Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 23:27 Muž [] – to Blek
Najdi si tady v rybách Vrubozubce Pavího (nebo Pavého??? smich smich smich )-to jsem fotila na diáky zmiňované ve stati a je na tom znát,že jsou opravdu "Very Saturated"... :-D :-D :-D Od té doby už pouze NC čili Natural Colors...Bee ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 22:22 blek – kde
kde že máš ten atlas? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 21:59 Muž [] – tak teď profi
Zkušenosti z digitálu nemám,neb jsem hrdým vlastníkem analogové zrcadlovky Canon AE-1.Ostřim zásadně manuálně-chce to trochu cviku :-) ale autofokus na to nemá.Používám objektiv s dost dobrou světelností (mám pevnou 55/1:1,2 a potom 80-200/1:3,8 všechno origo Canon),polarizační filtr(možno i v kombinaci se skylight).Fotím zásadně bez blesku na citlivost filmu 3200ASA(materiál má citlivost 800ASA-nevyleze zrno,když víš,jaký film použít a víš o dobré laborce :-) -ráda poradím)Je třeba se rozmyslet,jestli fotit z ruky či ze stativu-oboje má svoje pro i proti.Jde o to,jak máš jistou ruku smich Z ruky můžeš líp kontrolovat pohyb rybiček,ze stativu máš zase jistotu,že se Ti nerozklepe ruka.Při focení ze stativu používám dálkovou spoušť.Fotím na časy ne delší než 1/60,úplně nejraději na 1/125,ale jde o nasvícení.Na to mám raději "teplé" bílé či lehce žluté světlo.Ti naši kanci jsou pak lépe vybarvení.Clonu si nepamatuju,je to jak kdy.A když nafotím film,tak ho druhý den vezmu do práce,naskenuju a pak nastupuje PhotoShop a tam si dělám úpravy.Ty fotky,co máme v atlase,ty byly foceny-pro změnu-na diák Kodak E100VS.smich smich smich Bee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 17:48 Vodník – .
Teda okružák. Velkej asi půl cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 17:48 Vodník – .
Nasvítit nebo s bleskem, jak jinak. Teda pokud se nehejbou, tak to jde s delším časem.
Okuržák : www.akvarko.cz/…

:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 16:47 Havel-st – foto s bleskem
Co jsem si stačil všimnout, tak je to nějak nezajímá, nebo spíš nestačí reagovat. Vestavěný blesk na foťáku - spíš přisvětlovací - nechávám si odstup a zoom asi na 50% (4×).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 16:31 Žena azalka [38] – foto s bleskem
Já teda mám pramalý zkušenosti, ale docela by mě zajímal váš názor na to, jak reagujou rybky na focení s bleskem. Pokud máte pořádně osvětlené akvárko, tak to asi nebude problém, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 15:58 Žena Voloďka [59] - Tetry – foto
Já mám Minoltu Dimage Z3 a fotím zásadně večer a v noci při akvarním světle a s pomocí blesku+režim mikro. Mrkni kdyžtak ke mě do nádrže a uvidíš jaké mám fotky. Asi každej foťák je jinej no. Někdo fotí bez blesku, jinej ne. rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 15:49 Muž Jirka [10] – focení
Zásadně bez blesku,sudám kryt a pořádně vše nasvítím lampičkama,klasická žárovka,zezhora.Klasický režim,na režim makro mi to bere sklo:-(.Pro můj foták je toto nejlepší způsob!Kodak cx7330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 14:42 Havel-st – foto je kumšt
Digiťákem bez ručního ostření - tedy těžko - 10-15% úspěšnosti. Zatím mi to jde jen s bleskem, tedy zešikma vůči sklu. Hodil by se polarizační filtr.
Promýšlím osvětlení přídavným bleskem zvrchu, přes pauzák, odpálil bych ho bleskem z foťáku, přes fotobuňku - zařízení jsem si vyrobil někdy v sedmdesátých letech, doufám že ještě funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 14:25 Dan – Foto
Prosím vás jak fotíte akvarium.Děkuji dan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 19:54 Kai – fotky
Už se mi podařilo udělat pár ucházejících fotek.zhodnotte... ;-) ;-) u nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 09:19 Micus – trpělivost
Je to tak, dobrá obsluha foťáku je jenom polovina úspěchu. Druhá půlka záleží na štěstí a trpělivosti. Někdy nafotím padesát mazanin, než mi vyjde jedna pěkná fotka.. a někdy to po půl hoďce prostě vzdám úplně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 08:03 blek – jak
jak se obsluhuje foťák, by mělo být uvedeno v jeho návodu.

polarizační filtr jsou 2 průhledné sklíčka mezi kterýma je vložena polarizační folie nebo želatina, které odstraňuje světelné reflexy z hladkých ploch. nevím do jaké míry má uplatnění v digitální fotografii,ale v té klasické je nenahraditelný. cena těch kvalitních se pohybuje v řádech tisíců, ale na trhu se pohybují i šmejdy za pár stovek s nulovým účinkem

a tu rybu musíš prostě ulovit. čím máš výkonnější reflektor, tím je to snazší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 21:58 Kai – ???
Díky,ale na jakej režim mam fotit?A jak vypnu blesk?Třeba když chci fotit rybku,a ona se pohybuje,tak jak to udělam,aby fotka nebyla rozmazaná?Jo a ještě nevim co je to polarizační filtr.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 10:22 Roman – focení.
A ještě je dobré fotit večer,kdy můžeme zhasnout v bytě a je tma,nebo pokud máš žaluzie tak je každopádně využít.Blesk jsem používal málo a pokud jo, tak jsem ho natatáčel směrem nad aqa až strop místnosti.Stativ je téměř nutnost a postavení šikmo k nádrži.Pokud to napálíš kolmo tak se tam pak uvidíš :-)
Jinak o focení aqa vycházel miniseriál v časopise Akvárium terárium myslím loni nebo předloni a zhruba současně také v Akvárium živě.
Přeji mnoho zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 22:55 Dali – RE: Jak fotit?
Stativ, pokud možno bez blesku = vysoke ISO, eliminovat odlesky na skle (polarizační filtr, někdy objektiv šikmo ke sklu), trpělivost a hodně zkoušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 22:51 Kai – Jak fotit?
Je tu někdo,kdo by poradil jak fotit akva a detaily rybek s Olympusem E-500??diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 12:14 Pedro – histogram
Nebo jeste tady...
http://www.fotografovani.cz/art/fotech_df/histogram.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 12:12 Pedro – histogram
www.digineff.cz/…
http://www.digineff.cz/cojeto/ruzne/histogram.html
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 13:08 Tonda – olympus mju 600
já mám olympus mju 600 a z focenim jsem měl problémi až sem přišel na to správný nastavení nejprve foT´ák zajisti proti pohybu nastav si tam režim proti rozmazání foť v noci nebo za šera a bez blesku když budeš chtít fotit velké detaily tak si tam přidej super makro tj focení z 10-20cm když jen třeba koutek tak jen makro. Hodně zdaru focení s olympusem mju 600 je fakt obtížný pro amatéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 23:26 Žena Wampi [54] – foto
Jestli tam máš režim s obrázkem měsíce tak to zkus.... Mě to tak šlo zdá se nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 23:25 Žena Wampi [54] – foto
Jestli tam máš režim s obrázkem měsíce tak to zkus.... Mě to tak šlo zdá se nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 21:42 nigule – foceni
kdyz se podivas do starsich prispecku, tak sem se na to nedavno taky ptala a nekdo mi tam dal odkaz na slovenske stranky o rybickach, kde je primo popsano, co kdy a jak fotit .-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 21:12 Andy – foceni
Dekuju, ja to zkusim. Prosim te, ja ten histogram ve fotaku mam taky, ale nejak vubec nechapu co s tim a v navodu na fotak to neni, mohl by jsi mi to osvetlit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 20:55 Pedro – technika foceni
Ja ti tu trochu popisu, jak fotim ja a ty si z toho vem co chces...
Fotim v noci, pri rozvicenem akvariu. Proste vemu vecer fotak do ruky, nastavim MAKRO, zapnu blesk, dam ho ale uplne na nejmin co jde (muzu to nastavit), protoze kdyz ho necham naplno, tak jsou ty fotky v nekterych mistech hodne presvetleny. Blesk pomaha vykompenzovat "proti svetlo" z akvarka. Nevim, jak ty, ale ja si toho bez blesku moc nevyfotim, jedine ze stativu, ale to se moc nesmi hejbat ani ta ryba, takze to dost dobre nejde. Pak si jeste nastavim EXPOZICI dle potreby a fotim. K te EXPOZICI, muj fotak ma funkci histogram, takze podle toho to delam. I kdyz se mi pak fotka treba zda na LCD dosplay fotaku dost svetla, tak v compu je to akorat... Jo a taky samozrejme musis fotit pod urcitym uhlem, aby si nemel na fotce odlesk od blesku, jak pises.
No a kdyz je potreba, tak se daj fotky jeste trochu poupravit v compu, ale samozrejme musis mit na to dostatecne rozliseni a kvalitu fotky, coz je jasne...
Jinak jen tak pro upnost, ja mam fotak Panasonic Lumix DMC-FZ5.
Tak preju hodne uspechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 17:00 Andy – Olympus mju 700
Prosim vas, jeste bych se rad zeptal, jak je nejlepsi fotit rybicky v akvariu. Mam digitalni fotak Olympus mju 700, takze tam neni rucni zaostrovani. potreboval bych vedet pri jakym svetle bych mel fotit a tak dal, aby fotky vypadali co nejlip, protoze s bleskem se mi fotak odrazi ve skle. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2006 20:54 Muž Killer [133] - Sumci – Tonda
neznam žádnou rybu,která se lekne blesku,mohl bys mi nějakou běžnou napsat?Nerad bych udělal chybu

Já teda fotim s bleskem asi sem teda amater,ale fotky mam pěkný si myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2006 18:56 nigule – foceni
diky za postrehy z foceni. jano, ta stranka je moc fajn, uz sem to prostudovala .-) tak snad nam z fotaku vypadne neco lepsiho :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2006 17:43 Tonda – fotky
psal jsem záleží na druhu taky na tom jak je akva osvětlený neber si to osobně když se ti fotky z bleskem líbí no tak se nedá nic dělat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2006 20:03 jammes – focení
zatím co jsem fotil s bleskem tak ryby byly v pohodě, žádný splašený reakce jsem nezaznamenal, možná mám blbý ryby :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 19:59 Tonda – Blesk
pro Jamesa: blesk je nouzové nastavení foťáku zeptej se jakéhokoliv profesionálního fotografa :-) a navíc to leká rybičky
záleží na druhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 18:28 jamme – focení
nevím co je na focení s bleskem "velmi amatérské"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2006 18:00 Jana – Foto
Fotit na stativu nebo aspoň dát foťák na stůl (v rukách to neudržíš bude to rozmazané), večer až je tma, bez blesku a při rosvíceném akva.
Jinak něco je tady: www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 17:38 Heavyk1 – Tonymu
Hlavně nechci zbytečně stresovat ryby, přece jen je to nečekaný silný světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2006 14:47 Tonda – bez blesku
Hevik1 tak to fotíš velmi dobře focení s bleskem je velmi amatérské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2006 14:10 Heavyk1 – fotky
Já až po setmění bez blesku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 10:30 jammes – focení
fotím s bleskem mírně z úhlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 14:31 nigule – foceni akva
ahoj, nejak se mi posledni dobou nedari poradny fotky. bez blesku moc tmavy, s bleskem je tamvidet bleska a obcas i ja v odrze...:-( jak fotite?
1. pri rozsvicenem, nebo zhasnutem akva?
2. s bleskem bo bez blesku?
diky n.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=701