Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:08 Muž acik [416] Re: Ičin
jo jo zkoušel :) přesně jde i o celé akvárium jak je barevně sladěné,někdy může mít automat špatné výpočty a tak manuální režim je na místě,já problém s prioritou clony nemám a každý foťák to vypočitává jinak,takže rada přesně jak co nastavit není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
zkus to někdy :-D fakt sem na to přešel a vyplácí se. nevím jak moc rozdílně barevný máš ryby, ale mě teda automatiku(posílený střed) dokáže rozhodit různá světelnost ryb. ono se to nezdá, ale když mám v záběru G. winemilery nebo S. mapiritensis, tak ten rozdíl je dost podstatný a zbytek fotky pak vychází špatně. takhle mám střední hodnotu a pokud je potřeba tak si zbytek vytáhnu z RAWu, ale mám jistotu, že exponuju někam na střed, takže dokážu vytáhnout jak světla, tak stíny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:59 Muž acik [416] Re: Ičin
já vím,že to jde,jde vše,když se chce,ale prostě na to jsem línej,nejde o nic a tak používám prioritu clony,úplně to stačí,ale kdo si hraje nezlobí... a o tom to je ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:55 Muž acik [416] Re: Aforte
jestli budeš fotit celé akvárium,tak nastav co nejnižší Clonu a ISO 1000 i více,podexponuj fotku,nevím zda tvůj foťák podporuje manuální režim... uvidíš,zkus si pohrát :) a záleží taky jak máš nasvícené akvárium,takže každé akvárium se fotí jinak,nejde dát přesná rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já teda mám akvárko dost jednolitě nasvícené, takže nemám strach jít do manuálu
tady to je i s EXIFem
rybicky.net/nadrz/18200/8.jpg…
rybicky.net/nadrz/18200/9.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:53 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
to je moje osobní deformace. nesnáším jakékoli padání fotek nebo silné deformace hran. a u toho akvária to de hrozně poznat, takže když mám možnost, tak se tomu vyhnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ičin
Jdu zkusit udělat fotku, pak to sem přidám. No uvidíme. Snad mi poradíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:52 Muž acik [416] Re: Ičin
já mluvil,když chce někdo fotit detaily ryb,tak,že honím rybu po celém akva a tak prostě manuál nastavit nejde,aspoň mě,nejsem tak rychlej :-D celé akva ano,to je v cajku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aforte
ISO je citlivost čipu. takže buď hledej to a nebo to :) kompakty ho většinou mají nastaveno na "autoISO"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:50 Muž acik [416] Re: Ičin
to se mi zdá moc složité fotit akvárium teletem,ale je to na každým jak si dokáže poradit,když to funguje proč ne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
vidíš a já docela často používám manuál. pokud máš relativně celistvě nasvícené akvárko, tak je to dobrá varianta jak mít odpovídající fotky z jakéhokoli místa a automatika ti to nerozhodí třeba kvůli tmavým pruhům nebo nějakému odlesku od šupin. samozřejmě následně doladění při exportu z RAWu, kvůli vyvážení bílé a doladění kontrastu a barev (případně drobné retuše bordelu atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: acik
Co je vlastně to ISO? Mám na mysli, kde to najdu. Prioritu clony tam mám.

Vím, že je to, jako byste se bavili s .., ale já o foťácích nemám ani páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já stativ používám na focení celého akvária :
první akvárko fotím teleobjektivem kvůli (ne)zkreslení
druhé fotím ze stativu, abych mohl poskládat panorama z více fotek
ale pro běžné focení to opravdu není třeba
a odpověď pro Aforte : ideální je naučit se foťák používat v přesných režimech. Tudíž buď plně manuální (M) nebo částečně manuální (S, A) a k tomu vhodně využívat korekci expozice. v ostatních režimech nemáš kontrolu nad obrazem a některé kompakty k tomu ještě přidávají "super efekty", které následně degradují obraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Poradím jediné: "Musíš fotit, fotit a fotit a zkoušet."
Ale pokud to jde, foť na prioritu času, kterej si nastavíš třeba na 1/50 s s automatickým ISO. A třeba si s tím foťák poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:45 Muž acik [416] Re: Aforte
asi takhle,nejlépe se fotí akvárium na prioritu clony,takže si čas hlídat nemusíš,dopočítá se sám,nedokážu si moc představit,že by jsi fotil detaily ryby a použil manualní režim :) Takže nastaviš ISO/CLONU a čas se ti bude dopočítávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
Poradí mi někdo? Odkaz na foťák jsem už dával. Jak s ním vyfotit ostré fotky? I fotky akva samotného jsou špatné. Co nastavit, na co nastavit(auto, zvířata..). Prostě alespoň to obecné. Pokud má někdo stejný foťák nebo podobný, tak pomoct i s nastavením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Johan
Ano,na celkové fotky akvária na různé soutěže na delší časy a vyšší ISO.
Já třeba makro i ryby fotím ze stativu.Někam namířím,nastavím si čas,clonu,zaostřím a počkám až mi tam vplave ryba,nebo kreveta a zmáčknu to.
Ale myslím,že stativ za pár stovek se občas hodí i na něco jiného,než na focení akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:40 Muž acik [416] Re: Johan
přesně,pokud bude někdo používat stativ kvůli špatnému času,tak akvarko jako takové bude ostre,ale to co se v něm bude hýbat,stejnak bude rozmazané,stativ nemá smysl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:39 Muž acik [416] Re: Designer
ten foťák z odkazu raw neumí


Designer napsal: Tohle je makro, z ruky, fotka je jen vyrez, a sem jeste zmensena na ctvrtinu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
A jiste ze se vzdycky takhle nezadari, jenze s digitalem klidne naplacam tunu materialu a pak si vyberu.

Foceno je to kompaktem za 2 litry.
www.alza.cz/…

Akorat mne na nem stve, ze neumi RAW, nebo nevim kde ho nastavit, jen JPEG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:37 Muž acik [416] Re: Burik
při správném čase a světle nemusíš mít vůbec stativ,třeba já nemám ani jednu fotku ze stativu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2013 18:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Burik
Pořád se mluví o stativu na focení nádrže, ale kdy se bude stativ potřebovat? Na makro určitě ne, krevety se dost hýbou a na celek akvária? Pouze tehdy, pokud nebude vadit, že bude čas tak dlouhý, že zmizí ryby. Pokud chce mít člověk ostré i ryby, tak stativ nepotřebuje, protože čas musí být poměrně krátký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2013 17:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
ti ještě nikdy neodešla závěrka? :) lehce OT
jinak teda u ryb stativ nic neřeší. důležité je fakt vědět kde co nastavit. když nic jiného, tak aspoň základní parametry a úpravu expozice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Nejak mne ta vyteznost netrapi, vzdyt muzu mackat jak blazen a nic to nestoji. Spis mne trapi, kdyz potrebuju s makrem chytit rychly souboj dvou Cernych fantomu, jsou to mziky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já bych první věděl, jak foťák vůbec nastavit. Problém je, že se v tom vůbec nevyznám. Venku fotí dobře, ale to akva s ním prostě nevyfotím dobře. Určitě by to nějak šlo udělat, ale nastavit to neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
však ano,dá se s tím udělat povedená fotka,o tom žádná,ale jak jsi řekl..povede se jedna z bůhví kolik.Se stativem se procento povedených fotek zvyšuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
než pořídíš stativ, tak si udělej pár fotek z improvizovanýho stativu - třeba židle. nastavit samospoušť, manuální ostření, manuálně nastavit hodnoty, vypnout stabilizaci a udělat pár fotek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Tohle je makro, z ruky, fotka je jen vyrez, a sem jeste zmensena na ctvrtinu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
A jiste ze se vzdycky takhle nezadari, jenze s digitalem klidne naplacam tunu materialu a pak si vyberu.

Foceno je to kompaktem za 2 litry.
www.alza.cz/…

Akorat mne na nem stve, ze neumi RAW, nebo nevim kde ho nastavit, jen JPEG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
Pořiď si stativ..bez něj prostě dobrou fotku neuděláš.Já jsem ho taky musel pořídit,protože to do té doby bylo rozmazané.
Foťák je dobrej,má manuální režim,se kterým se dá hodně vyhrát a nastavit.
Samozřejmě je to stále "jen"kompakt,ale jeden z těch lepších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bali
Kazdej for nemuze bejt dokonalej :) .

Ale uvaz, mam ukazovat jak je to akvarko velky, jak to vypada tady:
bs2h.com/…
nez abych doma predvadel, jak je mrnavy a jak se tam nic nevleze, a ze by vetsi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:10 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co říkáte na focení tímto fotoaparátem? Nemůžu s tím vyfotit normální fotky viz. prezentace: www.canon.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 16:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
neni pravda, urcite si videl spoustu aquascaping nadrzi a vetsinou pozadi videt je a casto hodne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 16:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zervan
Porovnat různé nádrže různých uživatelů takto porovnat nejsou. Já si sice podobně kontroluju, jak mám silné zdroje u různých nádrží, ale to proto, že to dělám jedním foťákem. Zakopaný pes je v tom, že různé čipy u různých foťáků jsou jinak citlivé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 16:31 Muž acik [416] Re: Designer
no to by muselo být akva zarostlé,někdo přeci má v akva i nízké rostliny a tam hraje roli to pozadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 15:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nympheas
OT: V akvariu, ktere se vyplati fotit, je barva pozadi irelevantni, protoze pres rostliny prece nemuze byt videt smich .

Jen humor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:11 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Fotka k příspěvku pokud ovšem nemáte černé pozadí..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:58 Muž acik [416] Re: zervan
Moc si to zas berete osobně,budou vánoce,tak trochu úsměvu neuškodí :) Píšete to pro lidi,pro lidi který nefotí,ale je třeba aby se začátečník nejprve seznámil se základníma informacema a to jsou v první řade "ISO-CLONA-ČAS" co vůbec znamenají tyhle funkce a na co mají vliv,pak je můžete vést do nastavování a následného fotografování... Na druhou stranu zas palec nahoru,že jste si dal čas a to vše sepsal palec


Nemyslel jsem to zas zle,jestli jste si to vážně vzal osobně,tak se omlouvám

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: acik
A? To je akože zle? Bolo to adresované tým, ktorých to zaujíma a ktorí sa nevyznajú a nie tým, čo sa fotením živia (resp. ktorí princípu rozumejú, lebo to nie je to isté). Nemá každý "fúlfrejm" a špičkové objektívy a tak sa snaží vytiahnuť najviac z toho, čo má.

Nuž, chcel som pomôcť, ale asi som sa zmýlil - dnes je to už na výsmech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 10:02 Muž acik [416] – Re: zervan
moc se v tom pipláte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2013 10:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Ešte mi napadla jedna praktická poznámka: Na základe parametrov fotenia je možné (relatívne) vyčítať, aké silné svetlo má niekto v akváriu. Napr. som uviedol, že situácie (F/2, 1/100 s, ISO 800) a (F/4, 1/50 s, ISO 1600) sú ekvivalentné. Ak parametre označíme f, s, iso, potom relatívna hodnota svetla sa dá spočítať takto: f^2 / s / iso, čiže pre uvedené situácie 2^2 / 1/100 / 800 = 4 * 100 / 800 = 0,5 a 4^2 / 1/50 / 1600 = 16 * 50 / 1600 = 0,5.

Samozrejme, z toho lumeny ani luxy nevyčítame, ale môžeme porovnávať. Napr. moja hlavná fotka prezentácie ( rybicky.net/nadrze/19205 ) je fotená pri F/2, 1/100 s, ISO 2000, relatívna sila svetla vychádza na 0,2. Naproti tomu MICESK ( rybicky.net/nadrze/19309 ) fotil pri F/5, 1/100 s, ISO 3200, čo je 0,78, teda má takmer 4× silnejšie svetlo ako mám momentálne ja.

Vyššie uvedené funguje len v prípade, že boli fotky správne (a približne rovnako, ťažšie sa porovnáva pri tmavom vs. svetlom dne) exponované, teda nie je jedna tmavšia ako druhá a neboli dodatočne stmavené ani zosvetlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.12.2013 09:11 Muž zervan [1123] - Rostliny
Oživujem zapadnuté vlákno diskusie - v komentároch k mojej prezentácii akvária sa objavili nejaké otázky k foteniu (tiež v komentároch ku iným) a myslím si, že toto je lepšie miesto na diskusiu, určite sa pridajú aj iní. Tak vyberám zo svojich komentárov...

Čím fotím detaily: Používam Olympus E-PL5 a pre fotenie detailov objektív 45 mm (90 mm eq.35). Ak nie je v zábere rybka, dá sa prakticky čímkoľvek zo statívu, ak vie zaostriť dostatočne blízko. Ak je tam rybka, potom je to horšie - tam využívam vysokú svetelnosť objektívu (F/1,8), vysokú citlivosť (ISO 1600-3200), stabilizáciu a skúšam "trafiť" rybku tak, aby bola ostrá, lebo pri tak malom F je malá hĺbka ostrosti, takže sa podarí sotva 1 fotka z 5, ale to nevadí. Pre detailnejšie (menšie) detaily by bolo treba makroobjektív, ale takú fotku som ešte v akváriu nerobil zatiaľ.

Fotenie akvária ako celku: Fotím z mierneho nadhľadu (zhruba z úrovne hladiny), lebo hladina zaujímavá nie je, skôr dno. Tých 90 mm (eq.35) je síce super, lebo sa fotí zo vzdialenosti viac ako 2 m a nevznikajú také deformácie perspektívy vyplývajúce z nadhľadu, ale viac sa mi páči kratšia ohnisková vzdialenosť, takže siaham po 20 mm objektíve (40 mm eq.35). S ním sa zdá akvárium hlbšie, resp. prirodzenejšie, nie je sploštené potlačením perspektívy ako pri dlhšom ohnisku. Lenže tým sa vzdialenosť fotenia skráti asi na polovicu a mierny nadhľad spôsobí značnú deformáciu ("padanie zvislíc") a je nutné geometriu obrazu následne korigovať (aby boli steny rovnobežné). Ak to niekto nemá možnosť, tak je treba fotiť vodorovne, kolmo k akváriu v oboch osiach.

Polarizák moc nepomôže, lebo odlesky eliminuje len pri pomerne ostrom uhle (a ani trochu pri kolmom čelnom pohľade) a odoberá značnú časť svetla, takže ho neodporúčam. Lepšie bude odlesky eliminovať tým, že sa bude fotiť po tme, jedine akvárium bude osvetlené. Treba nastaviť čo najnižšie clonové číslo (F/2, či dokonca F/1,4), precízne manuálne zaostriť, no a citlivosť tak, aby vychádzal čas aspoň 1/100 s (alebo kratšie), čo bude možno aj ISO 1600, podľa intenzity svetla*. Ak foťák moc "šumí" na tak vysokom ISO alebo objektív nedokáže tak nízke clonové číslo, treba silno, veľmi silno svietiť (čím nižšie ISO a čím vyššie clonové číslo, tým silnejšie svetlo treba). Blesk by mohol rybky ľakať, tak možno je lepšie dočasne použiť nejaký reflektor - samozrejme zvrchu. Ja poriadny reflektor nemám, tak som šiel na hraničné ISO a minimálne F.

Poznámky pre nefotografov k potrebnému svetlu:
Dajme tomu, že pri nejakej žiarovke (nazvime 1×) vychádza pri F/2 a čase 1/100 s s citlivosť ISO 800 - nazvime to referenčnou situáciou. Ak niekto má menej svetlý objektív F/2,8, pre rovnaké ostatné parametre by musel použiť 2-násobne silnú žiarovku (nazvime 2×) alebo predĺžiť čas na 2-násobok (1/50 s) alebo použiť 2-násobnú citlivosť (ISO 1600). Ak by to bol objektív F/4, tak už je to 4-násobok, pri F/5,6 až 8-násobok. Pre clonu platí, že zvýšenie na 1,4-násobok (o 1 krok na stupnici 1,4 - 2 - 2,8 - 4 - 5,6 - 8 - 11) zníži množstvo svetla na polovicu. Pre názornosť pár ekvivalentných situácií (pri každej je výsledkom rovnako svetlá fotka), spomínanú referenčnú označujem:
* svetlo 1×, fotenie F/1,4, 1/100 s, ISO 400
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/2,8, 1/100 s, ISO 1600
* svetlo 1×, fotenie F/4, 1/100 s, ISO 3200

* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/50 s, ISO 400
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/200 s, ISO 1600

* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 2×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 400
* svetlo 2×, fotenie F/2, 1/200 s, ISO 800
* svetlo 2×, fotenie F/2,8, 1/100 s, ISO 800
* svetlo 4×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 200
* svetlo 4×, fotenie F/2, 1/400 s, ISO 800
* svetlo 4×, fotenie F/4, 1/100 s, ISO 800

A ešte jedna kombinácia:
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/4, 1/50 s, ISO 1600


Vyváženie bielej: Vyváženie bielej pri fotení neriešim, lebo fotím do RAW a tak si ho nastavím až dodatočne pri "vyvolávaní" fotky. Na fotke celého akvária to bolo 3500 K (čo tuším zodpovedá aj hodnote použitej LED žiarovky), tint +53 (mierne do ružova). Vlastne som si to dal vyvážiť podľa neutrálne sivého vrchu čerpacej hlavy.

Vyvolávanie RAW: Áno, dokáže to samozrejme aj Photoshop, ale nepokladám to za ideálny nástroj. Je určený na zložité manipulácie obrazu a použitie na vyvolanie RAW je ako "ísť s kanónom na vrabce", navyše je príliš drahý. Na vyvolanie RAW stačia nástroje na to určené, z rodiny Adobe produktov je to Lightroom (ten používam ja), ale obľúbený je aj český Zoner Photo Studio. Existuje aj kopa ďalších - dá sa hádať, ktorý je najlepší, ale v podstate je to len o tom, komu aký štýl práce vyhovuje, na čo si zvykne. Dokonca býva softvér aj pribalený ku fotoaparátom (alebo je zadarmo stiahnuteľný), napr. k Olympusom je to Olympus Viewer, ale značnou nevýhodou je, že funguje len s RAW súbormi daného výrobcu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:30 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
z těch uvedených ten poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:47 -
Ktorý vybrať? pls
www.alza.sk/…; a nie len na akvárko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 17:33 curlykatie Re: Nympheas
tenhle tutoš na stavbu akvária je vážně dobrý ano. Hlavně mě zaujalo vrstvení. Já když se snažím o nějakou tu fotku tak se řídím tutošma odtud ( print24.com/…) u blogové sekce. Tam toho mají hodně, no některé jsou krkolomní. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 12:12 Žena Nympheas [111] - Labyrintky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:09 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Rich.Jan.
Jestli máš na foťáku manuální režim tak nastav krátký čas, nízké číslo clony a isem srovnej světelnost. Iso 400 by mohlo stačit.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 15:03 Muž Rich.Jan. [0] – nastavení fotoaparatu
Mě by pomohla rada jak nejlepe nastavit foťák aby ryby nebyly při pohybu rozmazané.
Jaky režim a tak. Poraďte nekdo. Mam dva roky starý fotak. Digitalni 10mgpx.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:45 Muž půlpy [2131] Re: Semtex
Tak jse koukal na ten článek, ale hlavně na ty fota :-) to je skutěčně bomba co stím nafotí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gordon
Nejlepší je na to nějaky Makro a pokud se má fotit něco hooodně malého a Makro objektiv není, je možné použít běžný objektiv, ale nasazený obráceně. Startí se tím sice nějaké funkce, což je logické, ale fotky jsou neskutečně úžasné.

Když si projdete tohle vlákno, tak v něm najdete ty skvělé fotky a najdete tam i příspěvek autora "Michal Riša" jak na to.

forum.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 15:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gordon
Che to hlavně dobrou světlost, protože z bleskem to není ono. Já mám něco podobného.
www.megapixel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:24 Muž Gordon [22]
Jaké používáte objektivy při focení zrcadlovkou?
Mám šanci mít za dobrý peníz jetý Nikon D80, tak jsem si říkal, že bych se i naučil fotit. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=401