Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.08.2017 12:15 R Muž romant [27987] Re: fido16
Tak ještě jednou. :) Je to jedno, opravdu, je to jedno a možná ten zahumusenej exterák je větší zlo, ono totiž není bordel jako bordel a to co se při vyndávání špinavý kostky povětšinou uvolní jsou kolonie oněch různě prospěšných bakterií a jedinou vadou je, že to prostě blbě vypadá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 11:47 Muž fido16 [631] Re: romant
Je to to samý ale s externím filtrem si neuděláš takyvý bordel v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 13:26 Muž Iceman [96] – Vnější filtr
Osobně mám taky 54l, měl jsem čerpací hlavu s molitanem ale přešel jsem na vnější. filtr od Tetry a nelituji. Jsem hodně spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.08.2017 12:27 R Muž romant [27987] Re: fido16
To, že při čištění kostky zůstane onen eklhaft v akváriu je nemlich to samý, jako když má někdo zasviněněj exterák, jenom s tím rozdílem, že ten élent není vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 11:47 Muž fido16 [631] Re: Nlua
No časem uvidíš sama molitan se ti možná znelíbí a vyhodíš jej a nahradíš externím filtrem tak jako většina znás :-). Až budeš houbu čistit uvidíš kolik bordelu ti zůstane v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 10:50 Žena Nlua [0] Re: Jarry
Já měním normálně 10 litrů týdně. Ale teď teda mnohem víc, když se mi podařila filtrová nehoda a filtr nešel až 14 dní, kdy jsem byla na dovolený... No, jako je fakt, že o kýbl víc by mě asi nezabilo, no... ale je to kýbl navíc a já se znám, jak to furt budu odkládat na "zítra"... Tak uvidím, třeba k těm 50 % týdně nakonec taky doputuju... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2017 10:40 Muž Jarry [1437] Re: Nlua
Atomizer bude ok. Týdenní částečná výměna vody je vhodná vždy a myslím, že v těch 40l čistého objemu je jedno, jestli vyměníš 30, nebo 50%, pořád je to jeden větší kýbl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 10:28 Žena Nlua [0] Re: Jarry
moc děkuju, počkám s tím. Však už zítra mně to snad dorazí, tak se těším. tedy, doufám, že světlo je dostatečně silné, protože právě proto, že jsem ho dotatečně shledala jako naddimenzované, poté, co jsme se dočetla, že u LED se orientační výpočty osvětlení provádějí trrchu jinak než u zářivek (...), jsem nakonec podlehla zvědavosti ohledně bomby... Hnojivo jsme koupila práškové PMDD, ale bez KNO3, a ferox. V dřívějších akvárkách jsem občas použila PMDD, ale to jsem kupovala už namíchané lahve - jenže všud psali, jak je to předražené, když je snadné to umíchat doma... tak jsem tedy teď společně s bombou koupila sypání... Tak uvidíme, jak mi to půjde...O tom EI jsem četla, ale trochu mě poděsila "nezbytně nutná" výměna 50 % vody týdně...

fido16:
aa, já už objednala hlavu, tak s vnějším počkám do většího akvárka, které by mohlo přibýt časem...

Jarry:
já ani tak nechci vyladěné, jako prostě jen řááádně zarostlé, echeh. Nejsme úplně ladící typ: jako moc se mi to líbí, ale vím, že na to nemám. Ani oko a talent, ani dostatek pečlivosti, teda... Ale pokud se časem nakonec rozhodnu pro ten externí, budu si pamatovat, že mně lidi radili JBL a Eheim a zařídím se podle toho :) K té distribuci CO2, mám koupený tento atomizér: www.rostlinna-akvaria.cz/… - je to dostatečné, nebo ne? Já to včera zkoušela spustit, když to dorazilo, jestli to tedy funguje... - jako..mlha bych tomu neříkala... je rozhodně pravda, že ten vnitřní filtr jednak zabírá místo a jednak je vidět, ale jsem na to tak zvyklá, že co do vzhledu mně to nevadí a nijak mě to neruší - tedy asi by to poměrně blbě vypadalo v takovém tom iwagumi, nebo jak se to vlastně jmenuje, ale jinak mi to ani nepřijde... No, s tím místem, to uvidím, co mně dorazí za molitanové monstrum, cha.
Všem každopádně moc děkuju za rady, ty technické věci (tedy nejen ty...) jsou pro mě absolutní španělská vesnice - takže bych sama nevymyslela opravdu nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 10:11 R Muž Anthrax [4787] Re: Jarry
Však píšu, že zabírá místo ;-) A máš pravdu, že čerpací hlava s molitanem je přesný opak slova hi-tech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 10:02 Muž Jarry [1437] Re: Anthrax
Jasně, že schováš, sám jí v malém akváriu používám, ale kdybych dělal takhle malé hitech akvárium, tak bych se snažil o maximální využití prostoru rostlinama:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 09:59 R Muž Anthrax [4787] Re: Jarry
Tu čerpací hlavu s molitanem schováš za rostlinky jako nic, takže to bych jako nevýhodu neviděl. ;-) Nevýhoda spíš to, že zabírá nějaký prostor, což může být v 54 l celkem znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 09:50 Muž Jarry [1437] Re: Nlua
Pokud budeš chtít mít to akvárium vyladěné vzhledově, tak nakonec skončíš u vnějšího filtru. Vytečení bych se nebál, zvlašť u 54l:-) Osobně bych šel do JBL e401, za něj dát CO2 reaktor, který ti rozpustí CO2 ve vodě. V akváriu pak budeš mít jenom rampu a sací trubku. Nevím, jak plánuješ distribuci CO2 do akvária, ale s vnitřním filtrem to bude muset být "mlha". S reaktorem je to bez mlhy. Jestli už máš hlavu objednanou, tak si na tom můžeš vyzkoušet, jak se vše dohromady chová a časem to třeba nahradíš externím filtrem s reaktorem, pravděpodobně i větším akváriem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 09:30 Muž fido16 [631] Re: Nlua
A nebo vsadit na osvědčenou klasiku od Eheimu
www.zbozi.cz/…
Jednoduchá údržba a výborný filtr. Můžu jen doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 09:19 Muž Jarry [1437] Re: Nlua
Možná bych počkal, bez cirkulace by stejně asi nedocházelo ke správné distribuci CO2 po akváriu. Každopádně bych ale bez CO2 a patřičného hnojení svítil na minimum, jinak to bude s řasama ještě horší. A pozor na to, CO2 není žádný všelék, bez dostatečné koncentrace živin ve vodě porostou řasy stejně, jako bez něj, množná ještě líp;-) Chce to hlídat hlavně NO3 a PO4, nebo zkusit nějakou jinou metodu hnojení - EI atd. - nejsem toho příznivce, ale v malém akváriu pro začátek, proč ne. Časem pak třeba přejít na nějakou šetrnější metodu, článků je tu o tom dostatek. Nebo se podívej třeba na nabídku Profiplants - www.profiplants.cz/… Tohle obsahuje snad vše potřebné, pokud nechceš hned studovat a míchat vlastní hnojivo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 00:39 Lapierre Re: Nlua
To ať raději poradí někdo,kdo CO2 používá.Já jsem si vystačil zatím bez něj. ;-)
Zkusil bych se na to zeptat přímo ve vlákně,kde se CO2 řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 00:22 Žena Nlua [0] Re: Lapierre
Moc, moc děkuju za rady, dala jsem na vás oba a objednala biomilitan a čerpací hlavu. Tak se na to těším! Vzala jsem tu hlavu Atman, jak jste posílal v tom prvním odkaze, tak uvidíme. Stojí to pár korun, tak mě aspoň nebude tolik mrzet, když to bude klumpr... Mám s tím svým současným systémem filtrace spouštět to dodávání CO2, nebo mám raději počkat, až mně přijde ta hlava, aby mně tam nepomřely kvůli slabé cirkulaci vody ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2017 00:14 Lapierre Re: Nlua
Já měl dva typy a ani jeden nepřetekl.Podle mě to přetečení je skoro vždy způsobeno špatnou údržbou a manipulací.
Já bych šel asi opravdu nejspíš do té čerpací hlavy,ale já osobně bych si pořídil,když už Hailea tak PT-400.Rozměr je stejný jako PT- 200.Má sice vyšší spotřebu,ale průtok lze regulovat.Až se molitan bude ucpávat a tím se snižovat průtok,tak se prostě jen víc povolí.Já měl před vnějším taky chvilku hlavu PT 200 a v akvárku s pancéřníčkama a živorodkama,jsem musel molitan čistit každý týden a hlavu cca po 14 dnech,abych měl vůbec nějaký průtok.A to se mi fakt už pak nechtělo.Záleží,ale hodně na osazenstvu a množství osazenstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 23:21 Žena Nlua [0] Re: NHKG
no, právě jsem se v jiné diskusi dozvěděla o tom, že se občas stane něco a vnější filtr přeteče. to se přeci jen s vnitřním nestane... takže hlava je zpět ve hře... ani nejde o úsporu, spíš by mě zajímalo, co by bylo nejlepší spolu s CO2, tak aby mně tam ryby netrpěly... No, je fakt, že pak jsme si řekla, že když už, tak už - a zkusím tedy rovnou vnější filtr... - ale pak mě fakt poděsilo to vytejkání... cena ani ne.. přeci jen by to snad mělo aspoň chvíli vydržet, tak se to dá snést...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 23:16 Žena Nlua [0] Re: Lapierre
a nedokázal byste říci ze zkušenosti, jaký tam byl rozdíl ohledně hluku? To experience a classic je taky jen starší a novější typ? Já koukala na ten experience kvůli tvaru, který se mně zdál takový stabilnější... A teď sem se teda dočetla, že to dokonce může i přetéct, ty vnější filtry... - to vrací do hry čerpací hlavu... Není nějak prozkoumané, které filtry tím přetečením trpí nejčastěji a jak je to časté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2017 23:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nlua
Nepotřebuješ vnější filtr na 54l akvárium. Pokud chceš ušetřit, tak stačí čerpací hlava a molitan. Molitan k čerpací hlavě je trochu jiný než ten pro vzduchovací motorky a vydrží v akváriu mnoho roků.

Molitan (rozměry si zvol dle tvého akvária): abc-zoo.cz/…
Čerpací hlava (Mizerná, ale lepší neznám): www.petshopik.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2017 23:00 Lapierre Re: Nlua
Ta 402 je jen trochu novější model než 401.Jinak kromě koše předfiltru a ceny mezi nimi není rozdíl.Měl jsem ve 126 l JBL e701 a naprostá spokojenost.
U 54 l jsem neměl přímo Eheim Experience 150,ale Classic 150(2211) a taky naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 22:45 Žena Nlua [0] Re: Lapierre
Achjo, no, nepotěšili jste mě, pánové, to tedy musím říct... Koupím tedy vnější filtr. Když už dělám pokusy v tom akvárku, tak zkusím i toto, což jeem taky nikdy neměla a vždy mně to připadalo stejné vyhození peněz jako nákup co2 bomby a spol... a motorek si dám do menšího... ještě než to tedy objednám...
jaký je rozdíl mezi:
JBL -cristalprofi-e402- greenline www.rostlinna-akvaria.cz/…
JBL 202 greenline: www.rostlinna-akvaria.cz/…
eheim experience 150: www.akvarista.cz/…
fuval 106: www.akvarista.cz/…

máte s nimi nějaké zkušenosti a je opravdu nejlepší volba z nich ten doporučovaný JBL e401? Cenu mají všechny plus mínus podobnou, tak nevím, dle čeho vybrat... samozřejmě bych ráda ten z nich nejlepší, nejméně poruchový, s náplněmi a nejtišší k tomu :). Nebráním se samozřejmě i jiným tipům na vnější filtry, s nimiž máte pozitivní osobní zkušenostě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2017 21:55 Lapierre Re: Nlua
Tak pokud vnější,tak já bych byl pro tento

www.rostlinna-akvaria.cz/…

a nechat ho běžet s tím stávajícím tak 1 měsíc a pak stávající odebrat.

A nebo levnější variantu a to nasadit na stávající biomolitan např.tuto hlavu a nebo i jinou,která má alespoň papírový průtok 400 l/ h

www.rostlinna-akvaria.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:39 Žena Nlua [0] Re: NHKG
já to asi blbě napsala, ale ptám se, zda to, co mám, stačí, nebo ne... a pokud ne, tak se právě ptám na doporučení - na konkrétní jiné motorky, čerpací hlavy či vnitřní nebo vnější filtry... Ano, to jde, taky to nedělám každou chvíli, ale pokud už je hodně ohrkanej, tak opravdu koupím nový, snažím s eho vymáčet ve staré vodě a namačkat do něho starý a jedu dál, no... Ovšem te´d mě opravdu zajímá, zda ten můj současný filtr, respektive asi výkon motorku, stačí, aby mohlo docházet k distribuci CO2 po celém akvárku, nebo ne. Atomizér mám koupený tento: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Já mám vždycky tendenci zaflákat svůj dotaz nepodstatnými informacemi a vytvořit z něj nesrozumitelnou grafománii - ale otázkou je: stačí do mého 54l (60x30X30) akvárka k rovnoměrné distribuci CO2 vzduchovací motorek s výkonem 120 l/h, nebo ne? A pokud ne, čím konkrétně jej nahradit. (prosím max tak do 3500 kč, plus mínus - ale ráda bych co nejlepší poměr cena/výkon...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nlua
A co tak koupit jen čerpací hlavu a nasadit ji na ten stávající molitan? Typ neporadím, ty slabší co jsem měl byly šmejdy.
Akorát nechápu tu pasáž o výměně molitanu. Pokud máš jen jeden kus molitanu, jak ho vyměníš, tak máš prakticky nový filtr a akvárium jede pár týdnů jako by bylo bez filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:25 Žena Nlua [0] – je můj filtr do 54 l akva s dodáváním CO2 dostatečný?
Ahoj, jsem "zvyklá" v 54l akvárku používat filtr složen ze vzduchovacího motorku Elite 801 (120 l/h) a klasického zeleného biomolitanu, který akorát průběžně měním. Nikdy jsem s tím neměla problémy, ale teď jsem se rozhodla vyzkoušet dávkování CO2... No, než se to úplně rozjede, tak jsem si začala číst o filtrech a teď se mi skoro zdá, že ač jsem měla za to, že právě ten průtok za hodinu není extra podstatný, tady by mohl být, a ten motorek, který mám, nemusí zajišťovat takový pohyb hladiny, aby mohlo docházet k distribuci CO2 po celém akvárku... Neví někdo zkušenější, jak to je? Mám koupit jiný filtr či silnější motorek? Případně, pokud bych měla tedy slabé zařízení, prosím o typy na filtry - vnější, vnitřní, čerpací hlavy, cokoli... (V akvárku jsou tři páry endlerek a cca kolem 20 jejich mimin a nerada bych, aby se mně otrávili CO2...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 08:12 Lapierre Re: Lucie
www.rostlinna-akvaria.cz/…

nebo levnější variantu(s tou nemám zkušenost)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

nebo klasiku

www.profiplants.cz/…

Těch možností je více.
Když budeš koukat na tech.parametry tak počítej s tím,že průtok se ti zmenší cca.o 1/2 od hodnoty udávánou výrobcem po tom co se média,rotor,hadice zanesou.
A tato podělená hodnota by ti měla otočit vodu cca.3 x á hodina.

PS:Neonky+paví očka+ancitrus není zrovna šťastná volba. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 07:47 Lucie – vnější filtr do 112 l akvária
Ahoj, mohli byste mi,prosím,poradit, jaký vnější filtr mám koupit do 112 litrového akvárka? Jsem začátečník a moc se v tom zatím nevyznám. Chovám neonky,paví oka a ancitrusy.Moc díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 21:37 R Muž ctibum [6926] Re: Case
Tak se zařiď podle romantovy rady romant napsal: Obvykle se toto řeší levným a účinným řešením v podobě čerpací hlavy a odpovídající kostky biomolitanu např. www.akvapotreby.com/… a k tomu www.akvapotreby.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 17:13 Case Re: Iceman
Mám pod akva udělanou skříňku, takže prostor je. Nicméně tohle akva jsem dostal a řekl jsem si že to zkusím. Takže jsem ve stádiu když se s tím teprve seznamuji. Takže s těmito většími investicemi asi počkám a nechám si poradit nějaký vnitřní filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 17:10 Muž Iceman [96] Re: pedro144
Podle mě to smysl má. Mám vnější v 54l a už bych neměnil. Pokud máš na něj místo a finance tak ho zařaď do výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 17:05 Muž pedro144 [40] Re: Case
Ale to neber tak, že ti ho rozmlouvám. Asi každý filtr bude mít nějaké chybičky. Já ho mám teď schovaný jako zálohu, kdyby se něco přihodilo. Mám taky "jen" 120l a šel jsem do vnějšího EHEIM Experience 150.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 16:56 Case Re: pedro144
Děkuji za recenzi. Přemýšlel jsem i o vnějším, jen nevím jestli to má do tak malého akva smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 16:51 Muž pedro144 [40] Re: Case
Aquaball 130 jsem donedávna měl. Není špatný, ale... několik důvodů, proč šel z akva: přísavky nedrží napevno a celý filtr sjíždí svojí vahou na dno; při manipulaci se z něj (jako z každého vnitřního) vyplaví tuna bordelu zpět do vody (dá se řešit navléknutím igelitu na filtr a teprve potom vytáhnout, ale u mého rohového akva to byl vopruz); "hyzdil krajinu"; má dost hrubý molitan, takže jemné nečistoty neustále kolovaly v nádrži (dá se vyměnit za jemnější, ale ten se zase rychle zanáší a snižuje se průtok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 16:34 Case Re: romant
Chci nějaký filtr objednat. Jen chci radu jaký. Vnitřních filtrů je mraky. Napadl mě tento: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2017 16:02 R Muž romant [27987] Re: Case
Tak prvně, je-li to akvo bez filtru, potom denně(max.obden) měnit poctivě 1/3 vody, je třeba to tímto podržet, bude produkce škodlivých N látek a je tam minimum spotřebitelů, týden nikoho ničím nekrmit, bez pardónu, sníží se o kapánek zatížení nádrže a stran toho dotazu. Obvykle se toto řeší levným a účinným řešením v podobě čerpací hlavy a odpovídající kostky biomolitanu např. www.akvapotreby.com/… a k tomu www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 15:55 Case Re: ctibum
Osazene to je již víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:31 R Muž ctibum [6926] Re: Case
To se týká té nádrže, co máš v prezentaci a co je prakticky bez rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 12:06 Case – Akvárium 112l
Ahoj, mám akvárium o objemu 112l. V akváriu je asi 15 neonek a 7 ancistrusů (zatím). Potřeboval bych radu jaký vnitřní filtr bych měl do tohoto akvária pořídit. (jsem začátečník) akvárium mám asi měsíc a filtr který v něm byl fluval 3 plus včera vypověděl službu. Předem díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 18:40 R Muž romant [27987] Re: Fabia
Takový, který bude mít dostatečné množství filtračního materiálu ve vztahu k objemu nádrže a předpokládaným znečišťovatelům. Takový, který onu nádrž dokáže po vydělení(čistého papírového výkonu) polovinou svým objemem přečerpat za hodinu alespoň 3x. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 18:31 R Muž afc1886 [14704] Re: Fabia
Tak ono záleží,jestli chceš vnitřní nebo vnější,kolik chceš do filtru investovat a taky jaká bude osádka akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 18:22 Fabia – Jaký filtr???
Ahoj potřebuju radu mám akvarko 74 l.Už mám vše až na filtr. Jaký filtr je nejvhodnejsi?Díky za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 07:25 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Bral jsem ho, protože jsem měl požadavek na co nejtisší provoz. Zatím tohle plní na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 22:24 R Muž ctibum [6926] Re: Iceman
No, ta tvoje Tetra mi přijde papírově cca mezi e401 a e701... Jdu ji prozkoumat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2017 16:59 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Tuhle otázku jsem řešil asi před měsícem. Nakonec jsem šel do Tetry ex 600 plus a jsem rád, že jsem si nevzal menší. Mám aq 54 l a po měsíci provozu to mam jen lehce přiskrcené. Hadice jsem nezkracoval. Takže časem to budu mít na tuty na plno.
Za mě tedy doporučuji vzit tu 700.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 16:13 R Muž ctibum [6926] Re: afc1886
No právě že mi přijde teoreticky spousta konstrukčních míst, kde může dojít k nějakým ztrátám. Vnitřní uspořádání a tvar filtru, průměr hadic vzhledem k průtoku, typ a množství filtrační náplně, konstrukce čerpací hlavy, umístění filtru (výtlačná výška), vedení a zanesení hadic a co já vím co ještě. Trochu tady, trochu támhle a v finále to dá třeba 300l/h...
Půjdu pravděpodobně do toho e401 nebo e402. Osádku bych rád jak jsem psal a pokud mi nějak rozumně rozmluvíš ty Galaxky, dám tak třeba Rasborky skvrnoocasé. Prostě něco v té velikosti a množství :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:56 R Muž afc1886 [14704] Re: ctibum
Aqua Novu jsem nikdy neměl,ale Jbl i eheimy mi už rukama prošly.Ty náplně samozřejmě mají vliv,dokonce jsem byl u kolegy,který si stěžoval na slabý průtok a problém byl v tom,že měl koše strašně moc přeplněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:53 Muž MirekSazava [71] Re: ctibum
Tak urcite na tom taky neco bude. Ale nemyslim, ze ten rozdil bude velky. V patek budu delat udrzbu, takze by mozna slo zkusit zmerit jaky ma ted realny prutok, treba tim, za jak dlouho naplnim vodou kybl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:49 R Muž ctibum [6926] Re: MirekSazava, afc1886, FrantisekP
Dá se vůbec srovnávat průtok filtrů různých značek srovnatelných papírových průtoků? Navíc bez konkrétní znalosti složení filtračních náplní?
Třeba má Aqua Nova mizernou "účinnost" a prostě to líp neumí a musí se brát silnější ve srovnání s JBL, který vyždímá víc ze slabšího filtru?
Navíc když to někdo naplní třeba jemným molitanem proti náplni třeba z keramiky, která bude asi klást menší odpor...
To je jen příklad, neříkám, že Aqua Nova je šmejd, aby nedošlo k nedorozumění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:36 Muž MirekSazava [71] Re: afc1886
Je na naprosto akorat. Ani na zacatku jsem ji skrtit nemusel. Ted krasne vidim jak proud roznasi co2 a mlhu z doctora po celem akva. Vsude se kytky krasne vlni v proudu, uplne predpisove ☺ Na to ta 600 nestacila.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=701