Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do středního akvária (51 - 200 l)

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr do středního akvária (51 - 200 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:16 R Muž @ romant [26040] Re: stanedav
10x10x15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:14 Muž @ stanedav [0] – Kolik biomolitanu
Ahoj, kolik byste poradili do akvária 54l s čerpací hlavou Atman čerpadlo JKA-IP200 400 l/h biomolitanu? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2018 07:17 Muž @ MirekSazava [42] Re: nerf
Já myslím, že na tvoje akva plus předfiltr bude 401 hodně slaba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 23:22 Muž @ nerf [13] - Miniakvária – předfiltr
Ahoj, díky všem za reakce. LeRi, myslíš, že ta e401 utáhne ten tebou zminovaný dvoulitrový předfiltr tak, aby ten následný průtok byl dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:25 Muž @ File1980 [17] Re: LeRi
Ale kdepak.Při výměně vody z toho,akorát odsaje,co se na tom uchytí,manipulovat s tím vůbec není třeba.Používám to v jednom AQ už více jak rok a vyndavám to jednou za 1/2 roku když čistím hadice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:18 Muž @ Iceman [70] Re: nerf
Tetru 600 plus mám asi 10 měsíců. Ventily stojí pořád za prd, spíš než že by tekly tak se rády kousnou. Mám vyřešeno pomocí dalšího ventilu na hadici.
Zatim nikde nic neteče ani nekape a je i tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 12:15 Muž @ LeRi [169] Re: File1980
A zase to bude pořád čistit , manipulova uvnitř akvária a čeřit další bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2018 12:10 Muž @ File1980 [17] Re: nerf
Toto taky v podstatě funguje i jako předfiltr.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2018 12:07 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: nerf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 12:07 R Muž @ slavko [1137] - RostlinyRe: nerf
Ja mám ako predfilter ten najhrubší bioakvacit a je narezaný na rozmer len o máličko väčší ako nasávacia rúrka, takže miesto nezaberá a hrubé nečistoty zachytí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 12:06 Muž @ LeRi [169] Re: nerf
Na 50l ti ta e401 stačí i když se po zajetí sníží průtok na polovinu 220lh + tohle a máš vystaráno www.profiplants.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 11:53 Muž @ nerf [13] - MiniakváriaRe: afc1886
Ahoj, díky za reakci.

Já bych raději volil předfiltraci nějak jinak, než kostku bioakvacitu v akva. Nádrž není velká a i předfiltr ubere prostor. Nehledě na to, že při čištění a sundávání předfiltru z trubky sání se uvolní do akva bordel. V samotné nádrži se chci hrabat co nejmíň.

Ještě trochu váhám nad velikostí a výkonem filtru. e401/2 má papírový průtok 450l/h a akva má víceméně 40x40x40. Ten menší mi i lépe pasuje do skříňky, kvůli e701/2 bych musel trochu čachrovat s nábytkem. Ovšem papírový průtok 700l/h, po zanesení kolik... tak 200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:51 R Muž @ afc1886 [2490] Re: nerf
Nemám ten koš, já používám na nasávání malou kostku biokvacitu, abych nemusel do filtru lozit tak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:43 Muž @ nerf [13] - MiniakváriaRe: afc1886
Ahoj. Děkuju. Ty máš ten nový filtrační koš (resp. předfiltr)? Rozdíl na obrázcích vidím. Zajímá mě praktický rozdíl ve funkčnosti. Předfiltr se u x01 serie prý zanášel rychleji, proto ta změna. Funguje to a předfiltr vydrží bez čištění déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 11:39 R Muž @ afc1886 [2490] Re: nerf
Můžu ti poradit jenom s tím JBL, jelikož ho mám. Určitě s ním neuděláš chybu, ale rozdíl mezi sérií 1 a 2 je jen v tom filtračním koši. Vyjde tě levněji koupit e701 a k tomu ten koš akvarijni-filtry.heureka.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… než e702 akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 10:27 Muž @ nerf [13] - Miniakvária
Ahoj, díky všem za reakce. Nakonec jsem se rozhodl to nebastlit dvěma menšími nádobami pospojovanými za sebou, ale připlatím si a koupím nějaký klasický externí filtr.

Pár si jich tak porovnávám, a možná bych se zeptal...

Eheim Classic 2213 - často se o nich píše, že drnčí a vibrují. Ví se, čím to? Popřípadě jaké je řešení?
Tetra Tec ex600 plus - u Teter kdysi rádo teklo těsnění pod hlavou, a také jsem neslyšel moc chvály na ventily, prý taky rády netěsnily. Nevíte jak je to ted?
JBL e401/402 nebo 701/702 - tam jestli to dobře chápu, ta novější řada by měla mít vychytanější předfiltr, jinak je to víceméně to samé a to relativně tichý a spolehlivý filtr?

Dva a půl za filtr je ale můj strop. Rozhodující bude tichost a spolehlivost filtru. A je mi jasné, že nejspíš budu ještě dokupovat či měnit nějaké hmoty (hlavně u toho Classicu, asi i u Tetry..).

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:25 Muž @ RE5PEKT [118] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
V poho.. dal jsi do toho všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:22 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarry
Jasně, že není. V okamžiku, kdy voda v hadici na výstupu dosáhne úrovně hladiny akvárka, tak se to celý zastaví. Proto je tam to čerpadlo, který to popostrčí a vytvoří podtlak v hrnci. Ale to, co si myslím já (a netvrdím, že si to myslím správně) je, že když je to čerpadlo na konci, tak překonává jen ten metr hadice do akvárka. Zbytek práce udělá samospád a podtlak. Kdežto když bude na začátku, tak sice spojený nádoby budou fungovat, ale čerpadlo to při tom postrkávání musí vytlačit z akvárka, protlačit filtrem a vytlačit zpátky nahoru do akvárka. Takže podle mě bude muset mít větší výkon.
Líp to vysvětlit neumím, takže končím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:09 Muž @ Jarry [355] Re: ctibum
V okamžiku, kdy je filtr a hadice zcela naplněn vodou, už tam žádný samospád není. Při vypnuté vrtluce bude voda stát na místě. Nedokážu si představit mechanismus, podle kterého by umístění vrtulky nebylo jedno. Ale nejsem fyzik, možná mi něco unikápivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:00 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarry
Tak v principu to jedno je, ale pořád si myslím, že když bude na začátku, tak bude muset být silnější, než když bude na konci...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:59 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEK7
A nebo naopak tlačená rychleji, než kdyby šla samospádem, takže se nestihne procpat filtrační hmotou. To je to, co nevím. Jestli to prostě nebude dělat bordel v tom systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:52 Muž @ Jarry [355] Re: RE5PEK7
Tady bych hledal inspiraci (obrázek dole - Různé možnosti použití): www.profiplants.cz/…
Já si myslím, že u uzavřeného filtru a spojených nádob vrtulka vodu jenom popohání a to, kde je filtr, nebo čerpadlo, by mělo být celkem jedno (samozřejmě s ohledem na konstrukci a pevnost filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:45 Muž @ RE5PEKT [118] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Hmm.. no jako nějakou logiku to možná má.. že ta voda, co padá dolů by padala rychleji, kdyby nebyla "brzděná" čerpadlem, které si jede svojí rychlostí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:36 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEK7
Nehádám se, nezkoušel jsem, jen uvažuju nahlas.
Ale skoro bych řekl, že to vliv mít bude a muselo by se na začátku použít silnější čerpadlo, než kdyby bylo na konci.
To, že to, co přiteče i odteče je asi jasný. Jde o to jak. Aby to do akvárka nešlo po kapkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:20 Muž @ Zip [150] Re: nerf
Osobně si myslím, že by to fungovat mohlo, ale ne s atmanem AT-201. Zkoušel jsem z něho vyrobit samostatný "reaktor" na CO2 (mám interní vestavěný filtr),takže rozpouštěcí nádoba s kroužky, kousky hadice, kolínka, rozstřikovací rampa a proud byl nic moc. To ty dvě nádoby s filtrační náplní budou mít odpor daleko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:09 Muž @ Jarry [355] Re: RE5PEK7
Podle mě je to taky jedno, co přiteče, musí taky odtéct:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:04 Muž @ RE5PEKT [118] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Já to tak mám a funguje to. Myslím, že je jedno, kde je čerpadlo umístěno. Voda, co padá dolů vždy vyvažuje tu, co se tlačí nahoru a přijde mi jedno, jestli čerpadlo musí zbývající vzdálenost přes okraj vytlačit nebo vycucnout.
Ale nejsem fyzik a dost možná se pletu.. Ostatně můj výtvor měl původně být pískový filtr, ale nefungovalo to stydim (byl malý tlak/proud a pohybovalo se jen malé množství písku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:55 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: nerf
Tak pokud to chápu dobře a něco si ještě ze školy pamatuju, tak u klasického hrnce to funguje tak, že v hermeticky uzavřená nádobě vznikne podtlak (pumpou na čerpadle, pokud ji má, nebo odsátím vzduchu výstupní hadicí). Ten nasává vodu z akvárka, ta jde do filtru, plní ho odspoda až nahoru k víku a čistě teoreticky, kdyby byl odpor nula (možná i kdyby nebyl nebo byl malý, nevím), by se právě principem spojených nádob hladina vody vyrovnávala, tzn. ve výstupní hadici by hladina vystoupala na úroveň hladiny v akvárku. A proto, aby se na té úrovni voda nezastavila je tam to čerpadlo ve víku, které ji jen popostrčí přes horní hranu akvárka. Takže čerpadlo nepřekonává žádný velký odpor, jen ten cca metr nahoru a k tomu dělá ještě proud z rampy.
A neumím odvodit, co se stane, když to čerpadlo bude na začátku a bude tu vodu rvát přes celý systém. Řekl bych, že spojené nádoby fungovat budou, ale nevím, jestli čerpadlo přetlačí všechen odpor hadic a náplní, vytlačí vodu nahoru a ještě vytvoří nějaký proud z rampy...
EDIT
Jestli ti jde o minimální náklady a chceš externí filtr a máš pod akvárkem nebo vedle něj místo, tak si sežeň pětilitrový akvárko a udělej externí přepadový filtr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:52 Muž @ MirekSazava [42] Re: nerf
To uz bybch to radsi resil podobne jako na odkazu. Jedno cerpadlo, jeden barel s filtr. medii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:46 Muž @ nerf [13] - MiniakváriaRe: powery
To je rada nad zlato palec kdybych měl nádoby zakoupené, tak se na to neptám a zkouším od rána do večera ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 13:44 Muž @ powery [143] Re: nerf
Co to vyzkoušet? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:37 Muž @ nerf [13] - MiniakváriaRe: ctibum
Děkuji za dosavadní reakce.

Nádrž - nenáročné rostliny, bez CO2, v jedné nádobě molitany a válečky, v druhé kuličky a molitany. Necelý metr dlouhé hadice. Nádoby pod akva, od úrovně hladiny po horní hranu nádoby řekněme 60cm. Jde mi o sestavení externí filtrace pro 60l kostku za využití stávající čerpací hlavy + zakoupení dvou nádob SunSun 602. Samozřejmě jde i o výši nákladů. Byl to čistě jen nápad, netvrdím, že to tak musí fungovat. Proto se tu taky ptám a rád si nechám poradit. Snažím se filtraci mírně předimenzovat z důvodu pravidelně nepravidelné údržby nádrže.

To čerpadlo má papírový průtok jako externí filtry za 2-3 tisíce. Záleží hodně na umístění čerpadla? Je rozdíl, zda je přímo u sání v akva, či u filtrační nádoby (zhruba uprostřed toho cyklu), nebo třeba ještě někde jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 12:45 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: nerf
Jaký je důvod řešit to takhle?
Z čeho budou ty nádoby?
Budou pod akvárkem nebo vedle něj? Na to se ptám proto, že jestli budou pod ním, tak mi přijde zbytečné mít v akvárku čerpací hlavu, když odtok z akvárka obstará samospád.
Navíc ta čerpací hlava bude překonávat jednak odpor těch dvou nádob a náplní, ale i zpětný výtlak vody nahoru do akvárka. Aby to utáhla...
EDIT
Jakože si nejsem jistý, jestli bude při tomhle řešení fungovat princip spojených nádob jako u externího filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 12:18 Muž @ RE5PEKT [118] - Život je jeden z nejtěžších.Re: nerf
Fungovat to bude. Akorát budeš mít průtok tak nějak na hranici, až se ti zanese filtr. Záleží, jestli ti stačí přefiltrovat akvárko 1,5-2x za hodinu (nevím, jaké rostliny plánuješ, zda plánuješ hnojit a sytit CO2.. pro méně náročné rostliny to bude akorát). Každé kolínko, nádoba, překážka, co bude muset voda překonat ti snižuje průtok.

Ale ještě si počkej na ostatní, technicky zdatnější typy.. třeba nějakou tu mouchu najdou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 11:39 Muž @ nerf [13] - Miniakvária – filtrace dotaz
Fotka k příspěvku Zdravím, mohu úplně blbý dotaz? Bude fungovat následující schéma? (bráno ve směru z akva ven do filtru a zpátky dovnitř)

hlava atman at-201 umístěná v nádrži nasává vodu a tlačí jí do hadice --> hadice 12/16 --> filtrační nádoba č. 1 (o objemu 2L uzavřená z obou stran dvoukohouty) --> spojovací hadice 12/16 mezi nádobami --> filtrační nádoba č. 2 (opět o objemu 2L a uzavřená z obou stran dvoukohouty) --> hadice 12/16 --> rozstřikovací rampa v akva

Bude to takto fungovat?
Bude výkon hlavy dostatečný?
Bude to vhodná filtrace pro 60l akva?

Předem díky na názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 14:40 Muž @ HanysOV [9] Re: Maja16
Májo, pořád píšeš, že ses někde něco dočetla, ale pořád píšeš nepravdy nebo nesmysly. Nevím, jaké máš zdroje, ale změn je. Založ si prezentaci, podrobné výplň a zdejší "starší" Ti rádi a dobře poradí. Neber to zle, ale děláš vše přesně opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 14:22 Žena @ Maja16 [1] – Vnější filtry
Dobrý den mám otázku, je vnější filtr vhodný do 160-200 litrového akvária vhodná volba a jaký vnější filtr by jste mi mohli doporučit :-) , popřípadě jaký vnitřní filtr je vhodný do akvária když mám Oscara, dočetla jsem se že v dospělosti rádi tyto zařízení ničí a toho se chci dopředu vyhnout, v akváriu plánuji mít jen písečné dno s podložím hnojiva a malé porosty na dnu akvária + kořeny a pár velkých kamenů pro úkryty menšího sumce.. nechci aby filtr byl hlučný... (nechci ale vkládat do filtrace víc než 1 500kč... Protože v akváriu jsou pouze 2 na filtraci nenáročné ryby.. ) předem děkuji za odpovědi a rady. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 11:45 Muž @ Anthrax [676] Re: Myshak
Za mě www.rostlinna-akvaria.cz/… nasazuje se na kostku biomolitanu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 11:43 Muž @ Yirka [7342] Re: Myshak
Za mě jednoznačně čerpací hlava s molitanovou kostkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:38 Muž @ Myshak [0]
Dobry den mohl by mi nekdo poradit jaky vnitrni filtr do 60l av aby ,byl ucinny a tichy dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 09:29 Muž @ STEPANZ [1] Re: Tudy
To jsem rád,nerad bych aby rybičky nějak strádali,atman i biokv je objednaný,ve středu asi přijde.Dám na vaše rady,jsem za ně rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 08:29 Muž @ Tudy [318] - ryby AmazonieRe: STEPANZ
Palec jsem dal kvůli doporučení ohledně změny filtrace , rybí osádka je u Tebe co se počtu kusů týká, v pořádku. LeRi by mohl mít 2x tolik ryb, než tam má.
Edit: vývod z filtru natoč směrem k hladině, vzduchování pak nebudeš vůbec potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 22:51 Muž @ STEPANZ [1] Re: LeRi
Doufám že se nebudeš zlobit za muj příspěvek...Takže,když vyměním filtr tak už nebude(přerybněno)?Protože když se mrknu na Tudyho,který dal u tvé odpovědi palec tak jeho osádka je srovnatelná s mojí ikdyž má jen o 7l vody víc.To nepočítám jeho 3 akary... Jak už jsem psal vzhlednul jsem se v setu a ted postupne musím stejně všechno vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2017 22:11 R Muž @ afc1886 [2490] Re: STEPANZ
Ideální je nechat jet oba filtry společně po dobu jednoho měsíce.
EDIT- přivzdušňování je součástí čerpadla, ale není ho potřeba (alespoň u tebe). Kostka bioakvacitu by mohla být nějakých 10*10*20 (to jsou 2 litry filtračního materiálu) A výměnu už jsem ti napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 22:00 Muž @ STEPANZ [1] Re: Tudy
Ahoj, objednám atman(přivzdušnování není potřeba?), k tomu bioakvacitu-měl by být tak velký aby sahal až ke dnu?A hlavně jak postupovat při výměně?Mužu nový bioakvacit vymáchat v tom bordýlku co je ve stávajícím filtru a dát ho tam a stačí, nebo tam dát i stávající filtr na nějakou dobu?Dík za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:08 Muž @ Tudy [318] - ryby AmazonieRe: STEPANZ
Také doporučuji vyměnit, nejlépe za čerpací hlavu s kostkou bioakvacitu 2 l objemu. Psal jsem to tady už mnohokrát, velmi dobrá volba je čerpací hlava Atman-200. Celkem Tě to vyjde na 300-400 Kč,-. Průtok vody je v tomto čerpadle regulovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 07:55 Muž @ LeRi [169] Re: STEPANZ
Vyměnit, máš tam víc ryb než já ve 160l a to tam mám úplně jinou filtraci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 18:41 Muž @ STEPANZ [1]
Ahoj,mám setový filtr ASAP 500,poradí někdo jak by se dal utlumit,protože to strašně moc čeří hladinu ikdyž je trochu nad hladinou i pod.A nebo jej vyměnit za něco jiného?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 08:26 Jindra Re: ctibum, afc1886
Díky za rady ohledně filtru.
Co se týče rybiček, tak to byl výpis od kluka. To jsem ještě neřešil. Sám jsem měl vždycky jen tlamovce a velké akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 08:12 R Muž @ ctibum [2181] - Snažím se to nezahubit...Re: Jindra
Ty filtry bych řekl, že budou oba ok jako náhrada za Biobox. Ale ty ryby... Přečti si tady v atlasu nároky jednotlivých druhů (min. prostor, teplota atp...) a tady to pořeš rybicky.net/forum/11330
Např u Přísavky thajské je v atlasu uvedeno "Dop.počet ryb:
1 kus na cca 100 litrů. V prostorných nádržích lze chovat pohromadě více kusů."... ;-)
EDIT
A počítej, že 54l je hrubý objem. Čistý bude tak 45l a ten se i předpokládá v atlasu...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 15234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9632-filtr-do-stredniho-akvaria-51-200-l