Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 03:16 Muž visek [75] - TetryRe: nekdo
Mámam 25x10x10 a zda se mi, ze at-201 nestiha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 03:07 Muž nekdo [355] Re: visek
Čím větší, tím lepší, akorát se to blbě schovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 02:53 Muž visek [75] - Tetry
mam akvarko 200 litru a cerpadlo at-201.jak velky molitan?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 15:39 Filip999 Re: Jarr
Vypadá dobře... pod akváriem by mohla být, ale max. šířka 120mm :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:44 Muž Jarry [1437] Re: Filip999
Jestli bude někde vedle / pod akváriem atd. místo, tak asi kanystr, stačí menší. Budeš potřebovat zajistit pohyb vody přes celé akvárium a u vnitřního filtru by to šlo špatně, navíc by v tak úzkém akváriu nešel zamaskovat. Tenhle by měl v pohodě stačit - akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:36 Filip999
Jakou filtraci by jste doporučili do akvária o rozměrech 140x50x16?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2018 18:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Tomas26
Levná a kvalitní varianta je čerpadlo a kostka bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 18:02 Tomas26 Re: bobikcz
Chtěl bych spíš nějakou levnější variantu, protože moc financí nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 23:56 Maq Re: Tomas26
Vnější kanystrový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 23:15 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Anthrax
V neposlední řadě záleží na prostoru na filtr a korunkách :-P (kolik jsi ochoten utratit)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 21:14 R Muž Anthrax [4765] Re: Tomas26
Ahoj, záleží na tom, co to je za akvárko. Jaká tam bude osádka, jak bude probíhat údržba, jak to bude s rostlinami a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 20:40 Tomas26
Jaký by jste doporučili filtr do 170l akvária. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2018 13:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Může to někde drhnout nebo být pricpané. Výkon by se měnit s časem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2018 13:51 Muž visek [75] - Tetry
Mam at-201. Je mozne ze starne? Me se zda ze uz netahne jako driv. Molitan je novy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 15:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvku Ještě jedna věc...
Vadí, že mám ten domácí filtr slepenej neutralem a sanitárním silikonem ?
Případně ho asi budu muset celý rozřezat odstranit silikon a slepit akvarijnim až ho teď v týdnu koupím...
Ještě vymyslet čím by šel starej silikon dolů.. když je na acetickej bázi tak by mohl jít dolu acetonem ne? Toho máme doma dost :)
Jinak dvakrát 18x22x10cm biomolitanu střední hrubosti snad bude stačit ne? pivo Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 17:28 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Zip
Jojo.. bylo to sice asi rok starý zrdcadlo ale riznout taky nešlo.. tak nic nebude.. dám tam klasický sklo asi ho necham riznout u sklare... pokud se mi nepovede riznout jiný starý sklo... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 16:14 Muž Zip [277] Re: Strakááč
Osobně bych to tam nedával, zvlášť pokud je to nějaká staré zrcadlo (kdy se ještě neřešily ekologické směrnice a normy). Pokovené stříbrem nebo hliníkem, pak nějaká barva.....možná časem odlupování...
Proč si komplikovat život ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 15:56 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re: Strakaac
Bude něčemu vadit, když příčky do toho doma vyrobenyho filtru říznu ze zrdcadla? Samozřejmě mě zajímá to pokovení, jestli něčemu nevadí... :-) Dík...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 10:55 R Muž ctibum [6909] Re: Strakááč
Trubky a příslušenství třeba tady www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 10:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Jojo myslím ten samodomo filtr. ono mě to vyjde asi nejlevnějš. Čerpadlo mám, starý akvarium taky, příčky si asi taky nařežu sám. Takže už jen sehnat ten molitan a někde nějaký trubky a můžu filtrovat :) kde berete trubky? Stačí v instalaterskym obchodu něco nebo koupit.. nebo v akvaristice?
Jo a jinak.. co se stane, když začnu to zaběhlý akva filtrovat tím novým filtrem? Nastehujou se mi tam ty bakterie třeba za čtrnáct dní a pak jen v novým akva to nechám běžet, budu míchat vodu ze starého akva pomalu s novou a pomalu dolejvat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 10:03 R Muž Anthrax [4765] Re: Strakááč
Strakááč napsal: 5x50x50cm

Jestli myslíš na to čerpadlo, tak to bude moc úzké,/placaté. těch 5 cm je málo.
Pokud to myslíš do toho samodomo filtru, tak to pak jo. :-)

Edit: Hm. Můžu se jít zahrabat, Ctibum je nejen rychlejší.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2018 09:56 R Muž ctibum [6909] Re: Strakááč
Když jsem dělal filtr, tak jsem si uložil poznámky z různých příspěvků o velikosti molitanu. Třeba ti to pomůže :)

Jako vhodná se pro potřeby bakterií uvádí průtoková rychlost cca 5-10cm/min.
Pokud se přitom přefiltruje obsah nádrže 1x až 2x za hodinu, máte filtraci nastavenou tak, že bude sotva možné najít proti ní nějaké negativní argumenty

Rekneme, ze budeme pumpovat tech 800l/h. 800/60=13.33l/min, takze kolmo k prutoku bys mel postavit zhruba 13 az 27dm2 biomolitanu pro 10 az 5cm/min. Pujdeme nekam na pulku, takze bys to mel nechat tect plochou asi tak 40x40cm. Co o to, kdyz to vezmes jako kostku biomolitanu, ktera nasava vsude okolo, nebude to pro takovy povrch vubec nic az tak nepredstavitelne velkeho, v pripade krychle 20x20x20cm se sanim uprostred to budes mit paradni a i s rezervou pro to, ze se ke stredu prutok zrychluje. Ale udelat to komorami, kde to pujde napric plochou 9.5x15cm, jak je to zakresleno, no uznej, tim to akvarko budes pro spravne proudeni protahovat hodne dlouho, aby to vubec nitrifikovalo. Proto jsem Ti psal, at zkusis nejprve trosku pocitat, protoze tahat vodu vlastne pokroucenou trubkou vycpanou mediem neni uplne to co nitrifikace chce. Ve vysledku se Ti totiz muze stat, ze kdybys tam nacpal obycejne cerpadlo a pod nej biomolitan, ze na tom budes lepe.

Melo by to sedet tak, aby vrchnimi 3cm vrstvy biomolitanu protekala voda rychlosti 5 az 10cm/min (pocita se to tak, jako by to byl volny prostor, nebere se v potaz zrychleni prutoku v komurkach toho molitanu, jako by tam voda tekla volne). Pochopitelne klasicka kostka ma na povrchu a smerem dovnitr ruznou rychlost pohybu vody v mediu, zrychluje se, takze tak, aby Ti to v tom rozsahu vyslo na povrchu i 3cm hluboko. Udava se, ze tak je nitrifikace nejucinnejsi. No a pak si k tomu vem klasickou poucku, ze bys mel vodu v akvariu prepumpovat 2 az 3x za hodinu a kdyz Ti to vsechno klapne, je to O.K.

Pro vypocet pochopitelne zacni opacne, zjisti nejprve jak velky povrch potrebujes pro velikost akvaria a prefiltrovani 2 az 3x za hodinu

Mam dejme tomu akvarium 90l. V nem mam tak 70l vody. Potrebuji tu vodu protocit filtrem 2 az 3x za hodinu. Cerpadlo volim 2x tolik co potrebuji, protoze pricpanim biomolitanu se klidne dostanu na polovicni prutok. Takze 2x3x70=420, pouziju cerpadlo alespon 400l/h.

Jestlize ma protect 3x70=210l/h pres medium, tedy 210/60=3.5l/min, a to rychlosti max. 5cm/min, potrebuji minimalni povrch media (biomolitanu) 3.5dm2. Vezmu to jako plochu v hloubce filtru 2cm pod povrchem, protoze pri 3cm se tezko dopocitam neceho rozumneho, smerem do stredu filtru ta plocha silene klesa, a rika se 2 az 3cm tloustka.

Podivam se, jak by mi vnejsi rozmer vyhovel, rekneme tedy 10cm x 10cm a delku jeste nevim. Vnitrni rozmer (v hloubce 2cm pod povrchem) tedy vezmu jako 6cm x 6cm a delku dopocitam - zhruba 12cm (11.58, to snad nemusim rozepisovat).

Kdyz prictu ke vsem rozmerum v tom vnitrku 4cm, jsem na vnejsku 10x10x16cm, naprosta klasika a mel by byt pro akvarium se 70l vody O.K.

Tohle ale neznamena, ze to nebude nitrifikovat pri 2cm/min, nebo pri 15cm/min, snazim se jen dostat nejak k teoretickemu optimu, staci zhruba (ne ze budes odecitat prumer trubky z povrchu atp.), ber to spis pro predstavu, abys vedel co to chce. Kdyz pouzijes biomolitan vetsi, ony si ty bakterie najdou misto, kde se jim v tom funguje nejlepe. Kdyz pouzijes moc maly, bude tim proudit voda moc rychle a treba kolem pul metru za minutu uz podle dostupnych informaci o nitrifikaci nelze uvazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 09:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Dík... palec to by tedy znamenalo koupit tu kostku molitanu 5x50x50cm a nějak ji tam nastříhat, ma to 12,5 dm³ a potřebuju do 250l akva 2,5 x 4 = 10 litrů takže to vyjde supr... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2018 07:26 R Muž Anthrax [4765] Re: Strakááč
Tohle čerpadlo by to zvládlo utáhnout co se týče výkonu. Co se týče velikosti filtrační hmoty, tak se doporučuje kolem 2 - 4 % objemu nádrže. Vzhledem k druhům ryb a tomu jak neuváženě (impulzivně) je nakupuješ (čili je tu vysoká pravděpodobnost, že to prěrybníš), bych se držel té horní hranice. Ta kostka by byla teda dost velká a nevím jak dobře by šlo zajistit proudění přes co největší část z ní. Molitan buď středně hrubý PPI 20 nebo jemný PPI 30. Já preferuji ten PPI 30 ale každý to má jinak. :-)

Co se týče přepadového filtru, tak tady můžeš čerpat info
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru…
rybicky.net/forum/13375 :-)


Btw. S tím že prodáš někomu tak velké ryby jako budou ti gibouši bych si nebyl tak jistej. Budeš rád když si někdo takové macky vezme zadara. Ono není zase tak moc lidí co na ně mají podmínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 00:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
jak velkou kostku (dvě kostky) biomolitanu mám sehnat cca pro to 250l akva ? a jak to tam bude s tím čerpadýlkem? jakej výkon se tam hodí, jakej typ čerpadýlka se na to hodí? mám nějakej ten nejmenší atman už doma - vypadá přímo takhle www.akvamex.cz/… třeba by to zvládal v pohodě taky, mám k němu trubičku s regulací proudu, byla by to paráda, kdyby to fungovalo, protože bych nemusel dělat další investici :)
je lepší udělat přepad z boku nebo v rohu s tou plastovou mřížkou a nebo v rohu jen vyvedenou trubičku až nahoru, kterou pak zalepím kamenama - pozadím a nahoře nějakou tu mřížku ? asi je to fuk co ?
dík
EDIT- a ještě jak hrubej ten akvacit pořídit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 13:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: afc1886
A oni ryby než se akva zabehne chcipnou ? Dám na radu domácího filtru.. koupím si jen silnější čerpadlo.. koukal jsem na to jak to funguje a dobrý,bál jsem se že když se sníží hladina,jak se voda odparuje že to po chvilce nebude fungovat ale ona vlastně ubývá voda jen u toho čerpadylka... výhoda je že si tam můžu dát filtrační pěnu kolik chci asi na dva nebo tři kusy abych to mohl měnit po jednom... Mám takovy starý menší akvarium asi 40x25x20 tak tam vlepím přepážku a přepad.. a bude to :)
.
O tom že giboušové vyrostou, to vím v planu je to pak třeba prodat až to bude mít 30-35cm :)
Jaký rostliny jsou nenáročný chtěl bych tam mít hlavně anubiasy a echinodory.. a pak ještě nějaký kytky na pozadí nějaký vysoký, kdyžtak doporučte, co by mi tam vydrželo :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 03:45 R Muž Anthrax [4765] Re: Strakááč
Za 1000 Kč adekvátní externí filtr nekoupíš. Z vnitřních leda tak čerpadlo www.rostlinna-akvaria.cz/… a velkou kostku biomolitanu s ničím jiným kupovaným se do ceny nevejdeš. Podle jsou pro tebe výhodnější dvě možnosti. Buď si externí filtr taky slepit a umístit jo pod nádrž www.akvarista.cz/… . Nebo si vlepit dovnitř akvárka přepážku s komorama. Ten filtr by měl mít adekvátní objem filtrační hmoty, protože gibouši jsou dost prasátka.

Být tebou, tak jdu rovnou do zhruba dvojnasobné nádrže. Tohle těm giboušům stačit nebude... Já nevím, jestli si uvědomujemeš kolik se dorůstají a ty je chceš držet v metrové nádrži. hmm

Když dáš nenáročné rostliny, tak CO2 nepotřebuješ. S topením opravdu těžko radit, když nevíme jak máte doma teplo. ;-) Jsi schopný udržet v nádrži 22 - 23 stupňů (i přes noc)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 23:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Filtr do 250 l akva
Zdar,
potřeboval bych poradit nějakej filtr do 250l akvária přemýšlel jsem jak o interním, tak o externím... samozřejmě hraje dost roli cena. je to tak tři roky, co mám akvárko cca 90 l (63x37x45 - d,š,v) a v něm jsem prakticky doteď měl jen 4 čolky. žádnej filtr tam nemám, jen čerpadýlko zahrabaný ve štěrku, trubičku nasazenou na provrtanej kamen aby to nebylo vidět a mám ho tam jen na proudění vody. :)
je to dva tejdny, co jsem do něj pořídil dvě samičky ancistruse a k nim 5 pancéřníčků. všechno v pohodě... zalíbilo se mi to fakt hodně, mít ryby... jsme normálně hodinu večer dřepěl u akvária a čuměl na to jak na televizi. smich smich napadlo mě, že nechci mít už jen čolky... ale že začnu i s rybama. před dvouma dnama mi přišla zásilka z netu živých ryb od pana kalaby. všechny ryby živý (2 gibouše, jeden sameček ancistruse a 12 parmiček perleťových) a mám v plánu teď někdy si poslepovat akvárium (100x50x50 d,š,v) buď neutrálem, nebo silikonem (nějakým tím černým) na to určeným, to mi třeba taky poradíte... smich v plánu je to lepit z 8mm skla.. kupovat se mi to nchce to si slepím, sklo se nařeže a mám ho minimálně za polovic než koupený ano to všechno kvůli růstu těch giboušů a celkově bych radši měl větší.. kvůli prostoru na kterým můřu vymýšlet různej terén
Hlavně potřebuju vyřešit jestli externí nebo interní, pak taky jakej bude lepší.. kolik se vyplatí investovat.. začáteční představa investice do filtru byla cca 1000,- strejda mi třeba radil že bych si mohl externí filtraci vyrobit sám.. máme doma truhlárnu takže nástroje atd by k tomu určitě nějaký byly... :-D
zatím jsem spíš ve fázi promýšlení.. začnu pak někdy vyrábět skříňku pod akva.. taky bych chtěl radu, jestli potřebuju ještě něco navíc.. nějaký topítka, nebo vzduchování.. bublinkování.. nějaký CO2 pro rostliny... netuším, jsem prakticky začátečník.. hmm I nějaký další tipy na začátek by se hodily, hlavní je ale ten filtr.
předem dík.
smich smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 15:50 R Muž Anthrax [4765] Re: Cherchan
Záleží na konkrétním druhu ryb a jejich počtu.. Obecně bych řekl, že tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… by mělo na čistotné ryby stačit. Ale je to jen střelba naslepo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 15:46 Muž Cherchan [7]
Aha a v takom prípade ( následuje asi blbá otázka smich ) akú veľkú tú kocku kúpiť ? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2018 13:49 R Muž Anthrax [4765] Re: Cherchan
Na můj vkus nemá moc velký objem filtrační hmoty.

Já bych volil www.rostlinna-akvaria.cz/… a k tomu kostku biomolitanu www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 11:39 Muž Cherchan [7]
Dobrý deň,
Aký filter by ste mi odporúčili do 112L AQ - 70% dna tvoria rastliny a osádku AQ tvoria čistotné rybky. Hľadám Interný filter( na externý nie je miesto ).
Zatiaľ som rozmýšlal nad touto variantou www.rostlinna-akvaria.cz/… alebo by som vzal 1000. Máte s ním niekto skúsenosti ?
Máte lepšie alternatívy ?
Budem rád za vaše postrehy a rady. S pozdravom Cherchan smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 13:25 Muž karelchess [45] Re: stanedav
Mám to samé. Ten molitan v tom je dost hrubý, takže jsem sundal kryt a koupil normální kostku s dírou, vezmi si s sebou tu středovou trubku a hlavu a vyzkoušej. Bude potřeba trochu sestřihnout nahoře u toho límce, dole zadělat díru pokud je, ale pak jede 100x líp jak originál. Biomolitan tak 20 ppi, 30 jde taky, ale může se ucpávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 12:08 Muž MirekSazava [71] Re: stanedav
Tam kde filtr nasává vodu dej takové filtrační medium, kterým krevety neprolezou - hodně jemný molitan, vatu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 11:11 Muž nekdo [355] Re: stanedav
co treba koupit kostku biokvacitu primerene zrnitosti, a nasadit to na ten filtr z venku ?
a dovnitř pak dát "biologicka media" - sklokeramiku, kotoucky, a podobne nesmysly na bakterie a venku mit ten molitan jako predfiltr ? to bude asi nejlevnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 21:07 stanedav
Ahoj, potřeboval bych poradit filtr - mám tento: AquaEl Fan Filter 1 Plus, ale právě jsem zjistil, že nasává a zabíjí krevekty ( tone tone tone - aspoň teda ty malé. Neporadili byste mi, prosím, nějaký podobný filtr, který bude mít rozložení uspořádané tak, aby nikoho nenasál?

Co tento? AquaEl Turbo Filter 500
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2018 12:05 Muž Yirka [9126] Re: Tinorka
Při zabíhání vydává nějaké zvuky každý a úplně bezhlučný filtr vlastně nemůže existovat. Je tam motorek, je tam vrtulka na hřídelce či nějak podobně, je v tahu, prostě nějaký zvuk tam je vždy. Když se zaběhne, měl by však být maximálně na úrovni chladničky. Záleží také na tom, jak má člověk citlivost vůči zvuku nastavenou, je to značně individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 11:53 Žena Tinorka [5] Re: Yirka
Děkuji za radu. Můžu se ještě zeptat jestli vydává nějaké zvuky jako vrčení bublaní aj.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2018 11:18 Muž Yirka [9126] Re: Tinorka
Já bych ti vřele doporučil osvědčenou kombinac Atman At200 s kostkou biomolitanu. Funkční a cenově velmi přístupné.
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 09:57 Žena Tinorka [5]
Ahoj akvaristé. :-)
Chtěla by jsem se vás zeptat jaký filtr by jste mi doporučili do akvária 54l. Může být jak vnější tak i vnitřní do nějaké rozumné ceny (je mi 13). V akváriu by jsem měla Bettu popřípadě nějaké menší ryby (otící a nějaké z druhů razborek) a určitě hodně živých rostlin.
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 06:40 Joee Re: romant
Díky, takže toto?

www.akvarista.cz/…

Je tam tedy jen rozdíl v médiích.
Na 200L to je dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 21:38 R Muž romant [27987] Re: Joee
Ano, ten by jako alternativa samozřejmě šel, tedy ten 2424.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 21:33 Muž vagascan [0] – Filter do 63 l
Caute borci, planujem rozbehnut 63 l nadrz 60 * 30 * 35. A neviem sa rozhodnut do akeho filtra ist... ako pozeram prietoky pri tychto minickach, az sa mi hlava toci... 600l/h ??? V 500 l mam 1500 l/h aquanova ncf 1500 (neprerybnena nadrz bola zarastena na 70%) a bol som bez starosti. ... v 200 l som mal aquanova ncf 600 - 600l/h - to iste ako v aktualnej 500vke...

Dost sa obavam prudenia, no ako citam prispevky je to ok :-D Vid Snajprik.

Planujem pestovat rastliny na 70% svietit 48 W, CO2

Fauna - nejake mikroryby, krevety - ziadne rybacie polievky .

Uvazujem o lacnjesich filtroch tj do 50 e,

Moji horuci kandidati: Marina CF 20 , Blau EF-360, Aquanova NCF 600, Eheim classic 2213

Vdaka za vsetky mudre rady (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 21:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Joee
Tebou zmíněný ecco pro 300 mám a jsem s ním velmi spokojený. akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 20:55 Jarda62 Re: Joee
A co tenhle, je kvalitní a dlouhou dobou ověřený, jen ta spotřeba hmm
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 20:45 Joee Re: romant
Dobrý den,

děkuji.
Není skladem a jen tak se sehnat již nedá, asi jak je to starší model.

A co tento?
www.akvaristik.eu/…

Díky,
Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 18:44 R Muž romant [27987] Re: Joee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 17:48 Joee – Filtr do 200L akva + čerpadlo do tera
Ahoj,

měl bych dva dotazy.

1) sháním filtr do svého 200l akva (klasika rostlinky + rybičky, asi nebudu vypisovat), co by jste doporučili aktuálně jako nejvhodnější filtr? V současné době mám starší Fluval 205, který bych použil do nového Tera (paludária) a do akva bych chtěl nějaký nový, výkonější.

Uvažoval jsem opět o Fluvalu (306), nebo Eheimu (Eheim Ecco Pro 300 - 2036).
Vidím ale, že tu hodně píšete o JBL, o kterém ale toho moc nevím (kvalita, těstnost a další poruchy..)
Cenově bych to viděl do 3.000 Kč cca pokud možno.

2) do terária (objem cca 150L) dám ten starý Fluval 205 s novými náplněmi, plus bych tam chtěl udělat vodopád. Voda by se tlačila cca 0,6-0,8m. Bude mi k tomuto stačit nějaké obyčejné vnitřní čerpadlo "za pár stovek" s regulací (Resun / Atman)? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky předem,
Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 10:25 R Muž ctibum [6909] Re: pavliina
Ryby jsou tu OT, ale...
Nebyla tam před chvílí Tetra krvavá místo Fantoma? hmm
Parmička má v atlase uvedeno "80 litrů, délka nádrže min. 60 cm.". Tetra krvavá, která si myslím, že tam původně byla, víceméně to samé. Fantom sice má 50 l, ale aby bylo pořádné hojno, přijde mi to dost na hraně. Ancistruse bych do tak malé nádrže nedával vůbec.
Galaxky nedoporučuji, měl jsem je v tomto objemu a jen tak postávaly. Pořádně ožily až ve "200". Dal bych malé Razborky, nebo ty Tetry ohnivé. Ale to už bych dál neřešil tady, ale tady rybicky.net/forum/120

Kostka molitanu dlouho modrá nebude. Až se zajede, tak bude spíš do hněda. A když bys ji schovala za pár rostlin, tak o ní nebudeš vědět. Ale klidně bych nechal to, co máš a přikoupil jeden nebo dva koše. Dal bych do prvního půl střední molitan a Substrat, do druhého Subsrat a nakonec jemný molitan. Podle mě, když něco rozumnýho uděláš s osádkou a dáš tam hejno menších ryb, tak omezíš bordel a bude to v pohodě stačit.
Každopádně si s filtrem a náplní počkej i na jiný rozumbrady a ty ryby pořeš v tom vlákně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:44 Žena pavliina [50] Re: ctibum
A to jsem si myslela, že tam tolik ryb nemám :-D Ikdyž nad změnou už jsem taky uvažovala, když mě je těch rybek líto, když je mám už takovou dobu... přemýšlela jsem nad hejnem Rasborek galaxy. Když ten AquaEl je alespoň černý a ne modrý jako kostka molitanu ;-) Ale už koukám po dalším koši, asi ho zkusím přidat k tomu Eheimu, ale poradíte ještě jaké a jak uspořádat náplně? Co takto: EHEIM SUBSTRAT Pro, molitan, vata?

EDIT: Koukám, že jsem měla špatně uvedené rybky, nemám Tetry krvavé ale Fantomy červené :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=451