Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 18:05 Zzzuzi – to jardik
a jak fotíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 18:04 jardik.cardik – fotak
Fotka k příspěvku no ja mam samsung digimax s600
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 18:01 Zzzuzi – fotky
čauko, já mám Kodak EasyShare LS753, a at fotim bez blesku s bleskem, na svetle po tme, fotky jsou pořád na prd... nemáte někdo podobnej foťák?stál sakra 8000 tak by měl něco umět, ne?dík z rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 16:00 jardik.cardik – foto
pokud mozno udelej tmu zatemni zaluzije vypni blesk no a dale tay moc skusenosti nemam mozna Snad fotit trochu z vrchunez v urovni rybky nevim sam si necham poradit tag zatim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:57 R Muž Mrakoplash [1776] – foto
urcite bez blesku, pockej na vecer ;-)
ja to fotim na automatiku na makro rezim :-D kdo se s tim nastavovanim ma furt s.at :-D
mam teda sony cybershot h1 je to 5,1 Mb a fotky jsou myslim v pohode :) horsi to je u rybek co nepostojej a nepostojej :) to je trochu mazec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:49 Muž mrst [5] – jak správně fotit ryby
Kdo mi poradí, jak správně fotit ryby. Mám acer 5 mega a jsou tam různé režimy i ruční nastavení, ale ať zkouším...jak zkouším...je to problém zaostřit tak, aby ryby byla nerozmazaná. Dále s bleskem nebo bez??? :-| :-| :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:54 R Muž Mrakoplash [1776] – vida
No vidiis uz to jen trochu doladit a budou cupr fotky potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:52 Muž ivan [15] – napravený
Fotka k příspěvku Tak jsem to zkusil bez blesku a funguje,to.Trochu mi tam překáží další akva,stativ je nutnost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:29 Muž A2C [25] - Sumci – Kodak
Ja mám tiež Kodak Z-740 a najlepšie sa fotí ked mám na režime Auto a bez blesku len to chce pevné ruky a ani sa nepohnúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 18:33 Sidonius – To Ivan
Ivan: "...Pokud nemám problém s růstem rostlin tak nevidím důvod proč přidávat..."
S tím nelze než souhlasit. palec (I když je to jakési podivné... Po tmě...?! :-O :-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 11:39 Štěpán – .
přepálený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 11:39 Štěpán – .
Akvária se obvykle fotí, když už je v místnosti tma. Protože na to akvárium je obvykle potřeba delší čas, takže okolí by bylo naprosto přepálevý. A navíc nejsou žádný odrazy na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 11:32 Muž ivan [15] – světlo
Fotka k příspěvku Pokud nemám problém s růstem rostlin tak nevidím důvod proč přidávat?Půl roku jsem se trápil s ruduchou a současný stav mi vyhovuje.Např. valisnerie jsem se musel zbavit,microsorium prosperuje,anubiasy taky.Z kalatky teď čekám semena.Jediný důvod proč přidat světlo může být kvůli focení,v tom není problém.Tady je třeba foto z horní nádrže,tam svítím 52W a rostliny rostou asi stejně,jen ruducha zůstává,viz anubias vepředu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 10:37 Sidonius – Osvětlení
Ivan: "...Může to být třeba tím že mám jen 36W trubici pro 300L vody (slabší osvětlení)..."
coze To není slabší osvětlení, to - a teď příjde protimluv - je ŽÁDNÉ OSVĚTLENÍ! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 10:20 Muž ivan [15] – foto
Fotka k příspěvku Tady jsem ještě našel nějakou starou fotku,bez blesku,ve dne focený a je tam vidět odraz židle.Ale není toho moc vidět v nádrži.Ryby nejsou rozmazaný.Může to být třeba tím že mám jen 36W trubici pro 300L vody(slabší osvětlení).Stejně to zkusím se stativem bez blesku....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 10:13 Muž ivan [15] – foto
Zkusím to,a znovu se vrátím k tomuhle tématu.Zatím díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 10:04 Štěpán – .
Jenom poznámka: to "na delší čas" nemusí být pravda, to akvárium může týt osvětlený tak intenzivně že delší čas nebude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 09:43 Štěpán – .
Tohle se má fotit BEZ BLESKU na na vyšší iso na delší čas! Nejlépe se stativem. chceš zachytit jak to akvárium vypadá normálně, osvětlené zářivkama, a ne jak vypadá osvětlené bleskem! Nebo třeba i na nižší iso, aby to nebylo tak zrnitý, s tím, že ty ryby budou holt rozmazananý nebo úplně zmizej.

Polarizační filtr by byl k tomu, kdybys to skvárko třeba fotil ve dne a měl tam odražený okno. Proti blesku je k ničemu.

Blesk obecně mění situaci, kterou fotíš, a úkolem totografie je to vyfotit jak to ve skutečnosti je! Blesk se používá jenom v největší nouzi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 09:26 Muž ivan [15] – foto
Je strašná,ale prostě 160cm širokou nádrž nevyfotím líp.Proto scháním ten filtr abych odstranil odraz blesku.Bez blesku ty fotky jsou hrozně tmavý.Myslím že je jednoduchý udělat prezentaci 50L nádrže kde se všechno vejde do jednoho záběru.Digi f. mám od srpna,tak mě snad neodstřelíte.....učím se,díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 08:19 Štěpán – .
S bleskem se fotí jenom když je to nezbytně nutný, například když chci vyfotit detail - například pohyblivou rybu. Jinak je použití blesku nežádoucí. Toto je přímo ukázková fotka, proč je blesk na focení akvária naprosto nevhodnej. ta fotka je strašná. rybicky.net/nadrz/274_0.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 08:07 Muž ivan [15] – foto
Mám Z650 a fotím s bleskem v noci.Jediný s čím mám problém jsou odlesky od skla,už jsem se koukal že musím dokoupit polarizační filtr,nejlevnější má Hama asi za 500kč,redukce na objektiv byla u foťáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:30 Adél – Kodak Z740
Ahoj. Mám fotoaparád Kodak Z740 a nevím na jaké nastavení mám fotit akvárko? Vým jak se nastavuje clona, uzávěrka, iso atd, ale nevím jak konktrétně u akva. Díky za odpovědi a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:47 Vodník – .
Já vím, já si ten powershot přivezl z německa a ušetřil asi 2 tisíce proti korunce a asi 6 tisíc proti tý jejich originální ceně. To jsem jen hledal ceny toho eos, takže je možný že je to někde za tu tvou cenu, ale s tím nejlevnějším objektivem.
Stejně je nejlevnější řešení akva pořádně nasvítit třeba 2KW žárovek a focení je v pohodě jakýmkoliv foťákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:13 Vodník – .
No uznávám že to čelní sklo bych si utřít mohl. Ale schválně vyfoť bez blesku neonky, paví očka, molly nebo tak něco, pokud máš. Prostě něco co se hejbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:08 blek – :-)
někdo o tom řeční, někdo to udělá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:02 Vodník – .
Nemám zrcadlovku, je to powershot S2. A když sem nahraju fotku, tak jí zmenšej a snížej kvalitu. Fotku ryby která se nehejbala tu zrovna nemám, ale třeba pancéřníčka můžu kdykoliv snadno vyfotit, třeba na 50 iso a se zhasnutým světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:58 blek – zrcadlovka
jestli je ten tvůj obrázek focený zrcadlovkou, je to jen další důkaz že je na focení akvárka docela zbytečná :)
a jestli je to nejlepší fotka ze 700, tak si na to zjednej někoho šikovnějšího :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:33 Vodník – .
Myslíme digi zrcadlovku, tam taky můžeš udělat horu fotek.
Já jich udělám klidně 700 a z toho 7 vyberu :) Prostě přepnu na manuál a fotím 2,4 fps a na 2GB kartu se toho vejde :)
Moje ryby furt plujou, nikdy nepočkaj mrchy na jednom místě, nejhorší jsou black molly.
Ale na těch 200 iso a 1/80 mám rozmazanou jen menšinu fotek. Taky je problém zaostřit, než namáčknu, tak ryba zmizí vzadu.
Ale třeba tady je vidět jak vypadá něonka barevně doopravdy, s bleskem vyjde vždy úplně jinak.
http://rybicky.net/k/forum/294.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:20 blek – ryb
Já bych považoval za lepší radu počkat až ryba zastaví než nakupovat drahé foťáky
Mám služební EOS300D a nenapadlo by mě s ním běhat kolem akvárka :-)
je mnohem jednoduší nafotit 50 fotek a jednu z nich vybrat něž pořád ladit zrcadlovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:16 Vodník – .
Přesně tak. Moje ryby se furt hejbou a taky se bojej foťáku. Vyfotit rybu co se nehejbe je snadný.
Třeba tady máš fotku šneka, dokonce na supermakro asi 1 cm :)
http://www.akvarko.cz/images/akvaria/obr10387.jpg
Ale chtěl bych tě vidět jak fotíš tohle:
http://rybicky.net/k/forum/279.jpg

Jinak než foťák za desítky tisíc, tak by bylo levnější udělat si nějaký osvětlení pro focení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:06 Štěpán – .
Musím se zastat Vodníka, kdyby ta ryba nestála, tak jí nevyfotíš.
Na tohle je fakt potřeba zrcadlovka s vysokou citlivostí. Ale stojí už pod 20 tisíc. to je dobrá zpráva! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 11:55 blek – bez blesku
Fotka k příspěvku Vodníku, tohle je focený bez blesku při osvětlení nádrže 0,35w/l starým dvoumegáčem na úplný automat. SAE je přitom asi 40 cm hluboko. Kdyš si umeješ čelní sklo, nebudeš muset rozdávat takový nesmyslný rady.
(na druhou stranu by tu byla nuda :-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 10:34 Vodník – .
Bez blesku rybky nevyfotíš. Leda nasvítit hodně, tak 1w/l, nebo si koupit foťák za desítky tisíc, nebo mít rybky rozmazané.
Já mám objektiv s f 2,7 a při 0,7w/l můžu fotit na 200 iso tak na 1/80 s. Je to ale trochu tmavší. Vyšší iso už vypadá hrozně a delší čas - ryby jsou rozmazané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:35 Muž wladys [291] - Cichlidy – ostření
dobré je i bodové ostření,pokud fotíte na makrorežim nějaký detail či rybku...v tom případě bych volil blesk...nejlépe nastavit na poloviční....a foťák natočit tak aby nebyl vidět odlesk blesku ve skle...celek fotit jednoznačně bez blesku v temné místnosti jen s osvětleným akvárkem....foťák nastavit na rychlý pohyb(běžící panáček) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:33 Muž wladys [291] - Cichlidy – b
white balance= nastavení bílé dává fotkám přirozenější barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:31 sarka01 – *
a k čemu to white balance slouží??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:28 Štěpán – .
Večer (když je v místnosti tma a svítí akorát akvárko) a bez blesku. Možná bude nutný použít stativ. Je velká výhoda když má ten foťák plně manuální ovládání. Je potřeba se nejdřv naučit ten foťák dobře ovládat. Nezapomenout na nastawení white balance, na to spousta lidí zapomene a pak mají ty fotky otřesnou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:23 sarka01 – focení
Prosím poraď te chtěla bych pěkně vyfotit akvárko, ale nějak to nejde. Mám novej digitální foťák a nevím jestli to mám vyfotit s bleskem a tak...prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 09:06 R Muž Mrakoplash [1776] – foto
ja fotím rybišty bez blesku ve dne i večer, je pravda že ty potvory nepostojej a nepostojej :) ale sem tam se nějaká ta fotka zdaří, mám digitál (Sony cybershot H1) takže co se nepovede mažu :)

Večer se fotí líp už jen z toho důvodu že mám za zády okno ktery se přes den odráží ve skle ;-) kdo by to byl řek že
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 15:48 Muž [] – y
Já pořád nevím co máte s nějakým drahým foťákem.Ten co je popsán nahoře je starší než většina lidí zde na fórum.Takže o digitálu není řeči.Stačí si to pořádně přečíst.Pro šťouraly asi není problém najít stránky Canonu a daný tip si najít,včetně data výroby.
Co se těch fotek týká,tak je tam také jasně napsáno čím že to je,že tak vypadaj.A netvrdím že jsou extra super.Bee měla na mysli že stačí obyčejná zrcadlovka třeba někde ze slušného fotobazaru a k tomu patřičné příslušenství.Neříkám že digitál je shit(pohodlnější obsluha pro méně náročné uživatele),ale s analogem si fotograf musí více pohrát aby mu z toho něco vylezlo.Není to o tom něco vyfotit,a když se mě to nelíbí tak to smazat.
Co se týká focení s bleskem,tak je vhodnější externí,který si nastavíme jak je třeba.Ty co jsou zabudované v kompaktech a mají jen jednu polohu úhlu osvitu je třeba zakrýt,jinak to udělá prasátko na skle včetně vašeho portrétu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:53 Vodník – Mirek
Ty fotky obě nestojej za nic, má tam být rozdíl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:42 Mirek – Foceni
Sam si prohlidni tyhle 2 rozdilne fotky a zhodnot je!
http://rybicky.net/obr/ryby/max/381_10.jpg
http://www.vrubozubci.estranky.cz/fotoalbum/amerika/vrubozubec-pavi/91
Nevim,jestli pochopis,ze tvoje fotka stoji za nic.Nechci se chlubit,ale jen davam priklad,ze vselijake ,,Specialy' jsou ... a uplne stejny ucel splni i obycejny digital.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:40 Roman? – Foceni
Prosimte,co to povidas?Kde mas jake mliko?Kdo ma jaky super digital? smich
Jen sem psal to,ze udelam mnohem lepsi fotky z normalnim digitalem nez ty z tvojim ,,Superdigitalem'' hmm Chtelo by to poradne cislo prispevky kamo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:16 Vodník – Blesk
S tím bleskem bych nesouhlasil, může vyjít i dobrá fotka s bleskem. Třeba tady se mi podařily parmičky:
http://www.akvarko.cz/images/akvaria/obr10378.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:13 Muž LordP [7] – neco malo mam i nejake fotky u sebe
takže jak co nejlepe fotit akvarko.Jsem zacinajici fotograf tak jenom par rad. 1.Fotime v noci pri zapnutych zarivkach (vsech) a BEZ blesku. 2.Pokud to nebude stacit nastavte si hodnotu ISO na vetsi. 3.pokud budete fotit s bleskem pouzijte polarizacni filtr na blesk pouzijte nejakou rozptylku. 4.Mejte vzdy cista skla. 5.Pri fotografovani detajlu se snazte dostat precní cocku fotoaparatu nenejblize skla. 6.pokud budete fotit pouzivejte stativ a nebo se ne neco fotoaparat postavte a pozijte dalkove ovladani nebo casovac (zpozdena uzavera) Mozna jsem na neco zapomel,kdyz tak to pripisu.Pekne akvaria a krasne fotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 12:43 Muž [] – mirdas
Co pak Ti ty rybky udělaly?Oni plavou v mlíku,nebo jim tam leješ kvasnicové pivo?A nebo se takhle vytáhnul ten superdigitál? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 12:32 Vodník – Mirdas
A navíc ty tvý vrubozubci jsou velikosti kapra, ty fotit je snadný. Zkus fotit 3 cm paví očka který furt plavou jako divý.

A třeba tady máš ty ploutve rozmazaný
http://www.vrubozubci.estranky.cz:80/archiv/ifile/82.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 12:29 Vodník – Mirdas
Nojo, ty máš pomalý ryby, ty se fotěj snadno.
http://www.akvarko.cz/images/akvaria/obr10381.jpg

A základ je to nasvítit. A některé fotky taky nemáš nic moc, teda v originálu, maj rozmazané ploutve.

Nejlevnější a nejjednodušší je si udělat osvětlení třeba 20x 100W žárovky, může celý vyjít max do tisícovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 12:20 Mirdas – Roman
Tvrdim si rict,ze mam lepsi fotky focene z digitalu nez vy z nejakeho profi fotaku.Moje fotky jsou zde: www.vrubozubci.estranky.cz
Ukazka: www.vrubozubci.estranky.cz/…
I fotky Skalar jsou podle me hooodne slusne
http://www.akvarijni.estranky.cz/fotoalbum/ryby/pterophyllum-scallare
http://www.akvarijni.estranky.cz/fotoalbum/ryby/pterophyllum-scallare/69
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 10:23 Vodník – .
A pro ty co nemaj desítky tisíc na zrcadlovku jsou 2 možnosti.
- Fotit s bleskem, nejlíp externím a občas něco vyjde.
- Pořádně nasvítit akvárko(jen pro focení), zářivkama min. 1w/litr nebo žárovkama 5w/litr, nejlíp ještě víc.

Já mám 0,5 w/l a na iso 200 to je někde kolem 1/30 - 1/50 což je špatný, na pohyb ryb to chce tak 1/60 nebo kratší čas.
A ostření je taky děs, moje ryby se furt hejbou a navíc před foťákem odplouvaj.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=651