Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:48 Muž filipsi [1295] Re: vlacek
Takze si odpovime jasne - s prodluzujicim se ohniskem hloubka ostrosti naopak klesa. Takze kdyz akvarko "zoomem pritahnu", bude hloubka ostrosti mensi a mensi (ostry bude mensi a mensi rozsah vzdalenosti). Pri stejne clone. Kdyz ho budu "pritahovat", bude se naopak fotak na automat snazit clonit mene a mene, aby dostal "stejne svetla". Takze opet - bude snizovat hloubku.
Ale se zbytkem souhlasim, u vetsiny kompaktu je to vcelku jedno a pri foceni akva to clovek nezaznamena - proto jsem se ptal, jak poznal, ze fotak ostri na sklo. Protoze podle me si to jen mysli, a neostrost akva vznikla dlouhym casem, pohybem ryb a vody a rostlin. Ale to se dozvime, az tu fotku uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:34 Muž vlacek [402] Re: filipsi
U naproste vetsiny kompaktu prave clona s ohniskem roste (plati i pro spoustu zoom vymennych objektivu), tim roste hloubka ostrosti. Proti tomu jde samozrejme rostouci ohnisko. Nicmene u kompaktu je hloubka ostrosti dost velka na to, aby ze vzdalenosti par metru uz nejakych +-10cm nehralo roli. Navic pro bezne fotky staci delat vyrez, takze neni nutno akvarium zoomem ani moc pritahovat => ziskat jeste vetsi hloubku...

Edit: Konkretne pro TZ10: f=4.1-49.2mm, F3.3 - 4.9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:28 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: nigule
Mrkni na moje fotky nadrže.
1. Při focení dávam nad akvárium silný zdroj světla - výbojku.
2. Fotim zrcadlem a makroobjektivem, ale neni to nutný stačí obyčejněj kompakt.
3. Nastavim prioriru zavěrky, přičemž ISO nastavuji tak, aby vacházel rozumný čas, tj. převrácená hodnota ohniska. (ohnisko 100 mm * crop faktoru u Canonu 40D. 100*1,6 = čas 1/160 a kratší.

Jestliže fotíš bleskem na přímo, tak tude podle mě cesta nevede. Objektiv zkus přitisknout ke sklu, aby nevznikaly odlesky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:12 Muž filipsi [1295]
vlacek napsal: ... pouzil zoom a fotil z vetsi vzdalenosti. Zvysite nejen hloubku ostrosti ..

To snad ne, pri stejne clone??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:06 Muž vlacek [402] Re: Miso
Krome toho co poradil Johan bych jeste pouzil zoom a fotil z vetsi vzdalenosti. Zvysite nejen hloubku ostrosti (bude vice ostrych objektu, pri foceni celeho akva je to spise prinosem), ale zaroven snizite zkresleni zpusobene nedokonalou optikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:05 Muž filipsi [1295] Re: Miso
A jak poznavas, ze ten fotak ostri na sklo? Co mas na nem nastavene, fotis na siroke ohnisko, nebo hodne z dalky a "zoomujes"? Fotka by asi pomohla v urceni "problemu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miso
Měl jsem starší kompakt Panasonicu a na sklo většinou neostřil. Dodržuješ základní principy při focení akvária: Očistěné sklo zvenku i zevnitř, zhasnuté světla v místnosti a focení v noci (po západu slunce)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Miso
Jít o 30 cm dál, zaostřit a vrátit se na požadovanou vzdálenost. Pokud budete stále držet nedomáčklou spoušť a tudíž mít fixně zaostřeno, tak se se zaostřením dostanete z předního skla do akvária (o tu vzdálenost o kterou popojdete z místa ostření k akváriu).
Jak zajistíte, aby se zaostřilo jen jednou a neupravovalo se to nevím, to máte v návodu u foťáku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:03 Muž Miso [470]
zdravim, fotim cele akva s kompakom TZ10 a fotak automatisky ostri na predne sklo akva, da sa s tym nieco spravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 22:33 Muž tomsk1 [10] - Cichlidy – S500
Fotka k příspěvku No mna vie este prijemne prekvapit moj 5ročny 5.1MP Samsung Digimax S500 ;-) viac foto v prezentacii stydim
EXIF-Dáta prilozenej foto:
Ohnisková vzdialenosť: 5.8 mm
Čas expozície: 1/20 Sec
Clona: F/2.8
Hodnota ISO: 100
Blesk: Nie
Program expozície: Manuálny
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 22:10 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Objektiv
Koupil jsem si zrcadlovku se setovým objektivem a uvažuji o koupení dalšího skla. Jaké sklo na focení rybiček bude ideální, je potřeba makro objektiv? Zkoušel jsem totiž pevný objektiv 50mm f1,4 ale vadil mi hodně minimální fokus 50cm. Kdyžtak Zrcadlovku mám Pentax K-r a seťák DA 18-55.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: danny80
Ale na druhou stranu se s ním dá dobře vyvážit bílá. Což pod akvarijníma světlama může být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 09:38 Muž danny80 [0] – Re: Tudy
to Maza: pekne forky, no Makro obektiv nemam, ale asi by se fakt hodil :) kazdopadne fotim bez blesku. Blesk hodne zkresli barvy, jedine s poradnym difuzorem at se to rozptyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 08:11 Muž Tudy [330] - Krevetky
Jsem v tomto naprostý amatér, mám postarší digifoťák nevalné kvality. I s ním se dají udělat celkem pěkné fotky. Osvědčilo se mi v místnosti nechat svítit stropní světlo, nastavit si na foťáku režim "Zářivka" spolu s režimem "Sport" a "Makro". Fotím bez blesku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 07:36 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
Právě že mám nasvíceno jen z jedné strany :-(
Jeden externí blesk šikmo zvrchu, bleskem na foťáku ho odpaluji, ale mám to nastaveno tak, že záblesk z foťáku vyšle jen řídící záblesky a hlavní záblesk vynechá. Na blesku nasazený difuzor. Na manipulaci s odraznou plochou není buď místo, nebo čas, tak zvažuji ještě jeden blesk, který by šel z druhé strany.
Ale pořád laboruju .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 02:14 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid a Maza
JJ tu jsem měl nedávno taktéž vypadala nádherně, dělala se mě na rampě u krevetek. Taky nepřežila, neb jsem musel provést očistu od štětičky co rostla v dírkách. Pokud by pěkně porostla kámen vypadal by jak šedý korál.

Maza
Tak si pomoz třeba alobalem nebo papírem coby odrazná plocha, na tu chvilku to můžeš strčit i pod hladinu a bude světla habaděj. Nebo si do druhé ruky, či na stativ vem blesk a dej si ho těsně k přednímu sklu, nebo zboku jak bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Maza
Před pár lety se mi v jednom akva objevila "kudrlinková ruducha". Bohužel, nepodařilo se mi ji udržet... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:08 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Celkem ano, byla mi ze všech těch nezvaných nejsympatičtější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Maza
Není to škoda?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
JJ :-) . Ale ruducha už je pryč. Teda skoro :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:51 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Maza
Krasne fotky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Maza
Ta fotka s ruduchou (a SAE) je jak "vyšitá" do atlasu řas... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:49 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: danny80
Fotka k příspěvku A poslední:

U všech fotek jsou zmenšeny rozměry na 1240 delší strana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:47 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: danny80
Fotka k příspěvku A ještě jeden:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: danny80
Fotka k příspěvku Další:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:45 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: danny80
Fotka k příspěvku Světlo je obrovský problém. Já jsem to napřed řešil halogenovými lampami. Tam je ale problém s vyvážením bílé a s rozměry - ne nad každé akva se vlezou.
Moje zrcadlovka umí dálkové ovládat blesky, koupil :-( jsem tedy ext. blesk a zatím zkouším. Blesk mám položený na krycím skle sklopený směrem dolů do akva s nasazeným difúzním nástavcem. Vypadá to ale, že jeden blesk je málo a budu muset pořídit ještě jeden sad .
Objektiv mám nejraději 60/2.8 macro. Dají se s ním při minimální vzdálenosti pořídit nadherné makra ale i fota celého těla rybky. Ideální je hlavně z toho důvodu, že můžu clonu objektivu přitisknout na přední sklo a tím suplovat stativ a zabránit odleskům.
Přidám pár příkladů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:29 Muž danny80 [0] – Re: sabreman
Fotka k příspěvku no mě se nejvíce osvědčila pevná 50tka. ISO tak tech 500. Mam velky problem, ze mam malo svetla v AQ a jeste mi to brzdí plovoucí rostliny. Ale dá se, ze 100 fotek jsou pouzitelne tak dve, co jsou opravdu použitelně ostré, tam kde mají být :) Přiložené foto je jen ořezané.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:02 Muž j0hny [86] – Re: Semtex
Zavisi to od fotaku, ja mam na olympuse makro a supermakro. Makro pouzivam na 10-15cm a supermakro 3-10cm. Pri makrach musim mat stativ, inac je to rozmazane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ja zagůglil a našel jsem si o něm něco...
www.fotoaparat.cz/…

režim MACRO umí od 0cm, což je paráda... pak to i umí ostření na bod.... super, no a blesk bych vypnul, zařídil dostatek světla nad objektem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 13:47 Muž BAKrv [2] – Re: Tereza
Co mám zkušenosti s režimem akvárium tak je vcelku na nic (podle mého názoru). Nevím od kolika cm máš režim makro. Většina canonů to má od 1 cm a nedá se používat moc zoom. Pokud chceš fotit makro koukni na můj článek v rubrice rady. Já se podle něj fotografuji a jde mi to docela "dobře" (aspoň si to myslím). Je tam změň nastavení na makro nebo na super makro (pokud ho tam máš)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 13:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tereza
ten fotak neznam, nevim presne co umi ale delal bych to asi takhle: vyzoomovat na maximum, nastavit P (program - poloautomaticky rezim) iso 200 nebo 400 (mozna vic, pokud fotky budou maznute) a zkousel ostrit na nejkratsi vzdalenost co to umi, namacknout spoust, doladit kompozici a ostrost (pohybem fotaku dopredu a dozadu) a cvak. pokud to bude presvicene nebo moc tmave doladit EV (kompenzace expozice) vetsinou ale do minusu tak -1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 13:26 Tereza
Poradí někdo, jak fotit makro (hlavně krevetky, ráčky) s digitálem Canon Power Shot S5IS? Už jsem to rozladila tak, že mi fotky vychází buď celé bílé nebo celé šedé :( Při nastavená na režim "akvárium" to vůbec nezaostří, při ručním nastavení to vypadá na displeji dobře a uložená fotka je jen flek :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:25 Muž Qain [5] – shrnuto podrtrzeno
a) Ryby fotim bez blesku a doufam ze na me pockaj nebo ze se budou pohybovat jen malo. Pak muzu zkusit treba techniku foceni "panning" jako pri rallye, kdy se zblizka foti rychla auta. I bez blesku se daji udelat pekne fotky, superostrost fotky nemusi byt vzdy ucelna. Pro popisne "atlasalni" fotky je ovsem takova fotka nevhodna. Fotka bez blesku ale nekdy muze lepe zachytit zivot v akvarku, s bleskem bude vetsina fotek staticka.
b) Ryby fotim s bleskem (ale ne s predbleskem). Pak se zase nepromiji chyba zaostreni. Mam-li pomaly fotak, ostrim radsi rucne. Da se to nacvicit a pak fotit celkem svizne. Nezapominam ze fotim pres sklo, kdyz muzu a chci zmenu fotky, muzu zkusit bleskat externim bleskem svrchu nadrze. S bleskem si mohu dovolit i dalsi techniky foceni ryb jako makro nebo mezikrouzky, kdy je i vykonne osvetleni casto nedostacujici. Nektere kompakty digi-nedigi maji problem ostrit pres sklo, protoze ho obcas "vidi" i kdyz my ne, a tudiz ostri na nej. Radeji ostrete rucne. Blesk se se zvecujicim se uhlem ke sklu spise a casteji "rozlije" vnitrkem tloustky skla a fotka nebude.
Rozptylka na blesk je pri foceni ryb opravdu nedocenitelna. Na vestavny blesk zkuste treba pruklepovy papir.
Polarizacni filtr muze v nekterych situacic byt nezaplatitelny, jindy jen prodluzuje expozici. Zase nezapominam pouzivat mozek, zadnej filtr to nenahradi :)
Stativ je vyborna vec. Nejen ze si nerozklepete i jinak line leziciho sumecka :) ,ale muzete pak udelat po sobe i vice fotek ze shodneho uhlu. To se hodi, kdyz uz mate treba jednou nastavene svetlo, filtry, zaostreni a nasviceni a jen cekate, az vam ryba vpluje "na misto" :)
...tak treba to nekoho trosku inspirovalo, zdar Qain ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:05 Muž Qain [5] – Re: azalka
mam akvarko melci s " pouze" 2x15W. Fotim s bleskem smerne cislo 58! s rozptylkou a ryby jsou v pohode. Pro srovnani vetsina vestavnych blesku ma smerne cislo cca 14.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:02 Muž Qain [5] – Re:
chtel bych se "profi" zeptat na co ma na foceni ryb skylight filtr? palec mate akvarko na strese vysokohorske chaty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 14:56 Muž Qain [5] – Re: Vodník
s bleskem uplne v pohode. Akorat musi clovek trochu uvazovat, nezapominat ze foti pres sklo, a tomu se prizpusobit. Fotim ryby s bleskem v 99% pripadech a nemam ani nejmensi problem. Jeste lepsi je to s bleskem externe svrchu akvaria, ma to pak zajimavou hloubku ty fotky. Makro fotku v akvariu pohybujicich se ryb bez blesku asi tezko. A polarizak je dobra vec. Fotku svoji nadrze jsem ale delal jinak. Ze stativu, clona f16, polarizak, a sedy NDx8 ...cas expozice 30s :) ... a ryby se muzou prohanet jak chtej, a rozmazany nebudou... pac tam nebudou vubec ;) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2010 09:51 sabreman – Olympus
Fotka k příspěvku Já osobně používám Olympus 565UZ. K focení používám režim M, kde se nastavuje ručně rychlost závěrky a světlo. Nastavím režim Hi1, který je schopen udělat až 13 snímků za sekundu. Zvládá to ale jen s rozlišením 3 mega, ač foťák je schopen při normálním focení až 10Mpix. To ale vůbec nevadí, na rybku jsou 3 mega dostačující. Foťák sám nastaví ISO na hodnotu 400. Ručně ještě nastavím vyvážení bílé na zářivku.
Fotím zásadně večer, když zvenku nejde žádné světlo a v místnosti také všechno pozhasínám. Nikdy nepoužívám blesk.
Na některých fotkách je pak vhodné, zvlášť u těch, kde je focený objekt v tmavší části akva, odstranit šum pomocí Photoshopu. Jiné zpravidla úpravy neprovádím, maximálně snad ořez a zmenšení.
Toť můj návod. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 07:44 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: FranzFritz
Doplnim, potrebujes tiez polarizacny filter na objektiv. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 23:31 Žena Verča.D [3] – Re: PentueR
tak to je slušný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 23:29 Žena Verča.D [3] – Re: Mrakoplash
no, to je právě můj případ rozzureny mám sice krunýřovce, toho fotim na makro a v pohodě ano ale mečovky - to je hrůza ! ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 06:14 Muž Miras [111] – Re: Danda73
pěkné fotky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:36 Danda73 – Re: Ivca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2009 13:26 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jedna z opomíjených funkcí je namáčknutí spouště. Při namáčknutí fotoaparát zaostří a změří expozici, poté se dá fotoaparátem měnit kompozice záběru, ale pozor musí se dodržet zaostřená vzdálenost a světelné podmínky!
Pokud jsou rybky v pohybu můžete zkusit tz. panning (příklad panningu viz. odkaz).

Využití v akvaristice:
1. Vezmi fotoaparát a zaostři tam kde se ryby nejvíce pohybují a podrž namáčknutou spoušť, vyčkej takto na rybku která zastaví.
2. Postup je stejný jako v bodě 1, čekáme až poplave rybka, plující rybku sledujeme fotoaparátem a snažíme se udržet stejnou rychlost fotoaparátu s plující rybou, (jako by ve středu objektivu byla špejle a na druhém konci byla ryba). Až si budete jisti, že máte stejnou rychlost, jen domáčknete již namáčknutou spoušť. Přeji aby se vám to podařilo a nezapomeňte "Trpělivost růže přináší" a "Opakování je matka moudrosti"!
Promiňte, nemám panning z vodní říše:
photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 12:06 PetrH
taky to takhe dělám, ale osvědčil se mne režim sport a mám zapnuté makro. Ale i tak se mne většinou z 10 fotek povede cca 5-6, na zbylých jsou rybky neustále v pohybu rozmazány :(. Tadkom má dojet na návštěvu kamarád co má kvalitní zrcadlovku, jak mne to v vyfotí, tak dám vědět a umístím zde fotky z mého kompaktu a jeho zrcadlovky, jsem zvědav jaký bude rozdíl ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2009 12:06 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Typ foťáku na výsledek kvalitní fotografie není až tak důležitý. Hlavním čintelem kvalitního snímku je použitá optika. U kompaktních foťáků je nevýhodou, že musíte fotit vestavěným objektivem, který za lepší nevyměníte, a tím maličkým sklíčkem prostě lepší fotku neuděláte.
Hlavní parametr objektivu pro zrcadlovky je světelnost objektivu, které mohu u zrcadlovky měnit dle potřeby. Kvalitní objektiv je také několikanásobně dražší než tělo zrcadlovky.
Někteří lidé toto nechápou a kupují si drahé, našlapané zrcadlovky a k tomu si dokoupí úplně obyčejný objektiv s co největším zoomem. Tím vlastně celou sestavu degradují. To je lepší si koupit levnou zrcadlovku, která jen desetinu funkcí (které stejně málokdo používá) a raději si připlatit za kvalitní objektiv.
Samozřejmě, pro toho, kdo za rok udělá pár fotek a nemíní se fotografováním zabývat ve větší míře, je to zbytečná investice a kvalitní kompakt je plně dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 11:41 Muž vhisky [45] – 8MPx Canon PowerShot A590
na focení je dobrý mít stativ nebo mít na co položit foťák.. já si nastavím časovač na 2 vteřiny, zaostřím a nechám odpočítat.. než se odpočítá čas, tak už foták nedržím v rukách a obraz se stihne ustálit..

v případě focení ryb, jak už tady psali ostatní, je dobrý mít možnost nastavit rychlost uzávěrky(kdyžtak mě opravte)na co nejrychlejší nebo aspoň nastavit mód např. na: děti a zvířata

Dále mi pak pomáhá nastavení druhu osvětlení(vyberu ten druh kterej nevjvíc odpovídá barvám ve skutečnosti-žárovka, zářivka...)

Fotím bez blesku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 20:42 Muž Miras [111]
no i s normálem se daj dělat pěkný, sám lepší foťák taky nemám, ale čim kvalitnější foťák tim krásnější fotky, hlavně u akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 18:08 Muž rjulius [17]
bluedream napsala: Zrcadlovku by si přál asi každý, ale i s normál foťákem se dá udělat krásná fotka ano

Normál foťák je zrcadlovka, ale i s cvakátkem se dá udělat hezká fotka, to je pravda.
Stejně jako není žádný problém s normál foťákem dělat hnusné fotky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 17:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bluedream
Fotka k příspěvku jj to dají, neřekl jsem že ne..... třeba tahle fotka se mi líbí asi ze všech nejvíc co se mi povedla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 17:53 Žena bluedream [245] – Re: Semtex
Zrcadlovku by si přál asi každý, ale i s normál foťákem se dá udělat krásná fotka ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=501