Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 12:21 Andreas81 – Re: vladislav
No uvidíme .... každopádně ten balónek ..... je myslím praktičtější .... přecejen je ta filtrovací plocha větší a je možnost filtrace nejen přez molitan, ale daleko víc filtračních médií :) Já bych řekl, že je to láska na první pohled love :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 12:15 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Andreas81
www.zoohit.cz/…

Tady máš ještě detailnější fotky...Já myslím,že ta rozstřikovací rampa by šla nějak udělat i na tvém typu..Škoda kvůli tomu kupovat jiný filtr.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 12:03 Andreas81 – Re: vladislav
Díky moc ..... noooo .... balónek vypadá sympaticky ..... začínám o něm přemýšlet ...ta rampa se mi fakt líbí ...... taky u toho Pick upu ... bych to musel snad nalepit silikonem a ještě bych si to musel udělat sám, což by bylo určitě záživnější .... ale ... zase by to asi nevypadalo nejlíp :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:54 Andreas81 – Re: Yirka
Ahoj a nevíš , jestli by to vůbec šlo ... mám filtr EHEIM PICK UP 2008 .... dá se tam vůbec udělat rozstřikovací rampa ? Nebo myslíš .... silikonem .... nalepit na filtr něco , jako nástavec do kterého by tekla voda a jen padala dolů do hladinu ? No snad něco vymyslím ..... už jsem nad tím taky přemýšlel :) Ale děkuji nejen Tobě, ale i ostatním .... na názory ... a zkušenosti potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 10:50 LopoCz – Andreas81
Nevim kde si zjistil ze to zere 10W. Ja mam primo na filtru a krabici napsano 6W.
Problem s tesnosti je HLAVNE u filtru Tetra Ex 1200 a taky spatnou manipulaci.
Nahradnich dilu bych se take moc nebal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 09:37 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Yirka
Já jsem si pořizoval do 70 litrového akvária vnitřní filtr Eheim aquaball 130 a ten už má v přislušenství i rozstříkovací rampu a je tak seřiditelný průtok,že je vše bez problémů... www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 09:12 Muž Yirka [9126] – Re: Andreas81
Tvůj problém filtrování cca 55l bych řešil dvěma způsoby. Do nádrže takové velikosti bych pořídil čerpadlo s kostkou molitanu, nebo bych tvůj stávající filtr opatřil rozstřikovací rampou čímž bys eliminoval nadbytečný pohyb vody. Oba návrhy jsou levnější než nový externí filtr pro tak malou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 08:35 Muž Breathlless [6] – Moje zkušenost
Tetra ex 400

+ velký objem fitračních hmot (3,5L)
+ utáhne i vědší aqua
+ balaní včetně fitr. náplní
- po čase problémy s těsností(viz. fórum)
- časem horší dostupnost náhradních dílů (po 2 letech už se to bude shánět špatně)

Eihem 2211

+ malá spotřeba
+ kvalita výrobku a dostupnost dílů i po více lehech
- menší objem fitračních hmot (1,5L)
- vyšší cena (nutno koupit fitrační náplně)


Já používám pouze vnejší fitry.
Mám 3x závěsný (Aquacleary) kvalita u nich co se týče hlučnosti je kus od kusu jeden jede tichounce , druhý trochu vrčí. Jinak fitrace bez problému , snadná údržba a kontrola.
Také sem koupil z druhé ruky 2 vnější Fluvaly (203,403)
Oba jsou naprosto bez problému s hlukem. (u jednoho sem musel vyměnit vrtulku)
Jinak sem max spokojenej(za tu cenu palec )

Takže rozhodnutí je na tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 02:12 Andreas81
Mám asi dva favority .... Tetru a Ehaim :) CO BY JSTE MI PORADILI ????

www.profizoo.cz/…
.... TENTO JE DO 80TI LITRŮ ..... TAKŽE KDYBYCH CHTĚL VĚTŠÍ AKVA ČASEM, TAK BYCH MUSEL KOUPIT I FILTR A MÁ VĚTŠÍ SPOTŘEBU, NEŽ EHAIM .... NAOPAK .....

www.akvaristik.eu/…

... KTZERÝ JE PODLE VÁS LEPŠÍ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:26 Andreas81
Tak to žere jen 10 watů ..to jde :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:23 Andreas81 – Re: LopoCz
Ahoj a ještě jednu věc ...... nemá ten filtr moc velkou spotřebu ? Tak totiž není žádný podrobnější popis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:12 Muž Miras [111] – Re: Andreas81
interní bude myslet vnitřní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:09 Andreas81
No asi nemá cenu kupovat ..... nějaké filtry z druhé, nebo několikáté ruky .... koupíš levně , dvakrát zaplatíš .... tuhle zkušenost bych nerad už opakoval ... :) Tak asi koupím vnější .... ale nový .... zatím se mi nejvíc líbí ten od tetry :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:08 Andreas81 – Re: marsz
Hmmm ... interní je ten závěsný ... ? :) Nebo vnitřní .... ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2009 00:03 marsz – Re: Andreas81
Spím vlastně v místnosti se čtyřma akvárkama(neposílejte k nám sociálku - děkuji). Dvě nemají žádný filtr a dvě mají vnitřní. Hodně drahé a prý tiché externí filtry jsem se snažil ztišit u kamaráda Barneyho, ale bez úspěchu. Navíc vede do akvárka spousta hadic a tak. Mám akvárka bez krytu, takže se mi hnusí každé harampádí navíc. Do interního filtru vede jen drátek. Bezvadné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 00:01 Andreas81 – Re: LopoCz
Hmmm .... popřemýšlím ... cena je ...daleko lepší, než jinde ...ikdyž jsem z brna, ale pořád je to lepší :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:34 LopoCz
Pred nedavnem jsem si poridil Tetra EX 400 a neměnil bych... Prutok se da regulovat podle potreby (neni problem utahnout kohoutky tak aby ti voda jen kapala.
Hlucnost zadana a ta cena...

www.profizoo.cz/…-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:30 Muž Miras [111] – Re: Andreas81
já ty aquacleary mám a jsem spokojen, odsajou toho dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:14 Andreas81
Jen by mě zajímalo .... jestli ty závesné filtry, nebo čerpadla, či co to je ....no jestli to dostatečně ..... odfiltruje ... třeba kal ... přecejen ... to působí trošku .... no ... taková malá tyčinka ve vodě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:07 Andreas81
Začínám uvažovat o www.vivarium.cz/… ... přecejen .... ty kanistry jsou dost drahé .... :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:54 Andreas81 – Re: marsz
A fakt jsou ty vnější hlučné ....? Všude píší ... super tiché .... :-D Nebo že by to byl jen obchodní trik ? No .... blbé je , že si ho nikde nemůžeš vyzkoušet na prodejně ..... :) Že by Ti ho vrazili do akva a koukej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:52 Andreas81 – Re: marsz
No jo .... větší akva ... to je super nápad ... ale jak to jen říct ..... musím se řídit Určitými nařízeními a omezeními :-D Však to asi znáte :) No a navíc ten vnitřní filtr , co mám teď .... je prý dimenzovaný na 60 litrů ... tak nevím ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:50 marsz
No, a není lepší a levnější koupit o fous větší akvárko, kde by se ten vnitřní ztratil? Vnější filtry dělají často hnusný kravál. Zvlášť asi ty, které jsou v bazarech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:47 Andreas81 – Re: Pekische
A kolik Tě to asi stálo ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:43 Muž Pekische [3] – Re: Andreas81
V mé 60 litrové nádrži pracuje AquaClear 20 od firmy Hagen a myslím, že jsem spokojený....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:40 Andreas81 – Re: Farrael
Asi si koupím jako vánoční dárek vnější ... zSE filtr a uvolním na to ty 2000 .... chudák karta ... zase ji pustím žilou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:33 Muž Farrael [28] - Živorodky
Já používám TetraTec Ex600 na 50L aqua :-) Což je docela předimenzované filtrování, ale roztřikovací rampa to v pohodě řeší. A upřimně, když to šlo z trubky přímo, tak proud taky žádnej šílenej. Spíš jsem to musel předělat na tu rozstřikovací rampu, aby bylo čeření vody dostatečné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:26 Andreas81 – Vnější filtr pro střední akvária CCA 60 litrů ...
Dobrý den .... Vážení a milý :) Chci se jen zeptat pokud si někdo najde chvilku, nebo se bude nudit na těchto stránkách, jestli by se našel někdo , kdo má v 60-ti litrovém akváriu vnější filtr .... koupil jsem si Eheim vnitřní, ale zdá se mi , že mi jen škodí, protože když je nonstop puštěný, tak .... se mi zdá ten proud vody dost velký a rostlinky pořád plápolají místo toho , aby byli v pohodě a krásně mi rostli .... jsem z toho už zoufalý, jak pořád kroutím hlavou filtru a pokouším se najít nějakou rozumnou polohu, aby ten proud nebyl moc vidět :) Našel jsem na Aukru ... vnější filtr ..zatím za rozumnou cenu ... Fluval 103 ... 7 matů ...ale jak říkám .... nevím ... u každého vnějšího filtru, co jsem našel zatím píší ... oběm kolem 100 litrů a víc ..... no sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:36 Muž melvilko [4]
už asi žiadne dalšie reakcie heh :) ale dakujem vam :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:28 Muž melvilko [4]
začinam s cichlidkami tak preto zatial len 120 preto ani drahy filter necem ono časom ked dorastu cichlidky tak bude neaka ta 2-stovka aspon :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:19 Muž Michal1987 [21] – Re: V
To je v pláne, len tá čerpacia hlava bude z tej "plastové skořápky s obrovským prutokem" a na tom bude tá "kocka" molitanu. A aj mne sa zdá ten objem na Afriku malý, ale ak tak nech ... snáď to dobre dopadne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:14 Muž Michal1987 [21]
S pieskom nemám skúsenosť ale ak nebude molitan natlačený celkom na dne(stačí malá medzera asi 5 cm), tak by to podľa mňa asi nemal byť problém. Ale v tomto prípade asi neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:10 V – Re: melvilko
Malawi ve 120 l? No potěš... :-(

Každopádně mě už do akvárka "klasické" interní filtry, tj. plastové skořápky s obrovským průtokem a minimálním objemem filtrační hmoty, nesmí. Pokud interní filtr, tak jedině čerpací hlava s pořádnou kostkou molitanu, nebo "bublifuk".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:10 Muž melvilko [4]
Jj afrika :) no ja dufam že ano. a ak sa možem ešte spytať nebude robiť piesok problem filtru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:06 Muž Michal1987 [21] – Re: melvilko
Hmmm, tak Afrika ;-) to veľmi nepoznám, snáď to bude stačiť aj na tieto rybky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:56 Muž melvilko [4]
no konkretne tieto Pseudotropheus Elongatus mpanga
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:48 Muž Michal1987 [21] – Re: melvilko
No a ešte jedna vec, aké cichlidky tam vlastne budú ? Ak "Ramirézky" alebo "Kakadu" prípadne nejaké iné "Apistogramy" a tých 120L by bol len hrubý objem a plno rastliniek, tak by možno stačil aj filter Fan-1 Plus (nerobil by až tak veľký prúd vo vode), ak väčšie cichlidy a 120L by bol čistý objem, tak potom tá Fan-2 Plus. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:38 Muž melvilko [4]
no presne to som sa cel ešte opytať diki :) dakujem vam za rady :) dufam že som sa dobre rozhodol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:34 Muž Michal1987 [21]
Tak rozhodnutie je na Tebe, ja som len poukázal na jednu z možností, možno by so mnou niekto nesúhlasil - možno poradil inak, ak tak ma opravia. :-D Dva filtre ? tak s tým nemám skúsenosti, iba keď som zabiehal ten nový filter s molitanom. A ešte jedna podľa mňa dôležitá vec : Ak tam budeš dávať nový filter, tak ten pôvodný, čo tam bol doteraz nechaj bežať asi dva, tri týždne súčasne s tým novým (len zníž ich prietoky), aby sa zabehol aj ten nový filter a ryby to prežili bez ujmy na zdravý ! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:17 Muž melvilko [4]
Ďakujem za rady :) tak ja teda objednam ten fan fan 2 a ak sa mi podari tak ho upravim podla tvojej rady :) a ešte by som sa cel spytať či by som mohol mať DVA filtre v akva ?? lebo mam doma ešte neaky quael mikro fan či niečo take či by som ho tam tiež mohol dať :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:09 Muž Michal1987 [21] – Re: melvilko
Toto je konkrétne postup na Aquael Fun 1,2,3 Plus. Ja mám niečo podobné, zatiaľ len krátko ale funguje to. je to síce dosť nevzhľadné, ale za málo peňazí. Ten filter od FoRgy-ho by mohol byť pre Teba dobrý, záleží ako sa dohodnete na cene vy dvaja. A až našetríš viac a budeš ochotný investovať, tak najlepšou voľbou je externý filter ako tu už bolo spomínané, ale to je už o inom. Ešte by som podotkol, že tieto úpravy s molitanom nie sú nevyhnutnosťou ale len vylepšením stávajúceho filtra. Kedykoľvek to môžeš rozmontovať a použiť to ako to bolo predtým, ale s podmienkou že nová filtračná náplň bude dostatočne "zabehnutá" !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:53 Muž melvilko [4]
aha jasne už vjem pochopil som :) a to sa bude dať stym filtrom čo chcem kupiť ?? alebo sa to da s každym ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:52 Muž Michal1987 [21] – Re: melvilko
Nie , ten nový molitan dáš namiesto toho pôvodného, ktorý je v tej plastovej nádobke dole ... teda tú nádobku už tam nedáš, pretože sa na ten molitan už nezmestí. Neviem ako inak by som to už opísal, skrátka, vymeníš malý čierny molitan za veľký modrý molitan. Fotka by bola najlepšia, ale to žiaľ nemám, možno ostatní majú. Možno zareagujú a nejakú Ti poskytnú k nahliadnutiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:45 Muž melvilko [4]
no ak som dobre pochopil tak to bude na vyvode s filtra ten molitan ?? a nemohol by som nehať aj ten povodny ? a boly by dva ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:14 Muž Michal1987 [21] – Re: melvilko
V akvaristike si kúpiš "kocku" modrého molitanu, teda ten Bioakvacit alebo tak nejako sa to volá. Na vrchnej časti molitanu je urobená dierka, do ktorej napasuješ tú plastovú trubičku , čo je vo filtri. Je samozrejmé, že ten pôvodný maličký čierny molitan z filtra dáš preč a nasadíš len ten veľký nový molitan. Malo by to tam "sedieť". Ten molitan zvykne pretŕčať a treba ho prispôsobiť tak, aby sa dal filter pripevniť resp. zavesiť do akvária. PS. : Zo vzhľadu tohoto výtvoru nebudeš nadšený, ale účel splní, treba ho len poriadne zamaskovať, alebo "zakryť" nejakým plastovým čiernym "krytom" aby v akváriu špatil čo najmenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:08 Muž Breathlless [6]
Nebo můžeš zkusit aukci ... já takle koupil Fluval 403 za krásných 760 ,- a to je pořádnej kýbl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:58 Muž melvilko [4]
no tak ja vezmem ten AQ fan 2 plus a ako nato nasadim ten druhy molitan ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:42 Muž Michal1987 [21] – ...
Aquael Fan-2 a na to nasadiť väčšiu kocku modrého molitanu aspoň 20x10x10cm alebo Aquael Circulator 350 alebo Circulator 650 a na to nasadiť ten molitan (tieto čerpacie hlavy sú lacné, !pomerne! tiché, dajú sa regulovať a sú na nasadenie molitanu). Cenovo sú na tom skoro rovnako (lacné a dostupné, pre niekoho sú možno viac počuteľné - skrátka "Made in Poland"). Ten Atman At-200 sa na Slovensku ťažšie zháňa, ale v BA by to podľa mňa nemal byť problém. Výber je na Tebe, nechcem Ti/Vám týmto nič vnucovať, je to len jedna z možností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:39 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: melvilko
Mal som dva nové FUN 2 plus, (a ako som uz pisal, kupil som si novy vonkajší filter). Jeden som uz predal, ak by si mal zaujem tak mi napis sukromnu spravu, este je rok zaruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:32 Muž deathfoe [58] – Re: melvilko
Jak už psal V, tak nejlepší možnost jako vnitřní filtr je čerpaci hlava a kostka bioakvacitu, klidně ber tu od Atmana, mám ji už nějaký ten měsíc doma, momentálně ve 128 litrové akváriu a je tichý, pokud někomu hlučí, tak se mu například při čištění ztratila taková malá gumička co je na konci osky, tak pak to může dělat hluk, ale jinak fakt ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l?od=1201