Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 22:47 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
To bych tam dal radši tu hlavu, budeš mít daleko větší filtrační objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 22:45 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Haimdol
A co třeba EHEIM VNITŘNÍ FILTR PICK-UP 2008 60 L?
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:22 Muž lukasleibelt [84] Re: Xedos
Já bych ti doporučil tetra tec ex 400
profizoo.cz/…
Dobrá cena,doprava zdarma.Mám to vyzkoušený hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 19:41 R Muž romant [27982] Re: Xedos
Pokud to akvárko neplánuješ nějak více zarybnit, nebo tam mít větší producenty odpadu, tak bych volil tu 400. Samozřejmě se dá použít i ta 600, alespoň bude rezerva pro případný větší akvárko, větší filtrační objem se vždycky hodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 19:27 Žena Tris [21]
Určitě biomolitan + čerpací hlava. - jednoduchost=pohodová údržba a cena!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 19:24 Muž Xedos [9] Re: Haimdol
Mám 240 akva a fitr Tetra Tec EX 700 a je to super. Chci ještě 60l tak přemýšlím jestli dát vnitřní, ale zase mi ubere místo a taky tak nějak moc dobře to nevypadá. Ten vnější dát 600 nebo by stačil Tetra Tec EX 400?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2012 19:10 R Muž Silent [5949] Re: Xedos
Tak u vnějšího filtru je vždy výhoda velkého a variabilního filtračního prostoru. Pokud je ta možnost tak kam to jde dávám vnější filtry. Ovšem u 60ti litrové nádrže by stačil ten Fluval U2. Průtok je samozřejmě regulovatelný a navíc lze u tohoto modelu vybrat výtok vody a to spodní, horní nebo středový který je formou rozptylu. Filtrace je u tohoto filtru třífázová (mechanická chemická a biologická).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 19:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Xedos
Já osobně bych do 60L akvária dal čerpací hlavu + biomolitan X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 19:04 Muž Xedos [9] – filtr do 60
Prosím o radu, je lepší a stačí do 60l akvária vnitřní fitr např.Fluval U2, nebo koupit vnější třeba Tetra Tec EX 600? Bude nějaký zásadní rozdíl? Dá se u Fluval U2 regulovat výkon?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.04.2012 18:18 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Filtry typu Hailea jsou podle mého soudu vhodné jako přídavné mechanické "rychlofiltry" případně pro nádrže s velmi malým množstvím ryb. Pro běžně zarybněné nádrže mají velmi malý objem filtrační hmoty vyžadující výrazně častější údržbu. Pokud bys použil biomolitanovou kostku a čerpadlo tak je údržba takovéhoto filtru velmi sporadická a objem hmoty je několikanásobný oproti Hailea filtru. Jestliže chceš kvalitní a účinný vnitřní komerční filtr tak musíš počítat s vyšší investicí (kolem 1000.-). Příkladem takovýchto filtrů jsou filtry Eheim Aquaball, Biopower nebo Fluval řady U. Tady se jedná o vnitřní filtry se systémem filtrace jako mají vnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:18 Muž Martin99 [0] - MiniakváriaRe: SanelOne
Kup ten Atman ten ma daleko větší biomolitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:12 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Haimdol
To právě nevim no :-) Na Atmanu který sem skoušel u sebe v akva sem ten kohout neměl, takže sem neměl šanci to skusit zregulovat. Byl sem rozhodnutý koupit ten Atman AT-200, celková investice by mě vyšla na necelých 400 i s biomolianem, ale po konverzaci s prodavačam, který na mě nechtěl kupodivu vydělat a dal mi radu ať si koupím spíše třeba tu Haileu za 300 mě zarazila a zmátla. Navíc prodavače znám už delší dobu a vim, že obchod má už léta a měl by o přecijenom tom něco vědět. To samé si myslím i o vás, takže teď fakt nevím co koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:01 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Nesmysl. Provozuji několik čerpadel tohoto typu a i regulovaná fungují už léta. A proč by výrobce jako doplněk dodával něco co výrobek poškodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:01 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
Potom by to čerpadlo odešlo každýmu, kdo ten výkon má staženej. :) A potom někomu dneska věř. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:58 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Haimdol
Dostal sem právě informaci, že když se stáhne výkon kohoutem, tak se oddělá čerpadlo. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:53 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Do částky 500.- opravdu kvalitní vnitřní filtr neseženeš. Všechny filtry podobného typu jako je Hailea mají velmi malý filtrační prostor. Co se síly čerpadla týče tak má čerpadlo Atman AT 200 i tebou uvedená Hailea výkon stejný takže argumentace o přílišném výkonu tady neuspěje. Konec konců lze výkon čerpadla stáhnout, protože má regulační kohout a s doporučenou kostkou získáš dostatečný filtrační prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:49 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
Když je ta čerpací hlava zajetá a není na plnej výkon, tak to problém s pohybem vody nemůže dělat, spíše naopak, ten pohyb bude nedostatečný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:45 Muž SanelOne [5] - Tetry – Re: romant
Aquaball je celkem drahý, počítal sem spíš s investicí do 500,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:41 Muž SanelOne [5] - TetryRe: j0hny
Tak tenhle filtr sem si chtěl koupit, jelikož mi ho tu doporučily, ale nakonec nekoupil po dohode s prodavačem. Prý je moc silný na 60 litrů. Půjčil sem si ho tedy od kamaráda, který ho má ve své nádrži, abych ho vyzkoušel a musim říct, že je opravdu moc silný na tak malou nádrž. Takže začínám uvažovat o nějakém jiném typu, např. Hailea BT-400, ale priorita je tichost, jelikož to je důvod, proč si nový filtr chci pořídit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:05 Muž j0hny [86]
Atman AT-200 a k tomu urcenu kocku biomolitanu (10x10x16cm). Ked pozadujes ticho, nepouzijes prisavky ale nechas filter stat na molitane, na dne akvaria.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:01 Muž SanelOne [5] - Tetry – 60 litrů
Jaký filtr byste mi doporučily do nádrže o objemu 60 litrů? V akváriu mám Tetry a filtr bych chtěl vnitřní. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:13 Muž honzaprouza77 [18]
No do 54l se mi zdá ex. zbytečný. Já mám v 54l tetratec 300, ale ten je na nic ted jsem dostal k Vánocům EHEIM aquaball 180l kiterý je na 200l akva, takže ten bude luxusní. Ale stál kolem 1000Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:03 HaDaS Re: radulkav
Pokud máš v tom tvým akva 110 l (čistý objem) tyto dva filtry, tak bych pouze vyndal to aktivní uhlí a nahradil bych jej dalším molitanem. Sice to není ideální, ale provozoval jsem akva s filtrem, který byl o dva řády horší, co se biologické funkce týká a šlo to. V tvém případě to bude mít dva důsledky. 1. : větší náročnost na údržbu akva a filtru, 2. : hodně rostlin a méně ryb. Takže vlastně čtyři důsledky. X-)
Edit : Haimdol jako vždy rychlejší :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:44 R Muž Silent [5949] Re: radulkav
Tak zrovna tohle nejsou zas až tak špatné filtry.Objem hmoty není sice nijak velký, ale normálně zarybněnou (raději méně) utáhnou. Mám to vyzkoušené. Takže pokud nádrž osadíš rozumným množstvím ryb které produkují málo odpadu, ideálně nějaké tetry, nemusíš filtry nijak upravovat. Hlavně dostatek rostlin, méně ryb, pravidelná a dostatečná údržba a nech filtry pořádně zaběhnout. Pak bych v této filtraci problémy neviděl. Časem si můžeš pořídit filtry lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:43 Muž Miras [111] Re: radulkav
to jsym si myslel, no to je opravdu víceméně jen honič vody. Zkusil bych je co nejrychleji prodat někomu známému a koupit něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:36 radulkav Re: Miras
Je to Hailea RP-400 a Hailea RP-200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:22 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: radulkav
Zaujímavý nápad asi by ma to nenapadlo :) Ja by som to určite riešil novým filtrom. Nakoľko ten nemusí zvládnuť veľký molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:17 Muž Miras [111]
a o jaký přesně typ jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:32 radulkav Re: pajaman
Bohužel jsem nevymyslela,jak zespodu nasadit nějakou trubečku,která by se pak dala do molitanu.Jediné co by šlo-navrtat dírky do stávajícího krytu na molitan a pak to celé utopit ve větší kostce molitanu.Ale nejsem si jistá,nakolik by to fungovalo....co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 20:49 Muž pajaman [15]
Nepůjde na ten filtr napáchat kostka biomolitanu?
To by bylo asi nejlepší řešení,jinak jedině jinej filtr....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 20:02 radulkav Re: romant
To jsou úplně nově založené akvárka zatím bez ryb.Do těch se právě mají ty ryby stěhovat.Teď se tluču do hlavy,že jsem zbytečně vyhodila peníze-čekám,kdy mě manžel vyleje i s rybama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:57 R Muž romant [27982] Re: radulkav
Do takovýchto nádrží bude daleko lepším a účinnějším způsobem filtrace klasika v podobě čerpací hlavy s kostkou biomolitanu, čímž se získá násobně většího filtračního objemu, než s tím filtrem Hailea. Dovedl bych si to představit za předpokladu, že to předmětný akvárium, kde bude použit bude zarybněno jenom velmi, velmi málo a rozhodně bych to neviděl na živorodky. Píšeš o výměně toho filtru, kdy ta výměna proběhla? Ptám se z důvodu, že ve vlákně s krupičkou řešíme chování ryb v akváriích, který máš. Pokud k té výměně došlo tak, že jsi vyměnila najednou tzv. kus za kus, tak se mě ta rozhozená biologická rovnováha začíná více rýsovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:47 radulkav honič vody
Máte někdo zkušenost s filtry značky Hailea?Koupila jsem dva,protože jsem se domnívala,že klasické bublifuky jsou vhodné akorát do menších akvárií.Já rozbíhám cca 160l a 110l(čistý objem vody),a teď to tady pročítám a koukám,že o podobných filtrech se vyjadřujete jako o honičích vody.Co s tím?Vrátit je nemůžu-už běží.Pomohlo by,kdybych k nim ještě třeba do druhého rohu přidala bublifuk?Nebo postačí dát víc štěrku na dno,aby měly bakterie kde žít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 19:46 Muž Yirka [9118] Re: Dzumigar
Ten E. classic ti v pohodě vyhoví, o průtok bych se vůbec neobával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Dzumigar
Šel bych do toho klasika, takže varianta 2. Průtok se časem sice sníží, ale na tvou litráž to bude tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:11 Muž Dzumigar [20] – Externy filter pre 70l akva
Ahojte,

Pred tym nez som zalozil tuto temu precital som si vela veci o filtracii.
Preto potrebujem poradit aky filter do akvaria 70 l so zivorodkami.
Kedze oni su riadne "bordelarky"
Prezentacia este neni kedze akvarium sa planuje ako darcek.
Svetlo je naistalovane T5 2x 24 W to myslim ze by malo stacit na tento objem.
Aspon dufam, ze som to nepredimenzoval. :-)

Zacnem asi nejak postupne co mam na mysli, teda konkretnym vyberom.

1.Aj ked to asi sem nepatri, ale molitanovu kocku do akvaria nechcem. Preto som to vylucil.

2.Eheim classic 2113. Ten sa mi paci aj vzhaldom na to, ze ma 3 L filtracnu napln,
ale ma len 440 l/h teoreticky prietok. To znamena ci mi neklesne velmi rychlo prietok filtrom.

3.Eheim eccopro 2036 Tento ma priblizne rovnaku napln filtrcnych hmot 3,1 L plus pred filter 0,3 L a vykon 750 l/h. Nepaci sa mi hlavne to madlo s umelej hmoty. Nejde mi do hlavi ako je mozne, ze ma rovnky prikon cerpadlo ako 2113 a zaroven ma skoro dvojnasobny prietok.

4.JBL cristal profi 701 Viem ze ma 700 l/h prietok ale ako to bude po kratkom case velky otaznik. Dalej nieje nikde uvedeni cisti objem filtracnych naplni len objem filtra.

5 Este som uvazoval na Eheim 2071, ale ten uz je prilis drahy.

Vklude si necham porodit aj iny typ filtra. Velmi by som ocenil vase nazory.
Ved nie sme taky bohaty aby sem kupovali vsetko na dvakrat. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:11 Miondir
pokud vnitrni tak nejlevnejsi a bezvadne fungujici varianta atman at-200 + odpovidajici kostka bioakvacitu, celkem 250-300Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:29 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: RobinJugas
2211 mam u crs v 30l akvariu :) Jinak urcite koupit dvojkohoutky, bez nich je to vrazda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:29 ginny
Já bych osobně dal ruku do ohně za čerpací hlavu Atman a vhodný hranol akvacitu, taktéž Atman, hodně muziky za málo peněz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:25 RobinJugas
S Eheimem chybu neuděláš. Já osobně bych spíš volil nějaký externí levnější. Třeba Eheim Classic.( www.akvarista.cz/… ). Ale spíš dražší variantu s dvojkohoutem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:24 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
Pokud Fluval tak raději Fluval řady U shop.miga.cz/… je konstruován stejně jako vnější filtry. Případně Eheim biopower www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:21 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
co toto? www.eod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2010 20:17 R Muž Silent [5949]
Teoreticky jakýkoli regulovatelný s dostatečným objemem filtrační hmoty. Zda vnitřní nebo vnější je už spíše otázka financí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2010 20:09 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: jalea
Postačí i vnitřní - čerpací hlava a kostka bioakvacitu, mám to 2 měsíce a ještě jsem to nečistil, voda je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:05 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Urcite vnejsi, nejakej Eheim, treba Eheim ECCO pro 200 (2034), sam ho mam a naprosta spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:00 Žena jalea [3] – filtr pro 112
Ahoj mám nově koupené akva. Filtr co tam je ovšem není dostačující. Jaký byste mi doporučili do 112l??? Vnitřní/Vnější??? Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 13:38 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Sanka
Ja preferujem externe filtre. Vyhody nevyhody si mozes nastudovat v ostatnych temach.
Jedina vec, ktora by ta mohla odradit, je cena. Za tu cenu mas oproti internym filtrom, ovela vacsiu filtracnu plochu, nizsiu hlucnost a hlavne nezabera v AQ miesto.
Na taky objem by bol idealny TetraTec EX 400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 13:34 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky
zelezi co v tom aqua bude mit, ja tam mam mecovky, parmicky ctyrpruhe, ancistrus... a filtr uz nekolik let bez problemu toto aqua "utahne"...a ze je co tahnout s zivorodkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:45 R Muž Silent [5949] – Re: seic
Pro opravdu kvalitní biologickou filtraci bych zrovna tenhle Atman nedoporučil. Má velmi malý objem filtrační hmoty. Oproti tomu má akvacitová kostka několikanásobně větší osidlovací prostor pro nitrifikační bakterie. Tyhle interní filtry jsou šikovné jako mechanické rychofiltry, ale co se jejich účinků na odbourávání dusíkatých látek tak ty jsou minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:10 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – vnitrni filtr
- vzhledove bych ja osobne volil radsi vnitrni filtr, treba prave Atman At-F301
- regulovat se da, je "primerene" tichy, mam ho ve starem 54l aqua
- napr. na rozdil od stareho Fluvalu 1, kde jsem musel kazde 2-3 roky kupovat za 170,- novou osicku, zde stale puvodni dily a zadny problem
- takze pomer ceny/vykon vyborny.. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31323x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=1101