Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 08:00 Muž lukasn [0] Re: ctibum
Ještě nevím úplně ale něco z tohoto: Neonka červená, Razbora klínoskvrnná, Tetra ohnivá, Tetra černá, .... Ryby tam budu dávat tak po 2 měsících takže je ještě čas pro finální rozhodnutí. Možná tam bude jen hejno neonek. Nepotřebuji za každou cenu šetřit. Klidně vezmu výkonnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 00:04 R Muž ctibum [6926] Re: lukasn
A ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 23:51 Muž lukasn [0] – Rostlinné akvárium 112l
Ahoj, prosím poradíte mi jaký filtr do 112l rostlinného akvaria. Rostlin bude spíš více než méně. Předem děkuji za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 21:54 R Muž ctibum [6926] Re: Simona
Zkus založit prezentaci. I když se tu setové filtry obecně netěší velké oblibě, může být problém i jinde, než jen ve světle a filtru... Světlo a/nebo řasy pak můžeš řešit v přílušném vlákně, třeba rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l a/nebo např. rybicky.net/forum/484
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2019 18:38 Muž daren [408] Re: Simona
Pokud je hlavni kriterium hluk, tak bych volil venkovni (je-li rozumne kam dat), znacku/objem dle rozpoctu.

Mam cerstvou zkusenost s eheimem (professional 4+ 600), ale podobne to bude i u ostatnich - kdyz ho das do zaviratelne skrinky pod akvarium, podlozis necim mekkym, das pozor, aby se ti hadice nikde nedotykaly skrinky pri pruchodu ven (nebo to alespon oblozis necim mekkym aby to nerezonovalo), odvzdusnis, tak je slyset teprve vecir kdyz ztichne okoli, pres den o nem nevim. A to verim, ze se jeste zabehne.

Kazdy tohle ale vnima hodne subjektivne, me treba tech 50Hz nebo kolik to vrci dost vadi, v loznici bych ho mit nechtel. Ale me vadi i tikajici hodiny nebo piskajici nabijecka od mobilu, to se hluchejm tezko vysvetluje :)

Je urcite tissi nez treba lednice, kterou temer nevnimam (ale ta vrci o oktavu vys :)

Velikosti si myslim, ze na 200 litru OK, cenove je to spis mercedes (5.5kKc), to uz zalezi jaky mas rozpocet / preference.

Ja jsem spis priznivce vetsich fitru, asi bys vyzila i s mensim. Zatim jedine minus je prekvapive velka vaha (proste 9 litru vody + material :), takze pri manipulaci je to znat...

Pro inspiraci muzes kouknout sem:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

pripadne v sekci clanku maji i polemiky na tema vnitrni/vnejsi apod. Pokud uz budes tusit jaky model, tak na tech samych strankach se muzes podivat v eshopu do sekce otazky/odpovedi, byva tam povetsinou zopovezeno mnoho vsetecnych dotazu, pripadne odpovidaji svizne.

Dost je toho i zde na foru, akorat je treba brat v uvahu, ze je to trochu subjektivni, zrovna ten hluk vnima kazdy jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 17:49 Simona – Filtr do akvaria 200 l
Dobry den ,
Jsem úplná zacatecnice, poradí někdo jaký filtr pořídit? Teď jsem měla ten v sadě, ale za mě nefunguje. Je lepší pořídit vnitřní rohový nebo venkovní? Akvárium mám 200 l. Chovám jen skalary,nic náročného. Ideál co nejtissi chod.
Ještě otázka, jaká je ideální žárovka nad akvárium? Peru se s rasami. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 16:41 Jaroslava Re: Maq
Voda se kalí do hněda během 6 dní,v akváriu nemám žádný kořen.Jsem z toho dost smutná,protože nemám v akváriu žádnou změnu.Nemůžu na to přijít,co se děje.Měl by jsi nějakou prosím,radu?Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 09:33 Maq Re: Jaroslava
Jaroslava napsal: ani po vyčištění se mi nedaří,aby byla voda průzračná a krásně čistá.
Není jisté, že lepší filtr to vyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 07:16 R Muž Anthrax [4787] Re: Jaroslava
Za mě čerpadlo s kostkou bioakvacitu. Třeba www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 19:52 Muž Atomret [41] – Hailea 600
Kup si tuhle Čínu, jsem fakt spokojenej na Invitalu je za pakatel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 16:50 Jaroslava – filtr
Jednalo by se o vnitřní filtr.Osádka je 26 kousků plat,mollek,pancéřníčků a 4 čichavce.
Rád bych,aby rybky měly vodu pěkně čistou,průzračnou.Nyní tomu tak není a ani po vyčištění se mi nedaří,aby byla voda průzračná a krásně čistá.Filtr není už kvalitní.
Cenovou relaci nevím,nemám problém zaplatit dobrou kvalitu.Hlavně ať je dobré prostředí pro rybky.
Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 20:49 R Muž Anthrax [4787] Re: Jaroslava
Vnější nebo vnitřní? Cenová relace? Jakou osádku má „utáhnout“?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 20:21 Jaroslava – filtr
Prosím,o doporučení.Jaký koupit filtr do akvária 160l?Filtr,co mám 15 let,již dobře nefunguje,je hodně hlučný. rozzureny Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2019 10:30 jamajcan Re: Maq
Maq napsal: bici10 napsal: kdyz se podívám do akvárka tak tak v něm plavou malý částečky
Tak je někde nějaká chyba. Je docela možné, že silnější filtr s větším molitanem nasaje prostě těch částeček víc a zanese se taky. To je lepší najít zdroj toho znečištění. X-)

Nebo se na to vyprdnout a neřešit kokotiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 10:29 Muž bici10 [24] - TetryRe: Maq
Jo teď to všechno prave resim co s akvarkem. Nechci se moc unahlit tak ho sleduju. Vyndal jsem toho budhu z akvárka a ustrihl jsem jednu vetvicku z tej rychlerostouci kytky a zasadil místo něj.No uvidíme jak to bude pokracovat. Furt nějak nad tim premyslim že poridim nějakej ten filtr ale nevím furt co ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 21:52 Maq Re: bici10
bici10 napsal: kdyz se podívám do akvárka tak tak v něm plavou malý částečky
Tak je někde nějaká chyba. Je docela možné, že silnější filtr s větším molitanem nasaje prostě těch částeček víc a zanese se taky. To je lepší najít zdroj toho znečištění. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:41 Muž bici10 [24] - TetryRe: PetrJ
kdyz se podívám do akvárka tak tak v něm plavou malý částečky. přijde mi že filtr se rychle zanese a už nemá takovej půtok. a ano vše sedí jak je uvedeno. chci mít proste průzračnou vodu bez bordelu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:37 Muž PetrJ [24] Re: bici10
Nejsem z těch, co mohou radit, ale pokud sedí co máš v prezentaci, tam máš ve 100l akvarku ryb přiměřeně, nejsou to žádný prasata, rostlinám vypadá, že se také daří a tak nerozumím tomu, proč ti filtr nestíhá.
Pokud je v akváriu něco špatně, tak bych ze začátku hledal asi jinde, než že je problém ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2019 17:26 Muž bici10 [24] - TetryRe: PetrJ
já mám vnitřní filtr a ten uy nestíhá tak koukám po nejakým lepším a silnějším kde je dost média :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:24 Muž PetrJ [24] Re: bici10
Jak říkám, záleží, co od toho čekáš. Mě by akvárko v pohodě fungovalo i bez filtru. Do akvária bez rostlin bych ho ale nedoporučil, možná tak, kdyby bylo nějaké mini
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:20 Muž bici10 [24] - TetryRe: PetrJ
tak není asi nic moc ne? podle toho co píšeš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:16 Muž PetrJ [24] Re: bici10
Jen stručně, filtr je tichý a nezabírá místo v akváriu, to beru jako jeho největší vyhody. Trošku jsem pozměnil náplně, mám tam keramzit, biomolitan, keramiku a filtrační vatu (odspoda). Udávaný průtok 360 l/h mi přijde jako scifi, v reálu je podstatně méně. Čistím ho jednou za 4 měsíce a to je fakt maximum, a to mám akvárko nepřerybněné, hodně rostlin a čistotné ryby (teď jsem to tedy pokazil těma živorodkama). Když to shrnu, tak do 90l akvarka jo, ale za předpokladu rostlinné nádrže a filtr mít takzvaně "pro jistotu", kdy kromě nějaké té filtrace čeřením hladiny prokyslicuje vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 17:05 Muž PetrJ [24] Re: bici10
Jo, já ho mám, něco jsem tuším o něm psal v deníku k akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 16:52 Muž bici10 [24] - Tetry
ahoj nemáte někdo zkušenosti s tímto filtrem? www.akva-tera.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:42 Muž bici10 [24] - TetryRe: Blackie89
Jo s tím se pocita ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:42 Muž bici10 [24] - TetryRe: Anthrax
To je to prave co resim abych měl dost filtracni hmoty. Ale když koupim vnitřní filtr nějakej velkej tak zase zmensim prostor v akvarku tak resim co bude nejlepší. Aby teho media bylo dostatek ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:14 R Muž Anthrax [4787] Re: bici10
No to by nevadilo. Ale evidentně se snadno zacpe, protože je to oplastovaný a voda si po ucpání té jediné možné cesty nemá kudy proudit.
Ono nečekej, že ti nějaký medium samo o sobě odstraní pevný bordel z vody. Ten tam bude furt akorát se to rozloží na větší objem filtrační hmoty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:13 Muž Blackie89 [493] Re: bici10
jen bych ti ještě doporučil pak ještě dokoupit filtrační materiál, při koupi většiny filtrů je ho nedostatek a musí se dokoupit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:09 Muž bici10 [24] - TetryRe: Blackie89
Moc dekuju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:08 Muž Blackie89 [493] Re: bici10
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady to máš :)
levá strana, pravá strana a celek..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:07 Muž bici10 [24] - TetryRe: Anthrax
Tak tady je práve v tom filtru jen molitan a uz se tam nevwjde nic jinýho rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:02 R Muž Anthrax [4787] Re: bici10
Podle mě nejde ani tak o sílu, jako o filtrační hmotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:00 Muž bici10 [24] - TetryRe: Anthrax
Už nad tim premyslim dlouho že poridim silnejsi filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 20:58 Muž bici10 [24] - TetryRe: Blackie89
Jo to bych ti byl vděčný kdyby jsi mi to vyfotil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 20:55 Muž Blackie89 [493] Re: bici10
Ten filtr mám ve stejném setu co ty, doplnil jsem jej o rozstřikovací rampu po celé délce akvária + skimmer skrz mastnou hladinu, protože ten co je originál u filtru nestíhá, za mě naprostá spokojenost... :)
co se týče krytu, není problém ty hadice filtru do něj zakomponovat, mám tam vyřezané malé otvory (takové ty výstupky na kabely co jsou vzadu na každé straně) akorát na ty kolena hadic a není problém kryt otvírat, oddělat atd. X-)
Můžu klidně i vyfotit pro inspiraci pokud budeš chtít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 20:43 R Muž Anthrax [4787] Re: bici10
Pravděpodobně jo. Ale nemám ho, tak nemůžu hodnotit... Ale koukám, že máš kryt. Někudy musíš ty hadice vést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 20:34 Muž bici10 [24] - TetryRe: Anthrax
No a když vemu třeba v potaz to že to mám prerybneno tak když poridim třeba ten filtr Sunsun HW 702B tak to bude strihat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 20:14 R Muž Anthrax [4787] Re: bici10
Myslím si, že sis sám odpověděl. Když to musíš čistit často, tak nestíhá. Tak to máš buď poddimenzovaný filtr, nebo přerybněno. Záleží na úhlu pohledu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 19:57 Muž bici10 [24] - Tetry
Jak poznam že ten filtr co mám nestiha? Prijde mi ze to kloudne nefiltruje a zanese se strasne rychle a údržba je čím dal castejsi rozzureny smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 15:40 R Muž Anthrax [4787] Re: Miriam Milanová
Prodejci k těm svým produktům píší často pohádky. Je nesmysl to vždy vztahovat na objem nádrže. Vezmi si když dáš jednu čistotnou rybu, tak bude filtr dostačující i pro větší akvárko. Když tam nasadíš závojnatku, tak se ti filtr co nevidět ucpe a ty ho budeš muset čistit pořád, a to není dobře. Důležitá je biologická zátěž kterou ty ryby/živočiši představují.
Jedno z řešení je klasická kostka molitanu a čerpací hlava. Např.:
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Ale rozhodně to není jediná možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 14:45 Miriam Milanová Re: Anthrax
To znamená že na koľko litrov je ten filter určený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 14:38 R Muž Anthrax [4787] Re: Miriam Milanová
Moc se neřiď, tím co tvrdí výrobce ohledně dostatečnosti filtru. Důležité je aby filtrace měla nějaký kloudný objem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 13:20 Miriam Milanová Re: Anthrax
Edit: Prosím, jaký filtr doporučíte do plánovaného 100 l akvária ke dvěma axolotlům?
Zaťal mám filter určený na 30 l akvarko, ale keď si kúpim nové väčšie tak kúpim aj lepší a silnejší filter.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 19:19 Andaska Re: NHKG
Mám Atman ve dvou akváriích a zatím dobrý. Akva jsou menší na ně to myslím si stačí. Pokud je nějaká hlava lepší, tak vezmu na těch 200l jinou. Nemusí to být z RA. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 18:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
A proč zrovna Atman, jsou to jedny z nejhorších čerpacích hlav... Pokud to musí být z RA tak bych asi vybral: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 18:36 Andaska – Ahoj
Ahoj, poprosím o radu. Kterou z těchto čerpacích hlav na akvárium 140x35x40cm. www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo radši www.rostlinna-akvaria.cz/…
Na hlavu budu napojovat ještě rozstřikovací rampu přes celou zadní stěnu.
U akva 112l mám hlavu Atman IP201 taky připojenou na rampu a proud je silný jen tatktak. Tak abych nevybrala moc slabou. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 22:38 Muž Smetany [1226] Re: gabinka632
Je příjemné že je kam dát aktivní uhlí když je potřeba. To moc vnitřních filtrů neumí. A to je tak vše co se o tom dá říct z fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 22:23 Žena gabinka632 [14] – Filtr pro akvárium 126l
Děkuji za radu. Mohl by vyhovovat třeba AquaEl Turbo Filter 500?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2019 22:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gabinka632
Mám Fluval U4 a tahle řada není vůbec vhodná jako jediný filtr akvária. Relativně velký průtok, velká velikost a přitom malý objem náplní. Používám ho jen na mechanickou filtraci a mám k němu ještě externí s velkým objemem na biologickou filtraci.
Čerpací hlava a kostka biomolitanu ti poslouží lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:36 Žena gabinka632 [14] – Filtr pro akvárium 126l
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, zda je filtr FLUVAL U2 vnitřní (pro 45-110l, výkon 400l/h) vhodný do akvária o hrubém objemu 126l (po odečtu tloušťky skla 118l), které si plánuji pořídit cca za 3 měsíce? V současné době mám akvárium o hrubém objemu 54l (60×30×30), koupené v setu a filtrace tam není nic moc, tak jsem si chtěla pořídit zmíněný Fluval U2, který bych v nynějším akváriu zaběhla a později jej předělala do nové nádrže. Dívala jsem se i na Fluval U3, ale ten by byl na nynější akvárium moc silný...
Děkuji moc za rady. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=251