Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2019 13:06 Muž Jarry [1433] Re: kk
Přijde mi to drahé a komplikované, molitan s čerpadlem udělá minimálně stejnou službu za maximálně poloviční cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 12:46 kk
Ahoj,
po hodně letech si chci zařídit menší akvárium cca 60 l a tak zjišťuji různé informace, jak ho zařídit a momentálně docela tápu ve filtrech. Určitě chci filtr vnitřní a zaujal mě Aquatlantis MINI BioBox 2, ale nikde žádné zkušenosti s ním jsem nenašel. Pouze jen asi 2 narážky níže, ale nic konkrétního. Tak bych se chtěl zeptat, jestli by se mi někdo svěřil s trochu podrobnějším názorem.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2019 08:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Sysalka
Ja si nemyslím, že externý filter je pre každého a vždy najlepšie riešenie (mám a používam). Ak máte možnosť, navštívte niekoho kto ho má, pokecajte (bez emócií) o výhodách a nevýhodách a urobte si vlastnú predstavu.
Verím, že sa tu nájde niekto vo Vašom okolí, čo bude ochotný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 08:23 Žena Sysalka [277] Re: bobikcz, Mist
Ano, rozměry jsou zvláštní, pořád mám ještě rezervu s tím hýbat, hodí se mi to tak na regál...
Dvě nádrže mít určitě nebudu, šla by sem celá stará osádka plus doplnit hejno, možná něco nového.
Děkuji za info, že jít do externího filtru je cesta správným směrem :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 05:49 Mist Re: Sysalka
Externí filtr je vždycky lepší volba (kromě těch nejlevnějších), ale i bez něj se to dá vyřešit, jak psal romant, ta jedna betta moc bordelu neudělá, tak je to vlastně jedno. Ty rozměry jsou ovšem zvláštní, hlavně pro jednu bettu. To je tak na hejno teter, nebo rasbor, ty by to ocenily asi víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 23:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sysalka
Ty rozměry toho AQ jsou nesmysl. Hlavně ta šířka. Neznám výhodu vnitřního filtru snad jen, že nemá kam vytéct :) Takže rozhodně externí a pokud si koupíš nějaký kvalitně zpracovaný tak se nemusíš bát ani toho vytečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.01.2019 17:25 R Muž romant [27982] Re: Sysalka
www.akvaristik.eu/… a k tomu dokoupit ta cca 160,- Kč roztřikovací rampu, kterou umístit právě na stejnou stranu, jako nasávání, nastavit aby se hladina lehce čeřila, lehce pod hladinu výtok, nasměrovaný šikmo k hladině, kde se budou tvořit takový obloučky a je to vyřešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 17:14 Žena Sysalka [277] – Filtr dlouhé úzké akvarium.
Zdravím.
Plánuji novou nádrž zhruba těchto rozměrů 120x35x35 a chtěla bych poradit jestli ještě vnitřní nebo už vnější filtr?
Vzhledem k tomu že mám Bettu a budu mít relativně dlouhou a úzkou nádrž tak se bojím, že vnitřní filtr bude muset být celkem hodně puštěný aby hnul s vodou až na druhém konci, což se nebude líbit Bettě.
Bylo by lepší řešení pořídit externí filtr a dát odtok a vtok na opačné konce nádrže?
Předem děkuji za rady a tipy ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 22:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: larix
Som si plne vedomý toho, že všetky moje proti sú čisto individuálne, čiže subjektívne ;-)

Nesťažoval som sa, len som odpovedal...
nekdo:Mohu vědět jaké věci Vás štvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:49 Muž larix [1420] Re: slavko
Slavko, nereagoval som na teba (už mi písal aj Jirko, že reagujem na Bobika, tak neviem, či nejako nehapruje zobrazovanie príspevkov).
Ale ak sa mám vyjadriť k téme a tvojej reakcii - ja som dlhší čas používal najväčší Juwel Bioflow, teraz mám Eheim Classic. Každý má svoje výhody a nevýhody. Vnútorný je bezpečnejší z pohľadu škodových udalostí, hlučnosť je tlmená vodou v nádrži a jeho čistenie je väčšinou jednoduchšie, žiadne hadice atď. Externý má výhodu v tom, že nezaberá vnútorný priestor a naopak mierne zvyšuje objem vody v akvárku. Čo sa týka kontroly, Eheim Classic má priehľadný kanister, takže stačí osvit silnejšou baterkou a stav náplní sa dá v pohode skontrolovať. Teraz už je to asi jedno, ale možno stálo za úvahu pred kúpou aj toto. S hadicami to mám vyriešené tak, že ich nepotrebujem ohýbať a ich neohybnosť nevadí ani pri čistení (mimochodom nedávno som filter čistil prvýkrát takmer po dvoch rokoch a aj to iba zo zvedavosti, prietok bol stále úplne v poriadku) - filter je pod akváriom (hadice takmer kolmo visia) a dvojkohúty sú takmer úplne pri telese filtra. Možno by ti pomohlo aspoň výpustnú hadicu vymeniť za silikónový model (nasávacia samozrejme kvôli podtlaku určitú mechanickú odolnosť vyžaduje). Čo sa týka hlučnosti, to bude naozaj vec jednotlivého kusu - JBL výraba filtre, ktoré dokážu byť takmer nepočuteľné. Ja som hlučnostˇsvojho Eheimu znížil aj výmenou rotora z menej výkonného modelu. Ak máš pohybové problémy, možno by stál za úvahu aj primerane veľký HMF, ten je na údržbu (za vhodných podmienok) naozaj nenáročný - v niektorých prameňoch sa uvádza perióda čistenia až 10 rokov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: larix
Ale ja nepotrebujem poradiť. Pýtal sa, tak dostal odpoveď.

A že niečo radí? Jedným okom dnu a druhým von. Nechápu (obaja), že predfilter (ktorý mimochodom mám) NEzmäkčí hadice, NEurobí krabicu filtra priehľadnou, ani NEzníži jeho hlučnosť... ;-) Dokonca ani menšia frekvencia čistenia NEvyrieši to, že mám problém s filtrom manipulovať, pretože ma zázračne NEvylieči a je mi jednoducho lepšie každé dva týždne prepláchnuť molitan interného, ako raz/dva razy za rok manipulovať s tým "obrom"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 18:11 Muž larix [1420] Re: Mist
Mist napsal: Zkus si nejdřív alespoň 5 minut pročíst něco ve fóru, je tady víc než dost odpovědí, tak nebuď líný. No jo, komu by se chtělo věnovat pár minut něčemu, co ho zajímá, je to dřina, tak sem raději napíšu otázku a on mi někdo ten filtr vybere. A nepotřebuješ ho rovnou dovézt a namontovat? :-)

Opäť žiadna rada len povýšenecké mentorovanie. Ako prakticky všetky tvoje príspevky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 16:56 Muž nekdo [353] Re: slavko
predfiltr pomuze v cetnosti nutnosti otevreni a cisteni a zasahu do filtru
i bez zkusenosti je to celkem lehke - ukazatel zaspineni je prutok filtrem takze kdyz z toho skoro voda netece na vystupu, je potreba to resit (hodne zjednoduseny indikator nutnosti cistit) - samozrejme to nepredpoklada uhli a jine veci ve filtru, ty je potreba menit vyrazne casteji a zaroven je vhodnejsi je tam mit jen pokud vite, proc tam uhli cpete...
hadice se mohou namocit do teple (ne horke) vody a ony zmeknou, pak se to da tvarovat trochu lepe (pomoci prisavek na akvarium z druhe strany a cekani az zase vystydnou)
samozrejme ne u vsech filtru - zalezi na tom, z ceho hadice jsou - ale jestli i u jbl nevim, nemam ho.
hluk muze byt zavzdusneny filtr - zkuste s nim trosku "zakvrdlat" treba to pomuze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 16:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: slavko
Máš na sání předfiltr? U mě snížil četnost otevírání filtru na pětinu, možná i méně. Ale předfiltr čistím prakticky každý týden. Hluk je kusová záležitost, asi máš smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 15:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: nekdo
Štve ma najmä to, že vybrať a vyčistiť externý filter dá oveľa viac roboty (a zo zdravotných dôvodov to je pre mňa trochu problém). Samozrejme, stačí oveľa menšia frekvencia údržby, ale i tak. Štve ma i to, že nevidím stav náplní, čiže či ho naozaj treba vyčistiť zistím až keď ho odpojím a otvorím, a to je zo začiatku (bez skúseností) ťažké. A štvú ma aj hadice, ktoré sú pomerne hrubé (a teda i tvrdé) a nesedia mi tak, ako som si to pôvodne predstavoval. V neposlednom rade je hlučnejší ako to maličké čudo ;-)

Netvrdím, že montáž externého filtra ľutujem, ale nehodnotím to ani ako jednoznačné pozitívum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 15:10 Muž pernicek [4]
Tak jdu do jbl e702, našel jsem člověka, který ho prodává z důvodu, že si koupil malý pro své akva, je 3 měsíce starý a o 1000 levnější než nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 15:07 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Re: pernicek
Jo ušetři 300 Kč na slabším filtru. palec Však jsem psal, že to bude těžký, jak se tak začínáš ptát :-P


Hele kup si co uznáš za vhodné ty to budeš používat. Jen mi stále uniká včem chceš poradit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 14:52 Muž nekdo [353] Re: slavko
Mohu vědět jaké věci Vás štvou ? Jen mě to zajímá, žádný flame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 14:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: File1980
Ja som niekoľko rokov prevádzkoval svoju 250ku so spomínaným Fan3 + väčšia kocka molitanu. Teraz asi 2. rok používam JBL 1501 a stále si nie som celkom istý, či to bol dobrý nápad vymeniť.

Externý má svoje výhody, ale niektoré veci ma tiež pekne štvú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 14:20 R Muž ctibum [6870] Re: pernicek
Jestli šetříš a máš místo, tak si nech slepit externí komorový na míru...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 14:20 Muž File1980 [53] Re: pernicek
Spíš bych volil pro objem 140 l JBL e702. X-) než e 402.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 14:17 Muž pernicek [4] Re: bobikcz
To už možná tento
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 14:00 Muž pernicek [4]
Není to přesně to co chci, ale jako názorná ukázka
www.thegreenmachineonline.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:59 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: pernicek
Moc nechápu proč vybíráš z těchto velikostí filtrů?

Jestli dobře počítám tak s přihlédnutím k tvému layoutu budeš mít objem okolo 100l.
www.akvamalawi.com/…

Takže bych si vzal v zamyšlení poměru výkon/cena toto www.rostlinna-akvaria.cz/…

Až si to budeš porovnávat koukni se i na spotřebu v provozu (W), což do budoucna silně pocítíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:45 Muž LeRi [315] Re: pernicek
Já psal substrát a hladina tzn: výška substrátu průměr 5cm a hladina mínus hrana akvária tzn že vodní sloupec bude +-20cm ta 702ka ti to na délku otočí levou zadní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:33 Maq Re: pernicek
No ale když jsi ukázal ten vzor...
To je dost vysoká akvaristická, a myslím že s malou peněženkou se to moc provozovat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:29 Muž pernicek [4] Re: Maq
Proto jsem tu a ptám se, protože kdybych se řídil podle toho co jsem kde přečetl, stál by mě filtr tak 4000 a celkově vybavené akvarium celou výplatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:27 Muž pernicek [4] Re: LeRi
10cm substrátu maximálně vzadu akva, proto se zde ptám, má velký průtok na moji výšku akva, ale zase potřebuji protočit vodu i na druhé straně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:20 Maq Re: pernicek
pernicek napsal: prakticky na všech fórech a diskusí se dočteš to stejný
Tomu se říká tradice. Všichni říkají totéž, takže se to zdá jasné a nikdo to už neověřuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 13:17 Muž pernicek [4]
Nejsem zrovna doma, na pc mám fotky z netu, čeho bych chtěl docílit, tohle je né úplně přesný layout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:01 R Muž ctibum [6870] Re: pernicek
To bys ale měl ten nápad prozradit, aby se dalo radit na míru, když už...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:53 Muž pernicek [4] Re: LeRi
Chci realizovat nějaký nápad a větší výška akva by nebyla pěkná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:50 Muž LeRi [315] Re: pernicek
Proč bude výška akva jen 30cm? Sunsun 702 má průtok 1000lh při výšce akva 30cm cca - 10cm (substrát hladina) ti ten filtr vytrhá rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:50 Muž pernicek [4] Re: Maq
Když něco hledáš na netu, prakticky na všech fórech a diskusí se dočteš to stejný, ale zase jsem kolikrát viděl na netu akva bez filtru, jen rostliny, ryby a obyč osvětlení, vše rostlo a bylo pěkný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:49 Muž pernicek [4]
Nejspíš něco z tohoto
JK-EF800
SUNSUN HW-702A
AQUA NOVA vnější filtr NCF-1000
Diversa Exus 1000
EHEIM Classic 350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:41 Maq Re: pernicek
A víš určitě, že potřebuješ velký objem filtračních hmot a velký průtok?
Já vím že to "všichni" říkají, ale odkud to berou? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:25 Muž pernicek [4] Re: bobikcz
Pročítal, hodně se mi zamlouvá eheim, ale zase ta cena je jinde. Mě jde hlavně o to, jak výkonný, někde se uvádí, že musí filtr přečerpat 1x obsah za hodinu, jinde zase 2x nebo i 3x. Je mi jasný, že se prutok filtru časem sníží, takže nebudu brát s průtokem okolo 200 litrů. Podle načtených informací od lidí, se průtok sníží cca o polovinu, takže určitě budu vybírat s průtokem 300 a víc. A taky nevím, kolik by měl mít litrů filtrační náplně(čím víc tím líp), ale zase nebudu kupovat filtr s 12litry náplně, abych ho pak kvůli výkonu musel přiškrcovat na minimum a stál by mě 5000 nebo víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 11:44 Žena Sára73 [68] Re: visek
fan-3....výbornej je a tichej....když se z toho sundá ten spodek, použije se jako čerpací hlava a nasadí se na to kostka akvacitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 11:00 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: visek
tak mám s externím filtrem zatím čas.

Vnější filtry jsou umístěny mimo akvárium. Voda je do filtru přiváděna odčerpáváním z akvária, dále protéká několika komorami s filtračními materiály (např. vatou, molitanem, aktivním uhlím apod.) a vyčištěná se vrací zpět do akvária. Vnější filtry se používají zejména pro velkokapacitní nádrže.
cs.wikipedia.org/…) palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 10:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: pernicek
Kecáš, nic sis nepřečetl, proto nemá cenu ti nic radit (to by ses takto neptal a měl aspoň představu mezi čím vybíráš). Stejně skončíš u SUNSUN nebo si při troše štěstí pořídíš aspoň JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 10:36 Muž pernicek [4] Re: visek
Cena pěkná, ale málo filtrační hmoty a taky chci externí filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 10:32 Muž pernicek [4] Re: Mist
Samozřejmě že jsem si to tu pročítal, koukal na net, ale nejlepší jsou rady a tipy přímo od lidí, co mají podobné akvárium a taky řešili filtraci, popř. mají vlastní zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 09:28 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: visek
Ten má malý objem filtračných naplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   09.12.2018 09:09 Muž visek [75] - TetryRe: pernicek
Vybornej je fan-3. A je i levnej, 500 kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2018 15:27 Mist Re: pernicek
Zkus si nejdřív alespoň 5 minut pročíst něco ve fóru, je tady víc než dost odpovědí, tak nebuď líný. No jo, komu by se chtělo věnovat pár minut něčemu, co ho zajímá, je to dřina, tak sem raději napíšu otázku a on mi někdo ten filtr vybere. A nepotřebuješ ho rovnou dovézt a namontovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2018 14:46 R Muž ctibum [6870] Re: pernicek
pernicek napsal: každý filtr má svoje + i - a taky své odpůrce i zastánce
A proto ideální filtr neexistuje...;-) Ono i ne moc drahý je věc názoru, takže by bylo dobré, kdybys nastavil tvůj "ne moc drahý" level... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 12:24 Muž pernicek [4] – Externí filtr do 140l
Nechávám si vyrobit akvarium d118 v30 h41, chci tam relativně dost kamenů a nenáročných rostlin, osazenstvo zatím nevím (možná hejno neonek). Jelikož chci zkusit suchý start, tak mám s externím filtrem zatím čas. Jelikož je ale na trhu velký výběr, každý filtr má svoje + i - a taky své odpůrce i zastánce, tak se ptám, jaký by byl ideální a hlavně ne moc drahý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 20:38 Muž File1980 [53] Re: Jaroun
600 l/h dejme tomu,že po zanesení 300l/h : 70 l objem = protočení vody v akváriu cca 4 krát za hodinu.To ti nestačí hmm .Mně se v Aq protočí voda 3,5 krát za hodinu a bohatě to stačí. ;-) Já bych asi šel do JBL e402 a nebo pak do té tvé zmiňované Tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 00:15 Jaroun
Ahoj, prosím o radu.
TetraTec EX 600 plus nebo
Sera Fil bioactive 130.
Filtr do cca 70l aqua.
Nějaké zkušenosti s obstaráváním náhradních dílů??
U Sery píšou průtok vody 300 l/h.
Mě se to zdá málo. Teď mám AquaNova(600 l/h), který půjde do kopru, a proud vody se mi zdál v pořádku. I čistota vody ok.
Předem děkuji za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 21:53 Muž strejc [1] – filtr
Děkuji všem,akva má rozměry 80-35-40cm..40cm je výška,akva mám tady nafocené,je to rostlinné akva. z minimem ryb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31323x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=351