Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:49 radim Re: acik
sony DSC-H2
našel jsem tento manuál, ale to je pro mě vysoká škola
www.sonyrus.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:49 - Re: radim
Ak sa dá nastaviť ISO tak choď na 100 i menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:46 radim – ičin
už hledám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 Muž acik [416] Re: radim
Foťák máš Sony Cyber-shot DSC-H2 Digital Camera a návod zde: PL/CZ user-manuals.waraxe.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 radim
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 -
Fotka k příspěvku :-) Ultrazoom nie je ideálny na fotenie akvária ,no niekedy ak sa pohrám, sa to celkom dá.Foťák mám asi od leta,ešte sa zoznamujeme. stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 radim Re: Ičin
Fotka k příspěvku na toto ses chtěl podívat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:42 - Re: radim
Fotka k příspěvku Fotky robené ultrazoomom.(moje vyselektované gupy bastardíky)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
zkusil bych oficiální stránky výrobce, většinou se tam dá najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:32 radim
tak ještě poslední dotaz... nevite někdo kde se dá sehnat pokud možno český manuál? nemám ho a ani jsem nikdy neměl, nemůžu nic v pdf. najít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:25 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
foťák v tom režimu se prostě jen snaží nastavit co nejkratší čas (zmrazit pohyb). nic jiného v tom není. není důvod ho používat, stejných výsledků se dá dosáhnout správným nastavením jiného režimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:17 radim Re: acik
nejspíš nevim to přiznávám, ale v tomto režimu jde nastavovat jen jas snímku EV, ať s tím pohnu jak chci žádná změna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
z nějakýho důvodu tam není exif. buď to máš vypnutý ve foťáku nebo to vymazal nějaký soft. jelikož to má malé rozměry, tak si myslím, že to je v něčem zmenšeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:10 radim Re: Ičin
tyto dvě nejsou upravené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
já si pořád myslím, že je to jen podexponovaná fotka. a jelikož jsou ty fotky v něčem upravený (nemají exif) tak ti to nemůžu říct s jistotou. ale jinak nevidím důvod fotit na "sport", když to jde normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:06 Muž acik [416] Re: radim
hmmm a víš co nastavuješ? přečti si něco o ISO-CLONA-ČAS tady jde silně o podexponovanou fotku. Exif u fotky není,tak ti moc nepomůžu co jsi udělal špatně,vem si pak do ruky i návod,ať víš kde se která funkce nachází :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:06 radim
už jsem asi OT, ale kdyby se někdo našel a věděl co s tím je, tak mi prosím napište do vzkazů..díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:04 radim
Fotka k příspěvku a toto ten režim při stejném světle a opravdu stím nejde hnout
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:03 radim
Fotka k příspěvku no jo to asi určitě řeknou hmm ryby s tím šli fotit ale dobře :-)
tato fotka je automat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
pokud se tady mihne nějaký fotograf, tak by ti měl asi poradit, ať se vykašleš na "golfisty" a začneš používat běžné expoziční režimy. např M ;) ve foťáku se může dít kdeco, ale tohle by dělat neměl. zkusil bych to někde, kde je dost světla, jestli nejde jen o silně podexponovanou fotku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:19 radim
no jo každý to má jinde pro mě je 7D úžasný stroj...co já bych za takový dal hmm ale ty peníze rozhodně ne :-D
když už se tu, ukazují fotgrafové, tak mám dotaz.
Co je pravdy na tom, že ty kompakty se stářím fotí hůř?
Utoho mojeho DSC-H2 se nemůžu domluvit s režimem "snímek pohybu se zachycenou akcí" (jak je tam ten golfista) ať dělám cokoliv, tak bez blesku tma :-( ostatní režimy bezproblémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:15 Muž acik [416] Re: grunda
vypnu je a bude :)
grunda napsal: to jsem zvědavý, jak si příště poradíš s rozsvícenýma výbojkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
to jsem zvědavý, jak si příště poradíš s rozsvícenýma výbojkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:12 Muž acik [416] Re: Cheron
fotí se dobře i malinko osvětlené nádrže,není to "jen" o světle,ale i dovedností lidí co fotí a vyznat se ve své technice a vědět kdy a jak fotit za jakých světelných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:07 Muž Cheron [89]
Hmm ... Neviem prečo, ale mne to nejde stiahnuť hmm
Nemohol by niekto (kto tú knihu stiahol) upnúť ju trebárs na uložto ?

K tým foťákom (zrkadlovka vs. kompakt) - fotenie (čohokoľvek) je predovšetkým o svetle ! Pokiaľ teda nemáte dostatočne osvetlené akvárko (nemám na mysli dostatočne pre rastliny), tak ryby sa ťažko fotia. Rozdiel medzi zrkadl. a kompakt. je v technickej kvalite samotnej fotky. Ale v dnešnej dobe už ja kompakty fotia dosť slušne a oproti zrkadlovkám majú výhodu väčšej hĺbky ostrosti.
Veľký vplyv na výslednú kvalitu fotky má aj postproces. Samozrejme - ak je samotná fotka zlé vyfotená (neostrá/rozmazaná), tak ju postproces nezachráni ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: radim
Ona H2ka je docela fajn stroj, s kterým jsem měl taky tu čest. Jinak 7D opravdu je amatérský stroj. Sice to není žádný low-end, ale ještě pořád patři k nižší třídě, i když pro některé žánry se dá už používat jako záložní tělo k profesionálnímu foťáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:42 radim
Fotka k příspěvku tam to byl taky pohyb ;-) ale dám teda jinou
toto je při námluvách, kdy se samec třepe jako kdyby měl záchvat (ta šmouha přes oko je špina na skle...)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:35 Muž acik [416] Re: radim
jo jo bláboly bláboly :) asi si někdo myslí,že má každý doma 7D,který udělá 8snímků za sekundu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
Tenhle styl se mi taky dari nejvic. Ryba zira co se to deje, cumi mi do objektivu, a skoro se nehybe :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:32 radim
Fotka k příspěvku např. toto jsem vyfotil tím mím "šrotem" dnes
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:29 radim
asi bud rypák, ale ty "zrcadlovky amatérské třídy" jak píše jsou o několik tříd výš než co používám já (jsem naprostý amatér se sony DSC-H2) a zas tak zázračné mi ty fotky nepříjdu hmm

píše "Většina fotografií, co zde uvidíš, byla pořízena zrcadlovkami amatérské třídy (Canon 450D, 40D a 7D)"

Canon EOS 7D na heurece začíná cenou na 26 900,-
ha ha ha to se raději budu víc snažit

:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cheron
Uz si v tom listuju...
Pise:"kopírujeme přesně fotoaparátem její pohyby", mysleno jezdit s fotakem za rybou.

Tady je vrchol meho kopirovani pohybu ryby:
rybicky.net/fotogalerie.php…
a stejne je to jeste mazle, nekdy je to kopirovani pohybu ryby opravdu tezka disciplina :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Až to přečtete někdo, kdo víte něco o focení, tak sem, prosím, napište co si o tom myslíte. Když vidím výsledky onoho pána, tak tomu ten čas neobětuju. Ale třeba to může mít něco do sebe
leteckaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:05 - Re: Cheron
FB nemám a nepoužívam.Nedá sa to stiahnuť a dať sem ako dáky odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:56 Muž Cheron [89]
Fotograf Otakar Voříšek na svojej FB stránke má k dispozícii PDF knihu "Fotografujte akvarijní rybičky jako profesionálové" - www.facebook.com/…#

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:14 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: vendy
Chce to zkoušet a zkoušet,pohrát si s nastavením v manuálním režimu a výsledky se určitě časem dostaví.Taky mě to chvíli trvalo,ale experimentuju pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:56 Žena vendy [27] - CichlidyRe: ludvik
v menu jsem dala formátování fotoaparátu a už jede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:53 Muž ludvik [1082] Re: vendy
Nevydrží věčně, kup si novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:48 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Lada50
je tam také vivid, natural.atd. Mám tam 8Gb paměťovku a mám problém, když začnu nastavovat podle toho co píšete nechce mi to fotit tone zaostřím zmáčknu, zasvítí a v levém rohu začne blikat červený foťák v závorkách. Ráno to dělalo taky ale bez paměťovky fotil tak jsme naformátovaly paměťovku a šlo to. Odpoledne jsem stáhla fotky a teď znovu a nefotí s i bez paměťovky... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 15:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Lada50
Lada50 napsal:Pokud fotíš akva jako celek,tak přiclonit tak na na 3,5 ... Já osobně fotím Olympusem PL-3 Len upresním, že F/3,5 na PL-3 je z hľadiska hĺbky ostrosti ako F/1,5 na XZ-1, preto odporúčam využiť plne otvorenú clonu na F/1,8. Z hľadiska času snímania je F/1,8 výhoda, ktorá môže vykompenzovať nižšie maximálne použiteľné ISO. Kým na objektívoch zrkadloviek a CSC jemné priclonenie zvýši ostrosť objektívu oproti "plnej diere", na kompaktoch to asi nebude taký rozdiel (hlavne nie po zmenšení fotky na web) a siahol by som po tom až pri nadbytku svetla, čo v prípade akvária asi veľmi nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 15:15 JoKa Re: Lada50
Jo, souhlas, skutečně krásné fotky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 15:13 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: vendy
Pokud můžu radit ze svých zkušeností,tak fotit večer za úplné tmy ,akva rozsvítit na maximum.Pokud fotíš akva jako celek,tak přiclonit tak na na 3,5 iso max 200,čas vyjde tak okolo 1/50-1/60,což udržíš i z ruky.Při cloně 3,5 je fotka dostatečně ostrá.Pokud fotíš ryby jako detail tak bych clonu otevřel na maximum a tím pádem čas bude tak 1/125-1/160 a ten bude na zachycení ryby stačit a pozadí bude rozmazané a vynikne detail ryby.Fotit na manuál,automatika má většinou tendence přeexponovávat.Já osobně fotím Olympusem PL-3 s objektivem sigma 19mm,f2,8.Používám nejnižší ISO 200,na celkový pohled clonu 3,5-5,6,čas vychází kolem 1/50,expozice vyjde -0,7EV.Ryby fotím na úplně otevřenou clonu 2,8,čas vyjde 1/80-1/100.Můžeš se podívat na moji prezentaci a posoudit jak se mi to jako amaterovi daří.
Je to foceno do JPG a upraveno v programu Olympus Viever co je dodáván k aparátu.Upravuju jen jas a kontrast a doostření.Ještě jsem zapomněl ,režim snímku je nastaven na vivid nebo natural.Ale jaké možnosti jsou u XZ-1 nevím.Fotím to zatím jen do JPG,protože počítač je letitý a úpravy by trvaly dost dlouho.Tak snad si z toho něco vezmeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 10:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Ja by som postupoval takto: V prvom rade by som zapol najsilnejšie možné svetlo (dal by som najsilnejšiu dostupnú žiarovku) - toto vie veľmi výrazne pomôcť.

a) Prepol by som na režim A a zvolil F/1,8 (táto hodnota pôjde len "bez priblíženia" a po priblížení sa bude zvyšovať až na F/2,5, preto je vhodnejšie nepribližovať, ak to nie je nutné). Hodnotu ISO by som nastavil tak, aby vychádzal čas cca 1/100 s (pri dlhšom hrozí rozmazanie, keďže sa rybky hýbu). Ak by bola fotka príliš tmavá, stačí pridať jas, napr. +2/3 EV.

b) Prípadne napevno režim M s F/1,8 a časom 1/100 s, hodnotu ISO treba nastaviť tak, aby bola fotka správne jasná. Vyššie ISO spôsobí jasnejšiu fotku.

Vyváženie bielej treba nastaviť "od oka" - záleží, aký odtieň má osvetlenie. Čím je osvetlenie viac žlté, tým nižšiu teplotu farby treba zvoliť - napr. Incandescent (3000K) a čím viac do modra, tým vyššiu, napr. Cloudy (6000K). Alebo inak: Ak je výsledná fotka príliš žltá, treba nastaviť nižšiu teplotu farby a naopak.

Farbu by som neriešil a fotil do RAW (súbor ORF) - ten sa sem nedá nahrať a treba ho najskôr spracovať, pri tom sa nastavuje aj farebné podanie. Na CD ku foťáku by mal byť na to softvér, prípadne sa dal zadarmo stiahnuť z webu Olympusu (tuším OLYMPUS Viewer 3). Na ukážku môžem nejaký ORF súbor spraviť, stačí mi ho poslať napr. cez Dropbox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:02 Muž RBeil [174] Re: vendy
Doporučil bych ti vzít si foťák a pokud tam máš režimmi a i ruční nastavení ISO(citlivost na světlo), jaký typ světla je (úuměle-zářivka,sluneční, atd.), kvalitu rozlišení, či stabilizátor a mnoha dalších tak jedno po druhém zkoušet různé nastavení a kombinace a fotit akvárium z různých úuhlů, na stojanu v ruce atd. Taky jsem si tak hrál a našel jsem to správné nastavení. Jinak doporučuju dát ISO na co nejnižší číslo (myslím že 100 nebo 200) a fotit ve tmě je snad nejlepší, vyniknou všechny barvy akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 08:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
naklonění foťáku na barvy asi mít moc vliv nebude, co? :-D
samozřejmě je to vždycky o práci s konkrétním foťákem. Je potřeba se naučit jak si správně nastavit expozici, její korence, případně vhodný druh měření. Ideálně fotit do RAWu a následně si barvy doladit jak uznáš za vhodné. Je to sice malá krabička, ale má poměrně světelný objektiv a manuální režimy, takže by s tím mělo jít něco vyfotit. Nikdy jsem ho v ruce neměl, ale na běžné focení by měl být docela schopný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 03:07 Žena vendy [27] - Cichlidy – Olympus XZ -1
Ahoj dostala jsem od přítele tento foťák k vánocům, detaily mi celkem fotit jdou, občas je nějaká mázlá,na co ale nemůžu přijít je přirozená barva fotky, pokud fotím mobilem ( ixperia J)je to jasné a světlé, tady nevím jak dosáhnout pěkně světlé fotce, ani na automatiku mi to nejde, mám nějak naklonit foťák, nebo jsou nějaké fígle na všechny foťáky jak toho dosáhnot? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:04 Muž acik [416] Re: prasan
no vidíš,to jsou lidi dneska... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:02 - Re: acik
Pri odlete.Paráda. potlesk (a si za vychvalovacího smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:02 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku pavouk je jediný co nefotím ze hmyzu :-D

tak si taky přidám,trošku jiný pohled - motýlice lesklá :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 14:35 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Pavouk je nejlepší modelka:-))
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=301