a je klid, též ho mám v noci téměř u hlavy. Dokonce i na origo držáku s přísavkami a je ticho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2019 07:36 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Finn
Tiež vedľa AT-200 spím. Musím dať akurát pozor, aby sa ani čerpadlo ani rampa nikde neopierali o sklo.

Nepoužívam ani ten držiak s prísavkami, hlavu mám len tak voľne položenú na kocke molitanu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=101